Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Podíl dieselů na prodeji aut v EU prý klesne na pět procent

Podíl naftových vozů na celkovém prodeji osobních automobilů v Evropské unii do roku 2030 klesne na pouhých pět procent. Předpovídá to podle serveru BBC nová studie poradenské společnosti AlixPartners.
Zpět na článek
4. 7. 2018 14:09
4. 7. 2018 14:14
8. 7. 2018 14:31
4. 7. 2018 17:05
5. 7. 2018 10:23
11. 7. 2018 07:51
Avatar - JohnST
4. 7. 2018 14:09
Vyborna studia
Analyza ukazala prd mako´wy.:-)
Rozbalit vlákno
2
Avatar - WinDiesel
4. 7. 2018 14:14
Re: Vyborna studia
A kde je ta studie? Já tam čtu jen milionkrát opakované bláboly. >:-[] Opravdu výživné čtení, celkem asi 7 vět, možná 8. >:-[]
Avatar - Floyd
4. 7. 2018 14:33
Re: Vyborna studia
Udělat z prdu kuličku, v tomto případě článek, je věda, kterou Machala & Co. nezvládají a neovládají. Víc se k tomu rozepisovat není třeba.
Avatar - Hittman
4. 7. 2018 14:14
Krása,
takových analýz z výhledem na 15 a více let na různé věci je plný internet. Není to nic věrohodného, je to jako věštění z dlaně, takže opět nic neříkající článek, prostě aby se tu něco "nového" objevilo alespoň 3x denně....Splněno!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Jaros71
8. 7. 2018 14:31
Re: Krása,
Naprostá kravina !!! :no:
Avatar - KANKUNEN
4. 7. 2018 14:16
Kdyby ti lidi zasadili strom, tak udělají pro přírodu
1000x více než psaním fantasmagorií. V roce 2025 bude uvedena do provozu technologie na potlačení NOx na 0,01%, že vytlačí do roku 2030 benzín z SUV. Třeba. Taky možná budou palivové články a taky možná budeš na pumpě tankovat neškodný jed a kyselinu a jízdou tvořit kostky zlata.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - WinDiesel
4. 7. 2018 14:18
Re: Kdyby ti lidi zasadili strom, tak udělají pro přírodu
A taky možná budeme jezdit na velbloudech (v lepším případě) nebo chodit pěšky, po zhroucení autoprůmyslu nuceným zákazem jiných vozidel než elektromobilů :-)
4. 7. 2018 15:18
Re: Kdyby ti lidi zasadili strom, tak udělají pro přírodu
Hlavním faktorem bude politika. Normy škodlivin, spotřební daně, zákazy vjezdů do měst apod.
Avatar - Hammunasakra
4. 7. 2018 17:39
Re: Kdyby ti lidi zasadili strom, tak udělají pro přírodu
Ze spalovacího motoru asi vždycky něco poleze = už teď snížení z povodní první normy 1000 mg na kilometr na 6d 80mg/km = s maximem asi 170 mg/km = výborný

Podle všeho co známe = mi furt přijde takovej nejlepší vodík = z vejfuku pára :-)
Avatar - WinDiesel
4. 7. 2018 14:16
HAHA HOHO HUHU HEHE HIHI já prasknu smíchy
Takovej blábol, za to by se styděli i místní kritici dieselových agregátů ….. >:D >:D >:D
… málem jsem se učůrnul smíchy, on to chtěl mít autor v poslední pracovní den dříve hotové aby mohl vyrazit někam ven … ? >:-[] >:-[] >:-[]
Rozbalit vlákno
8
Avatar - Uživatel_5340709
4. 7. 2018 14:18
Re: HAHA HOHO HUHU HEHE HIHI já prasknu smíchy
Přesně tohle mě napadlo ha, ha. :-)
Avatar - Hammunasakra
4. 7. 2018 19:21
Re: HAHA HOHO HUHU HEHE HIHI já prasknu smíchy
Nic ve zlym = ale že normální je výraznej pokles = vysvětloval už Vaculík v tv když propuklo Dieselgate

