Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Další oběť striktních emisních norem: Peugeot stopnul výrobu 308 GTi

Kvůli homologačnímu emisnímu testu WLTP pozastaví francouzská automobilka výrobu hot hatche na několik měsíců. Dostane filtr pevných částic, výkon však zůstane.
Zpět na článek
Avatar - Allo
21. 5. 2018 13:55
Re: Hm
Jo konečně 308 GT v benzínu a novým 8st. Aisinem, nejlepší kombinace!
Předtím pouze manuál, u GTI manuál zůstává, je to logické 2spojku nemají a Aisin je pomalejší vůči dvojspojkove konkurenci...
Nic to samozřejmě nemění na tom že s aisinem je jízda pohodovější...
21. 5. 2018 12:28
Re: Hm
Verze bez filtru pevných částic jde ještě projet na letošních PED.
Jsem tam našel výbavu GT v benzínu.Předtím šla vybrat jenom nafta.
21. 5. 2018 11:56
Hm
A já se divil, kam zmizel z Peugeotích stránek a konfigurátoru. Docela nahráli Renaultu s jejich novým RS, když se eliminovali pro ty, co by se rozhodovali mezi těmito dvěma značkami.
Avatar - woody-alien
21. 5. 2018 21:07
Re: Akosi nerozumiem, ...
[odkaz]
>:-[]

PS: S laskavým svolením (aspoň doufám) autora fotografie.
21. 5. 2018 13:15
???
Přerušení výroby od konce června do konce září ... to je přece obvyklá celozávodní dovolená francouzských odborářů. Přoč dělá auto.cz humbuk kolem něčeho, co se opakuje každý rok >:D
21. 5. 2018 12:47
Re: Hm
Já si ji právě projížděl na PED v Letňanech a docela mě to nalomilo. Osud tomu ale nepřeje (asi má raději Renault :-) ) a skladovky žádné (v modré nebo ta modročerná).

Zajímavé ale je, že na PED o stažení z prodeje kvůli novým emisním testům ještě nic nevěděli, přitom na Peugeotích stránkách GTi zmizelo již před delší dobou, na což jsem se ptal.
22. 5. 2018 12:34
Re: Akosi nerozumiem, ...
Jsem docela zvědavý, jestli manuál u nového Meganu RS přežije facelift :-) .
Avatar - twistedTSD
22. 5. 2018 11:56
Re: Akosi nerozumiem, ...
Golf R v manuálu má končit a základní GTI taky.
21. 5. 2018 21:01
Akosi nerozumiem, ...
ako potom prejdú cez homologizačný emisný test WLTP tie ťažké, nadupané, ... modely od VW?!
21. 5. 2018 14:19
Re: Hm
A je to dokonce výkonější, než můj předfacelift s manuálem :yes: . Evidentně naladění, jaké bude u nové 508.