Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Nástupce Škody Rapid zná své jméno! Není to Popular, ani Felicia...

Škoda už dopředu dala najevo, že nový zástupce kompaktní třídy neponese jméno Rapid. Finální jméno překvapilo.
Zpět na článek
Avatar - Googelit
15. 10. 2018 17:06
Re: Hodit to ze SCALY
.
.
Ja sa volám Rasťo Chvála,
predstavujem Škodu Scala.
Trojvalec si tak ticho rozprava,
ako pahorok v Tatrach zdolava.

Nepočúvam ve valcich zapaly,
jen svetla svieti jako kryštály.
Ako strieborný šíp dievča leti,
nove xenony ako super svieti.

S tým by sa rally jezdit dalo,
jenom keby ine gumy malo.
Slovenky a Škodovky sú krásne,
veď je to na svete tak jasné.
>:D >:D >:D
Avatar - Ozzman
15. 10. 2018 13:57
Hodit to ze SCALY
>:D Já musel... :-)

Každopádně, jsem zvědav :-)
Avatar - fOE
15. 10. 2018 16:18
Zbytecne
Skoda ma bohatou zasobu historickych nazvu za kterou se nemusi stydet. Skoda to umela trefit i ve sve novodobe historii, treba Superb nebo Roomster jsou velice povedene nazvy. Tak proc sem tahat scala? To si vazne aktualni rapid vede tak spatne ze se na nej chce rychle zapomenout? Felicie byla taky tak zla?

Trochu silena snaha o originalitu / novatorstvi, mam z toho pocit ala "zmenu, za kazdou cenu".
Avatar - karoque
15. 10. 2018 17:37
Re: Hodit to ze SCALY
>:D :yes: V tvorbě, prosím, pokračovat. Nejlepší bylo to s tisíci kapsičkou. A nebojte, bude i čtyřválec 1.5TSI ;-)
Avatar - twistedTSD
15. 10. 2018 17:23
Re: Proč
Ze stejného důvodu, ze kterého vyrábí Rapid. Prostor pro lowcostový hatch v nabídce je.
Avatar - white label
15. 10. 2018 17:20
Re: Hodit to ze SCALY
Není to SUV, tak proč Q na konci?
Avatar - wakantanka
15. 10. 2018 15:52
Re: Hodit to ze SCALY
Ved ked z toho spravia crossover tak staci pridat to q. SCALAQ :-) akurat budu dlhsie dumat nad historkou ako objavili nejaku dedinu na Aljaske ci v Albansku s rovnakym nazvom :-)
16. 10. 2018 06:47
Re: Překvapení, opravdu ano...
Ilustrace vzhledu? A k čemu to? Je to absolutní fabulace.

K dalším nesmyslům nemá smysl se ani vracet, kdyby jsi neměl tolik omezené znalosti, tak by jsi např. věděl, jak ještě nedávno třeba francouzská vláda podporovala nákup vznětových vozidel.

Pak už jen další hromada blbostí... :-!
15. 10. 2018 16:59
Re: dobré meno
rapid bolo dobré meno, asi potrebovali dať pred vstupom do klasik C najavo, že idú odznova, pamätám si tú nešťastnú lowend secondehand rapid komunikáciu. Keď nie problém vysloviť kadjar, sportage, tucson, captur, tak scala bude ok.
Avatar - rokyta.p
15. 10. 2018 14:38
Skála
Pepíček Skála je po panu Filipovi pomalu snad druhý nejmocnější komanč v CZ [odkaz] :-| ... a jakou si představují výslovnost? >:D skejl, měřítko :-|
15. 10. 2018 14:14
Jasný odkaz...
...na nastavení podvozku. Bude tvrdý jako skála. Snad ho nebude potřeba zajišťovat tahokovem jako na ústecku nebo děčínsku.
Avatar - lyon667
15. 10. 2018 14:07
Re: Škoda Chcala
Napadlo mě úplně to samé. Nechápu, že si škodováci nemůžou jednou vymyslet normální jméno. To máme: Filcka, Fóbie, Shittygo, Crapid, Škodíjak, Škvarok... a teď Chcala.

Snad aby se raději vrátili k označení číslem...
Avatar - vabis
16. 10. 2018 11:36
Re: Proč
Scala ma ofiko rozmery: 4356/1810/1431 rozvor 2650 mm
Avatar - honzaHK
16. 10. 2018 10:53
Re: Nový vesnický qřížníq
Tvoje upocená "epopej" vypovídá jen o tom, jak nahlížíš na ostatní lidi - zde konkrétně na majitele škodovky, což je v konečném důsledku bezpředmětné, jelikož to nemění nic na tom, že jsi hlupák. Těžko říct, kde je příčina. Já například neznám ve svém okolí lidi, co by se chlubili, jak ve škodě dali bávo. Zde asi platí svůj k svému. Anebo ti nějaká škodovka šlápla na kuří oko tvé nepřekonatelné E46 (také vlastním) a tys to prostě nedal.
Avatar - _Karel_
16. 10. 2018 08:43
Re: Nový vesnický qřížníq
Tvůj smysl pro humor je zhruba na úrovni Babovřesk. Jeden se úplně popadá za břicho.
Avatar - vabis
15. 10. 2018 23:27
Re: Hodit to ze SCALY
Otazkou je, zda je nazev definitivni. Vzpominam, jak se dnesni Kodiaq dlouho jmenoval Snowman. Nikoliv jen pro media, ale take s plnou vaznosti pro dodavatele. Velka cast dodavatelu ma dokonce dodnes pojemnovane sanony, slozky v pocitaci. O vyrobnim naradi nemluve jako Novy Yeti nebo Yeti II, ne Karoq…

Ceskemu uchu muze znit nazev vselijak. Skodovka uz scala. Jdes se vyscat taky? Ale v zahranici muze byt zneni o neco lepsi. Scala je take zname programatorske prostredi, podobne jako Java. Chtelo by zminit, ktere nazvy byly ve hre a proc se vybiralo, jak se vybralo. Osobne se mi take nazev Karoq nelibil. Nyni ho povazuji dokonce za mirne zdarilejsi, nez klasiku mit dem neuen Bar Kodiaq. Kazdopadne jsem rad, ze mimo deti a zen maji jmena i auta. Nikoliv jen cisla jako vezni nebo bezpohlavni vyrobky.
15. 10. 2018 18:16
Re: Kdo vymýšlí ty názvy
Tak to by mě také zajímalo, jak dospěli k tomuhle názvu. Docela fajn by bylo vědět, jaké je složení týmu, co tenhle přiblblý název vymyslel >:D

Měli zůstat u Rapidu a na něm demostrovat pokrok - "podívejte, jak jsme z low-endu udělali premium low-end" ;-)

