Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Volvo 7900 Electric míří do linkového provozu v Malmö

Společnost Volvo Buses připravila pro Malmö celkem třináct autobusů 7900 Electric s čistě elektrickým pohonným ústrojím.
Zpět na článek
15. 12. 2018 09:15
16. 12. 2018 12:21
Avatar - Bubáq
15. 12. 2018 09:15
Konečně
Konečně rozumné řešení a konečně pro autobusy a náklaďáky. Volvo se svými EB a ET vyvíjí praktické a smysluplné řešení pro denní ježdění. Pokud je rychlé nabíjení v praxi použitelné, pak už prakticky neexistují překážky v plném využití elektrické trakce ve velkých (i malých) městech.
Jediné, co nedělá dobrý dojem, je celková hmotnost 19 tun. Je sice logická s ohledem na Li-ion baterky, ale je třeba se zaměřit právě na velikost a hmotnost používaných baterií. To sice není job pro Volvo, ale pro Bosch, LG-chem a Samsung SDI. S ohledem na to, že už dokončují své giga-factories v Evropě, mám trochu obavy, na jak dlouho se současné těžké a rozměrné řešení zakonzervuje.
Rozbalit vlákno
0
16. 12. 2018 01:11
Naprostý nesmysl.
Elektrifikované řešení místní dopravy už existuje: trolejbus. Nemusí tahat tuny baterek a tak je jeho provoz mnohem ekologičtější a ekonomičtější. Dráty se natáhnou jen jednou. Btw. dovede si někdo spočítat, jakým proudem se bude ten autobus dobíjet? Šílené. K tomu ztráty při nabíjení. Zatímco trolejbus odebírá energii postupně. Ale chápu že v Malmo to jinak nejde, tam by dráty pro trolejbus v některých nebezpečných čtvrtích ani nešlo namontovat. Btw. něco mi říká, že ten autobus je tak těžký i kvůli neprůstřelným sklům...
Rozbalit vlákno
0
Avatar - eLzyx
16. 12. 2018 12:21
víc takových
v našem městě už ani jiné než elektrické busy nejezdí. A je to znát. Bydlím na kopci, takže vždycky když projížděl autobus, tak jsem o něm věděl, protože dělal kravál. Teď vůbec.
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku