Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Pozor, jsou tady novinky na STK! Připravte se na skryté kamery i nastrčené volavky

Od října začne platit řada novinek na STK, například se lhůta prodlouží ze dvou na čtyři roky pro motorky. Nejvíc se ovšem hovoří o propojení STK a servisů. Co to v reálu přinese?
Zpět na článek
15. 9. 2018 13:07
15. 9. 2018 13:08
15. 9. 2018 21:26
15. 9. 2018 13:14
15. 9. 2018 13:47
15. 9. 2018 16:15
15. 9. 2018 21:34
15. 9. 2018 16:19
17. 9. 2018 19:48
18. 9. 2018 20:31
6. 10. 2018 20:05
Avatar - alf1963
15. 9. 2018 11:49
Policejní stát
Zase budem platit z daní stádo úředníků ;-\ :no:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - praděda7
15. 9. 2018 15:55
Re: Policejní stát
Už je jich 1/2 mega. Tato "loď" přetížená byrokraty se dozajista jednou potopí..... ;-\ :no:
Avatar - já veterán
16. 9. 2018 09:12
Re: Policejní stát
Jo, docela dobrýýý, Ťok nás loňskou novelou novely o provozu vozidel dostal zpět do let padesátých, po novu je odhlášení vozidla "zánik vozisla" a aby se vozidlo mohlo odhlásit, musí se "odevzdat" (darovat) firmě s licencí na likvidaci autovraků....

to už tu kdysi bylo, za starých komárů, tak dnes za "koblih" znovu...
15. 9. 2018 13:07
STK?
Rok jsem na takovém "STK pracoval, tak pokud bude mít někdo zájem, můžu poskytnout informace jak to tam chodí.
Rozbalit vlákno
2
Avatar - Jenik3
15. 9. 2018 13:08
Re: STK?
Docela by mne to zajimalo. Soukroma zprava?
15. 9. 2018 13:14
Na co STK?
A teď si představte, že např. v Kanadě STK vůbec neexistuje. Prostě stát usoudil, že nemusí kontrolovat lidi, jestli se starají o svůj majetek. A představte si, že i přes neexistenci kontrol tam nejezdí vraky.
Rozbalit vlákno
8
15. 9. 2018 13:47
Re: Na co STK?
Tu je to naopak, keď aj cez existenciu "akože" kontroly jazdia vraky a dymovnice
15. 9. 2018 16:15
Re: Na co STK?
Presne! Poznám takých, čo za úplatok "prešli" už cez štvrtú TK a EK kontrolu a stále papuľujú. P.S. A nech mi nikto nepíše, že tie zhrdzavené kalfasy skrývajú techniku v stave, aby jazdili po cestách, lebo majiteľ sa o ostatné vzorne stará.
15. 9. 2018 21:34
Re: Na co STK?
Jj, bohužiaľ vo väčšine prípadov je to tak. Česť pár výnimkám.
Avatar - praděda7
15. 9. 2018 15:52
Re: Na co STK?
V Austrálii také žádné STK nebyly a dýmovnice tam nebyly vidět. Něco na způsob technické kontroly ale muselo proběhnout při prodeji vozu a byl k tomu vystaven certifikát. Ale nemuselo. Stačilo, když nový majitel při převodu vozu do papírů napsal, že certifikát dostal. Tyto kontroly mohl provádět kterýkoliv registrovaný servis. Samozřejmě, že by nový majitel byl sám proti sobě, kdyby na tech. prohlídce netrval a prodejce si toho byl vědom.
15. 9. 2018 16:19
Re: Na co STK?
V Austrálii - v tom Babylone - tiež žije kopa špekulantov. Takže si kúpia za pár dolárikov auto bez certifikátu a jazdia po outbacku do aleluja. ;-)
Avatar - praděda7
15. 9. 2018 18:50
Re: Na co STK?
To je pravda. Za "černým pařezem" mohlo jezdit ledasco..... ;-)
Avatar - já veterán
16. 9. 2018 08:52
Re: Na co STK?
Sakryš, tak to jsem měl jako nálepku na okně dycinky zbytečně?? Auto i moto bez rozdílu každý rok, něco jako STK, ale zmákli to i na pumpě se servisem. )) a mam tu i vehikly s nálepkami o té jejich STK z let těsně po válce. )) k je to asi drobet jinak, než uvádíš...
Avatar - praděda7
16. 9. 2018 14:24
Re: Na co STK?
Nálepka za oknem nemá nic společného s STK neboli roadworthy. To byl ( a stále je) jen roční registrační poplatek, mate......který v Česku (zatím) nemáme...
15. 9. 2018 13:47
To nemôžu poslať SMS
o končiacej STK?
Rozbalit vlákno
3
15. 9. 2018 14:28
Re: To nemôžu poslať SMS
Můžou, záleží jen na lidech. Třeba STK, které navštěvují, to dělá.
15. 9. 2018 19:21
Re: To nemôžu poslať SMS
rekl bych, ze autor nemyslel konkretni stanici STK, aby poslala SMS, ale aby ji poslal STAT... podobne jako by mel informovat obcana, ze mu konci i jine STATNI doklady a ze mu rovnou pripravil novy a posila mu ho tam a tam k vyzvednuti... kdyz to muze fungovat v komercni sfere, melo by i ve statni
Avatar - Blue Sun
18. 9. 2018 13:47
Re: To nemôžu poslať SMS
Nemůžou, nemají mé telefonní číslo.
Avatar - Zetti
16. 9. 2018 08:26
Datová schránka
Najděte si pane redaktore na webu termín "fikce doručení". V této souvislosti je datová schránka významnou výhodou, protože na majitele datové schránky se fikce doručení nevztahuje. To znamená polopaticky že majitel DS nemusí na poštu pro žádný dokument.