Osobně bych byl za Rapida nebo už zmíněnou Felicii... Škoda Scala zní vážně divně, připomíná mi to název skříně z Ikei >:-[]
Avatar - CHerokee
15. 10. 2018 17:32
Kdo vymýšlí ty názvy
po ryze českých qéčkových kodiaq a karoq...Scala...z toho by se jeden poscal.
15. 10. 2018 17:05
Re: Zbytecne
keby som bol na ich marketingu, tiež mením, Rapid bol co dům dal a bola to taká nejasná politika sedan/heč, taká škodovácka vochcávka. Teraz môžu začať bez nánosu znova. Bezdôvodne len z plezíru meniť meno nie je dobré, ale ja dôvody vidím.
15. 10. 2018 16:32
Název
se dá přece sundat a všem můžete říkat že máte nový rapid.
Avatar - iudex
15. 10. 2018 16:30
Re: Zbytecne
Nebude to nový model, nový segment, teda niečo, čo tu doteraz nebolo (ako napr. u Kodiaqu), ale hatch nižšej strednej, priamy nástupca Rapidu. Práve časté striedanie mien je pre identifikáciu so značkou horšie, než prípadné nenaplnenie predajných cieľov automobilky u predchodcu. A s Rapidom sa žiadne negatívne asociácie nespájajú, nebol to žiaden prús.r, tak nevidím dôvod zavrhovať už známe meno.
Avatar - iudex
15. 10. 2018 16:25
Re: dobré meno
Tak ja síce nemám pri mene Scala také vylučovacie asociácie >:-[] tiež ale ten názov nepovažujem za šťastný. Jednak bude pre mnohých ľudí problém, ako to vlastne vyslovovať, najmä ale nevidím potrebu odstrihávať sa od Rapidu. To sa predával až tak zle, že chcú na neho zabudnúť? Ak chcú z nástupcu spraviť hodnotnejšie auto ako predsalen lowcostový Rapid, tomu meno vôbec neprekáža, naopak auto "dorastie" menu, ktorého súčasný lowcost nebol úplne hoden.
Avatar - Well-being
15. 10. 2018 16:23
Tak,
a máme do konce roku vystaráno. Nejprve bude představen přední levý blinkr, potom pravá zadní lampa, poté přední levý podběh atd. :-)
Avatar - Ozzman
15. 10. 2018 14:17
Re: Jasný odkaz...
Tomu se říká sportovní podvozek !!! >:-[]
Avatar - JirkaV8
15. 10. 2018 15:38
Re: Hodit to ze SCALY
Mohli drzet basu a konec dat s Qeckem. Vetsinou pojmem "schody" se oznacuje neco tezkeho, co je problem zdolat. My v prvnim zamestnani oznacovali nadrizeneho (mimo jine prezdivky) kopec, protoze byl problem pres nej prejit. Nazev mi tedy evokuje spise slovo problem, nez slovo pokrok. Namet na clanek pro priste muze byt, jak se nazev vlastne vybira a schvaluje, docela by me to zajimalo. Jak z akta X, Mulder a Scully. Otazka ale je, jak ten nazev zni treba nemcum nebo cinanum.
15. 10. 2018 15:38
Re: Yugo Scala...
Jo, vsadim se, že přesně tohle odradí stovky, tisíce, ne-li desetitisíce zákazníků.
15. 10. 2018 20:04
Chvíľa pravdy
V tejto diskusii sa niektorí primitívi predstavili dokonale. Nakreslili silnú čiaru, ktorá ich delí od slušných ľudí.
15. 10. 2018 14:46
Žebřiňák
Škoda žebřiňák.... no mám dost >:D
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2018 15:00
Re: Škoda SRA-LA
Chceme všechno !!!!!!!!!!!!!!!! >:D
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2018 14:56
Škoda SRA-LA
SCA-LA má nebezpečně blízko k SRA-LA >:-[] >:-[] >:-[] >:-[]
16. 10. 2018 08:10
Re: Nový vesnický qřížníq
Aaaa, BMW Lamborghini se tu mentálně obnažilo. Jak vtipné >:D
Avatar - Ronault.
16. 10. 2018 00:59
Re: Redaktor iba odrapotal firemné PR ...
Postavím ti Scalu do nebe, ou jééé, jen pro tebéééé, ou jéééé ;-) >:D
Avatar - CHerokee
15. 10. 2018 20:25
Re: Chvíľa pravdy
slušní lidé to je v Česku spíše nadávka...
Avatar - CHerokee
15. 10. 2018 20:24
Re: Scala
Jo z toho bude slovních hríček, od chcala po poscala. Přitom v historii značky měli celou řadu krásných jmen, když už chtějí měnit Rapida.
Avatar - CHerokee
15. 10. 2018 20:23
Re: Nová generace?
Diesel by tam chyběl. Hlavně, aby tam nechyběl benzínový 4 válec. Na hybrid se*e bílý tesák, vždyť to skoro nikdo nekupuje. Co s low-end hybridem za dvojnásobek...
Avatar - white label
15. 10. 2018 20:16
Re: Scala
Tak dávat zrovna Yugo 128 jako příklad originality je docela odvážné... >:D ;-)
Nehledě na to, že v tomto případě to bylo psáno s "Ká".
15. 10. 2018 15:17
Yugo Scala...
Nevím, nevím, jestli právě toto jméno je pro Škodu šťastný marketingový počin.. :-O [odkaz]
Avatar - Hittman
15. 10. 2018 14:00
Re: Hodit to ze SCALY
U nás se teda tak označují ožralové, je to prostě chcala. >:D
Avatar - _Karel_
15. 10. 2018 18:22
Re: Tak,
A tohle je podle mě přesně důvod - s novým jménem je to náhle úplně nový model, větší haló okolo, víc "pepíků" se přijde podívat, co to je zač, to úplně nový auto, a víc lidí ho možná koupí.
15. 10. 2018 14:51
Re: Škoda Chcala
Já si nikdy nemůžu vzpomenout, jestli to je Kokodáq nebo Kardiaq...
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2018 14:59
Re: Škoda Chcala
Škoda Kokain nebo lépe, Škoda Heroin (což znamená v AJ hrdinku) >:-[]
V každém případě ve Škodovce někdo dobře zahulil.
Ať žije Mitsubishi Pajero/Montero !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! >:-[]

