Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Je změna lékárničky k lepšímu? Zbytečnosti mizí, něco si ale dokupte!

Od 1. října nejspíš ubude povinná výbava a něco z obsahu lékárniček, které už ani nebude třeba měnit. Přesto zdravotníci upozorňují na zásadnější vady, které zůstávají.
Zpět na článek
1. 9. 2018 17:06
2. 9. 2018 11:10
2. 9. 2018 18:01
2. 9. 2018 18:01
1. 9. 2018 17:06
Nic
Za 40 let denodenního ježdění jsem lekárnu naštěstí nepotřeboval. Ale mnohokrát jsem ji upotřebil na chatě, na dovolený, v práci a všude tam, kde jsem si potřeboval zalepit říznutej prst, odřeniny, a podobný zranění. Nikdy mi propadlej obvaz neublížil, a zejména jsem použil náplast a náplast s polštářkem, to jsou potřebný věci, co si tam vždycky přeju mít ve větší, než povinné míře. Ale buzerování státu od rána do večera furt s nějakejma povinnostma, je už přes snesitelnou mez. Jsem rád, že část roku vůbec nemusim mezi fízlama prošpikovanej Tábor, a v klidu mohu zimu trávit u moře, a léto v horách Itálie....
Rozbalit vlákno
3
2. 9. 2018 11:10
Re: Nic
Já vozím lékárny dvě - jednu pro případ buzerace, v igelitu s datem expirace, za 150, druhou normální v zapínacím pytlíku. Tam je ostrej nůž, nějaký obvazy, náplasti, dýchací rouška, dezinfekce a pár drobností podle toho, co člověk během let potřeboval. K tomu v autě slušnou baterku a světlici. Dohromady do 1000 Kč a při výletech se hodila už mockrát.

Při dvou kontrolách jsem předkládal tu druhou, když už chtěl vypisovat bloček, vytáhl jsem antibuzerační. Ten protáhlej ksicht k nezaplacení >:D
Avatar - Googlit
2. 9. 2018 18:01
Re: Nic
Heh, vidím že v tom nejsem sám. Jedná lékárnička origo zabalená a druhá s opravdu praktickými věcmi, které jsem schopný při poskytnutí první pomoci využít :-)
Avatar - Googlit
2. 9. 2018 18:01
Re: Nic
Zrovna jsem chtěl napsat v podstatě to samé.