Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Lada Niva v lehce omlazené podobě pro rok 2019 míří do výroby

Automobilka AvtoVAZ potvrdila, že zahájila výrobu modelu 4x4, jenž původně nesl slavné jméno Niva, v modernizovaném provedení pro rok 2019.
Zpět na článek
7. 9. 2018 21:44
Avatar - Dzakobo
7. 9. 2018 20:59
Vypadá dobře
Legendy jako G-klasse, Wrangler nebo Niva si jedou po svém, obrazně i v reálu. Největším nepřítelem Niv byla (možná je stále) koroze, jinak je to dobře vymyšlený jednoduchý stroj. Mezi Nivou a novým Jimnym bych se těžko rozhodoval. V terénu se určitě lépe jede s osmiventilovou 1.7 Nivy, ale např. šaltpáka zase může zůstat v ruce, fakt nevim >:D
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Ada je zase tady
7. 9. 2018 22:39
Re: Vypadá dobře
Vypadá rozhodně mnohem lépe, než ta hrůza od ruského rendlíku se symetrickými prolisy, takže není jasné, zdali jede dopředu, nebo couvá. Ještě kdyby to bylo čtyřdveřové, nekroutila se tomu kastle jako u současného čtyřdvířka a mělo to pořádný motor a ne to zážehové muzeum.
Avatar - Uživatel_5340709
8. 9. 2018 19:53
Re: Vypadá dobře
Je vidět že jsi v ní nikdy nejel, jako v terénu něco vyjede, ale ta 1,7 atmo-žigul se trápí díky zpřevodování i na silnici, natož v tom terénu, kde ten motor musíš trápit jako topící se sele. Holt cestovní rychlosti 60-70 a max. 135 jsou už dnes spíš úsměvné.
Avatar - Barrichello
10. 9. 2018 09:23
Re: Vypadá dobře
taky s tím po silnici jezdí tak geodeti, zeměměřiči a myslivci, když se potřebují přesunout z terénu na základnu nebo do jiného terénu....Tohle není SUV do města a to ani v luxusnější verzí Urban s oplastovanými nárazníky, širokými pneu, klimou, el. okny, zrcátky...
7. 9. 2018 21:44
Z nouze cnost
Co jineho dodat...
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Hammunasakra
7. 9. 2018 21:47
Re: Z nouze cnost
Zem kde dneska je furt eště včera :-)
Avatar - Beefcake
7. 9. 2018 23:15
Re: Z nouze cnost
Expedice Adam '84.
[odkaz]
[odkaz]

Ze by sa v tom Rusku zastavil cas ? Recnicka otazka - samozrejme, ze ano.

Ale kedze mam auta rad, povozil by som sa aj v tomto.
Avatar - Hammunasakra
8. 9. 2018 08:13
Re: Z nouze cnost
Ale maj tam i novinky = nově se třeba část populace = ani nedožije důchodu >:-[]
Avatar - KANKUNEN
8. 9. 2018 09:08
Re: Z nouze cnost
To víš, zem ve které by nechtěl žít ani rusofil. Rus který má trochu peněz nemá nic ruského
Avatar - Hammunasakra
8. 9. 2018 09:34
Re: Z nouze cnost
:yes: :-!

Sranda že ty bohatý a mocný a politici = který doma pomlouvaj ten Západ = tam posílaj děti studovat a milenky rodit a kupujou jim tam nemovitosti a tak :-)
Avatar - KANKUNEN
8. 9. 2018 13:08
Re: Z nouze cnost
Mínusáři v Rusku nikdy nebyli
Avatar - rokyta.p
8. 9. 2018 15:48
Re: Z nouze cnost
Jsi to trefil celkem výstižně :-! ...Niva se mi před 30 - 25 lety také celkem líbila. Jenže dneska už to dávno nemá smysl, když se dá sehnat slušný Duster ve 4 kolce pod 200tis. O Grand Vitaře nebo Jimny ani nemluvím.
Avatar - Beefcake
9. 9. 2018 00:09
Re: Z nouze cnost
WTF, nejde vkladat prispevky ?
Tak este raz.

Kazdy rusky dochodca je predsa v TOP kondicii:
[odkaz]

Ani Stalin by sa nehanbil za taky statom manazovany a podporovany kult.
Jdu blejt velebnosti.

A pre fajnsmekrov a fanusikov Chucka Norrisa: [odkaz]
Avatar - Barrichello
10. 9. 2018 09:25
Re: Z nouze cnost
V autech žádný novinky nemaj vid.

Faceliftovaná Granta, Vesta vč kombi vč Cross, luxusní sedany Aurus, do rodiny patří i minibusy, a suv, bude nová Niva.....

nové modely má i GAZ co se týče dodávek, nákladní Kamaz nebo Ural atd.

Kdo nechce vidět - nevidí.

