Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Pozor! Mění se pravidla pro průjezd sanitek, hasičů a policie!

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem. Nyní mají vytvořit záchranářskou uličku mezi pravým a vedlejším jízdním pruhem.
Zpět na článek
15. 8. 2018 19:06
16. 8. 2018 06:49
16. 8. 2018 08:51
16. 8. 2018 14:28
16. 8. 2018 15:13
15. 8. 2018 22:31
Avatar - O5kar
15. 8. 2018 17:24
Chybí mi tam jedna věc.
A to je průjezd vozidel RZS na rekonstruovaných úsecích třeba D1, kde je pravý pruh obsazený kamióny nalepených na sebe a levý pruh o šíři 2 m. s vozidly dtto. Kdo to tam zažil, tak ví, jaká to je zábava.
Rozbalit vlákno
3
Avatar - euro89
15. 8. 2018 22:15
Re: Chybí mi tam jedna věc.
V pripade, ze bude takova ulicka zapotrebi, maji i ty kamiony povinnost uvolnit misto. Tady to dodrzovani Rettungsgasse policie dost hlida a jeji ignorovani je oceneno obvykle na 200 Euro, muze byt ale i vic. A specialne ridici kamionu patri v tomhle ohledu k nejpokutovanejsim. Jistotou vydelku je pak polsky ridic kamionu. >:-[]
Avatar - fOE
16. 8. 2018 08:25
Re: Chybí mi tam jedna věc.
Pokud jde o Rettungsgasse tak je jistotou vydelku polsky ridic cehokoliv. Nikdo se v tomhle nechova s zeleznou pravidelnosti tak nedisciplinovane, jako prave Polaci. Nevim cim to je. ;-\
Avatar - O5kar
16. 8. 2018 17:46
Re: Chybí mi tam jedna věc.
Pochopitelně, že to o té povinnosti ví. Ale u nás se v rekonstruovaných pruzích jezdí pomalu, někdy to tam i stojí a nechávají se malé odstupy. Uhýbání stranou se děje postupně, doslova krokem. Vyzkoušejte si to.
15. 8. 2018 19:06
Nesmysl
Za mě je tato změna nesmyslná. Za současného stavu, kdy je ulička vedle pravého pruhu je to pro IZS blíž při nájezdu na dálnici. Nově se po najetí budou muset procpat ne jen přes jeden proud aut, ale přes několik (podle počtu pruhů).
A jen tak na okraj, toto pravidlo na našich dálnicích v podstatě nikdo nedodržuje. Když stojím v koloně a nacpu se na okraj silnice, jsem za exota. Celkem mě to s.re, stejně jako sveřepé ježdění v prostředním pruhu....
Rozbalit vlákno
4
16. 8. 2018 06:49
Re: Nesmysl
Jedná se o sjednocení pravidla s okolními státy. Zažil jsem v Německu spoustu Stau kdy ulička Rettungsgasse fungovala. Tady jde hlavně o to aby se vytvořila ulička při nehodě přímo na dálnici.
Avatar - Bubáq
16. 8. 2018 08:51
Re: Nesmysl
Mám mírný dojem, že se mýlíte. Dosud to v Česku bylo obráceně, než jinde v Evropě: ulička mezi levým a sousedním pruhem. To právě byl nesmysl. Teď konečně MD sjednocuje praxi a nařizuje uličku mezi pravým a sousedním pruhem.
Asi Vás zmátla připojená kresba: ta ale komentuje současný, nesprávný a nevýhodný stav. Jinak máte se svým argumentem samozřejmě pravdu.
16. 8. 2018 14:28
Re: Nesmysl
Mýlíte se vy. Citace z úvodníku článku "Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním pruhem.". Takže kresba znázorňuje novou platnou úpravu.
16. 8. 2018 15:13
Re: Nesmysl
Takže takto je to správné

[odkaz]
15. 8. 2018 22:31
aspoň něco....
Když už nestavěj dálnice, obchvaty a rovný cesty namísto klikatejch, tak po třiceti letech něco málo zjednodušili, a něco málo to sjednotili se situací jinde. Je to málo, ale snad těchto věcí pro nemalé přispěvovatele do rozpočtu přibude.
Řidiči totiž do eráru přispívají 70 miliard čistého ročně. (po odečtení údržby, zimní údržby, provozu, staveb, škod, a jiných nákladů ) Takhle nás berou zmetci političtí za ty peníze na hůl, a ještě nás buzej s pásama, telefonováním, technickejma, emisema, známkama, atd atd......
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Bubáq
16. 8. 2018 08:55
Re: aspoň něco....
Copak politici, ti už jiný nebudou. Ale ti úředníci na Ministerstvu dopravy, to jsou úchylové! Cokoliv sami od sebe vymyslí, VŽYCKY je to naprostý nesmysl a hloupost. Navrhuji zcela zrušit MD a jeho pravomoci převést na Ministerstvo pro místní rozvoj, které by mělo být v dohledné době přeměněno na více globální subjekt (podle pana Babiše). Podstatnou podmínkou ale musí být to, že NIKDO, ani jeden člověk ze současného MD nebude zaměstnán v žádném subjektu státní správy. Nejméně po dobu 10 let. Pak snad nastanou o trochu lepší časy.... pro řidiče, i pro investice v železniční, silniční i lodní dopravě.