Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Renault 5 Turbo (1980-1986): Připomeňte si úžasnou střelu s motorem za sedadly

Renaultu se podařilo ve spolupráci s Alpine a Heuliezem vyvinout auto, po kterém touží každý fanoušek automobilových soutěží...
Zpět na článek
Avatar - speedfred
6. 8. 2018 22:33
Re: Moc pěkný článek.
súhlas s článkom.
v tej dobe to museli byť poriadne šialenosti. :yes:
6. 8. 2018 19:34
Moc pěkný článek.
Opět pan Dragoun. U něj již standard. :yes:

Děkuji.

Když připomenout R5 Turbo, tak snad ještě zde v poslední době [odkaz] [odkaz] [odkaz]
8. 8. 2018 03:08
Re: Děsný amatérismus a neznalost
??? tě někdo vzal něčím přes hlavu? Co tu meleš o Prokopcích a obecně za kraviny?
20. 8. 2019 11:05
Re: Amaterismus
Píšeš totální hlouposti! MG Metro 6R4 mělo atmosférický motor a výkon 416PS.
8. 8. 2018 18:01
Amaterismus
Nezpochybňuju články o veteránech. Ale tento. Je to, jako bych napsal, že v roce 1990 byla Honda 750 raketa, která nemá obdoby. Jak vidno i z údivu některých, patrně mladších. Netvrdím, že autor nemůže psát o něčem jiném dobře. Proto je třeba psát o tom, co vím. A nepíšu tam nic obecně. Píšu, co konkrétně mi vadí a uvedl jsem i důkaz a fakta. Ano, článek by byl dobrý, pokud by bylo uvedeno, že byla i lepší auta, nebo by se jednalo jen o článek samostatně o tomto typu. Takto to vypadá, jako to nej, co bylo a není to pravda. Patrně autor to Metro nezná ale to není moje chyba.
8. 8. 2018 15:02
Re: Děsný amatérismus a neznalost
V zásadě máš pravdu, jenom ale nechápu, proč tyto názory ventiluješ právě pod článkem pana Dragouna, jehož články o historických modelech jsou vždy vynikající? :-O
Avatar - Emel
7. 8. 2018 21:57
Re: Tak to dopadá , když redakce ze sebe udělala bulvár,
Žluto-bílo-černá :-)
[odkaz]
Avatar - Dinar
7. 8. 2018 12:18
Re: Tak to dopadá , když redakce ze sebe udělala bulvár,
Já jsem maloval žlutobílou elf, závodní verze, (asi byla i žlutočerná), ale červená na silničních verzích byla běžná, jednu na prodej jsem v devadesátém chvíli obcházel. ;-)
Avatar - Emel
7. 8. 2018 11:37
Re: Tak to dopadá , když redakce ze sebe udělala bulvár,
Divím se té červené na titulce, já mám R5 spojenou se žlutočernou elf.
Avatar - Dinar
7. 8. 2018 09:58
Re: Tak to dopadá , když redakce ze sebe udělala bulvár,
Jo, kreslení, R5T jsem si taky kreslil, do školního sešitu, ty nádechy v zadních blatnících, to bylo žrádlo. >:D :yes:
7. 8. 2018 17:01
Děsný amatérismus a neznalost
Musím říct, že mě děsí, co za neschopné rádoby novináře dnes internet plodí. Když se podívám na figury Prokopec, Miler, Žák atd....., tak je z toho do pláče. Zvlášť u toho Prokopce, to je tedy něco. Lemplové, co nikdo z nich nikdy nevyněnil ani svíčku v motoru a chtějí něco psát o autech. Mladá teleta, co si něco přečtou, nebo přeloží článek v googlu a je to. Když vzpomenu na svět motorů před rokem 89, tak by dnes člověk zvracel, jek každý, kdo má déo zadku díru něčemu rozumí a píše. Otřes, otřes, otřes......Když už chci psát o nějakých raketách, nastuduji si alespoň základní informace, nebo píšu o tom, co vím. Ale to by patrně nebylo psát o čem. Tak se tu jen dokola recyklují články a úroveň nula. Existovalo např. v této kategorii malých vozů jedno, které je velmi podobné R pětce a to byla skutečná raketa. Neříkám, že R5, není zajímavá. Ale když chci psát o raketě, tak to je zcela jiné auto. Bylo to MG Metro a dosahovalo výkonu přes 700k !!!! Byl to smrtící stroj. Viz. odkaz
[odkaz]

[odkaz]
Avatar - holden2
7. 8. 2018 08:00
Re: Moc pěkný článek.
clanek peknej az na to " Hnací ústrojí se otočilo o 180 stupňů" no to asi tezko.
Avatar - holden2
7. 8. 2018 08:04
a u nas
pro skodadebilfans taky automobilka udelala limitku R5turbo >:-[]
Avatar - KANKUNEN
7. 8. 2018 06:38
Tak to dopadá , když redakce ze sebe udělala bulvár,
auta už tady nikoho nezajímají ani taková ikona jako je R5 T. Lidi už tady chodí jen na ruské vraky, EV které v reálném nedotovaném světě nemají šanci a nakreslené škodovky.