Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Elektrické autobusy VDL Citea Electric míří do Amsterdamu

Společnost VDL Bus & Coach dodá společnosti GVB, provozující hromadnou dopravu osob v Amsterdamu, celkem 31 elektrických autobusů Citea SLF-120 Electric a Citea SLFA-180 Electric.
Zpět na článek
27. 12. 2018 14:15
Re: Baterie na střeše
myslím že dnes už se jiné než nízkopodlažní pro městský provoz nedělají. Tak to asi nikoho nenapadlo zmínit. je to standart.
27. 12. 2018 12:57
Re: Baterie na střeše
U nízkopodlažních městských autobusů tam opravdu místa nazbyt není.
27. 12. 2018 10:10
Re: Baterie na střeše
Nie je to vyhodne, je to skor nutnost aby bol zachovany bezbarierovy vstup pre vozickarov a matky s kociarmi.
27. 12. 2018 19:35
Ob
Objavili ameriku. To co bolo u nas za sociku , na slovensku porusili a na zapade to objavuju. Trolejbusy fungovali roky a dementi to porusili.
Avatar - wakantanka
28. 12. 2018 19:36
Re: Ob
Kde konkrétne porušili trolejbusy? BB? U nás v PO práve naopak sieť rozširujú a nakupujú nové. Budúci rok by mali doraziť aj trolejbusy s baterkami.
27. 12. 2018 14:22
Re: Baterie na střeše
Jo dík. Já už hodně let žádným autobusem nejel a pamatuju vlastně jen ty co se do nich ještě lezlo po schodech :-)
27. 12. 2018 13:01
Re: Baterie na střeše
jo to může být. V článku k tomu žádné foto nejsou, ale na stránkách výrobce je vidět že podlaha je skutečně hodně nízko
28. 12. 2018 10:03
ne vše má jen pozitiva
éra elektroautobusů začíná, až to bude ve velkém, tak bude jedna velká radost takový autobus v elektrice uhasit. Na osobáky se alespoň pracuje na nehořlavé plachtě, ale zakrýt autobus a nebo náklaďák... ne všechno má výhody
Avatar - WinDiesel
27. 12. 2018 17:54
Re: Baterie na střeše
No nedělej si iluze. Já jsem teď do jednoho nízkopodlažního vlezl a zíral jsem. Jo, v autobusu jsem byla ale čekal mne ještě cca 40 centimetrový megaschod, pokud jsem nechtěl zůstat stát v uličce. Sedadla jsou totiž vysoko na takových piedestalech a to musí být člověk skoro horolezec aby se do nich dostal.
V krátkosti - co ubrali na vlezu, přebývá pod sedačkami. Rád bych viděl jak do těch to sedaček šplhá starší obyvatelé ČR.
27. 12. 2018 07:41
Baterie na střeše
Zajímalo by mě v čem je výhodné umísťovat těžké baterie na střechu. U autobusu bych čekal že budou naopak dole pod podlahou, kde bývá místa dost.