Když se srovná daň a my benzíňáci nebudeme sponzorovat V8TDI a podobný = tak reálně dává smysl nafta do = no třeba víc než 5% ale výraznej pokles = je naprosto logickej
Avatar - Uživatel_5340709
4. 7. 2018 21:31
Re: HAHA HOHO HUHU HEHE HIHI já prasknu smíchy
Pokles o 5% je něco jiného než pokles na 5%. Nejsem fanda dieselů, ale je přece naivní si myslet, že v době kdy evropa jezdící z nějakých 60% v dieselech, najednou během pár let bude na 5ti procentech Leda že by evropská komise nařídila všem do trestních zákoníků, že jezdit dieselem znamená jít na 3 roky do kriminálu. :-)
4. 7. 2018 22:03
Re: HAHA HOHO HUHU HEHE HIHI já prasknu smíchy
precti si aspon titulek a zkus pochopit, o cem se pise aspon v tom titulku
jak jsi prisel na to, ze evropa jezdi z 60% na dyzlech ??
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2018 09:35
Re: HAHA HOHO HUHU HEHE HIHI já prasknu smíchy
Nepochopil rozdíl v aktuálnim momentálnim prodeji kterej fakt někde dosáh tak absurdního čísla a celkovym počtu aut :-)
Avatar - Uživatel_5340709
5. 7. 2018 10:11
Re: HAHA HOHO HUHU HEHE HIHI já prasknu smíchy
Jen na doplnění, je to sice z roku 2016 a je v tom i nákladní doprava, nicméně na naftu se prostě jezdí: [odkaz]
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2018 10:52
Re: HAHA HOHO HUHU HEHE HIHI já prasknu smíchy
O tom přece žádná = kaminy co projížděj a tranzitní doprava je u nás docela velká = sme středoevropskej stát = tankujou naftu. A hodně nafty = dotovaný nafty

Kterou dotujeme my benzíňáci

Celkovej podíl aut je = viz minulá diskuze. Jednu chvíli začal dosahovat prodej novejch těch absurdních čísel = jako třeba 43% u nás v tvym odkazu = v tu chvíli kdy je přestaneme dotovat = což je fakt kravina = podíl spadne. Hodně spadne
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2018 11:02
Re: HAHA HOHO HUHU HEHE HIHI já prasknu smíchy
Myslel sem pokles na 5% = nebo třeba o něco víc = já nevim 10, 15%
Uvidíme co v reálu přinese zrušení dotací = rovná daň s trhem zamíchá nejspíš víc než si kdekdo připouští

Pokles o 5% = ten nejspíš už proběh :-)
Avatar - Ada je zase tady
4. 7. 2018 15:47
Zlaté oči...
Papír toho snese hodně a internet ještě více... :no:

Podle podobných predikcí ze 60-tých let jsme už touto dobou měli kolonizovat Venuši...
Rozbalit vlákno
7
Avatar - Hammunasakra
4. 7. 2018 17:31
Re: Zlaté oči...
Netrefil si planetu pako = v 60. letech se dávno vědělo že na Venuši je horko = a Mars se fakt kolonizovat chystáme

Neviděl si [odkaz] :-)
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2018 11:00
Re: Zlaté oči...
Tim že budeš mlít další kraviny = ty původní nezmizej :-)

To jak furt opakuješ tu kravinu o naftovym motoru na CNG = to samý :yes: >:D

Proč ty hlavo dubová = automobilky jako základ svejch origo CNG verzí používaj benzínový motory? ;-)

Ve vznětovym motoru = CNG nezapálíš!

Prostě sis poplet Mars = kde to možná jednou fakt pude a už brzo to hodláme fakt zkusit = a Venuši kde jak už dávno víme = to nejde. Prostě pako Ada :-)
5. 7. 2018 13:22
Re: Zlaté oči...
ta první věta :-)
5. 7. 2018 15:23
Re: Zlaté oči...
To by si tetička měla nechat vytetovat na čelo...:-)
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2018 15:36
Re: Zlaté oči...
Když nechápeš = tak se za to nestyď = a místo machrování = si to radši nech vysvětlit :-)

Je šance že to napodruhý napotřetí pochopíš >:-[]
Avatar - Beefcake
4. 7. 2018 17:05
5
Tych 5% by mozno aj zodpovedalo tomu, kde ma dizel vyznam a kde nejde o chamtivost, ci bezohladnost majitela. Alebo 10%, nech nezeriem.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ada je zase tady
4. 7. 2018 17:28
Re: 5
Bezohlednost majitele se projevuje většinou tím, že upřednostňuje muzeální benzínový zážehový motor, který je z hlediska emisí CO2 zdaleka nejhorší.

