Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Paříž 2018 živě: Toyota RAV4 má hrany všude. A opravdu hodně prostoru vzadu

I když se oficiálně představila už na jaře, evropskou premiéru zažívá Toyota RAV4 až na autosalonu v Paříži. A naší pozornosti neunikla.
Zpět na článek
2. 10. 2018 14:35
To auto...
...je hrozně, strašně, šíleně, moc šeredné.
Avatar - KANKUNEN
2. 10. 2018 15:15
Pro Afriku stačí
tam se nehraje na vytříbenost, ale na výdrž.
2. 10. 2018 17:48
Fuj, to jsem se lekl...
Teda design nové RAV4 se jim opravdu nepovedl. Auto se kupuje i očima, takže budou mít v Evropě asi celkem slušný problém >:D
Avatar - Ozzman
2. 10. 2018 14:58
Re: Změna pro Ozzyho :)
Kufer je super - konečně je k něčemu, ale ten vzhled... no nevim >:D Na můj vkus je to hodně ... neforemné auto. Chybí mu pořádný diesel, když už SUV, tak na tahání ;)
2. 10. 2018 20:26
Re: Tak
Kolega kdysi po spatření podobného designového šikmookého skvostu prohlásil - zbývá už jen domalovat Hinomaru, sklenku saké pilotovi a poslat směr Midway ...
2. 10. 2018 14:29
Nevím
Nevím co si myslet, na jednu stranu se mi to nelíbí, ale na tu druhou to člověka opravdu zaujme :-)
Avatar - Blue Sun
2. 10. 2018 18:45
Tak
tohle tedy opravdu ne. Ošklivá zevnitř i zvenku. Nejděsivější je ta bílá s lesklými černými lemy blatníků, to je opravdu hrůza.
Doufám, že tohle se u nás neuchytí.
Avatar - _Karel_
2. 10. 2018 15:41
Re: Pro Afriku stačí
Jj, plus asi nejstrašnější volič automatu na trhu : [odkaz]
Kdyby chtělo Lego postavit model stávající generace, takhle nějak bych si ho představoval.
3. 10. 2018 04:59
Design zadarmo...
...vytvořil ho malý Ugo Ješita, kterému navíc z Lega zbylo po luxování koberce maminkou v pokoji poměrně žalostně málo kostiček.

Nejpříšernější RAV4, která kdy vznikla. Technika bude fajn, ale nedokážu si představit, kdo by si to v tomto obalu koupil.
Avatar - Ozzman
2. 10. 2018 15:32
Re: Změna pro Ozzyho :)
1 - Souhlasím, vzhledově je pro mne zkousnutelnější ta vaše a to i v té barvě, nerovná se líbí se mi >:D

2 - OK

3 - OK

4 - Vím, že jsou tam baterky, ale to nic nemění na tom faktu, že je pak podlaha do kopce >:D

5 - Máme v kapele Tranzita z roku 2002 - pořád věrně slouží (holt nafta), je o dost větší, než ProAce (to je na nás malé), takže já bych zůstal věrný značce :-)

6 - Když přestaneš jezdit místy, kde bydlím, tak se nebudeme vídat ani v Hostivici >:D
Avatar - _Karel_
2. 10. 2018 16:35
Re: Změna pro Ozzyho :)
>:D ty od dodávky očekáváš, že bude sexy? Emoce?
To je asi poslední typ auta, kde bych to hledal. A které to vyhrálo, že jsem tak zvědavý?
Avatar - Ozzman
3. 10. 2018 08:34
Re: Design zadarmo...
No, vzdyt říkám, že si umím představit, kdo si to koupí >:-[]
Avatar - Ozzman
3. 10. 2018 08:12
Re: Design zadarmo...
Já si to představit umím... myslím, kdo by si to koupil a kdo si to asi koupí >:-[]
Avatar - nalimer
2. 10. 2018 16:31
Re: Pro Afriku stačí
Pre Afriku by som skôr zvolil Hilux. [odkaz]
Avatar - Ozzman
2. 10. 2018 15:17
Re: Změna pro Ozzyho :)
Za 1. To auto je hnusný, počkám si na živo, třeba ho vezmu na milost.
Za 2. Kufr má konečně pořádný, ale taky počkám, jak moc fotka klame, nebo ne
Za 3. Já osobně SUV nechci, ale když už bych ho chtěl, něco bych s ním tahal a na to je lepší ten LandCruiser >:D Akorát je trochu dražší a poslední verze až křičí do světa, že jsou spíš pro východní trh (exteriér).

Za 4. Na SUV koukal otec, ten sice nic netahá, ale kufr do kopce ho taky štve
Za 5. ProAce Verso je dodávka, když už dodávku, tak jedinou pravou, Tranzit >:D

Za 6. Naštěstí neexistuje jen Toyota, takže jsem si vybral jinde ;)
Avatar - nalimer
2. 10. 2018 16:29
Re: Změna pro Ozzyho :)
Uvažoval som nad ním od Pežoťákov. Ale je rovnako sexi ako tá baba jaga čo máš v avatare. Praktické áno ale bez emócie.
Avatar - speedfred
2. 10. 2018 15:22
Re: Změna pro Ozzyho :)
práve som vyberal 8 miestnu "lepšiu dodávku" a vyhrala to Proace. Záruka,cena,financovanie, pohodlie. Hej viem že to je preoblečený Citrón/Pežó.
Tranzit bol tvrdší od podvozku.
12. 10. 2018 17:47
Prcek so 176 cm
Normálny človek má cca okolo 185 cm a nie prcek so 176 cm!
5. 10. 2018 20:53
Prostor
Pro mě je největší prioritou prostor a toho je tu opravdu hodně, tudíž se mi to líbí ;-)
4. 10. 2018 06:13
Re: Design zadarmo...
A někdo chce obojí, Toyota tragicky selhává s RAV4 hlavně v odpudivosti designu
Avatar - Ozzman
3. 10. 2018 08:39
Re: Změna pro Ozzyho :)
6.No, vzhledem k tomu, že rád propaguješ zdejší Audio firmu, by si to jeden dokázal vydedukovat, ale ja tě potkal u Lidlu na světlech, v Hostivici se jinak nepohybuji mimo té hlavní. Ale neboj, většinou jezdím po dálnici >:D A s tím servisem, to by si se bát nemusel, já si kupuju taková auta, kdy do toho servisu moc nejezdím >:-[] >:D Ale myslel jsem, že to má být i případ Toyoty, tak jsi mne trochu znepokojil >:D

5. Užitkáč, T350 6 míst a obývací pokojíček za přepážkou >:D Navíc, je to prémiová konstrukce... motor v předu a RWD >:D

4. Je jedno, jak tomu budeš říkat, prostě to tak je >:D

Ok, Auris má kufr fajn, proti tomu nic nemam, víš, kdyby tam dávali naftovej dvoulitr, myslím, nějakej pořádnej ,tak jsem ho v létě, když jsem sháněl auto, snad i šel projet, ale bohužel >:D
Avatar - Hammunasakra
3. 10. 2018 08:20
Re: Změna pro Ozzyho :)
6. Tak určitě už máš vyšmírováno kam tam jezdim = takže občas budu i dál :-)

5. Transit osobní nebo užitkáč? Velikost je podobná = rozdíl v záruce obří. Opravuju = gigantickej

4. no neni žejo = že je schod pod sedačkama kde sou baterky = neznamená že podlaha kufru = je do kopce >:-[]

Mimochodem v Aurisu kombi je to rovný i po složení sedadel = tam se baterky vešly. V RAVce je vzadu i další elektromotor. Uvidíme jak to bude v týhle nový = použitá platforma i komplet technika = se mi zatim teoreticky dost líbí :yes:
Uvidíme jak to pojmou = vs technicky podobný ale pohonem všech kol trochu jiný [odkaz]
Avatar - speedfred
3. 10. 2018 07:23
Re: Fuj, to jsem se lekl...
tá posledná modrá celkom fajn , mám ale problém s hranatými blatníkami.
3. 10. 2018 06:37
Re: Fuj, to jsem se lekl...
Já ti nevím, ani v těch barvách, co si tam dal, se mi to nelíbí :-(
Avatar - 3_diamanty
2. 10. 2018 22:54
Re: Vzhled
o uspech je tu opat vystarane.... auto to bude opat dokonale... len cierne kola by som nechcel ani zadara
Avatar - 3_diamanty
2. 10. 2018 22:48
Re: Fuj, to jsem se lekl...
mne sa nova RAVka paci... len kombinacia biela s ciernymi lesklymi plastami po kasni aj ciernymi kolami je ozaj nestastna a az gycova ( ale to na kazdom aute ) ... toto ale podla mna je uz daleko daleko lepsie [odkaz] :yes:

