Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Renault Laguna Coupé – francouzská elegance

Na filmovém Festivalu v Cannes a zároveň v ulicích Monackého knížectví, kde se jela Velká cena, představila automobilka Renault nový model Laguna Coupé, který se široké veřejnosti představí až na letošním autosalonu v Paříži.
Zpět na článek
18. 6. 2008 00:17
18. 6. 2008 00:50
18. 6. 2008 10:12
18. 6. 2008 11:13
18. 6. 2008 11:58
18. 6. 2008 00:29
18. 6. 2008 00:48
18. 6. 2008 03:05
18. 6. 2008 06:55
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 09:34
18. 6. 2008 10:56
18. 6. 2008 08:29
18. 6. 2008 09:59
18. 6. 2008 10:19
18. 6. 2008 10:33
18. 6. 2008 11:00
18. 6. 2008 11:57
18. 6. 2008 08:33
18. 6. 2008 15:28
18. 6. 2008 08:39
18. 6. 2008 15:30
18. 6. 2008 15:35
18. 6. 2008 00:45
18. 6. 2008 07:51
18. 6. 2008 08:28
18. 6. 2008 08:30
18. 6. 2008 11:10
18. 6. 2008 11:18
18. 6. 2008 13:20
18. 6. 2008 15:35
18. 6. 2008 16:49
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:26
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 13:18
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 16:25
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 16:29
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 16:46
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:29
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:33
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 16:44
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
19. 6. 2008 18:24
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:37
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
19. 6. 2008 18:27
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 00:17
Nádhera
Co k tomu dodat jedním slovem nádherný kousek jelikož vlastním RX8 mám pro takové auta slabost doufám že bude cenově dostupné.Myslim si že to bude nádherné svezení a přeju jim hodně prodaných kusů.
Rozbalit vlákno
4
18. 6. 2008 00:50
Re: Nádhera
RX8 je proti tomuhle zazrak technologie spojeny s kvalitou,trvanlivosti a spolehlivosti,doplnenej sexapealem,jizdnima vlastnostma a davko adrenalinu.To vse tomuhle Renaultu bude chybet,zbyde mu jen ten kabat,co se nekomu libi...
18. 6. 2008 10:12
Re: Nádhera
hmm, to je obdivuhodné co všechno ohledně technologie, kvality a trvanlivosti se dá vyčíst z jednoho videa, bravo >:-[]
18. 6. 2008 11:13
Re: Nádhera
MYslis si, ze tenhle Renault bude uuuuuplne jinej nez ty ostatni?Jenom kvuli tomu, ze ma jinak naohejbany plechy?
18. 6. 2008 11:58
Re: Nádhera
A jaké jsou všechny ty ostatní? Všech těch několik milionů které ročně vyrobí? ;-\ Napiš název značky která je bezchyby.

Předpokládám, že máš dlouholetou skušenost s několika modely od Renaultu, najezdil jsi s nima tisíce kilometrů a díky tomu nám můžeš podávat objektivní informace. ;-)
18. 6. 2008 00:29
4%
Já vám nevim klucí francouzký... Koukal jsem i na ty další videa, který jsou všechny ve stylu nějakýho spěchu, že si to člověk ani pořádně neprohlídne. To je jako snaha vyvolat v člověku pocit "těšitelnosti"?! Nebo se neni na co dívat?

Nejvíc jsem si všimnul toho, jak do asi konceptu lezou 4% s tetkou v přechodu. To je cílová skupina? Ta elita v tom Monte Carlo mě připadala celkem vlažná, na rozdíl od toho "asišéfa" Renaultu v sáčku, co z toho vylez a rozhlížel se... Opět mě připadal, jako kdyby si vyhlížel svojí další oběť z řady náctiletých pikolíků na místní párty.

Jako osvěta na registrovaný partnerství je to dobrý. Dávám palec! :yes:
Rozbalit vlákno
16
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 03:05
Re: 4%
No,ještě chybí něco o tangách a metrouších,aby slavně zvítězil VW,BMW a Porsche...Tak mě napadá,co má Rencek na svědomí,že dostává pravidelně od pár lidí docela ostrou čočku(ovšem spíše pocitovou).507 může napsat něco o prémiových šroubcích vypiplatných "desetiletími"(autor se přihlásí),konečně i ty plasty a slícování dostanou za uši taky.Sám mám germána v garáži a můžu tedy stádně zařehtat,a být in...Nicméně na rozdíl od teoretiků jsem si třeba L III (a nejen ji)byl projet a poté do hodiny seděl v onom tiguanu - obě naftové verze.Pokud člověk ví co chce,nemá s výběrem a hodnocením problém. A pokud tady někdo bude tvrdit,že cr od vw je tichý,tak se budu docela chechtat >:D .L III má svoje mouchy,ale jsou jinde než tady vykřikuje pilot Alien,a působí to opravdu zasvěceně obzvlášť u vozu,který ještě není na trhu :-! .Je tady vcelku móda okamžitě vyrukovat minimálně s bawem 1 jako klackem(a ani bawo neni dokonaly).Maně si říkám,jestli si dotyční uvědomují cílovou skupinu,určení a filosofii napadené automobilky a výrobku-ale na co,že jo.Kruci,kdyby tam byli tak stupidní trubky jak se někteří vehementně snaží vykřičet do světa,tak ta firma za měsíc končí.Že by se zapomělo při reorganizacích na marketingové,designové a technologické titány v CR?Reklamní kampaň bude teprve nabíhat,tudíž koncepční video je celkem fuč.Pro mne je to alternativa,míří spíš k pojetí GT-ultimat tam zdravej člověk hledat nebude.Motory myslím budou vyhovovat,mimo 6v se časem určitě se objeví 2l benzin v turbu a to auto pojede.Podvozek s řiditelnou zadní by měl stíhat.Co se týká designu,maska navazuje na L III(tudíž rozporuplné vnímání),přechod z přední kapoty,bok i záď jsou zvládnuty podle mne dobře(ano,vzadu inspirace AM),interier nejsíš totéž co L III-celkově elegantní kupé.Rozhodně závěr si každej udělá naživo.Může se líbit a nemusí,jeden holky,druhý vdolky,to je přece ok.Jen s tím sarkasmem bych počkal...
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 06:55
Re: 4%
Chtěl bych znát ty mouch u L III.
L III coupé zázrakem není, ale kdo má v tomhle segmentu lepší?
L III in natura je oproti obrázkům na netu obrovský rozdíl.
Bacha na to!
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 09:34
Re: 4%
Pardon,odpověď je níže... ;-)
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 10:56
Re: 4%
Omluva - spěchám a blbnu...
Avatar - Ronault.
18. 6. 2008 08:29
Re: 4%
:yes: Máš recht. Je to tady poslední dobou moda, že pokud to není německá "prémie" a je to krásné, tak je to auto pro ***e. Když už to nejde jinak, tak se to musí udělat přes image. U GTIiho to chápu, toho platí VW, ale Navtecha? Nevím, asi mu někdo šlápl na kuří oko v MB. 8-s
Když si představím metrouše v růžové košili, tak zaručeně leze z BMW X6 nebo 1-er, protože to jsou ty jsou o image. (Poškodilo to nějak kvaliu těch aut? Já být Navtechem, tak do nich nelezu, páč v nich jel metrouš nebo ***)
Avatar - Dinar
18. 6. 2008 09:59
Re: 4%
"Nicméně na rozdíl od teoretiků jsem si třeba L III (a nejen ji)byl projet a poté do hodiny seděl v onom tiguanu - obě naftové verze.Pokud člověk ví co chce,nemá s výběrem a hodnocením problém." No, tos těm teoretikům nandal, zdá se, že praxe "odborníka", je srovnávat malé suv se sedanem střední třídy, jo, to má logiku. :-O
Avatar - Ronault.
18. 6. 2008 10:19
Re: 4%
Tys to vytrhl z kontextu. Srovnával zpracování a kvalitu materiálů, ne jízdní vlastnosti.
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 10:33
Re: 4%
Vztaženo samozřejmě k použitému motoru, - a pokud jsi četl,"supermainstream" je tam zmíněn pouze kvůli motoru-o jakémkoliv jiném srovnání ani slovo(apropo,totální bludy logiku zjevně nemající,kterých jsou zde tuny kupodivu zůstavají tebou nepovšimnuty-že by proto,že se tobě známí autoři ztotožňují s Tvým viděním světa)???Čím to sakra je,že zmínit Rencek a Fiat tady u některých (a patříš mezi ně)znamená naběhlou krční tepnu a nestačím se divit,jak je logika najednou nezbytně nutná-ač o pár odstavců,nebo článků,logika ukrutně řve,protože je lehce nahrazena demagogií,klišé a mnohdy tupými předsudky-hlavně,že "se shodneme, zasmějeme, a rozumíme si"...Sleduji na tomhle webu "diskuse" v delší časové ose,a přilívat olej do ohně není můj styl(chovej se k ostatním tak,jak chceš od ostatních).Nicméně pokud chceš hlídat "čistotu logiky",tatáž logika se směje-co jsi dělal do teď...Tak,a teď mi to nandej...
Avatar - Dinar
18. 6. 2008 11:00
Re: 4%
Tvoje řeči o tom, kam patřím, a naběhlým krčním žílám komentovat nebudu, z toho, kolik řádků věnuješ "vidění světa" skrz tyto diskuse, máš s chápáním "významu" přikládanému některými diskutéry zdejším diskusím dost chabou představu.

K tomu srovnání Laguny a Tiguanu, já chápu, žes jej použil pro srovnání motorů, a v tom je právě ta chyba. Jako odborník s praxí jsi jistě jel v mnoha autech se stejnou motorizací, a proto víš, že projev motoru, zejména ten akustický (+ vibrace) může být, byť jde o stejný agregát, v různých autech velmi různý. Je to dáno x faktory od způsobu zástavby, přes různou úroveň odhlučnění až po naladění elektroniky nebo výfukové soustavy. Srovnávat auto střední třídy s malým SUV je v tomto ohledu mimo mísu. O kvalitách renaultího dci v laguně jsem tu psal několikrát, je to vynikající motor, ale pokud chceš jeho projev stavět do srovnání s 2,0 tdi CR pak tak čiň např. v Superbu, což je auto stejné třídy a novinka podobně jako LagunaIII. Až to uděláš, napiš, jak jsi měl hned jasno, můžem podebatovat.
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 11:57
Re: 4%
S tím srovnáním samozřejmě souhlas,argument o tichosti motoru byl použit především kvůli "propagátorům nanebevzetí" koncernu,ty řeči o "krámu"na adresu L Coupé mě kously-bez zkušeností,bez setkání(a u mnou uvedených značek je to téměř kolorit).Nenapadlo by mne srovnávat Tiguana a klasickou střední,oba tehdy byly novinkou a zadařilo se je mít k dispozici relativně rychle za sebou,nakonec kupodivu Tigyho beru-je svůj.Tak to bylo...PS:Za odborníka se skutečně nepovažuji ani nemůžu,to by byla drzost...a během svezení jsem nezkoušel limity podvozku,ani losí test,rozumíš ;-)
Avatar - Ronault.
18. 6. 2008 08:33
Re: 4%
Nevím odkud se v Tobě bere tolik nenávisti?

Někdo Ti šlápl na ego? Tvrdit o nějakém autě, že je pro homosexuály, je tak trochu zoufalé... to je tak, když dojdou věcné argumenty.
18. 6. 2008 15:28
Re: 4%
Ronaulte, jaká nenávist? Četl si to pořádně? Jedinej argument jsou moje pocity z videa, tak co na tom hledáš za nenávist? Prostě a jednoduše se s těma aktérama neztotožňuju, to je všechno, tak v tom nehledej, co neni.
Avatar - Pierro
18. 6. 2008 08:39
Re: 4%
ty seš nějak kritickej, čoveče... ***e a tetku bych nebral jako vzorek klientely, stejně jako bych se neposmíval kašparovi od renaultu, když vyhlíží ty přiteplalé pikolíky. Já jakožto uznávaná metrosexuální kapacita se náhodou na LIII coupé docela těším... ;-)
18. 6. 2008 15:30
Re: 4%
Pro tebe platí to, co jsem psal Ronaultovi.
18. 6. 2008 15:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
18. 6. 2008 00:45
Achjo,nuda
Huynday Coupe (Tiburon) s mekcim odpruzenim a stejne nevalnou kvalitou :-!
Rozbalit vlákno
8
18. 6. 2008 07:50
Re: Achjo,nuda
Čo to trepeš stále o tej kvalite? Sedel si niekedy v novej Lagune? To ako keby si vyhlasoval, že Octavia a Fabia sú šroty, lebo aj Š105/120 a Favority neboli kvalitné a tým pádom Škoda nemôže kvalitné autá vyrábať... :-!
Avatar - gld
18. 6. 2008 07:51
Re: Achjo,nuda
si to teraz vystihol..šikulka vážne..neni o čom...macher od fachu :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Avatar - da_b0mb
18. 6. 2008 08:28
Re: Achjo,nuda
Nazor zalozeny na zazitych predsudcich a nulove zkusenosti
Avatar - Pierro
18. 6. 2008 08:30
Re: Achjo,nuda
Aliene, neseděl jsi ani v tom Hyundai natož pak v téhle Laguně - jinak bys nenapsal takovouhle hovadinu. Promiň ale to bylo velice slabé... :-!
18. 6. 2008 11:10
Re: Achjo,nuda
Me to toho Tiburona pripomina vzhledove a Tiburona jsem i ridil.Nerikam,ze je to supernazor,ale je muj,tak jsem ho napsal,kritiku prijimam.
Avatar - Pierro
18. 6. 2008 11:18
Re: Achjo,nuda
O.K. tak to beru... ;-)
Avatar - gld
18. 6. 2008 13:20
Re: Achjo,nuda
ináč toto je klasická alienova taktika-najprv riadne zaflamí a potom to začne ututlávať..už som si to všimol skôr..
18. 6. 2008 15:35
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Ronault.
18. 6. 2008 08:52
Laguna opět svá
Několikrát tady zaznělo přirovnání zádě Laguny III Coupé k A-M. Taky mě toto srovnání při prvním pohledu napadlo, ovšem v pondělí jsem si sedl do kavárny a shodou okolností přímo proti mě stála Laguna II v liftbacku. Tahle opovrhovaná kráska dokáže zaujmout i po letech. Opravdu podařeným esignovým prvkem (na combi bohužel není) je zalomená horní linie dveří, která vytváří šikmou plouchu přechodu mezi střechou a bokem. Tato plocha se směrem vzad rozšiřuje a na zádi dovytváří pro Lagunu II tak charakteristický "schod" na víku kufru. Když se ovšem podíváme na záď Laguny III, tak návaznost na tento zajímavý a podařený designový kousek nenajdeme. Najdeme ho až na verzi Coupé, kde vlastně záď je pokračováním odkazu Laguny II, ne A-M. I ta příď si bere z ní velkou inspiraci (před faceliftem, příď LII pro mne po faceliftu své kouzlo ztratila).

Laguna Coupé pro mne zůstala svá :yes:
Rozbalit vlákno
12
Avatar - Pierro
18. 6. 2008 08:58
Re: Laguna opět svá
Vidíš Ronaulte pro mne byla designovou peckou první generace. Druhá byla taková, no jak bych to řekl slušně - bezpohlavní a tato třetí generace přidává k celkové nezajímavosti ještě kontroverzní (pro mne mimořádně ošklivou) příď... :-! Jediné čeho na Laguně cením, je že se doopravdy nepodobá žádnému z konkurentů a jde svou cestou a pak opravdu nádherný interiér...
Avatar - Ronault.
18. 6. 2008 09:02
Re: Laguna opět svá
Tak jednička... no, ta je krásná ještě dnes, obzvlášť ve stříbrné... :-! To je opravdu dílo, na tu má z tehdejší produkce málokdo. Mě osobně se dvojka líbila, asi patřím k té menšině. V kombi neměla konkurenci, ale postupem času nějak začínám mít raději právě ten liftback, který si i přes střednětřídní rozměry udržel svou lehkost a vyhnul se těžkopádnosti třeba Passatu nebo Vectry, za to má u mě :yes: S tou přídí je to pravda, je tak nějak divně naroubována na zbytek auta :-O
Avatar - Pierro
18. 6. 2008 09:06
Re: Laguna opět svá
Jo jo ta optická lehkost u té trojky rozhodně je. Passat, Insignia i Mondeo jsou vedle ní tak trochu ingoty. Jen je doopravdy škoda té přídě. Renault zde propásl šanci postavit jedno z nejhezčích aut své kategorie...
Avatar - Ronault.
18. 6. 2008 09:14
Re: Laguna opět svá
On si to Renault umí vždycky nějak s prominutím "podupat". Dvojka zaujala designem, jen první rok do toho namotnovali vrzavé plasty a nechytli náběhovou sérii a tak design nešel ruku v ruce s spolehlivostí (pozor, není to pravidlo, jen se najde podezřelé množství tzv. pondělních vozů). U té trojky je to trochu přehnaná snaha zaujmout avantgardními tvary, jinak se to popsat nedá. Trochu mě ale narozdíl od ostatních mrzí Grandtoure. Po setkání v reále bych spíš volil liftback, což je opak ve volbě u předešlé generace. Ono kritika se najde vždy a na všě, ale z pohledu designu zatím Laguna III zatím moc konkurence nemá, snad C5, i když tam mě neskutečně štve ta reklamní kampaň 8-s
Avatar - Pierro
18. 6. 2008 09:20
Re: Laguna opět svá
Co ti vadí na kampani k C5???
Avatar - Ronault.
18. 6. 2008 09:23
Re: Laguna opět svá
Celou dobu se kasají, že budou tak dobří jako němci. Přece nemůžou tvrdit, že jsou JAKO němci. Francouz má být Francouz a měl by být na to hrdý. Připadá mi to jako přiznání, že nedělají jinak kvalitní vozy a že ti druzí byli vždycky lepší. Možná na tom v některých bodech něco pravdy je, ale stavět takhle reklamu? 8-s
Avatar - Pierro
18. 6. 2008 09:26
Re: Laguna opět svá
Mě třeba ti dva duelanti před zámkem v Alpách nevadí... ;-)
Avatar - gld
18. 6. 2008 09:43
Re: Laguna opět svá
veru, tá reklama je ofajč..akoby priznávali že doteraz vyrábali šroty ;-\
Avatar - Pierro
18. 6. 2008 09:51
Re: Laguna opět svá
Nojo, ta reklama se á chápat všelijak. Pravdou však je, že co do kvality a spolehlivosti jsou němci v povědomí evropanů bráni jako jasní favorité. U francouzů je to především o designu, naopak spolehlivost nepatřila mezi nejsilnější francouzské stránky. A tvůrce reklamy chtěl asi říci toto - umíme auta francouzsky krásná a německy spolehlivá. To je vizitkou nových citroenů, to si pamatujte. Líbit se to múže a nemusí, ale i tvá negativní reakce na reklamu dokazuje, že sis ji všiml, a že to funguje. Ona i špatná reklama bývá mnohdy tou nejúčinnější. O kráse C5 není pochyb, o spolehlivosti (potažmo pravdivosti druhé části reklamy) nás přesvědčí až čas, který ukáže, zdali se frantíci dotáhli na němce nejen designem... ;-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:49
Re: Laguna opět svá
Mně se líbily všechny Laguny,obzvláště dvojka v kombíku...jedna u nás parkuje v šedé metaldě :yes:

