Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault Mégane R.S. Trophy 300 chce zlomit rekord na Ringu: Pokoří čas Hondy Civic Type R?

Nový Mégane R.S. se ještě ani neohřál na trhu a už Renault plánuje ostřejší verzi. S tradičním označením Trophy s přídomkem 300 chce stanovit nový rychlostí rekord pro auta s pohonem předních kol na okruhu Nürburgring. Čím se bude lišit od Cupu?
Zpět na článek
Avatar - iudex
22. 6. 2018 15:04
Ťažká úloha
Tak na verzii Trophy bude musieť Renault dosť zamakať, aby porazila Civic. Pretože čo som videl videá, tak štandardný Megane RS sa vo vyšších rýchlostiach javí ako pomalý, nad 200 to už zrýchľuje len pozvoľna, od pohľadu by som povedal, že je pomalšie, ako minulá generácia s 275k. Proste mi MRS nepríde ako auto s 280 koňmi.
[odkaz] (od 4:15 min).
Je to síce len diaľničné zrýchľovanie a nič to nehovorí o správaní v zákrutách a na okreske, ale Nurburgring je veľmi rýchly okruh, kde sú tie vysoké rýchlosti dôležité. To len zvýrazňuje pochybnosti, či downsizing v prípade MRS bol úplne šťastným riešením.
Avatar - praděda7
22. 6. 2018 20:01
Tož......
na 1.8l to má dobrý výkon, 390Nm krouťák je paráda, natáčení zadních kol by mělo také pomoc.......ale na CTR to asi stačit nebude... :-! Těch extra 200ml bude setsakra chybět... :-!
Avatar - Blue Sun
24. 6. 2018 07:29
Re: Ťažká úloha
Ty už fakt nevíš, co píšeš...
22. 6. 2018 15:11
Když už jsou všichni posedlý N-Ringem
tak letos by tam mělo Porsche odpálit BOMBU.
Prej to bude pod 5 minut.
Doufám, že jo. Protože vymazat Bellofa něčím obyčejným by byla škoda.
;-\
Avatar - 3_diamanty
22. 6. 2018 23:02
Re: Ťažká úloha
o renaultoch tu musis len v dobrom ( aj o alfach a fiatoch ) takze sa ti ani necudujem za tie minuska co mas ;-)
22. 6. 2018 16:03
Re: Ťažká úloha
Přesně tak. Já taky nedávno viděl nějaká videa, myslel jsem, že je to fake a je to GT, ale bohužel je to realita. Na to jakou to má image mi to teda přišlo hodně slabé. Chápu, že prioritou u HH není zrychlení v přímce, ale nad 200 to jede jak auto o pomyslnou kategorii níž.

Zároveň se zase ukázalo jak ta internetová euforie je způsobena z 90% bychaři >:D Nebo nevím, ale já bych si teda prakticky nejpomalejší auto z kategorie lepší HH nevybral. Trh s HH je dnes velmi nabitý a je z čeho vybírat :-)
Avatar - Blue Sun
24. 6. 2018 07:33
Re: Keď už
Jako že by na sériovku vyrazili se speciálem, jo? Taky slušně mimo...
22. 6. 2018 15:20
Re: Když už jsou všichni posedlý N-Ringem
Však právě. Měli by to nechat (b\lo to taky Porsche)
Ale pokud to vorvou tak strašně....4:50 nebo co, tak se to dá pochopit. Jako demonstrace technologie.
Avatar - Emel
22. 6. 2018 15:18
Re: Když už jsou všichni posedlý N-Ringem
Bellofa ničím obyčejným nevymažeš.
Avatar - speedfred
22. 6. 2018 20:43
Keď už
idú robiť v Trophy R poriadok v kabíne tak by to mohli zavariť a pregitovať aj zadné dvere.
1) budú tam zbytočné
2) bude to aj krajšie.

Na ten rekord od Poršä v Nurburgu som hóóódne zvedavý.