Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: První test letních pneumatik letošního roku pro malá auta: Žádný propadák, ale ani nadšení

Celkem 16 pneumatik o rozměru 185/65 R15 podrobil testu Německý spolek motoristů ADAC ve spolupráci s rakouským auto moto klubem ÖAMTC.
Zpět na článek
Avatar - Blue Sun
22. 2. 2019 18:29
Když
celoročka začne porážet letní speciálky, je už asi opravdu někde néco špatně...
23. 2. 2019 20:01
Re: Testy gum nemají žádný smysl.
Ano, testy s novými gumami jsou stejná finat, jako testy hybridů. Dúležité jsou testy částečně opotřebovyných gum a tam má Michelin skutečně velký náskok.
23. 2. 2019 05:44
Re: Když
Michelin ju značí ako summer optimistic. Takže do snehu s ňou treba isť s rozumom. Ale na vode bola vždy dobrá, brzdnou drahou poráža skoro všetky letné, len s aquaplaningom je to slabšie. Celoročka od Conti si podstatne lepšie poradí s tým aquaplaningom a snehom, ale stráca na suchu a životnosti. Krčmové reči o tom ako je celoročka je vždy horšia už dávno neplatia. Ak chceš gumu pre auto s malým nájazdom tak Conti je skutočne univerzál. A Crossclimate je veľmi dôstojná náhrada letnej hlavne v oblasti, kde je často sychravo, alebo studené rána a často slizké cesty.
Avatar - Beefcake
23. 2. 2019 01:07
Re: Když
To teda je. A problem nebude v celorocnej. Aj ked toto je "letna" celorocna.
Takze prdim na to a na leto kupujem AT gumy :-)
Avatar - euro89
24. 2. 2019 14:38
Re: Pirelli
Na stejnem typu gum, ne na stejnych gumach.
24. 2. 2019 14:13
Re: Pirelli
A hlavne, aké má auto pohon. Pamätám si na test, keď 5 hviezdičkové pneu zrazu vybuchli na BMW a MB!
24. 2. 2019 14:11
Re: Pirelli
Pirelli, to na tých gumách jazdíš už 7 rokov?Tak bacha, aby si neskončil omotaný okolo stĺpu!
24. 2. 2019 11:16
Re: Yep
No vykony pneumatik fakt dost bida. Az mi prijdou nektery ty gumy nebezpecny vubec nazout na auto.
23. 2. 2019 20:58
Re: Valivý odpor x spotřeba
Akorat ty s nejvetsim valivym odporem mivaji nejlepsi prilnavost. Tvrdy puky co nesedi byvaji A ckovy >:D
23. 2. 2019 20:04
Re: Pirelli
Výsledky testů jsou značně závislé na rozměrech gum. Stejný typ gumy při různých rozměrech může mít i výrazně odlišné výsledky.
23. 2. 2019 13:17
205/55 R16
Přišel mi mailem [odkaz] na test pneu v rozměru pro kompakty. Vloni jsem koupil Michelin Primacy 4 a nemůžu proti ní říct křivého slova, tak jsem čekal, jak dopadne v testu, k mému překvapení Němci testovali předchozí model Primacy 3.
Avatar - twistedTSD
23. 2. 2019 01:50
Yep
Vredestein Sportrac 5 v téhle šířce jsem si na minulém autě chválil. :yes:
Avatar - KANKUNEN
23. 2. 2019 09:07
Testy gum nemají žádný smysl.
Testují se jen nové a to je jako zkoušet z dortu jen šlehačku. A navíc Bridgestony můžou být ze země, kde Zlotý je nad posypovou sůl.
30. 5. 2019 23:37
pneu
Díky za přínosný článek, zrovna jsem si přes https://www.pneuok.cz/ vybrala nové letní pneumatiky a tak mi tento test přišel opravdu vhod. Snad si tedy vyberu takové, které mi budou sloužit co možná nejdéle.
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 18:23
Re: Valivý odpor x spotřeba
Souhlas = bohužel to neni poprvé. A nejde jen o techniku ale čistě znalost aut = občas tu místní nekvalitu až hlava nebere ;-\

Řikám si jestli znám autoweb s větší chybovostí = asi ne
Avatar - KANKUNEN
23. 2. 2019 17:46
Re: Valivý odpor x spotřeba
To je ostuda, to není obyčejný překlep, to bije do očí.
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 15:17
Re: Valivý odpor x spotřeba
Tak to je drsný :yes: >:D

Ne že bych věřil jeho znalostem = který mi svýho času vychvaloval Machala = ale odborná úroveň ACZ je fakt děsivá >:D >:-[]

Seš lepší = já vymejšlim proč by tam mohly bejt určitý rozdíly = a ono je to normální DUSILovina :-)
23. 2. 2019 15:04
Re: Valivý odpor x spotřeba
Koukal jsem na originál testu z ADACu a v tom sloupečku neuvádějí valivý odpor ale hluk :-(

[odkaz]
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 14:51
Re: Valivý odpor x spotřeba
Já si taky myslim že by to mělo bejt podobný = ale viz já v minulym příspěvku ne nutně absolutně stejný. Otázník sou ty Goodyeary

Dusil je sice místní profík na techniku = ale nějak se nebojim že by nám to osvětlil :-)
23. 2. 2019 14:49
Re: Valivý odpor x spotřeba
Myslím že spotřeba by právě měla zhruba kopírovat valivý odpor a ne takhle lítat nahoru a dolů.
Takhle to vyvolává pochyby o důvěryhodnosti výsledků
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 14:45
Re: Valivý odpor x spotřeba
Ty seš určitě lepší znalec techniky než já = myslim že rozdíl je danej typizovanym měřenim valivýho odporu teda nárůstem točivýho momentu při danym zatížení. A k trochu jinýmu číslu můžeš dojít měřenim vlivu na spotřebu. Takže asi chápu drobný rozdíly = uniká mi rozdíl u Goodyear 2,9 vs 1,7

Rsp. dneska možná používaj třídu odporu a ta je uváděná nejhorší možná = ale trochu se v reálu liší podle auta na kterym ty pneu pak sou a ovlivňuje to i nahuštění = vs reálný měření spotřeby

Nebojim se že by nám to autor vysvětlil :-)
23. 2. 2019 14:24
Re: Valivý odpor x spotřeba
A co jsou ty další vlivy kromě valivého odporu ?
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 14:21
Re: Valivý odpor x spotřeba
No valivý odpor je jen jeden z vlivů byť asi základní = ale u Goodyear ta rozdílnost čísel fakt praší do očí
23. 2. 2019 14:05
Valivý odpor x spotřeba
Jaký je technický rozdíl mezi valivým odporem a vlivem na spotřebu paliva ?
Známkování za obě disciplíny se dost liší
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 14:04
Re: 205/55 R16
Zrovna Primacy 4 sou výborný i jako ojetý [odkaz] :yes:
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 14:02
Re: Testy gum nemají žádný smysl.
Toho je za roky co umim číst = nesčíslně

Dokonce něco k tématu bylo tady na ACZ! Tady třeba AutoBild [odkaz]
Avatar - KANKUNEN
23. 2. 2019 11:02
Re: Pirelli
No a ty jsi měl v těch pásech druhou sadu gum na srovnání.
Avatar - KANKUNEN
23. 2. 2019 11:01
Re: Testy gum nemají žádný smysl.
Na odkazy jsi místr ty, hoď tu nějaký odkaz na test starších pneu.
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 10:25
Re: Pirelli
No to může bejt ono = pneumatika která byla fajn třeba před 8 lety = na nejnovější konkurenci už nestačí

Což neznamená že byla vyloženě špatná když byla nová

Viz celoročky Crossclimate = před nějakejma 10ti lety nemožný = že by celoroční fakt docela fungovaly. No a dneska jak ty od Michelin tak Goodyear = sou asi fakt použitelný :yes:
Avatar - euro89
23. 2. 2019 10:13
Pirelli
Ten vysledek Pirelli se mi nejak nezda... Cinturato P1 Verde jezdim v rozmeru 195/50 R15 82V od r. 2012 a jsem s nimi maximalne spokojeny. Zejmena v zatackach v horskych pasech je radost na nich jezdit a je uplne jedno, zda na suchu nebo mokru.
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 10:06
Re: Testy gum nemají žádný smysl.
Ne netestujou se jen nový = tak se třeba přišlo na podvody Continentalu

Rozdíly v životnosti pneu jednotlivejch značek sou občas až neuvěřitelný

Vědomi si svýho náskoku k testování starších pneu vyzývá Michelin = docela král týhle disciplíny. Nemyšleno pouhou životností teda kilometrovym nájezdem ale funkčností gumy i po vysokym kilometrovym nájezdu
Avatar - Hammunasakra
23. 2. 2019 09:11
Re: Yep
Smutný výsledky ale Bridgestone T005 a Vredestein Sportrac 5 dobrý = a s nima i ta celoročka Michelin :yes:

Continental za Toyo, Kumho, Maxxis a Firestone = to je smutný :no:
Pirelli radši nekomentovat >:-[]
24. 2. 2019 11:14
Re: Když
No pro me vitez testu jasnej. Bridgestone. Politicka omacka kolem vytvorena metodikou hodnoceni vysledku me nezajima. Jestli test nekdo chape jinak tak je to jeho vec.
23. 2. 2019 20:55
Re: Yep
Ja pouzivam Bridgestone Potenza Adrenalin a jsou to vyborny gumy. Doufam ze je na letosni sezonu v ramci nejakyho posahanyho ekologickyho hnuti nezmrvi aby byly vic eko.