napriklad tato kombinacia by sa mi v reale urcite pacila [odkaz] :yes:
2. 10. 2018 18:45
K dispozici je tisková zpráva,
kterou tady citovat nebudu. Ale: motor Hybrid s 2,5 l, později 2 litrová atmosféra.
Jsou tam různé vychytávky ohledně pohonu 4x4. Spotřeba u hybridu 4,2.
Auto se mi moc zvenku nelíbí, ale na technice si dali záležet. Ve výbavě Style bude černá střecha plus volitelné 4 barvy (podobně jako nyní u C-HR).
Zajímavý je také návrat Camry, hybrid bude vlastně totožný s RAVkou, ale asi jen pohon na dvě kola.
Avatar - speedfred
2. 10. 2018 16:53
Re: Změna pro Ozzyho :)
neurážaj moju najstaršiu dcéru na fotke >:-[]
tak medzi týmito krabicami nie je vyslovene žiadna krásavica, najpozerateľnejší je asi Merkeles (no ale cena).
2. 10. 2018 16:30
Odpovím si sám.
Hybrid: 218-222 koníků, z 0-100 za 8,1, v Nizozemí od ledna 2019.
2. 10. 2018 15:38
Re: Změna pro Ozzyho :)
Už súčasná generácia môže aj niečo ťahať….
2. 10. 2018 15:36
Re: Změna pro Ozzyho :)
Tranzit nie je tvrdší, on je proste sk.rvene tvrdý >:D
Avatar - Ozzman
2. 10. 2018 15:33
Re: Změna pro Ozzyho :)
Proace je ale malá dodávka, když už Tranzit, tak ten velký ;)
2. 10. 2018 14:52
Pro autora:
Technické údaje všech variant? Dostupnost u nás? V březnu se psalo koncem tohoto roku, platí, neplatí to?
Nebo to Toyota nechce zatím říct?
Jinak na design jsem si chvíli zvykal, ale myslím, že to je dobrý konkurent CR-V (2019), Subaru Forester (2019). Všechny budou postupně s hybridy, na porovnání se těším.
Avatar - Hammunasakra
3. 10. 2018 08:21
Re: Design zadarmo...
To je otázka priorit = někdo dá spíš na tu použitou techniku. Někdo na tvar vnějších plechů = abych citoval :-)
Avatar - Bubáq
2. 10. 2018 14:33
Začnu tím, co mě mrzí
A to je to, že design se neodvázal v duchu malé C-HR. Jistě, nemusí se všechny auta podobat jako je tomu u Audi či Mercedesu, ale např. Volvo ukazuje různost v jednom stylu. Zde mi RAVka přijde jako opravdový úlet a nejsem si jist, kolik nových zákazníků bude schopna přilákat do showroomů (zatímco C-HR se dokonce i Česku prodává lépe, než Toyota předpokládala; inu, má bezesporu atraktivní design a progresivní techniku k tomu).
Uvnitř nejde o žádný velký skok, spíše o opakovaní dosavadního konceptu jak co do designu, tak co do materiálů. Auto je uvnitř zaměřeno na vkus Američanů a asi vyhoví i všem ostatním, ve stávající RAVce jsem žádné interiérové slabiny nenašel (s nedůležitou výjimkou velmi lacině působících spínačů osvětlení a start-stopu pod volantem vlevo).
Suma sumárum, někdo asi bude nad novou RAVkou jásat, já to nebudu. Její dosavadní celková spřízněnost s Highlanderem mi přišla velmi sympatická.
3. 10. 2018 11:02
Re: Design zadarmo...
A vůbec nejlepší je, když vnější plechy a vůbec design souzní s použitou technikou. Což se tady vzácně povedlo..
No ale i chudí, prostí lidé musí něčim jezdit. Hele, to by byl slušnej reklamní slogan, pro Toyotu a ty její deriváty typu Lexus! Asi jim napíšu.
Avatar - 3_diamanty
2. 10. 2018 22:46
Re: Tak
mne to nepride nejak tvarovo hrozne len preco to ma cierne kola opat na bielej kasni.. co je to za nezmyselna moda toto.... vobec to totiz nevyzera dobre... prito mauto ako take je paradne... len to chce vhodnu farbu a kola :yes:
Avatar - Hammunasakra
2. 10. 2018 15:26
Re: Změna pro Ozzyho :)
6. supr = eště bys mě šmíroval i v servisu >:D
5. Jediná pravá? Se zárukou 200t. km vs milion? No kdo chce kam ;-)
4. víš že neni do kopce = prostě pod zadníma sedačkama sou baterky
3. já taky ne = ta hybrid RAVka ty typický mínusy SUV aspoň dost omezuje = a u Toyoty asi fakt věřej že tahle nová generace bude dost jinde = sleva byla na slušnou dovolenou >:-[]
2. nám bohatě stačí tenhle = a ten novej vypadá že bude fakt větší = takže neni o čem
1. no vzhledově se mi zatim víc líbí to naše = ale technikou vypadá tohle fakt dost dál = počkám jestli bude tak dobrý = jak to zatim vypadá :-)
Avatar - Hammunasakra
2. 10. 2018 14:42
Re: To auto...
:yes: >:D >:-[]

Exteriér? Interiér? :-)

Použitá technika a technický zlepšení asi spíš :yes: :yes: ;-)
Avatar - Hammunasakra
2. 10. 2018 15:10
Re: Změna pro Ozzyho :)
Sakra = nejdřív potřebuješ megagigakufr = a teď taháš karavan? Tak si kup Toyotu LC = je to nafta, když složíš sedačky tak tam zaparkuješ malý auto a utáhne 3 tuny :-)

Nebo co sem ti už psal ProAce Verso = má fakt záruku 1 milion kilometrů >:D

Je fakt že hybridka RAV utáhne jen 1650kg
Avatar - Hammunasakra
2. 10. 2018 14:15
Změna pro Ozzyho :)
Navíc technicky fakt slušný = sem zvědavej jestli to takový bude i v reálu. Zatim hodně dobrý :yes: