Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Takto se testují autoklíče: Třeba se házejí z okna

Pokud chtějí světoví výrobci vymyslet odolné autoklíče, osloví fabriku Continental ve Frenštátu pod Radhoštěm. Mají tady tým lidí, kteří se živí vymýšlením způsobů, jak klíče zničit. Třeba je házejí z okna!
Zpět na článek
11. 11. 2018 20:04
11. 11. 2018 22:50
11. 11. 2018 23:42
22. 9. 2020 18:43
Avatar - rokyta.p
11. 11. 2018 20:04
Fren
Na klíče, senzory, haldexy ani jednotky palivových čerpadel bych dělat nešel. Alespoň dokud je tam Przybik. Větší sranda bylo to Mondeo, kterému blbl centrál a u dealera zjistili, že tam takový centrál z výroby vůbec nebyl. Ale KPI má závod hezké to jo. Z Frenu byla třeba Iveta Bartošová nebo skokan Raška.
Rozbalit vlákno
0
11. 11. 2018 22:50
Panika?
Myslím že tlačítko panika není pro případ přepadení (může se hodit) ale hlavně při hledání auta na rozlehlém parkovišti...
Rozbalit vlákno
1
11. 11. 2018 23:42
Re: Panika?
To je další využití, ale primární funkce je pro případ nouze. Ostatně abych našel auto na parkovišti, tak dneska stačí odemknout/zamknout a auto rozsvítí světla. Nebo bliknou blinkry při zamknutí. Na to tlačítko Panic není potřeba.
Avatar - Ronault.
11. 11. 2018 23:12
Kvalitivní posun
V textu je zmíněno, že nejmenovaný Fr. výrobce ušetřil atd.... a asi je tím myšlen klíč od PSA minulé generace, tomu se vymačkal obal tak brzo... Nicméně pochvalu zaslouží nová generace klíče od PSA k bezlíčovému zamykání, konkrétně k Citroenu. To je natolik bytelný a i docela těžký výrobek, úplně jiná liga.

Totéž platilo pro pvní karty Renaultu třeba Laguny 01, to se vymačkalo a onuhlo brzo... Za pár let v Meganu III už je ta karta na první pohled bytelná a po 5 letech a mnoha pádech vypadá jak nová a nejnovější karty vypadají ještě bytelněji, jen jsou tedy těžší.

Naopak se mi nezdá u nové Fabie klíč nikterak bytelnější než u jedničková, možná i naopak, ale uvidíme.

Každopádně vždy je dobré vidět, že se výrobce v některých věcech poučí.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ozzman
13. 11. 2018 12:22
Re: Kvalitivní posun
První Lagunakarty byly opravdu křehoučké, stačilo se na ní jen zle podívat a už se přerušil kontakt >:D

Nejlepší byly asi starší VW klíčky, ale problém jsem neměl ani s Fordím, který docela VWkoncern vykrádal, nyní už jdou zase každý odlišnou cestou.
22. 9. 2020 18:43
Klíč od auta
Já tak teda svoje klíče od auta rozhodně testovat nebudu :-D . Jsem rád, že jsem si nedávno koupil vystřelovací klíč z https://www.auto-klic24.cz/ a nerad bych si ho hned rozbil :-D . Sice mám ještě klasický klíč v záloze, ale ten teď už moc nepoužívám.
Rozbalit vlákno
0