Ale i jednička dokáže zaujmout i dnes.Asi jako jeden z mála se dokážu za ní i v dnešní době otočit :yes:
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 09:55
Re: Laguna opět svá
Máš postřeh ;-) ,nicméně na první pohled je tam ta "podobnost" s AM vidět.Laguny (myslím nyní všechny 3 generace)vnímám jako(nejen) esteticky velmi povedené vozy.A co je u poslední generace důležité,to zmínil Pierro - jednoznačná optická lehkost vůči konkurenci,působí sportovně-elegantním dojmem-Laguny byly vždy svoje ;-) .
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:26
Re: Laguna opět svá
Laguna Coupé je superklenot,který bude,ostatně jako ostatní Laguny,absolutně nadčasová a krásná i za deset let a více :yes: :yes: :yes:
Mně se osobně líbí i kombi. :yes:
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 09:33
Laguna opět svá
Když říkám mouchy,tak to rozhodně nejsou lapsy ;-) .Mohly být o fous delší sedáky jak ve předu(jinak dobré sedačky),tak vzadu(poctivě řečeno,vzadu si myslím,že je na tom s délkou sedáků stejně jako pašík-zkoušel jsem porovnat,ovšem né bezprostředně),snesl bych více odkládacích - např.ve dveřích na lahev...,vzadu (ač nejsem čahoun)místa nad hlavou příliš není - nicméně má spíš dynamický profil a tak je to vcelku logický-rychle jsem si to uvědomil ;-) .Jinak na mne vůz působil velice příjemně,interiér zpracován na 1,pohoda úžasná,...a abych si to utvrdil,absolvoval jsem projížďku zanedlouho podruhé.L III řadím vysoko,patřím mezi ty,kterým se celkový design vozu skutečně líbí a pokaždé,když projíždí,otočím se :-) .Na Lagunu Coupé jsem velmi zvědavý,a vzhledově o ní nepochybuji.Zástavbou 6V a v budoucnu 2T + nového podvozku si myslím,že Rencek našlápl dobře.Nechci být nekritický a i přes sympatie k vozu prostě mouchy jsou ;-) ,tudíž je samozřejmost se o nich zmínit.A Vel Satisy, často se s tvým pohledem shoduji.Totéž očekávám od ostatních,jinak je to jeden Svět motorů-F I a F II poráží AM -> a pak pryč.... ;-)
Rozbalit vlákno
5
18. 6. 2008 10:28
Re: Laguna opět svá
Mně se LIII taky hodně líbí. V baráku mám parádní sousedy - pár s Lagunama. Dáma jezdí Liftbacka, pán má Grandtour, obě LIII. Takže vždy když ráno/večer venčím psa obdivuju. Je mi putna, jestli někdo říká že je to auto pro ***e, že vypadá divně a pod. Mně se prostě líbí. Stejně jako nic nezmění můj pohled na Fábii II, to je prostě ošklivka. I když jak tady něktěrá individua tvrdí že má odvážný design, nejlepší plasty, nejlepší interiér, největší kufr, nejlepší bezpečnost ( >:D ) a schránku která se otevírá jako ve střední třídě >:D . Ano, možná je to pravda, ale prostě se mi nelíbí.

Ve svém prvním příspěvku si se podivoval proč se na Renault pořád útočí. Mně se spíš zdá, že se útočí na každou značku. Prostě u každé značky se najde pár zarytých odpůrců, kteří mají nutkavou potřebu na ní pořád kydat. Co s tím? Nevšímat si je. Je tady dost lidí s kterými se dá podiskutovat na úrovni.
Jo a někoho, kdo tvrdí o nějaké značce, že i její poslední šroubek je prémiově vypiplán v průběhu desetiletí....No jo, v Bohnicích už taky mají internet >:D
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 10:53
Re: Laguna opět svá
Máš recht-auto se musí líbit především tobě ;-) ,tobě bude sloužit,stane součástí tvýho dne a ty budeš sponzorem...tak vybírej,co je tvému srdci(no,vlastně i peněžence)nejblíž >:D
18. 6. 2008 11:01
Re: Laguna opět svá
tak tak, peníze hrají taky důležitou roli (když nebudou a skutečně si budu moci vybírat jenom podle toho co se mi líbí, jo to bude :yes: )
já jsem si v rámci svých možností vybral, jsem spokojen,nelituji, netrpím pocitem méněcennosti a hlavně se nesnažím svojí pravdu vnucovat jiným. Každý máme jiné preference, jiný vkus. A hlavně - je to pořád jenom auto! ;-)
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 12:02
Re: Laguna opět svá
Moudrý postoj :yes: ->ať se tě klika drží ;-) ;-) ;-)
18. 6. 2008 12:33
Re: Laguna opět svá
dík přeji to samé :yes: :-)
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 13:18
Design,design,design...
Design je subjektivní pocit. Ovšem umět rozpoznat umělecké dílo od kýče není vždy tak jednoduché. Proč?
To souvisí s kulturou národa.
Každý zkritizuje co se mu nelíbí, každý naopak hájí svůj mlýn.
Jsou věci, které nezpochybníš.
Vyhrát design a interiér roku, jako L III, před tolik opěvovanými esy jako MB, Mazda atd není známka hnusu, stejně jako stoupající prodejnost aut Renault není známka nejméně spolehlivých křápů ve sluneční soustavě.
Že tady působí 90% neználků a rádoby odborníků jsem si zvykl, ale na lži, pomluvy a výrony fantasmagorických nesmyslů si nezvyknu nikdy.
Asi tak stejné procento má možnost srovnání a podle toho vypadají příspěvky.
Stačí si lehce vzpomenou na nedělní zápas s Turky. Ano. To je přesný odraz morálky národa. Nadřazenost, nabubřelost, arogance,namyšlenost.
Za oknem kavárny, listováním v atomagazíně atd nepoznáš nic.
Sedni a jeď do starého Passata a L II a porovnej. Sedni a jeď do Koleosu a Tiguana a porovnej, do Alhambry a Espacese, do Mondea,Passata a L III,do Megana,Golfu,Octavie a Focusu a porovnej.

Pro útočníky zdůrazňuji, že nemám vůbec nic společného s Renaultem. Nejsem jejich prodejce,lobista, servismen, technik. Nejsem s ním nijak spjat. Auto, ikdyž je jen kus plechu, je trochu dodně o filosoifii. :yes:
Rozbalit vlákno
15
18. 6. 2008 13:52
Re: Design,design,design...
teda Vel Satisi, tím zdůrazněním na konci že nemáš s Renaultem nic společného si teď vytáhnul červenou na býka >:D

rozpoznávání umění od kýče by mohla být zajímavá debata, ale bral bych jí tak nějak kolem druhé hodiny ranní a s dvěma promile alkoholu v krvi >:D

Je to zbytečné se nad tím pozastavovat. Taky nechápu co některé nutí psát to co píšou. Prostě když se mi nějaká auto nelíbí, tak nečekám na první článek o něm abych ho tam potom zas..al svými moudry jak je odporné, hnusné a pod. Prostě mně nezajímá a tím to hasne. Je přece tolik aut která se mi naopak líbí.

Trošku off-topic - dneska jsem v Praze jenom než jsem docestoval do práce potkal 3 Lancie Thesis! Obvyklá frekvence výskytu je tak 1x týdně. Děje se něco ;-)
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 16:25
Re: Design,design,design...
Jeď do Milána, tam jich je jak Octavií v Praze!
18. 6. 2008 16:25
Re: Design,design,design...
Děje. V bazaru je ve svojí třídě nejlevnější >:D
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 14:16
Re: Design,design,design...
Pravdu díž,do aut.designu se promítá estetická historie daného národa,výrobce,etc.,koukni na architekturu,umění,užitý design v čas.ose,mentalitu,polohu,náboženství(ano… to má vliv např.na architekturu,viz.rozdíl mezi katolickým a protestanským pojetím),nasaj mentalitu a genia loci země a měl by jsi mít jasno ;-) .Nedávno zde proběhla diskuse týkající se Lancie Thesis,a to auto je nepochybně sošné ztvárnění italského pojetí luxusu a designu dané třídy(techniku proboha nebudeme hodnotit prosím),z toho auta je cítit aristokratický duch na hony bez nutnosti na sebe lacině strhávat pozornost.Má v sobě něco,co se jen tak dohnat nedá.Samozřejmě,že francouzi dávají svoji mentalitu a vyjímečnost na odiv po svém.Galská historie je nesmírně bohatá a na stvárnění vozů je to znát.Silné charakteristické znaky měla a má také produkce z Albionu(ač se "mění a měnily poměry jinak než by si fanda přál).Na Alemany nezapomínám,o nich se zde diskutuje hojně ;-).Vyber si značku,vůz nebo typovou řadu a máš tak nadneseně řečeno kousek třeba sladké francie doma(dosaď dle preferencí),se všemi pro a proti >:D .Buďme vděčni za takovou jinakost,jinakost kvalitní a s rodokmenem.Važme si svých ořů,ctěme ty konkurenční.A hlavně nadhled ;-)
Avatar - Pierro
18. 6. 2008 14:29
Re: Design,design,design...
krásně napsaný... Bravo kolego :yes: :yes: ;-)
18. 6. 2008 16:17
Re: Design,design,design...
pánové pánové, píšete sice hezky, ale bludy! To oč tu běží je jedna jediná věc: Má to měkčené plasty nebo ne!