PS jeste nikdy mi obecní odpustek do DS neprisel.
Rozbalit vlákno
6
16. 9. 2018 09:16
Re: Datová schránka
Mám stejnou zkušenost. Je pravda, že na finančním úřadě mi vstřícně leč důrazně doporučili přiznat daň z nabytí nemovitosti přes web, ale jinak se mnou komunikují úřady přes klasickou poštu.
Avatar - praděda7
16. 9. 2018 14:28
Re: Datová schránka
A mě by zajímalo kolik se tím novým způsobem ušetřilo úřednic? (Píši úřednic, protože na FÚ ještě rovnoprávnost nedorazila...). ;-\
16. 9. 2018 14:40
Re: Datová schránka
Jdou sami proti sobě, protože podat přiznání přes webovou aplikaci je opravdu snadné a až někdy třeba budu potřebovat nějaké další podat, tak alespoň vím, že je to velmi jednoduché ;-) . Já si myslím, že tento systém skoro plné zaměstnanosti je společensky přijatelný, dámy si odkecají osm hodin v kanclu a vydělanými prostředky pohánějí ekonomiku k světlým zítřkům. A peněz je jako ....., tak na co šetřit.
Avatar - praděda7
16. 9. 2018 15:09
Re: Datová schránka
Ty asi věříš i na perpentum mobile....a že peníze rostou na stromech.... >:-[] A nebo jsi také státní zaměstnanec, co žije z daní pracujících v soukromém sektoru....
16. 9. 2018 16:09
Re: Datová schránka
Peníze se už nemusí ani tisknout, ale jsou to nějaká číslíčka v kompech ;-) . Já jsem už dost let ekonomicky neaktivní a žiju z renty.
Avatar - praděda7
16. 9. 2018 18:07
Re: Datová schránka
A ták.....vykořisťuješ druhé......... >:-[]
17. 9. 2018 19:48
stk
díky za článek, moc pěkný :-)
Rozbalit vlákno
0
18. 9. 2018 20:31
Absurdity
Novinkám posledních let by se člověk smál, kdyby to nebyla vše pravda.

Emisní byznys je kapitolou samo o sobě. Když saze jsou vidět, tak vadí, když jsou miniaturní a projdou do plic, jsou perfektní...

VIN (po staru výrobní číslo) požadovaný i u vozidel, kde od výroby nebyl... Tedy historických vozidel předválečných i dlouho ještě poválečných (co na bílých značkách přežila drahé pojistky a absenci depozitů, následné šrotovné a ekovýpalné, rovněž tak "prohučení" v polopřevodu či depozitu) musí být na rámu číslo vyražené, i když tam od výroby nebylo.

V rámci "boje" se stáčením kilometrů trestá režim ne podvodníky, ale podvedené, kteří nesou důkazní břemeno za nižší stav km než při STK minulé, sic nikdo neměl povinnost např. při výměně budíků dodavatelsky či svépomocí o tom žádný protokol dělat. A nikdo neřeší, že při překročení mio, u mnoha vozů sto tis běží počítadlo od nuly. A stejně tak nikoho netrápí, že u dovozů, kde stáčení bují nejlépe, nevidí STK na stav v jiné zemi (i když je též v EUrosojuzu) a má to jako nepopsaný list.

O buzeracích na téma nehomologovaný rám či výfuk nemluvě (aby nedošlo k mýlce, ani rám a ani tuzerský výfuk nevlastním), zatímco světla anglická, pro pravostranný provoz nepřijatelná, nějak tak záhadně procházejí. Stejně tak světla svítící nahoru, samo domo xenony či denní svícení špatně umístěné, nijak nehomologované, svítící buď skoro vůbec či naopak oslňující, nejlépe ještě svítící současně s obrysovými a potkávacími světly...

A kdo se nad posledním odstavcem podivuje, či ještě lépe se v tom našel, tak nechť si prosím uvědomí, že opravdu neseřízená světla oslňují, obdobně jako dálky či bezdůvodně zapnuté mlhovky (oblíbená to kratochvíle jak důchodců, natvrdlých hňupů razících myšlení papežštější než papež, tak tuzerských blbečků).

Jinak obávám se, že přistupovat k modelu STK a servis provázané stylem, že neofiko už se tak stejně děje, tak to zlegalizujme, mi připadá takové, no jak to říct slušně, takové podivné. Tak jako leckde ve světě může soukromá škola fungovat na úrovni, zatímco v našich končinách to bude stylem platíš-projdeš, tak tento systém se velice ochotně přehrne do umělého vyhledávání závad, které je třeba opravit...
Rozbalit vlákno
0
6. 10. 2018 20:05
STK
Ale proč by ne já když vidím některé "šroty" na silnicích a že mají stk to mi někdy hlava až nebere
Rozbalit vlákno
0