Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Zatracovaný Austin Metro jako největší britský automobilový průšvih všech dob?

Austin Metro, Rover Metro a Rover 100. Takto se v letech 1980 až 1997 nazývalo svérázné britské auto, které mělo nahradit legendární BMC Mini. To jej nakonec o tři roky přežilo.
Zpět na článek
Avatar - Uživatel_5340709
14. 1. 2019 22:09
Přátelé,
věřte nebo ne, tohle bylo moje první auto po revoluci. Bylo mi tehdy 20 a moc jsem si s ním užil. Měl jsem tu starší verzi Austin Metro HLE, v krémové barvě. Auto mělo spoustu zvláštností. Převodová skříň byla spojená s mot. prostorem, takže když jsi vyměnil olej v motoru, měl jsi vyměněno i v převodovce. Do karuburátoru se lil jakýsi olej, protože tam byl plovák, který nezávisle na přidání plynu plynule hýbal se škrtící klapkou. Hydragazy byly prakticky technicky stejné, které mělo později MG TF, což mi vyhovovalo, protože auto bylo tvrdé jak prkno a působilo trochu jako motokára. Postupem času jak se kapalina vytrácela, bylo ještě tvrdší a tvrdší. :-) Motor šlapal jedna báseň. Jinak samozřejmě jsem pořád řešil nějaké závady, jako nefungující kliky, ulomené plasty, nebo těsnění v hydraulice spojky. Po pár letech provozu auto skončilo špatně. Chtěl jsem po nějakém garážníkovi doplnit pružící jednotky hydragas, což mi udělal, ale jak se později zjistilo, dal tam kapalinu z citroenů, která tam nepatřila. Po čase šlo auto k zemi a já to prodal za bakšiš nějakému fandovi.
Díky Tomáši za článek. >:D :yes:
Rozbalit vlákno
2
Avatar - rokyta.p
15. 1. 2019 07:50
Re: Přátelé,
"Když jsi měl měnit olej v motoru, měl jsi vyměněno i v převodovce" moc nechápu. Ono i na starých pardálech měl motorový olej oproti převodovému vždycky dost jinou specifikaci. ... Nevím proč, ale vzdáleneně mi to připomíná Talbot Samba nebo Fiat Ritmo.
Avatar - Uživatel_5340709
15. 1. 2019 09:17
Re: Přátelé,
To je ta *, tam opravdu byla mazána převodovka olejem z motoru, byl to prakticky jeden prostor, žádná oddělená převodová skříň. Mě to fungovalo, ale byla to samozřejmě jetina a dovoz, takže nevím jak si to vedlo před tím, než jsem to dostal a já zase tak dlouho neměl. Jinak to bylo mini auto, ritmo i samba byly větší.
14. 1. 2019 22:47
Zajímavý facelift
Velmi zajímavé a sympatické autíčko - jen z těch výsledků přesazeného čelního nárazu mrazí, ale jiné modely této třídy vzniklé v době představení Metra by určtiě nedopadly lépe.
Zajímavá je ovšem nedotažená modernizace - zatímco nový velkoplošný přední nárazník tvoří i část předního blatníku, vzadu byl nový nárazník přilepený na původní plech...Asi tehdy museli u Roveru hodně šetřit... ;-\ :'-( :-(
Rozbalit vlákno
0

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku