Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Porsche Boxster a Cayman se budou od roku 2012 vyrábět v Rakousku

Porsche Boxster a Cayman, které dosud vyrábí finská firma Valmet, se začnou v roce 2012 vyrábět v rakouském Grazu u firmy Magna Steyr.
Zpět na článek
27. 6. 2008 12:57
Re: Magna
Myslim, že o výrobu Chryslera pomalu přicházej. Voyager už se snad dělá v US a Magna má obrovský kapacity na kupování dalších fabrik po světě.
Avatar - MajoThePuk
27. 6. 2008 12:42
Re: Magna
no vidis...ja som to nevedel...ale nakolko som tych traktoristov myslel obrazne, tak to je aj tak jedno.
27. 6. 2008 11:12
Re: Magna
Cena vyroby je v Rakousku nizsi nez ve Finsku. Ze stejneho duvodu GM prestehovslo vyrobu SAABu convertible z VALMETu do Magny.
27. 6. 2008 10:46
Re: Magna
Zaujímalo by ma, čo viedlo Porsche k tomu, že mení výrobcu, keď súčasné Porsche majú fakt punc kvality. Aj tak je to odvaha, dávať si robiť na zákazku také špičkové autá, ktoré robia image značiek.
27. 6. 2008 09:57
Re: Magna
Ja len tolko, ze "Steyr Traktoren" (St.Valentin) a "Magna Steyr" (Graz) su dve rozdielne firmy. Magna Steyr vznikla fuziou firmy Magna-Europe a casti Steyr-Daimler-Puch. Dnes je dcerskou spolocnostou kanadskeho koncernu Magna International.

O kvalitu by som sa nebal. Ak sa chcu udrzat na trhu ako vyrobca aut na zakazky, musia na kvalitu dbat. Aj tak uz maju problemy naplnit vyrobne kapacity, a myslim ze BMW stiahne z Grazu aj vyrobu X3.
Avatar - MajoThePuk
27. 6. 2008 09:21
Magna
Kua tož tí traktoristi od Steyer sa nezdaju, somm nevedel, čo majú všetko na rováši...len rozmýšľam nad tým, akú musí mať kapacitu ten zavod, ked bez problemov vyraba tolko modelov a este dalsie pribudnu..je pravda, ze to nie je ziadna masovka, v pripade vozdidel Jeep ani MB-G ci inych urcite nie, ale aj tak..zaber maju teda siroky... :yes:

Trosku ma zaujima ako na tom bude po roku 2012 s kvalitou...pretoze Porsche za poslednych 11 finskych rokov je jedno z najkvalitnejsich a najmenej poruchovych vozidiel podla TUV (beriem, ze sa na nich nejazdia statisice kilometrov)...dufam, ze Steyer bude minimalne tak uspesny ako fini :yes: