Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Prahu čeká měření emisí aut na silnicích. A MHD zdarma.

Policisté na pražských ulicích by v blízké budoucnosti mohli s pomocí speciální techniky zjišťovat, zda projíždějící vozy nemají odmontované či nefunkční filtry pevných částic.
Zpět na článek
Avatar - WinDiesel
26. 2. 2019 18:54
Re: Šup do šrotu
Takové dobytky nehledej v Praze, tam jich moc není. V Praze, v 7. nejbohatším regionu v EU, není třeba udržovat při životě staré herky. Kouřící diesel je v Praze velkou vzácností, většinou má venkovské registrační číslo.
Avatar - WinDiesel
26. 2. 2019 18:52
Re: elektromobily výrazně pomohou
To bude nádhera !!!!!!!
Ono projíždět Německem 2 hodiny v kuse (kolem Kaiserslauternu) všude samé větrníky - děsivý pohled. Opravdu děsivý pohled a německé obce už se brání (znehodnocení dané lokality). Nedá se tam žít a na turistický ruch můžete zapomenout.
Avatar - WinDiesel
26. 2. 2019 18:50
Re: elektromobily výrazně pomohou
ta sedla !!! >:D
Avatar - WinDiesel
26. 2. 2019 18:49
Re: měření
Co by potom museli udělat s benzínovými přímovstřiky?
Avatar - WinDiesel
26. 2. 2019 18:46
Re: Konečně !
A co uděláš s benzínovými přímovstřiky které emitují 10x menší 100x nebezpečnější jemné částice ale GPF mít nemusely?
Začni myslet a zaměř se na skutečné hrozby. Praha má docela kvalitní vozový park a kouřících dieselů je tu málo v porovnání se zbytkem republiky.
Zato TSI a ekoboostů je tu dostatek. A teprve od roku 2019 musí mít povinně GPF, všechno starší si klidně emituje pevné částice a všem je to fuk, stejně tak fakt že 40% všech emisí pevných částic pochází z domácího vytápění.
Avatar - WinDiesel
26. 2. 2019 18:43
Re: u kazdyho mericiho mista
U každého měřícího místa partu zakuklených ekošílenců provádějících "vylepšování" výsledků měření. (Děje se v Německu, na internetu se šíří návody "jak to zajistit").
Avatar - WinDiesel
26. 2. 2019 18:41
Re: u kazdyho mericiho mista
Dej safra pryč tu mouchu. 8-s
26. 2. 2019 18:39
Šup do šrotu
Jo už aby to bylo, majiteli vozu co si sám nebo od někoho nechá vymontovat filtr napařit takovou pokutu, že bude do večera počítat nuly, na ME kde to auto prošlo udělat pořádnou šťáru a pokud se zjistí podplacení okamžitě odebrat licenci, zavřít a na náklady majitele zbourat. Pro dobytky co vytváří clonu černýho dýmu a smradu nemám žádné pochopení a ani slitování jsem pro drakonické pokuty.
Avatar - ZZ
26. 2. 2019 14:43
Re: elektromobily výrazně pomohou
To by musel Electrodad na nějakou vesnici dorazit a vidět. Jenže vlakem se mu nechce a jeho elektromobil nemá takový dojezd >:-[]
Avatar - ZZ
26. 2. 2019 14:41
Re: elektromobily výrazně pomohou
Ten pohled od Pražského Hradu na střechy Malé Strany... pokryté fotovoltaikou >:D Malé obce bez kouřících komínů. Asi každý žijeme na jiné planetě.
Avatar - mariov8
26. 2. 2019 09:05
Čistka
Ačkoliv jsem léty dieselům přišel na chuť, nepřišel jsem na chuť šetření za každou cenu a hlavně dopady takového šetření na ostatní, třeba na mne. Takže správně! MHD zdarma je politický blábol, dostavte okruh a hned bude v Praze volněji a čistěji.
26. 2. 2019 08:45
Re: elektromobily výrazně pomohou
Čistej vzduch na vesnicích je chiméra, bo lokální topeniště.

Jinak souhlasím, že elektromobily budou pro velký města dost spásou. A Praha by navíc mohla vytáhnout hlavu ze zadku a dělat něco s těma autobusama, nechápu jak je možný, že když drtivá většina českejch MHD jezdí aspoň na to CNG (když už ne na elektriku), tak Praha furt na naftu.
26. 2. 2019 07:20
Re: elektromobily výrazně pomohou
Kouřící elektrárnu jsem v centru moc nepotkal a na vesnicích to taky nemusí být nic extra, když skrz ně vede silnice, nebo si sousedi topí čímkoli co hoří a ještě zavřou přívod vzduchu, aby to vydrželo přes noc. Zlatá Praha.
Avatar - ElectroDad
25. 2. 2019 23:25
elektromobily výrazně pomohou
Můj selský rozum říká, že elektromobily navrátí do měst to co je dopřáno obyvatelům malých obcí - čistý vzduch a méně hluku.
A pokud osadíme střechy městských domů fotovoltaikou, tak i nemálo elekřiny bezemisně ve městech vyrobíme ze sluníčka.
25. 2. 2019 21:01
měření
Nějak nechápu ten problém s vybavením měřící technikou. Stačí strčit prst do výfuku a je jasno. Stejně pro důkaz pojedou na STK.
25. 2. 2019 17:46
Konečně !
Pěkně ty dieselové popelnice přeměřit. Vykuchaný filtr by se měl rovnat trestnému učinu ublížení na zdraví, protože to opravdu na zdraví ubližuje a je to totální prasárna. Jenom naprostý šílenec toto dokáže ještě obhajovat. Fuj.

Diesely bez DPF opravdu nejsou stejně čisté jako staré Diesely, např. 1.9 TDI. Jsou mnohem, mnohem špinavější. Vypouštějí tolik skutečně škodlivých látek (na rozdíl od CO2), až by jeden brečel.