Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Od ověnčeného kola k okřídlenému šípu. Připomeňte si příběh loga Škody

Mladoboleslavskou automobilku máme spojenou s okřídleným šípem. Její původní logo ale bylo zcela jiné.
Zpět na článek
10. 9. 2018 16:03
Nechápu
Nechápu smysl článku, opravdu se zde bavíme o vývoji škodováckého loga? Co se zaměřit na závažnější témata? Například ekologie? Nic ekologického ještě škodovka nevymyslela a oproti konkurenci hodně zaostává, nebo si snad někdo myslí opak?
9. 9. 2018 15:41
Logo?
Logo si myslím, že opravdu není důležité ne? Hlavní je jaká vyrábí auta! No a ta poslední dobou nejsou žádná sláva! Nebo se snad pletu? Nemyslím si :-)
20. 8. 2018 23:07
škoda
Jo dřív alespoň dokázali vyrábět pořádná auta, teď je to žalostné a hlavně neumí přijít s něčím novým.
Avatar - rohYpnol
19. 8. 2018 11:51
Pátá cenová
Příběh loga Škoda byl už v nespočtu článků... Opravdu tímhle "žije" auto.cz???

No, přitom se stačí podívat o čem píšou jiní... [odkaz]

auto.cz je dávno v klinické smrti 8-s :no: :no: V podstatě už sem ani moc nechodím. Proč taky? Pro reklamy?
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2018 10:31
Re: Info pre holobriadkov
presne takouto skodovkou 1000MB ale svetlo modrou som sa ako chlapec obcas povozil s babkinym bratom ked sme boli u nej cez leto na prazdninach ( okolo rokov 88-90 to mohlo byt )... nas deti s nou zviezol obcas po dedine na nakupy ... na zmrzlinu a pod ..... dnes si z toho uz sice hou.no pamatam ako sa v tom slo ( akurat si spominam na ten tenky volant ktory mi voci vtedajsej nasej 105L-ke prisiel fakt srandovny :-) ) ... ale to ze to bola prave takato skoda to viem na beton ;-) .... chcelo by to ale dnes s nou si zajazdit a aj teda ako sofer a precitit a vnimat tu jazdu a pocity v tom aute

PS: no a dnes mi zase pride srandovny volant v 105L-ke ... sila ;-) .. no a ktovie co ale bude o dalsich 30 rokov... mozno sa este zasmejeme na tom ze vobec kedysi nejaky volant bol... >:D :'-(
Avatar - 3_diamanty
19. 8. 2018 10:21
Re: "Od ověnčeného kola ke slepici"
loga sa dnes akoby zjednodusovali. .. to dnesne strieborne logo skody sa mi uz paci podstatne menej ako to povodne v "zelenom" prevedeni ... aj na volante vyzeralo to farebne skodovacke logo krajsie ale chapem ... doba je unisexova takze vsetko sa zrovnava uz.... nech je to vsetko radsej suche ale hlavne ze je to vizualne "nekonflitkne" a nevycnieva z davu .. ach boze :-(

inak aj ten "had" na loge alfy ma dnes uz menej "zahybov" a je jednoduchsi .... ako ten jeho dlhsi stihlejsi bracek este spred par rokov ( ked si vsimnes ) ... ale tam aspon nadalej ostala pekna farebnost chvalabohu ( uvidime dokedy ) ......loga sa obecne zjednodusuju a povedal by som ze za to moze tato "uzasna" doba v akej prave sme .. nic ine.. dokonca ani o prachy tu zrejme nejde.. . lebo ani cent sa na tom iste neusetri.... neverim
Avatar - lordlord
19. 8. 2018 10:08
.
nedávno na tomto webu bylo video, kde byl vývoj loga i s indiánem
Avatar - Lackey
19. 8. 2018 09:13
Info pre holobriadkov
Na hlavnej fotke so Š znakom na blatníku červenej 1000MB, Š znak sa vyklápal a pod ním ním bol tankovací otvor do benzinovej nadrže.
Otváralo sa to páčkou na konci oceloveho lanka, pod pristrojovkou od miesta spolujazdca.
Perfektná vychytávka á la simply clever :yes:
Také niečo sa len tak nevymyslí....
Avatar - wladyk
19. 8. 2018 08:59
"Od ověnčeného kola ke slepici"
"Od ověnčeného kola ke slepici"