Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Porsche Boxster a Cayman se budou od roku 2012 vyrábět v Rakousku

27. 6. 2008 • 20:40
5
6
Porsche Boxster a Cayman, které dosud vyrábí finská firma Valmet, se začnou v roce 2012 vyrábět v rakouském Grazu u firmy Magna Steyr.

Finanční ředitel Porsche Holger P. Härter oznámil, že Porsche v roce 2012 přesune výrobu modelů Boxster a Cayman z Finska do rakouského Grazu. Výrobu ve Finsku zajišťuje už 11 let firma Valmet Automotive. Za tu dobu brány její továrny opustilo více než 200 tisíc vozů Porsche. Současný kontrakt vyprší v roce 2012.

Při hledání budoucího partnera na výrobu aut zvítězila rakouská firma Magna Steyr. Kromě nabídnuté ceny rozhodlo také to, že Magna Steyr má vlastní vývojové kapacity, které mohou v budoucnu Porsche pomoci při návrhu nových aut, a v současnosti je jedním z dodavatelů komponent pro Porsche.

Výroba modelové řady Boxster a Cayman se proto v roce 2012 přesune do Grazu. V mateřském závodu Porsche v Zuffenhausenu u Stuttgartu se budou nadále vyrábět motory a další komponenty. Výroba celých aut Zuffenhausenu není možná z kapacitních důvodů.

Magna Steyr v současné době vyrábí BMW X3, Chrysler 300C, Jeep Commander a Grand Cherokee, Mercedes-Benz třídy G a Saab 9-3 Cabrio. Kromě Boxsteru a Caymanu by měl výrobní program už příští rok rozšířit Aston Martin Rapide a později crossover značky Mini a Peugeot 308 RC-Z.

Témata
27. 6. 2008 12:57
Re: Magna
Myslim, že o výrobu Chryslera pomalu přicházej. Voyager už se snad dělá v US a Magna má obrovský kapacity na kupování dalších fabrik po světě.
Avatar - MajoThePuk
27. 6. 2008 12:42
Re: Magna
no vidis...ja som to nevedel...ale nakolko som tych traktoristov myslel obrazne, tak to je aj tak jedno.
27. 6. 2008 11:12
Re: Magna
Cena vyroby je v Rakousku nizsi nez ve Finsku. Ze stejneho duvodu GM prestehovslo vyrobu SAABu convertible z VALMETu do Magny.
27. 6. 2008 10:46
Re: Magna
Zaujímalo by ma, čo viedlo Porsche k tomu, že mení výrobcu, keď súčasné Porsche majú fakt punc kvality. Aj tak je to odvaha, dávať si robiť na zákazku také špičkové autá, ktoré robia image značiek.
27. 6. 2008 09:57
Re: Magna
Ja len tolko, ze "Steyr Traktoren" (St.Valentin) a "Magna Steyr" (Graz) su dve rozdielne firmy. Magna Steyr vznikla fuziou firmy Magna-Europe a casti Steyr-Daimler-Puch. Dnes je dcerskou spolocnostou kanadskeho koncernu Magna International.

O kvalitu by som sa nebal. Ak sa chcu udrzat na trhu ako vyrobca aut na zakazky, musia na kvalitu dbat. Aj tak uz maju problemy naplnit vyrobne kapacity, a myslim ze BMW stiahne z Grazu aj vyrobu X3.

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku