Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Za volantem Škody Vision X: Svezli jsme se s konceptem chystaného městského SUV!

V Ženevě představený koncept připravovaného městského SUV je opravdu pojízdný. A má zajímavý zvuk!
Zpět na článek
28. 3. 2018 08:06
28. 3. 2018 09:29
28. 3. 2018 11:39
28. 3. 2018 08:46
31. 3. 2018 03:31
30. 3. 2018 17:17
28. 3. 2018 09:57
28. 3. 2018 13:40
28. 3. 2018 20:37
21. 7. 2018 06:57
Avatar - speedfred
28. 3. 2018 08:06
Tak
exterier toho auta nevypadá márne,a aj na tie predné rozdelené svetlomety sa dá pozerať.
Za mňa :yes:
Záleží aká bude ale realita v holobyte.
Rozbalit vlákno
2
28. 3. 2018 09:29
Re: Tak
tie svetla mi pripominaju hyundai
28. 3. 2018 11:39
Re: Tak
Mě taky.Škodofka možná začne dělat i hezká auta,kdo ví..:-)
Avatar - Bubáq
28. 3. 2018 08:28
Kváq je nejsympatičtější z nositelů současného designu škodo
Napřed jsme byli z nového grilu rozpačití, ale pohledy z různých stran odhalují jeho mladistvější, sympatické vyznění. Řešení zádě nás doslova uchvátilo: přejeme si, aby bylo převzato do série v úplně stejném provedení. Pak ani vysoká nakládací hrana kufru nebude tolik vadit. Kváq ani nevypadá jako SUV (nebo crossover), má velmi příjemné proporce a jistě se bude líbit velkému počtu potenciálních zákazníků. Třeba i zapomenou, že pod kapotou bude na výběr jen tříválec a tříválec.
Co se interiéru týká, jsme toho názoru, že materiálově půjde o zcela jiné provedení. Ale hlavní lišta přístrojové desky by měla svým tvarem a prostorovým účinkem zcela určitě ozdobit i sériové provedení Kváqu. Multimédia nás naprosto nezajímaví, my raději jezdíme a řídíme, než abychom neustále patlali displeje svými zpocenými prstíky. Podle našeho mínění by se Kvák klidně mohl obejít bez všeho ostatního, kromě digi-rádia, navigace a připojení telefonu. Důležitější, než sto sedmdesát čtyři variant zobrazení přístrojů je zvuk reproduktorů. Nemáme pochyby, že interiér bude rozměrný a že kufr bude simply big, a že nebudou chybět škrabka s deštníkem, což - mimochodem - nejsou zbytečnosti.
Suma sumárum, vypadá to, že od roku 2019 může Škodovka naplánovat ukončení výroby Fábie. Ale tak jednoduché to nebude: pokud bude Kváq cenově postaven cca 80 tis Kč výše od Fabky, pak si Fábie pořád najde dostatek zákazníků. A Škodovka se díky Kváqu prodávanému všude v Evropě se významně přiblíží svému cíli - sto miliónů aut ročně! S Kváquem to vypadá naprosto reálně.
(My- forma byla vybrána záměrně, abychom plynule navázali na text pana Bureše :-) )
Rozbalit vlákno
1
28. 3. 2018 10:10
Re: Kváq je nejsympatičtější z nositelů současného designu š
My Bubaq, alebo ako to "my" myslíš? Je vas (Bubaqov) viac, alebo máš viac osobností?
Avatar - JiRkA997CZ
28. 3. 2018 08:46
Houby SUV
Hrozný jak dneska každá automobilka vydá nějaký auto a hned je to SUV... Brzo I ta skládací koloběžka škodovky bude SUV koloběžka a Fabie bude vlastně SUV, stejně jako superB, ten bude taky SUV. Pak taky reklamní klíčenky budou SUV a propisky taktéž.
Sakra SUV je Sport Utility Vehicle. Ty dnešní pseudosuv jsou jen vehicle, ani sport, ani utility... Nikde nevidím vysoký propérování, měkký podvozek, kouli (i koule), vysokoprofilový drapáky, stálý náhon na 4 s redukcí a uzávěrkou, prostě nic. Pojem SUV se dneska strašně znásilňuje, protože jak jinak marketingově říct "udělali jsme nesmyslně masivní krávu abyste si v ní kompenzovali osobní nedostatky"
Beztak se tahle mrcha zahrabe v první louži a nějaká felcka to proletí jak prd
To už i můj fazol je víc SUV než to co dnes Škodovka bleje. S favoritem jsem projel několik lesů a dokonce tankodrom. Ty dnešní (prej) SUV by skončily na výjezdu z asfaltu...
Rozbalit vlákno
3
28. 3. 2018 13:24
Re: Houby SUV
Nemáš pravdu. Každé SUV alespoň s poslední generací haldexu toho v lehkém terénu, v bahně nebo na sněhu udělá pořádný kus práce. Zkoušel jsem Atecu a ta vyjela opravdu hodně.
Avatar - rokyta.p
31. 3. 2018 03:31
Re: Houby SUV
to Š120 v zimě taky >:D ...od SUV chci více off. Jinak je to pak Cross over a ne SUV ;-)
Avatar - Beefcake
30. 3. 2018 17:17
Re: Houby SUV
"Beztak se tahle mrcha zahrabe v první louži a nějaká felcka to proletí jak prd To už i můj fazol je víc SUV než to co dnes Škodovka bleje. S favoritem jsem projel několik lesů a dokonce tankodrom. Ty dnešní (prej) SUV by skončily na výjezdu z asfaltu..." jasne..... Daj este o Cervenej ciapocke.
Nebol si to ty, co uz minule tak zurivo za kazdu cenu obhajoval, aky je Favorit sportovy ? Najnovsie uz je z neho aj paradne SUVcko, co sa neboji ani "tankodromu".
28. 3. 2018 09:57
Korejec...
Pokud budu chtít Korejce, tak si koupím Korejce - srovnatelně kvalitního jako Škodovka, ale za úplně jinou cenu. Pokud budu chtít Škodovku, koupím si Škodovku, nevidím ale jediný důvod, proč ze sebe Škodovka dělá Korejce (ovšem velmi pravděpodobně za cenu Škodovky), to je podle mne cesta do pekel!
Rozbalit vlákno
4
Avatar - Bubáq
28. 3. 2018 13:40
Re: Korejec...
Domnívám se, že se ve své úvaze o korejských vozech mýlíte. Zejména o jejich ceně. A nesrovnávejte jen cenu kupní, přidejte též náklady servisu a případných oprav. A pak také do úvahy zapojte početnost servisní sítě a její kvalitu. A poznatky o tom, jakou motivaci ke kvalitní práci mají dealeři a servisy Hyundaie. A potem, už na závěr, připočtěte objektivně změřené a porovnané kvality aut obou výrobců co do jízdních vlastností a rozměrů uvnitř. Ale stačí říci, že nechcete vlastnit či řídit vůz, jehož sourozenců se na silnicích v ČR pohybuje okolo 34% všech aut, a jsme doma.
Mimochodem, to hlavní, co jsem chtěl říci, je to, že předek tohoto škodováckého konceptu mi ani trochu nepřipomíná Hyundai nebo Kiu. Ze všech netradičně pojatých přídí evropských výrobců je tento nejvíce povedený. Výborná práce!
28. 3. 2018 20:37
Re: Korejec...
No nevím.Hyundai je daleko před škodofkou..mrkni na Ionic,teď začal prodávat vodíkový model..
29. 3. 2018 17:44
Re: Korejec...
Kia Sportage patri medzi najspolahlivejsie auta takze neviem aky servis mas na mysli? Potom si pozri kde sa nachadza napr koncern vw v spolahlivosti
28. 3. 2018 16:26
Re: Korejec...
Korejec nebo Skoda Cactus.
28. 3. 2018 10:45
Proč jezdit s konceptem?
Jaký má vlastně pro novináře smysl jezdit s konceptem, kterému každou chvíli hrozí rozpad, pokud by se překročila rychlost byť jen 20 km/h? :-O Je přece jasné, že sériové auto bude konstrukčně zásadně odlišné, podobný bude vlastně jen design a základní technický koncept...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Hombre_71
28. 3. 2018 16:11
Re: Proč jezdit s konceptem?
...když si mohli u dealera na zkušební jízdu vypůjčit Seat Arona ;-)
28. 3. 2018 16:15
Re: Proč jezdit s konceptem?
Arona??????? Jak proboha souvisí s konceptem škodovky???? :-O Na úžeh je snad ještě brzy, takže že by nějaké halucinogeny? >:-[] :no:
29. 3. 2018 08:43
Tento koncept udajne spojival benzin, plyn a elektriku
Tento koncept udajne spojival benzin, plyn a elektriku.
Coz je blbost sama o sobe - ale tak jste nam to nekolik tydnu furt dokola cpali - znovu a znovu a furt dokola.
[odkaz]

A nakonec se ukaze, ze ono to sotva sotva jede 20 a ze to byla jen designova studie. Fakt sranda.

To je jako kdyby Apple ukazal zarizeni a tvrdil, ze za dva roky bude na trhu - nabijet ho budete jednou za tyden tim, ze ho polozite na slunicko, obrazovka je 3D, nahradi vas pocitac a otoustuje vas chleba.
A ve skutecnosti to bude iPhone 1 v novem obalu.

To vam fakt prijde normalni vzit lez jako prostredek prezentace znacky a jeji budoucnosti, jo?
To jako skodovka neumi vyrobit prototyp nebo co to jako je? Jakej manazer takovy lzi tlaci do sveta?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rokyta.p
31. 3. 2018 03:28
Karoq facelift
Jako jo super, ale je to trochu jako facelift od Karoqu :-!
Rozbalit vlákno
0
21. 7. 2018 06:57
SUV hybrid
Až tuto verzi zcivilní a bude tam 1,5 benzin + cng může to být hodně zajímavé-samozřejmě s ohledem na cenu.Není na trhu žádné SUV ani malé SUV s takovým pohonem.Sháněl jsem neco podobného ale nenašel a koupil Octavku CNG - jsem spokojen
Rozbalit vlákno
0