>:D >:D >:D
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 16:29
Re: Design,design,design...
Má to laciný plasty, tak jako každej Rendl.
Jdi vod ní. Je to hnus a šrot v jednom.
Jó a motor se vysype tak po 20 tis.Kapito?
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:46
Re: Design,design,design...
A řazení a řízení je totálně na >:D >:D

Prostě auta od firmy Rendlík a syn nestojí za nic
>:D
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 21:38
Re: Design,design,design...
To byla nahrávka na smč kvůli našemu"božskému"-Matelkovi - ještě nejsi v klubu? >:D
Avatar - Andromeda
18. 6. 2008 21:40
Re: Design,design,design...
Díky kolego ;-) ;-) ;-) !Kruci já budu ješitnej,ale na božskýho stejně nemám :'-( :'-( :'-(
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:29
Re: Design,design,design...
;-) :yes:

Jen tak pro zajímavost,Laguna Grandtour vyhrála i nad ikonou designu,Fiatem 500...a to se podaří málokomu :yes:
neregistrovaný "Vel Satis"
18. 6. 2008 16:33
Re: Design,design,design...
Jen tak mimochodem.
Těch 500 stovek jezdí po Miláně mnohem méně, než 159, nebo Liber a dokonce i Thesisů je víc!!!
O L III není žádná.
Klenot mezi kombikama ve střední. :yes:
Jsem zvědav na názory za 2 roky. :yes:
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:44
Re: Design,design,design...
Já myslím,že se Laguna neokouká ani za 10 let,natož za 2 roky :yes:
19. 6. 2008 00:37
Re: Design,design,design...
Přesně tak jsou auta které se okoukají hned a taky taková které budou vypadat parádně stále proto jsem si kupoval RX8 která taky přežije designem roky ale máme taky třeba neuznávaný Hyundai Coupé a nemůžeme na něj říci ani půl špatného slova i když by si zasloužil více než 104kw ale jezdí s nim i dcera a pro ni je to nádhera i když plno rádoby odborníků by si do něj nikdy nesedlo protože je to Korejec.
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
19. 6. 2008 18:24
Re: Design,design,design...
Přesně,Korejci na sobě slušně zamakali a na to jejich opovrhování mám alergii...
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
18. 6. 2008 16:37
Pokračování v tradici
Renault má nemalé zkušenosti s velkými luxusními coupé,jako byl například v minulosti Fuego nebo král designu Avantime,nebo nezaměnitelná studie Fluence,na kterou se do teď nemohu vynadívat,jak moc mě okouzlila :yes: ...

Laguna Coupé má glanc,eleganci,skvělý interiér,parádní jízdu(systém Active Drive hovoří za vše),o přímo královských motorech ani nemluvím ... A třeba takový Mercedes CLC,který má interiér,jakoby pocházel hluboko z minulého století,se může jít bodnout,vedle královny Laguny působí jako špinavý bezdomovec.

Ostatně proč jako... >:D
Rozbalit vlákno
2
19. 6. 2008 09:12
Re: Pokračování v tradici
a má Laguna Coupe DSG? A AFS? A Twindoor? A umi zaparkovat sama? A superměkké plasty? >:D >:D >:D

Nemá? Tak se ptám: Proč Lagunu když můžu mít Oktávku? >:D

Jo Fuego je krasavec i teď. Kolik je mu vlastně? Už kolem 30ti? Pamatuji že jako malý kluk jsem ho měl jako angličáka, ale když jsem ho pak uviděl v reálu, byl jsem unešen!
A pak na vesnici u babičky měl jeden pán takový nějaký menší kupé, s nějakým číselným označením. Kanárkově žlutý, za socíku to bylo jako pěst z jiné dimenze na oko! :-)
neregistrovaný "Culdaraztriptaco"
19. 6. 2008 18:27
Re: Pokračování v tradici
Fuego je klasik,chtěl bych ho.Ale na tu Lagunu se těším hrozně moc.Líbí se mi,jak v sobě kombinuje sportovnost s elegancí :yes: