Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Jaké byly nejčastější přestupky českých řidičů v roce 2018?

Aktuálně je v registru řidičů 6,8 milionů lidí, z toho alespoň nějaký bod má zhruba každý čtrnáctý.
Zpět na článek
9. 2. 2019 13:44
9. 2. 2019 16:10
9. 2. 2019 17:44
9. 2. 2019 18:24
10. 2. 2019 06:43
10. 2. 2019 11:07
11. 2. 2019 10:48
9. 2. 2019 21:39
Avatar - KANKUNEN
9. 2. 2019 13:44
Poznámka:
80% řidičů pokutovaných za rychlost byli nachytáni na nejbezpečnějších úsecích v obcích, nejde o bezpečnost, ale buzeraci. Je totiž nejjednodušší pokutovat slušné lidi.
Rozbalit vlákno
12
9. 2. 2019 13:55
Re: Poznámka:
V obci máš jet max 50 (není li stanoveno dopravní značkou jinak), ať jde o rovinku, nebo zatáčku u školy. Když je někdo dement, a jede rychlejc, pak to nemá cenu omlouvat. Když pojedeš podle předpisů, jako slušnej řidič, nemusíš se nechat buzerovat. Řidičák jsi dostal za to, že znáš zákon. Pokud budou zákonem opovrhovat všichni, pak se můžeme rovnou pozabíjet.

Kdybych ti šel na.rat před dveře, taky se ti to nebude líbit a budeš chtít, aby mě potrestali. A přitom jsem nikoho neohrozil, neomezil, ani jsem nikomu neublížil. Slušnej člověk se řídí zákonem.

