Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Hybridní pohony aneb není hybrid jako hybrid: Čím se liší plug-in hybrid od mild hybridu a full hybridu?

Stále více automobilů používá hybridní pohon. Dnes se lze proto setkat hned s několika systémy, jež se mohou dost podstatně lišit. Co mají společné? A jaký je rozdíl mezi mildhybridem a třeba plug-in hybridem?
Zpět na článek
16. 7. 2018 12:54
Re: Nejlepší hybrid je žádný hybrid
Tak povedal by som, že to nie sú autá určené do mesta :D.
Každopádne nerozumiem, prečo by hybridné auto nebolo vhodné na okresky - moje skúsenosti sú Auris HSD 100kw vs Corolla 1.6CVT 97kw a s Aurisom som schopný jazdiť o 1 - 2.5l na 100km menej podľa jazdného režimu pri rovnakej dynamike. Okrem toho je jazda s HSD príjemnejšia, pretože elektromotor nastupuje okamžite a dávkovanie výkonu je jemnejšie. Nakoniec tu je predpokladaná lepšia spoľahlivosť hybridného systému.
Smiem sa spýtať na vaše argumenty?
15. 7. 2018 21:26
Re: Paralelní hybrid
Autor v tom evidentne nema uplne jasno.

Takze pro vysvetleni:
Paralelni hybrid znamena, ze pohon zajistuje (muze zajistovat) spalovaci motor soucasne (paralelne) s elektromotorem. Parelelni hybridy jsou jak IMA, tak HSD.
Seriovy hybrid je snad popsan spravne.

Za zminku by stal nejnovejsi i-MMD hybrid Hondy - k nam dorazi s novym CR-V.
Jedna se o full hybrid - seriovy, jen pri vyssich rychlostech se pripoji spalovaci motor naprimo, takze se zmeni na paralelni :-)

Redakci zdar
15. 7. 2018 16:30
Paralelní hybrid
"..Paralelní hybrid umožňuje jízdu ve čtyřech režimech. ... Pohon vozu pouze a jen spalovacím motorem ale možný není. .."
Takže když se paralelnímu hybridu vybije akumulátor, volá odtahovku i když má plnou nádrž ????
15. 7. 2018 23:32
Nejlepší hybrid je žádný hybrid
Hybridní konstrukce má ještě jakýs takýs smysl u auta určeného hlavně do města, protože kdekoliv jinde je to jen pořádný balast, které si to nebohé auto pořád tahá sebou... 8-s 8-s 8-s :no:
17. 7. 2018 12:19
Re: Nejlepší hybrid je žádný hybrid
Aha takže sme sa dostali od "Hybridní konstrukce má ještě jakýs takýs smysl u auta určeného hlavně do města, protože kdekoliv jinde je to jen pořádný balast, které si to nebohé auto pořád tahá sebou.." do "...schází manuální převodovka. Už jen tím je pro mě takové auto odvařené, ...".
To, že Vám nevyhovuje automat neznamená, že hybridné auto je blbosť, ako odvážne tvrdíte v prvompríspevku. S nástupom bŕzd na HSD od Toy nevidím žiadny problém (ale napríklad v extracitlivých brzdách na Kii Ceed prvej generácie som problém videl). Čo si pamätám aj testy Rasťa Chválu, tak si Auris HSD v svalome chválil ako pekne to zatáča. Inak ten mrzák Auris HSD má vzadu multilink, takže čo sa týka jazdných vlastností podvozka je na tom dosť možno lepšie ako Váš Leon, takisto CHR má podvozok o ktorom som čítal len chválu a ľutovali len to, že sa neponúka silnejší motor.

A ohľadom manuálu chápem - tiež som si kedysi myslel, že automat je len sprosté slovo, keď som zvýšil nájazd a pravidelne som sa začal pohybovať v nekonečných kolónach na D1 svoj názor som prehodnotil - takže nikdy nehovorte nikdy :D, ale keby som na to mal tak si kúpim ešte jedno auto s manuálom.
Avatar - Hammunasakra
17. 7. 2018 11:41
Re: Nejlepší hybrid je žádný hybrid
Vidim že se fakt vyznáš [odkaz] + [odkaz] >:D >:-[]
17. 7. 2018 09:54
Re: Nejlepší hybrid je žádný hybrid
Tak už len z princípu technického riešenia, pri riešení HSD manuálna prevodovka nemôže byť. Neviem, ktoré hybridy si skúšal, ale ja som s brzdením nemal problém ani na jednom (Auris, RAV4). Čo sa týka riadenia, treba skúsiť nový Auris alebo Camry (ktoré má prísť aj do Európy).

Ja som bol tiež vždy zástanca manuálu. Mal som pocit, že som viacej spojený s autom a mám veci pod kontrolou. Keď som vyskúšal pár moderných automatov (okrem DSG), tak sa môj názor začal meniť (pripúšťam, že je to čiastočne aj tým, že už viac preferujem komfort).
17. 7. 2018 00:11
Re: Nejlepší hybrid je žádný hybrid
No tak když nic jiného, tak u drtivé většiny hybridů (snad jen s výjimkou neúspěšného malého kupátka od Hondy) schází manuální převodovka. Už jen tím je pro mě takové auto odvařené, nemluvě o většinou velmi necitlivém nástupu brzd, způsobeném rekuperací a celkově zcela neřidičském zaměření takového vozu. 8-s :no:
15. 7. 2018 21:28
Re: Paralelní hybrid
Je to napsany nestastne. V prvni casti se pise o "nedilnosti" spalovaciho a elektromotru a v druhy o tom ze "bez treci spojky ktera motory oddeli to nebude fungovat.". Hlasuju pro revizi :-)
16. 7. 2018 12:49
Re: Nejlepší hybrid je žádný hybrid
Aj na okreskách má hybrid zmysel.
Jedine na diaľnici (pokiaľ sa dá ísť rýchlo a plynulo - čo tiež nie je vždy) sa elektromotor hybrid-u využije málokedy, iba sem-tam povedzme pri zrýchlení do stúpania.

O "ťahaní balastu so sebou" nesúhlasím. Tá váha full-hybridu nie je zase až taká strašne vysoká. A na druhej strane "neťahám so sebou" spojku, dvojhmotu, turbo... (ani nikam na cestu a hlavne ani do servisu).

Alebo inak povedané: ten "balast" navyše, ktorý spomínaš znižuje spotrebu v meste, na okreskách a neznamená zvýšenú spotrebu ani na diaľnici v porovnaní s podobne výkonnými benzínovými autami. A napriek tomuto "balastu" je to najspoľahlivejší pohon (bez spojky, dvojhmoty, turba a eCVT je bezkonkurenčne najodolnejšia automatická prevodovka).
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2018 23:43
Re: Nejlepší hybrid je žádný hybrid
Vidim že se vyznáš [odkaz] + [odkaz] >:-[] >:D ;-) :yes:
Avatar - Hammunasakra
15. 7. 2018 23:09
Re: Paralelní hybrid
To neni nešťastně = to je prostě blbě :no: 8-s
16. 7. 2018 12:12
Re: Nejlepší hybrid je žádný hybrid
???? A jak prosím podobné zprávy o čistě závodních speciálech v ceně mnoha milionů souvisí s běžnými hybridy, např. Toyotou Prius apod.? >:D