Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Vrak vzácné Mazdy Cosmo Sport 110S: Je kompletní, avšak levný rozhodně ne!

Původní Mazda Cosmo Sport, na exportních trzích označená 110 S, vznikala v letech 1967 až 1972. Včetně prototypů se vyrobilo pouhých 1.259 kusů. I proto je záchrana popisovaného kousku takřka výzvou. Ujme se toho někdo?
Zpět na článek
Avatar - palix
12. 8. 2018 19:57
Re: Cosmo
Na "západe" často jazdí kopec veteránov, ktoré majú ľudia pre radosť. Oprava niektorých môže byť celkom v pohode. Keď je ale auto v zlom stave a je to rarita, oprava bude drahá. Ide potom o to, či si chce človek vychutnávať jazdu v "nejakom" veteráne, alebo chce platiť drahú a náročnú úpravu a potom sa tešiť z jedinečného auta.
Taká stará Corvette C3 je napr bežné a pekné auto, na ktorú je v USA plno dielov. Mazda Cosmo je rarita.
11. 8. 2018 23:31
Re: mazda
Môže byť, ale často sa to dočítaš aj pri tejto Mazde - najmä je oveľa známejšia.
11. 8. 2018 23:30
Re: Cosmo
Keď na to nemáš, nekupuj. Toto veľmi nie je sféra o úsporách a výhodnejších riešeniach.
Avatar - palix
10. 8. 2018 14:03
Cosmo
O jednej Mazde Cosmo som kedysi čítal. Je v múzeu mazda v Augsburgu (Nemecko). Písali o nej, že renovácia stále veľa peňazí, času a nervov. Osobne by som si vybral niečo bežnejšie. Aj Jaguár E je oproti tejto Mazde výhodnejší ;).
Avatar - DaewooMaster
10. 8. 2018 11:12
NSU
Netvrdil bych, že NSU "zesnulo", jen se spolu s dalšími 2 fabrikami ve stejném městě překabátilo na Audi pod dozorem VW.
10. 8. 2018 02:40
Re: mazda
Ne.
První sériové auto s motorem Wankel bylo NSU Spider z roku 1964. Mazda 110 Cosmo Sport byla jen první sériovou Mazdou s motorem Wankel a to až v roce 1967.
10. 8. 2018 00:03
Re: mazda
To auto je legenda, prvá sériova Mazda s wankelom, a mysím, že aj celkovo prvý sériový voz s rotačným motorom. Taký znalec a nepoznáš Cosmo, nehanbíš sa?
Avatar - 3_diamanty
9. 8. 2018 19:44
Re: mazda
ja si akurat spominam na toto ... nie je to uplne to iste ale hned ma to napadlo pri pohlade na tu mazdu [odkaz]
9. 8. 2018 18:35
mazda
Jo vzpomínám si matně že se dělávala je to zajímavé auto.no pro někoho několik let práce na renovaci.