Nedávno kolega platil ve Švýcarsku 3500 Kč (přepočet), protože na dálničním sjezdu jel 74 na 60... Napadlo by tě tam takhle argumentovat?
Avatar - KANKUNEN
9. 2. 2019 14:29
Re: Poznámka:
A viděl jsi někdy nějakou pohádku. Pochopil jsi motiv někdy? Hlavní hrdina bojuje proti hlouposti krále. Viz Klimkovický tunel, namísto zcela běžné stovky tam je 80 a radar.
9. 2. 2019 16:10
Re: Poznámka:
Podle normy ČSN 73 7507 o projektování tunelů pozemních komunikací je v Česku maximální povolená rychlost v tunelu 80 km/h. Změň normu pohádkáři. :-)
Avatar - KANKUNEN
9. 2. 2019 16:54
Re: Poznámka:
Chceš být sám sobě úředním šimlem? Ta složitost se jmenuje Změna a měla být už dávno provedena. Ani normy nejsou navždy a pan král taky nakonec sůl povolil.
9. 2. 2019 17:44
Re: Poznámka:
Jak jsem psal. Změň to. Teď už víš jaký to má důvod, tak se můžeš ukázat. Držím palce. :yes:
Avatar - KANKUNEN
9. 2. 2019 17:51
Re: Poznámka:
Nemáš náhodou z té 80 radost?
9. 2. 2019 18:24
Re: Poznámka:
Na mě se neohlížej a konej. :yes:
10. 2. 2019 06:43
Re: Poznámka:
Je ta norma vyvážená? Nebo tu budeš jen papouškovat normy? ;-)
10. 2. 2019 11:07
Re: Poznámka:
Nejsem odborník na projektování tunelů, tak tu normu nesoudím. Ale kolega Kankunen o pár řádků výš vyjádřil myšlenku:,,Hlavní hrdina bojuje proti hlouposti krále." V tomto případě je ovšem jeho protivníkem norma, na kterou jsem si ho dovolil navést, aby se nemusel rozptylovat hledáním krále. Toť z mé strany vše, na tlachy o ničem teď bohužel nemám čas. Snad příště. ;-)
11. 2. 2019 10:48
Re: Poznámka:
... odbornici nejsou ani ti, co ten zakon odhlasovali. takze jinak - svui nazor na to mas?
Avatar - praděda7
9. 2. 2019 15:52
Re: Poznámka:
Zákon, který 80% občanů nedodržuje je špatný zákon a měl by být upraven. :-!
Avatar - rohYpnol
9. 2. 2019 21:31
Re: Poznámka:
to tvrdíš na základě čeho? Ty víš místa spáchání přestupků?
Avatar - Katikakus
9. 2. 2019 14:04
Nejcastejsi prestupky...
...nikdo nekontroluje a nepokutuje - bezduvodna jizda v prostrednim ci levem pruhu na viceproude silnici, bezduvodne pomala jizda, nevenovani se rizeni atd.
Rozbalit vlákno
13
Avatar - Mikesus
9. 2. 2019 14:44
Re: Nejcastejsi prestupky...
Co podle tebe třeba znamená bezdůvodně pomalá jízda?
Jízdu v levém nebo prostředním pruhu aniž se předjíždí by mohli více kontrolovat, vždyť to tak složité být nemůže, stačí když budou jezdit sem a tam. Kamery už stejně v autech mají.
A to nevěnování mi dnes přijde, že je v 95% telefon. Za SMSkování za volantem bych lámal ruce.
9. 2. 2019 15:57
Re: Nejcastejsi prestupky...
Bezdůvodně pomalá jízda je například zdržování ostatních vozidel mimo obec na přehledném bezpečném úseku vozidlem jedoucím výrazně pod 90 kmh bez objektivního důvodu. Tedy že řidič jede pomalu jen ze svého rozmaru, a to hlavně pokud takové vozidlo nelze zrovna předjet apod. Příkladů se samozřejmě najde daleko víc.
Jinými slovy jde o bezohledné zdržování provozu způsobující konfliktní a nebezpečné situace
Avatar - Mikesus
9. 2. 2019 16:07
Re: Nejcastejsi prestupky...
O to mi jde, kolik znamená výrazně pod 90 mimo obec. 89? 85? 80? nebo míň?
9. 2. 2019 16:42
Re: Nejcastejsi prestupky...
Tak asi sám dokážeš poznat kdy je to už přes závit, ne ?
Avatar - Blue Sun
10. 2. 2019 20:15
Re: Nejcastejsi prestupky...
Problém je, že pro některé méně nadané je "přes závit" i 85 km/h. Jo, taky jsem dnes strávil asi tři kilometry za týpkem jedoucím 70 na obchvatu Kolína, ale po předjetí... OK, asi měl důvod, stejně jako mnoho jiných. Ty bys asi nejradši důchodce po sedmdesátce plošně likvidoval, ne?
Avatar - rohYpnol
9. 2. 2019 21:44
Re: Nejcastejsi prestupky...
bezdůvodně pomalá jízda je výplod tvého mozku. Nic takového objektivně nikdy nikomu neprokážeš.

Navíc co se tobě může jevit jako bezdůvodné, může mít naprosto objektivní důvod (pes či dítě v autě, nějaká závada, křehký náklad, řidič začátečník nebo klobouk...).

Nejsou mezi námi jen supermani za volantem. Nejezdí po silnicích jen řidiči s peněženkou v kapse a notebookem v kufru :-! :-!
9. 2. 2019 22:27
Re: Nejcastejsi prestupky...
Rychlostní limity jsou u nás nastaveny tak nízko, že pokud má někdo problémy s jejich dosažením při běžné jízdě, měl by uvažovat o odevzdání řidičáku. Pokud na rovné přehledné silnici kde je povoleno 90 kmh někdo jede 65 jen proto, že víc už nezvládne, je to varující především pro něj.

Ale hodně pomalíků zdržuje provoz zcela bezdůvodně. Klidně by mohli jet normální rychlostí, ale rozhodnou se jen tak z rozmaru kochat, bez ohledu na kolonu za nimi
Avatar - rohYpnol
9. 2. 2019 22:43
Re: Nejcastejsi prestupky...
Pokud nespěchám, i to je důvod. Třeba řidiči linkových autobusů, že...