Zážehový motor patří do sekačky na trávu, motorové pily, či přenosného elektrického agregátu.
Avatar - CommonUser
5. 7. 2018 10:23
Re: 5
Uz nackovia za 2.sv vojny dusili ludi dieslami kvoli NOx.
Mozes prestat vypustat ty osobne CO2, ked je taky toxicky ?
11. 7. 2018 07:51
Re: 5
Ony ty emise co2 nejsou u dieselu o tolik nizsi... A spotreba je hodne zkreslena vyssi hustotou nafty, kdyby se merila spotreba na kila, hned by byl rozdil daleko mensi
Avatar - praděda7
4. 7. 2018 17:51
Okurková sezóna
....v plném proudu......... ;-)
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Floyd
4. 7. 2018 19:37
Re: Okurková sezóna
Tak tohle bylo úplně nejvíc trefné :yes:
4. 7. 2018 18:22
Když se neřekne k tomu Béé
V malých autech (rozuměj do cca 1,6-1,8 tuny) si troufnu tvrdit, že podíl dieselu klesne. Vzhledem ke splňování nutné legislativy co se týče emisí, tak diesel výrazně prodražuje celkovou cenu auta. Tam to význam má. Ostatně to vidím okolo sebe, kdy dieselová Octávka jezdí za 5,5 a vedle toho silnější, kultivovanější benzínová za 6,5-7. Tady význam dieselu výrazně poklesne, obzvláště, pokud se fleetům nabídne třeba CNG verze, která provozní úsporu dieselu prakticky vymaže.
U větších aut (limuzíny, SUV, velké MPV, atd.) diesel význam má, protože navýšení ceny dieselu se na celkové ceně projeví již méně. Rozdíl mezi dieselem a benzínem je výrazně markantnější, vzhledem k vyšší váze, většímu odporu, atd. Benzín, díky fyzice (nižší účinnost), je ve větší nevýhodě.
Tankovat po 900-1000 km je výrazně pohodlnější než po 500 km a i z účetního pohledu je to jednodušší.
Rozbalit vlákno
3
4. 7. 2018 22:38
Re: Když se neřekne k tomu Béé
benzin je v nevyhode hlavne kvuli vyssimu zdaneni proti nafte
byt to obracene, tedy ze benzin bude danove zvyhodneny proti nafte tak, jak je dnes nafta danove zvyhodnena proti benzinu, tak na stojanu je benzin o 5 korun levnejsi nez nafta.
a naftaka by si pak koupil maximalne nejakej posuk typu ady
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2018 09:37
Re: Když se neřekne k tomu Béé
To nerovný zdanění je velkej problém = kdyby ceny nafty a benzínu byly aspoň stejný

Samozřejmě ideál je rovná daň = nafta má v tu chvilku smysl jen od těch 3,5 tuny = možná do nějakejch velkejch SUV a na hodně drtivý nájezdy = prostě okrajová záležitost = tak 5% aut? :-)
11. 7. 2018 07:47
Re: Když se neřekne k tomu Béé
Jeste zajimavejsi by bylo, kdyby se paliva prodavaly na kila... Hned by bylo videt, jak je to s tou "mensi spotrebou"
4. 7. 2018 22:00
kvuli jedum z naftaku umiraji deti
[odkaz]
uz aby ty jedomety ze silnic zmizely.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Ada je zase tady
5. 7. 2018 09:55
Re: kvuli jedum z naftaku umiraji deti
Jedomet je benzínový motor s vysokou produkcí CO2. Je na čase benzín dodatečně zatížit ekologickou daní!
Avatar - CommonUser
5. 7. 2018 11:21
Re: kvuli jedum z naftaku umiraji deti
Jedomet si ty sam osobne.
Avatar - Ada je zase tady
5. 7. 2018 12:51
Migrační krize je následek dlouhodobé hloupé preference benz
Vysoký obsah CO2 v atmosféře => globální oteplování => vysychání Afriky => ztráta přístupu k vodě => migrace subsaharského obyvatelstva do EU.

Prozatím je již pozdě s tím něco udělat. Pokus prosadit výměnu ekologicky škodlivých motorů za ekologicky podstatně přijatelnější diesely kvůli blbům, co si nevidí ani na špičku nosu, v EU bohužel (zatím) selhal. Nepochybně to však není natrvalo a benzínové zážehové motory budou brzy postavené mimo zákon.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - CommonUser
5. 7. 2018 12:56
Re: Migrační krize je následek dlouhodobé hloupé preference
Ty samozrejme nejazdis cinknutym motorom, co nesplna ani Euro2, ze ...
Avatar - Hammunasakra
5. 7. 2018 14:07
Re: Migrační krize je následek dlouhodobé hloupé preference
Ach můj bože = a ty máš určitě volební právo :-)
6. 7. 2018 00:14
Prijebaný "článok"...
...a rovnako prijebaná diskusia... :-! Ospravedlňujem sa nemnohým výnimkám v diskusii.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Hammunasakra
6. 7. 2018 07:48
Re: Prijebaný "článok"...
V pořádku = omluva přijata :-)

Text je těžká demagogie = a selhání redakce = takže asi Machaly = že ho sem dal

Když už takovejhle problematickej cizí text chci vydat = tak s komentářem

Takhle je to vlastně čistej hoax