V USA se nezastavil čas ve své době když dělali 20 let Ford Crown Victoria a vždycky tomu jen jinak zakulatili kastli? Zbytek byl pořád stejnej...
Avatar - Beefcake
10. 9. 2018 21:39
Re: Z nouze cnost
Aurus - Putinova zabavka, aby si zvacsil pipika + pridruzene modely. Meno "Aurus" je take klasicky rusky gycove a nevkusne.
Granta ("facelift" ?!?!?), Vesta, atd. to vazne je reprezentativna vzorka aut najvacsieho statu na svete.
Bude nova Niva, po x rokoch a zase to iste v bledomodrom. Predpokladam, ze myslis tu s tymi X prelismi na kazde strane karoserie.
V US a hocikde inde, maju tych modelov stovky.

Co z tohoto celeho vycnieva, je Sherp. Ale to je tiez taka divocina :-)

Rusom idu nejlepsie vsetky tie extremne stroje, maju pre ne bohate uplatnenie.
Avatar - Barrichello
11. 9. 2018 13:12
Re: Z nouze cnost
Může si to koupit kdokoliv další tu kratší verzi a auta půjdou i na export.

Jo Vesta je moderní kvalitní auto a ve verzi Cross i velmi hezké.

v USA dávali na staré pdovozky a motory jen nový kastle.

Na první pohled to vypadalo nově, jinak to bylo furt to samý. Takhle to dělali až do půlky 90 let
Avatar - Beefcake
11. 9. 2018 15:22
Re: Z nouze cnost
Dnes som isiel okolo v salone vystavenej Vesta Cross a nevyzera navonok zle - pozeral som zozadu. Vtej oranzovej, ci aka to je farba.
Avatar - Uživatel_5340709
8. 9. 2018 19:49
Re: Z nouze cnost
Vypadá to jako kdyby zrovna ten seriál dorazil do Ruska, a tak někdo čerpal inspiraci na Lada FC 2018. >:D
8. 9. 2018 13:03
Pořád má něco do sebe
Ikdyž je to v podstatě nekolik generací starý kram, pořád má něco do sebe a zvládne toho v terénu hodně. Pokud to lidi pořád kupují, tak proč jim to nedat ;-) Jednou za čas lehký update a jede se dál >:D
Rozbalit vlákno
0
8. 9. 2018 18:21
Chcelo by to porovnávačku
Poslal by som do terénu Ladu aj Daciu, aké budú v priamom porovnaní. Stále tu čítam, prečo Nivu, keď je tu Duster. Na druhú stranu, o Nivu zrejme záujem je, inak by ju stále nedržali pri živote.
Dacia Duster je zrejme dosť dobre poskladané auto, ale pri detailnejšom pohľade na spodok by som o nej už tak presvedčený nebol, Lada, hoci technikou oveľa staršia, je výrazne robustnejšia a povedal by som, že znesie tvrdší terén a oveľa vyššiu záťaž. Čiže teoreticky by si tieto autá ani nemali navzájom preberať zákazníkov.
Rozbalit vlákno
5
Avatar - Beefcake
9. 9. 2018 00:08
Re: Chcelo by to porovnávačku
Niva ma vyhodu svetlej vysky, kratkeho razvoru a este ze ti nie je luto to auto obuchat, kedze ND stoja par korun.
A len aby si nebol prekvapeny, kedze std.Niva nema ziadnu mechanicku uzavierku napravy a ani je simulaciu brzdami, ked ostane niekde visiet.
No a este by ma zaujimal nazor zastancov dizlov, ktori tvrdia, ze do offroadu musi ist, pretoze tato Niva ma obstaroznu zravu a relativne slabu atmosferu a evidentne to problem nie je.
Avatar - Barrichello
10. 9. 2018 09:27
Re: Chcelo by to porovnávačku
Duster se v těžkém terénu rozsype za 2 roky.
Všechny lomy a lesáci co si to nakoupil že Niva je krám to za 3 roky poslali do šrotu nebo prodali za 5,50 a šli si zpět koupit Nivu....

Asi tak.
Avatar - Beefcake
10. 9. 2018 21:34
Re: Chcelo by to porovnávačku
Duster hlavne nie je auto do tazsieho terenu. Kazde z nich ma svoje prednosti inde.
Ked si to kupili na to, ich problem, nie Dusteru.
Avatar - Barrichello
11. 9. 2018 13:09
Re: Chcelo by to porovnávačku
Koupili si to, že jim nakukali co všechno Duster projede. A jak je lepší na silnici.

Už jim ale neřekli druhou stranu mince, že pokud projede to co jim ukázali že umí denně, tak se to sype před očima 4x tolik jak Niva, která je navíc levnější >:D
Avatar - Beefcake
11. 9. 2018 15:23
Re: Chcelo by to porovnávačku
Ano, Duster prejde dost a na ceste je 100% lepsi ako Niva.
Len sa k nemu netreba spravat ako prasa, lebo neznesie tolko co Niva.