Znovu - každý jednou začínal, každý bude jednou končit. Pokud tohle nechápeš, je právě to varující. Takže dost možná by jsi měl jít vrátit řidičák ty, protože tvoje bezohlednost a arogance vůči ostatním svědčí o psychické nezpůsobilosti vlastnit řidičské oprávnění :-!
11. 2. 2019 10:56
Re: Nejcastejsi prestupky...
A ten kdo mě nutí jet pomaleji než bych podle zákona mohl se bezohledně a arogantně nechová? Co ti v koloně za ním, proč ti se musí podvolit jemu? Co když někdo z nich spěchá z objektivních důvodů? Pokud někdo nezvládne za nezhoršených podmínek ukočírovat svoje auto v 90km/h, tak on nebo jeho vozidlo nepatří na silnici...
A jinak k tomu "výplodu mozku" výše:
Zákon o provozu na pozemních komunikacích 361/2000 Sb., hlava II, paragraf 18, odstavec(2), písmeno b:
Řidič nesmí omezovat plynulost provozu na pozemních komunikacích, zejména bezdůvodně pomalou jízdou a pomalým předjížděním.
Pokutuje se to hůř, ale legislativní možnosti jsou, takže to kromě bezohlednosti je i nezákonné...
9. 2. 2019 16:36
Re: Nejcastejsi prestupky...
Já třeba při cestě z práce pravidelně dojíždím kolonu na jejímž počátku je autobus jedoucí mimo obec 6o /65 km/h.
Avatar - Roland Von Wagen
9. 2. 2019 19:27
Re: Nejcastejsi prestupky...
U nás je mezi dvěmi obcemi cca 1,5 km táhlý oblouk. Pravidelně tam dojedu někoho, kdo při výjezdu z jedné či druhé obce nepoužije plyn. V pátek jsem tam jel 40, dnes 60. Přitom se tam dá jet normálně 90. To je bezdůvodně pomalá jízda.
Avatar - rohYpnol
9. 2. 2019 21:45
Re: Nejcastejsi prestupky...
Ne, to je jen tvůj bezohledný pohled.
Avatar - Roland Von Wagen
10. 2. 2019 11:39
Re: Nejcastejsi prestupky...
Bezdůvodně pomalá jízda je bezohlednost.
Avatar - praděda7
9. 2. 2019 15:45
Z analýzy přestupků řidičů
jednoznačně vyplynulo, že maximální povolená rychlost v obci by měla být vyšší....... :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - rohYpnol
9. 2. 2019 21:32
Re: Z analýzy přestupků řidičů
Z analýzy tvých příspěvků jednoznačně vyplynulo, že by měly být inteligentnější :-!
Avatar - rohYpnol
9. 2. 2019 21:34
Buzerace za pásy?
Jestli se připoutám nebo ne, nemá vliv na ostatní účastníky a bezpečnost provozu. Postihovat to body to je buzerace :-!
Rozbalit vlákno
1
11. 2. 2019 09:47
Re: Buzerace za pásy?
Ak sa nepriputas mas vplyv na dalsich ucastnikov. V ramci auta ak sedis vzadu, tak tomu pred tebou vyznamne znizis sancu na prezitie a zvysis mieru zraneni a ak sedis v prvom rade, stale ako nepriputana mrtva vaha mozes sposobit skody, ked vyletis z auta.
Avatar - rohYpnol
9. 2. 2019 21:39
Kontrolovat
1) Dodržování bezpečných rozestupů (by dostal body každý druhý protože řídíme jako národ hrozně)

2) Dodržování rychlostí NA NEBEZPEČNÝCH ÚSECÍCH

3) Dodržování respektování znamení STŮJ (červená na křižovatkách)

4) Dodržování nepoužívání mobilů

5) Dodržování jízdy v pruzích (nepředjíždím, jedu v pravým)

Tohle by jako zdravý základ stačilo :-!

Jestli někdo jede na přehledné široké okresce 90 nebo 110 fakt problém neřeší :-! :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Blue Sun
10. 2. 2019 20:17
Re: Kontrolovat
Jo, ale co to vyžaduje? Pohyb policejních aut v provozu, kamery a sledování. Kolik lidí začne v té chvíli řvát, že je to tu "policejní stát"?