Škoda Mary-Jane by taky nebyla marná ...
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2018 14:12
Toto se nepovedlo.
Filcka, Superblb, Ochcávka, Chcala.
16. 10. 2018 11:05
Re: Proč
No ale Octavia III Combi je proti Golfu Variant a Leonu ST opravdu citelně větší, a to i rozvorem... :-O
Avatar - _Karel_
16. 10. 2018 09:53
Re: .
Zatímco modelové řady jiných značek vypadají úúplně odlišně. Třeba ten Renault.
Název se nepovedl.
16. 10. 2018 08:52
Re: Nový vesnický qřížníq
Tak a teď si budu muset koupit škodovku, aby mohlo začít plácání o zapšklých škodovkářích >:D
15. 10. 2018 23:26
Hlemýžď...
Hm, kam na ty názva ta Škodovka chodí :-/ - scala jsou sice v italštině schody nebo žebřík a nebo taky měřítko, ale v latině na kterou se škodovka odvolává to znamená ulitu mořského plže (viz. Wiki) ;-\ Ještě, že to neznamená přímo šneka.
Avatar - Ronault.
15. 10. 2018 23:11
Re: Scala
To je snad ošklivější než Thália a to je co říct >:D
15. 10. 2018 20:50
Re: Scala
Tak jako tak, pořád to zní blbě ;-)
Avatar - _Karel_
15. 10. 2018 20:15
Re: Redaktor iba odrapotal firemné PR ...
Mě by hlavně zajímalo, odkdy mají žebřík nebo schody asociovat pokrok, nebo krok vpřed.
Avatar - wakantanka
15. 10. 2018 20:12
Re: Kdo vymýšlí ty názvy
V Rumunsku mali/maju autoskoly na streche napis SCoALA. :-) ktovie kto im tie nazvy vymysla :-)
Avatar - white label
15. 10. 2018 19:58
Re: Zbytecne
Možná se chtějí odstřihnout od částečného lowcostového "přívlastku", který měl Rapid v rámci nižší střední. Zejména liftback byl(a) taková Octavia Tour na malých kolech/na kolech z Fabie.

P.S. Mně ten název nějak zvlášť nevadí, jenom mám obavu, že typický Čech, udělá ze Scala/y - Skááálu, viz třeba i článek Honzy Č. na Garáži, kde tvrdí, že se to čte jako "skÁla". 8-s
Avatar - white label
15. 10. 2018 19:50
Re: Proč
Takže, kdyby ho dali do o třídu níž, budeš se ptát proč, když už tam mají Fabii, a kdyby ho dali naopak ještě o třídu výš, tak taky proč, když už tam mají Superba.
15. 10. 2018 17:59
Re: Škoda Chcala
Já říkám svému Rapidovi... Škoda Trápit :-) no, holt 70kW ;-) a Fóbii mám taky :-)
Avatar - white label
15. 10. 2018 23:25
Re: Scala
To je argument jak noha, že to zní rovnako. Šukat zní také v polštině stejně a přesto to má zásadně odlišný význam. A jak zní třeba amíkům naše "fakt jo", ti asi taky psát nemusím.
Avatar - praděda7
15. 10. 2018 20:08
Re: Scala
tak tak.....Škodafka to.....řečeno čistě po moravskoslovácku po-scala.... :-)
Avatar - Rysguf.
15. 10. 2018 17:10
Re: Proč
Ak je Octavia stredna trieda, tak voci Octavii Combi je aj Golf Variant (nakolko su tie auta takmer identicke) stredna trieda? Aj Leon kombi? Aj kazde kombi v nizsej strednej je uz stredna trieda? >:D
Avatar - Ozzman
15. 10. 2018 15:03
Re: Skála
Jo, takže by se další model automobilky měl jmenovat třeba Škoda Jakeš? >:-[]
Avatar - white label
15. 10. 2018 23:30
Re: Scala
S tou originalitou to byla nadsázka, tak nemusíš být hned tak úzkoprsý, viz smajlík. ;-)
Jak se slovo píše může být samozřejmě neméně podstatné, jako to, jak se vyslovuje. Tím spíš pokud se bavíme o podobných slovech v různých jazycích.
Podívej se kolik lidí tady přečetlo "SCALA" s Cé, nikoli s Ká, to by se u tvého Yuga 128 Skala stát nemohlo.
15. 10. 2018 19:59
Re: Hodit to ze SCALY
Tak snáď Fabiq, Superq, nie? Ale tie názvy sú stále horšie, mojim ušiam to znie cudzo a nesympaticky.
15. 10. 2018 18:38
Scala
[odkaz]

Moc originálně škodovka nevybrala.
Avatar - Googlit
15. 10. 2018 17:10
Re: Proč
Jednu jsem vyfasoval a zrovna mi stojí před barákem a ne není to střední třída.
Avatar - Blue Sun
15. 10. 2018 17:15
Re: Proč
Kruci, děcka, to vám musím fakt všechnu ironii dávat do uvozovek nebo na ni jinak upozorňovat?
Avatar - Blue Sun
15. 10. 2018 14:59
Re: Škoda SRA-LA
Chcala, srala, tak si vyberte. >:D
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2018 14:55
Re: pekne meno
Hybrid bude něco mezi scaním a sraním
At žije Škoda Sra-la !!!!!!!!!!!!!

Ty wole ty perlíš.
17. 10. 2018 12:31
Re: Proč
Je to sice od Vás ironie, ale sám výrobce umisťuje Octavii do nižší střední třídy, v střední třídě má Superb.
Avatar - white label
16. 10. 2018 23:16
Re: Scala
Yugo 128 byl pouze zmršeně recyklovaný Fiat 128, jel jsem (ve té době), jak v originále, tak v kopii, takže moc dobře vím o čem píšu.
Nehledě na to, že u Yuga to nebyl název modelu, nýbrž jen bezvýznamný "přívlastek".
Avatar - white label
16. 10. 2018 23:12
Re: Scala
Jistě, podobně uvažuje většina z těch, kteří nedohlédnou ani za humna rodné vesnice...
16. 10. 2018 20:18
Re: Redaktor iba odrapotal firemné PR ...
Dobrý heft vymyslel raz Miloslav Šimek. V jednej scénke predpovedal tuším budúcnosť Československa a v jednej pasáži spomínal nový model Škoda Žabák Turbo GTX... >:D
16. 10. 2018 20:16
Re: Scala
Možno to bol jeden z cieľov, vyvolať diskusie a upozorniť na seba. Každopádne to neznie ani nevyzerá dobre a neevokuje mi to nič pozitívne. Takže o aute síce diskutovať budem, ale k tomu, aby som o tom aute niekedy uvažoval, jeho meno určite neprispeje, práve naopak.
16. 10. 2018 20:13
Re: Scala
Keď to znie rovnako, proste to vo mne vyvolá tú predstavu, a zas tak od veci to nie je, jak nová Škoda, tak staré Yugo predstavujú v kontexte doby lowend.
16. 10. 2018 20:12
Re: Scala
Tak to sú zas argumenty jak od pubertálneho školáka... Mne to proste evokuje starú Zastavu a je mi fuk, čo znie blbo Poliakovi alebo Amíkovi.
16. 10. 2018 16:37
Re: pekne meno
Nový Focus je na tom po stránce motorů bohužel mnohem hůř, ty idioti totiž udělali tříválec i z 1.5! 8-s 8-s 8-s :no: :no: :no:
Avatar - white label
16. 10. 2018 15:36
Re: Zbytecne
Mluvenou latinu neznám, proto vycházím z italštiny, a v italštině je sice důraz/přízvuk na předposlední slabiku (což je v italštině pravidlem - v případě dvouslabičného slova je to logicky slabika první), ale není to prodloužené "á", jak jej známe z češtiny apod. To jsou dva různé (a taky různě znějící) případy.
Viz reprák: [odkaz]
Té google výslovnosti moc nevěřím, už si někdy slyšel, že by někdo mluvil třeba o milánské La Scale a řekl by "LaSkála/v LaSkále"?
Avatar - Missouri
16. 10. 2018 13:23
Skoda Pepiq
Scala není dobrá volba, evokuje Itálii. Doporučoval bych název spojený se zemí původu a současně symbolizující národní mentalitu stříknutou takovou tou naší malou světovostí. Co je pro Čechy symboličtějšího než Pepa? Mazlivěji Pepík? Místo k nasadit q a máme to! ;-)
Avatar - _Karel_
16. 10. 2018 13:02
Re: pekne meno
Předpokládám, že stejně se koukáš na Focus? :-)
Avatar - woody-alien
16. 10. 2018 12:27
Re: Nový vesnický qřížníq
Jenže webpajovi věřím, že kdyby usoudil, že Škodovka stačí (a nenabídli mu zrovna X5 téměř na dostřel >:-[] ), tak ji vezme a hotovo. Předsudky nezná. Kolik je takových, co se s tebou stejně zaníceně budou bavit o F-Typu i o (jen pro příklad) Focusu. :yes:
Avatar - woody-alien
16. 10. 2018 12:20
Re: Jasný odkaz...
Nj, ty prostě jezdíš častěji sever Čech než třeba Kladensko. Jinak bys tohle vůbec nemohl napsat. Viď, Ozzy... ;-)
Avatar - miromen
16. 10. 2018 12:12
Re: pekne meno
I kdyby 1.5TSI byl pořadny motor tak pořad je to škodovka a ta je akorat tak přepravni mr.dečka z bodu A do bodu B.
16. 10. 2018 11:03
Re: Zbytecne
No Octavia Tour II podle mě bylo podstatně lepší auto než Rapid liftback. Ten bych spíš nazval "Octavií pro chudé"... :-O :'-(
16. 10. 2018 11:02
Re: Yugo Scala...
No možná by ses divil, na balkánských trzích to možná problém bude, a asi ne malý... :-O
16. 10. 2018 10:59
Re: pekne meno
Pane bože, ty jsi těmi hnusnými hybridy fakt posedlý. To už je diagnóza. Tak hybaj k Toyotě, šup šup! Škodovka ještě (zatím) naštěstí nabízí pořádné pohony! Verze s 1.5 TSI a 6st. manuálem (a samozřejmě poctivou mechanickou ručkou) bude super! :-) :-) :-)
Avatar - Blue Sun
16. 10. 2018 09:25
Re: Redaktor iba odrapotal firemné PR ...
Zahraničí takové názvy ocení taky. Zrovna Scala mi nepřijde jako kdovíjak poutavé jméno pro auto.
Avatar - _Karel_
16. 10. 2018 09:04
Re: Nový vesnický qřížníq
Už tě v ní vidím >:D
16. 10. 2018 08:52
Re: Redaktor iba odrapotal firemné PR ...
Stoupat nahoru, ne? ;-)
Avatar - iudex
16. 10. 2018 08:29
Re: Zbytecne
No ale ono sa to po latinsky naozaj vyslovuje s prízvukom na prvej slabike, teda takmer ako skála: [odkaz] (klikni na ikonku repráku)
Avatar - white label
16. 10. 2018 02:19
Re: Hlemýžď...
Netvrdil jsem přece, že je to přímo Helix (zdravím maziva značky Shell) pomatia, ale je to taky "hlemýžď", i když "žijící" ve středním uchu: [odkaz]
, když on tak hezky nahrál s tím "šnekem"- česky hlemýžděm.
"Ještě, že to neznamená přímo šneka...", a znamená, i když trochu jiného... ;-)

P.S. Máš SZ
Avatar - Ronault.
16. 10. 2018 00:56
Re: Hlemýžď...
Řekl bych, že se tímhle pouštíš na velmi tenký led anatomie vestibulokochleárního aparátu ;-)

On ten led není ani tak tenký, jako celý ten aparát je hodně komplikovaný na pochopení. Nemám zkoušku z mořských korýšů, ale z anatomie jo a scala vestibuli a scala typmani jsou součásti onoho vestibulokochleárního aparátu, čili aparátu, který nám umožňuje slyšet (hlemýžď v uchu laicky) a nejde o horní část hlemýždě jako jeho špičku nebo spodní začátek, ale v příčném pohledu...

Každopádně neřekl bych, že zrovna tyhle části jsou v někde v nějakém plži, ale je to bráno v rámci anatomie onoho aparátu, už jen to tympani pochází z bubínku - os tympanicum (jedna z kůstek ucha), která svou bází tvoří vchod do spodní část scaly tympani, ta přenáší vibrace do do Scala media, kde je Cortiho orgán a ten převádí mechanické vlnění na nervový vzruchu a ejhle AUDI = slyšet :-! >:D

Takže si to shrnem opravdu latinsky a odborně, na co jsem tu přišel.

"SCALA" je mezikrokem k "AUDI"

Teď už to dává jasný smysl, kterým by to měla Škodovka vysvětlovat.

Prosím marketingové oddělení Škoda auto o zaslání honoráře na účet, rádo se stalo >:-[]
Avatar - white label
15. 10. 2018 23:44
Re: Hlemýžď...
V italštině se píší schody scala v latině scalae.
A mimochodem dolní část hlemýždě je latinsky "scala tympani" a horní část hlemýždě "scala vestibuli".
15. 10. 2018 20:47
Re: Scala
Znie to rovnako. Alebo v Čechách sa hovorí latinsky?
15. 10. 2018 20:24
Re: Ano, Nová generace !
To vieš, keď tam pchajú turbo, tak treba chladiť cez masku, ktorá vyzerá ako huba starej Squaw. ;-)
Avatar - white label
15. 10. 2018 20:22
Re: Redaktor iba odrapotal firemné PR ...
Ten žebřík spíš "krok" vzhůru... ;-)
Avatar - guze
15. 10. 2018 20:16
Re: Scala
Nechceš snad říct že latinsky "scala" má co dočinění se slovem "skala" ze srbštiny ... :-!
Avatar - wakantanka
15. 10. 2018 20:11
Re: Proč
VW ma v C triede Golf, Golf Variant a Jettu. Skoda bude mat low cost Golf - Scalu, ku G variant Octu Combi a oproti sedanu lift Octu. Simply clever ci ? :-)
15. 10. 2018 20:08
Redaktor iba odrapotal firemné PR ...
... "Slovo pochází z latinského výrazu pro schody nebo žebřík, což má zdůrazňovat velký krok vpřed pro mladoboleslavskou automobilku v segmentu kompaktních vozů."
Toto slovo však znamená aj rozsah, škála, rozpätie, ...
Žeby zrušili slovo Scout a použili Scala Rover? :-)
15. 10. 2018 17:58
Re: Hodit to ze SCALY
Sjednotit všechny názvy s Q... taková Škoda FabiáQ by byla super... SuperbQ už tolik ne, ale zvyknout se dá na vše, že >:D
Avatar - iudex
15. 10. 2018 16:25
Re: Zbytecne
Tiež to vidím podobne, viď môj príspevok zo 16:25.
15. 10. 2018 16:22
Re: Zbytecne
Zahľadenie do minulosti, prečo? Nové auto, nové meno.
Avatar - white label
15. 10. 2018 23:20
Re: Scala
Je určen výhradně pro indický trh (od r. 2012) a technicky vychází z Nissanu Sunny.
Avatar - Typhoon
15. 10. 2018 20:51
Re: Tak,
Nevím, nevím... Myslím, že to bude levá zadní lampa a poté zpětné zrcátko. Opět levé? uvidíme, jsem moc zvědavý.
15. 10. 2018 20:50
Re: Redaktor iba odrapotal firemné PR ...
Domácim by určite viac vyhovovalo nejaké tradičné, alebo aspoň trochu česky znejúce meno. Ale čo na to zahraničie.
Avatar - white label
15. 10. 2018 20:14
Re: Scala
Když už chceš podobně "argumentovat", je třeba si vybrat něco příbuznějšího:
[odkaz]
15. 10. 2018 20:10
Re: Scala
Kedy naposledy bola Škoda nejak zvlášť originálna?
[odkaz]
Avatar - Googlit
15. 10. 2018 18:32
Re: Proč
A octavia combi je high-endový hatch nebo co jako? >:D Ale to je jedno, ptal jsem se na to proč ho chtějí posouvat do nižší střední, když už tam mají octavii.
Avatar - lordlord
16. 10. 2018 09:33
.
škoda kopíruje design tak, že celá modelová řada vypadá stejně a teď nedokáže vymyslet ani název, který používal koncern renault ještě loni
Avatar - guze
15. 10. 2018 22:32
Re: Scala
A co že to zní stejně, jsou mraky slov co zní stejně a mají úplně jiný význam, hledat v tom nějakou spojitost s Yugem mi přijde jaksi, no, přeber si to sám ...
15. 10. 2018 20:49
Re: Scala
Scala sa číta Scala alebo Skala? A za druhé - nikde nikto Yugo neuviedol ako príklad originality, kde to vidíš?
15. 10. 2018 15:05
dobré meno
nedávno som písal, že rapid aj spaceback asi vypadnú, lebo sa chcú odstrihnúť, spaceback je aj krkolomný a má jasný možno neželaný význam. Tie recyklované názvy mali slabiny (posledný favorit nemal bohvieaký imidž a felícii ho tiež trochu pokazili). Nové meno je krátke, moderné a pekné.
Avatar - Ozzman
15. 10. 2018 14:54
Re: pekne meno
Třeba to nakonec bude ScalaQ >:-[]
Avatar - CountachSV
16. 10. 2018 07:29
Nový vesnický qřížníq
Já myslím, že je to fajn. Bude typický rodinný mazlíček, co taťka nafasoval v továrně. Od šťastné, zřejmě jedináčkovské, rodinky pak poprvé zazní to mazlivé "Q".

"Mámo, SKALQA opět vyhrála v testu spotřeby."

A včera cestou na Hracholusky (to se stalo) jsem ve stoupání nadrbal dva 5kový baworáky, neměli šanci. Museli to mít nějaký rozbitý, nebo já nevim.... :-| >:-[] >:-[]
16. 10. 2018 00:50
Překvapení, opravdu ano...
Kdyby něco, tak ilustrace vzhledu nové generace jsou už 2,5 roku známé:
[odkaz]

A jak to tak vypadá, celkem se shodují se skutečností.
[odkaz]

Hnus jak má bejt. Škoda si tohle nezaslouží - Kodiaq vypadá zezadu jak postiženej, Karoq taky. VW Citigo a Up se liší jen v grafice světlometů. Jsou hnusný zvenku i zevnitř.
Všechny Škoďárny jsou hranatý, aby se díly levně lisovali. Plácnou plast, kde se jim to zlíbí a tak interiér se za těch 20 let vůbec nezměnil, třeba takové kliky z 1. Octavie, interiér, pouze přibyli displeje. Šetření na množství a kvalitě popužitého materiálu je patrné z každého kousku auta.
A už jste si někdy z vlastní zkušenosti vyzkoušeli, že jsou auta této značky opravdu tak komfortní, jak píšou ve všech testech? Ty lidi, co si to myslí totiž v autech jiné značky nejezdí. Všechny modely mají opravdu bohatou základní výbavu - skoro vše chybí a když chcete vyšší úroveň, nebo si připlatit, dostanete se na absurdní částky. A všichni se těší na to, že si koupí v bazaru svůj vysněnej kousek.
Ať už byla škoda v minulosti jakkoliv zastaralá a pozadu, tak si nezaslouží být součástí tohoto prolhaného a podvodného koncernu. VW je také značka bez minulosti narozdíl od jiných. Jeden německej dědek odstoupí (F. Piech) a další ho nahradí (H. Diess). Volkswagenu ale především nejde zapomenout, že naučil firmy kupovat ty jejich vyprasené diesely, kterých po silnicích jezdí mraky.
Přijdete např. k Lidlu a všude slyšíte chrochtání a smrad, ze kterého pálí v nosu i krku. Celkem často do toho rozšíří svůj parfém exemplář rovněž stejného původu s vypáleným nebo chybějícím DPF. Policie to vůbec neřeší, i když jsou zadní části těchto "prakticky a ekonomicky vytuněných" aut celé černé.
15. 10. 2018 18:08
Ano, Nová generace !
Když se na to podíváš z hlediska uspokojování zákazníka , TAK JDE O NOVOU GENERACI USPOKOJENÍ.

Například, čtenáře uspokojuje ta první kolmá přední protiaerodynamická maska a pak to, že poprvé nebude místo na koleno u vnitřního panelu.
Avatar - Googlit
15. 10. 2018 16:35
Proč
Proč budou dělat další nižší střední když už jednu vyrábí? Nebo to se jako chtějí zbavit Octavie? WTF?
15. 10. 2018 17:42
Nová generace?
Škoda se pyšní, že to bude mít vlastnosti a vychytávky nevídané ve své třídě (zdroj Seznam.cz : [odkaz]

A co motor ? Zbavit se Dieselu a dát tam alespoň hybrid by za mě bylo moc fajn.
Avatar - Blue Sun
15. 10. 2018 16:55
Re: Proč
Ty nevíš, že Octavia je STŘEDNÍ TŘÍDA?
Avatar - 3_diamanty
15. 10. 2018 14:50
pekne meno
teda za mna rozhodne lepsie ako vsetky tie Qvicata :yes:

ale v hybride asi bude len octavka v tomto segmente od skody ze jo... marne asi dufam v hybridnu scalu... no uvidime :yes:
Avatar - WinDiesel
15. 10. 2018 14:53
Re: Škoda Chcala
No a proč ne? Mazda to tak má … a BMW.
Avatar - Blue Sun
15. 10. 2018 16:54
Re: Škoda SRA-LA
Takže takový německý fekálporno. >:D