Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Poradíme, jak správně vybrat nosiče kol!

Cyklistická sezona je v plném proudu, a tak spousta z nás řeší, jak nejlépe přepravit kola na výlet, dovolenou nebo chalupu. K mání je několik druhů jejich nosičů – každý se specifickými vlastnostmi, výhodami, ale i nevýhodami.
Zpět na článek
7. 5. 2018 06:25
7. 5. 2018 07:23
28. 5. 2020 13:40
17. 11. 2020 15:47
Avatar - praděda7
6. 5. 2018 17:22
Střešní nosiče nebrat.....
viděl jsem jich už několik jak se válejí po dálnici i s koly........ ;-\ Připevnění na střechu je problematické.
Rozbalit vlákno
10
6. 5. 2018 18:49
Re: Střešní nosiče nebrat.....
Asi chodím po zlých cestách, ale také som ešte nevidel ;)
Avatar - praděda7
6. 5. 2018 19:25
Re: Střešní nosiče nebrat.....
To je dobře. Ani si to nepřej! :-!
Avatar - Dinar
7. 5. 2018 07:07
Re: Střešní nosiče nebrat.....
Já ano, naštěstí se to obešlo bez srážky, ale když vidíš, jak autu před tebou ve 130 km/h uletí nosič s koly ze střechy, dojde ti, že to fakt není prd.el. ;-)
Avatar - Blue Sun
7. 5. 2018 08:51
Re: Střešní nosiče nebrat.....
Problém bude asi v té rychlosti jízdy. Sám se střešním nosičem nejezdím více jak 110 km/h, ačkoli je teoreticky schválený do stotřiceti. Ale když kolikrát vidím, jak někdo s koly na střeše letí stošedesát a více, tam už si o problém koleduje.
Avatar - praděda7
7. 5. 2018 09:23
Re: Střešní nosiče nebrat.....
Vím o čem mluvíš. I já toho byl přímo svědkem na D2 a proto jsem na to v úvodu upozornil. Za to jsem dostal od borců 4x :no:
7. 5. 2018 09:41
Re: Střešní nosiče nebrat.....
Jo, jenže maximální rychlost u těch kvalitních je výrobcem udávaná 120km/h. Takže pokud jedete více, tak můžete dostat pokutu. U nás jsem ještě neslyšel, že by někdo takovou pokutu dostal. V Německu ale policie tohle pokutuje.

Osobně u nějakých levnějších kousků bych se nepřiblížil ani té rychlosti 120km/h a jel bych raději pomaleji.
6. 5. 2018 19:32
Re: Střešní nosiče nebrat.....
Stačí nekupovat nejlevnější šmejdy. ;-) Mám Thule ProRide 598 a o kola se nebojím. Připevnění úplně v pohodě, a možná dokonce rychlejší, než na jiný typ nosiče.
Avatar - praděda7
6. 5. 2018 19:45
Re: Střešní nosiče nebrat.....
To musíš vysvětlit kolenovrtům, kamaráde.........
6. 5. 2018 20:36
Re: Střešní nosiče nebrat.....
Ja mam ProRide 591 a doslova to trva par sekund. Nevravim ze nosice od ostatnych znaciek su crepy ale ja som fakt velmi spokojny. Nikdy som nemal ziaden problem
6. 5. 2018 21:47
Re: Střešní nosiče nebrat.....
Včera jsem jel poctivých 15o směr Praha po D1 a nějaký k.k.t mě předjel s koly na střeše.
Musel tam mít min. 17o km/h. Rychle jsem zvolnil, aby mě kolo či třeba jen jeho fragment nepřistál v autě. Vy co takhle kola vozíte myslete hlavou.... 8-s
Avatar - jj_de
6. 5. 2018 20:13
Nosic na tazne ....
Mam Thule VeloSpace 917 na tazne, pretoze som chcel mat aj dodatocny kufor a mozem povedat, ze pri nosicoch sa neoplati setrit .... thule to ma fakt premakane a vymyslene do detailov .... a s tou znackou je to zvlastne, zijem v nemecku a tu nic take, ako chodenie po uradoch netreba, ja som si ju objednal na amazone:)
Rozbalit vlákno
4
6. 5. 2018 20:38
Re: Nosic na tazne ....
V UK si ju kupis v obchode s autodoplnkami ale aj cez Ebay :-)
Avatar - jj_de
6. 5. 2018 20:45
Re: Nosic na tazne ....
Urcite, moznosti je viacej ... :-) kazdopadne clovek nemusi behat po uradoch ... vsetko z pohodlia domova:) inak ten thule co mam je sice iba na dva bicykle, ale zato nan clovek moze namontovat 300 l kufor ... co pri troch detoch a psovi velmi pomoze:)
7. 5. 2018 06:33
Re: Nosic na tazne ....
Naši zákonodárci to s náma myslí dobře. Doma bysme jen zlenivěli ... >:D
Avatar - praděda7
7. 5. 2018 09:16
Re: Nosic na tazne ....
Tak tak...a kde by jsme potom všechny ty známé a příbuzné z úřadů zaměstnali, že? Ještě by se jim mohli z poctivé práce udělat mozoly.......... ;-)
Avatar - skopikk
6. 5. 2018 23:34
Další možnost
je pořídit si Opel Zafiru Tourer nebo Mokku s v zadním nárazníku integrovaným nosičem až 4 jízdních kol, navíc odklopitelným pro přístup do kufru :-) super praktická věcička. Jediné, co trochu zdržuje, je přendání RZty a vysunutý nosič deaktivuje zadní kameru a boční čidla.
Rozbalit vlákno
4
7. 5. 2018 06:40
Re: Další možnost
Jestli vybíráš auto kvůli kolům tak je daleko lepší rovnou vzít třeba Transporter a podobné. Tam kolá práskneš jak jsou, jednoduše je chytneš kurtem a hotovo. Žádná otrava s RZ, jet můžeš kolik chceš, na kola neprší a jsou schovaná před lumpy, vejdeš se do garáže atd. Mi se to osvědčilo daleko víc než jakýkoliv nosič.
Avatar - skopikk
7. 5. 2018 15:10
Re: Další možnost
Ne to ne, spíš to byla taková praktická věcička, kterou žádný jiný výrobce do MPV nedodává. Jo, to je dobrá možnost! Není nás zase tolik a auto bych nevyužil.
Rychle jdu přikoupit řetězy :-) v létě se chystáme po Evropě, tak snad to nebude s krádežemi tak zlý....a ještě by to chtělo nějakou plachtu...na tyhle věci jsem nemyslel.
7. 5. 2018 08:56
Re: Další možnost
Ma v takomto pripade Zafira aj rezervu?
Avatar - skopikk
7. 5. 2018 15:00
Re: Další možnost
Nejspíš ne. Aspoň má opravnou sadu. To spíš píchnu bicykl :-)
Avatar - eLzyx
7. 5. 2018 06:25
8SD
to jste moc dobře neporadili, protože spousta lidí sáhne po levných nosičích, které nejsou homologované v ČR.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Dinar
7. 5. 2018 07:23
Už to tu padlo
několikrát, jen zopakuju, hlavní u jakýchkoliv nosičů je snažit se neušetřit a nekupovat ty v článků zmíněné již od 500,- nebo v případě nosiče na tažné již od 1 000,- apod., protože za tu cenu tu musí být jen nutně ošizené cosi, potenciální průser. :-!
Rozbalit vlákno
1
7. 5. 2018 13:13
Re: Už to tu padlo
Neviem ci je to az taky pruser - pri taznom az tak nie, pri stresnom rozhodne. Lacny nosic na tazne sa zvycajne zlozito/dlho montuje a casto bez naradia sa neda demontovat, je tazky ako krava, upinanie bikov katastrofa - otazka este znie, aku ma nosnost nosic, aku ma nosnost samotne tazne a ci si ludia uvedomuju, ze ked tam zavesia 4 biky, ci ich vobec napadne ich umiestnovat od najtazsieho a ci su si vedomi celej hmotnosti celku (neprekrocena nosnost tazneho)
28. 5. 2020 13:40
Nosič kol
My máme tento nosič kol https://www.filsonstore.cz/…bo-winny-sklopny a jsme spokojení. Kupoval jsem ho letos na jaře, protože jsme se s manželkou rozhodli, že začneme víc jezdit na kole. Střešní nosič jsem nechtěl, protože si myslím, že by se na něj kola dávala dost špatně. Na tento nosič je připnu raz dva.
Rozbalit vlákno
0
17. 11. 2020 15:47
Nosiče
Jak já bych byl rád, kdybych si tento návod mohl přečíst těsně před tím, než jsme si koupili nové nosiče na kola na naše auto ze stránek https://www.filsonstore.cz/znacky/hakr ... Kdybychom věděli a přečetli si tento článek dříve, nemuseli bychom instalací takto obyčejných věcí, jako je nosič, strávit bezmála 4 hodiny!!!
Rozbalit vlákno
0
23. 5. 2023 19:31
Nosič na horský kolo
Tak tohle bych si taky hrozně rád koupil. Se ženou jsme si nedávno koupili horská kola z https://www.cyklosvec.cz/horska-kola a právě bychom s nimi rádi jezdili třeba i na druhý konec republiky. A právě pro takovéto případy by se nějaký ten nosič hodil. Původně jsem chtěl koupit takový ten na střechu, ale teď to spíš vidím na nosič na tažné zařízení.
Rozbalit vlákno
0