Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
31. 10. 2005 15:39
neregistrovaný "n--r"
31. 10. 2005 21:18
neregistrovaný "Ultiman"
1. 11. 2005 07:25
neregistrovaný "JardaB1"
1. 11. 2005 15:22
neregistrovaný "n--r"
1. 11. 2005 18:53
2. 11. 2005 08:49
neregistrovaný "magic1"
2. 11. 2005 10:47
2. 11. 2005 20:20
neregistrovaný "Peto Fiat"
2. 11. 2005 23:01
neregistrovaný "Jaroslav Foglar"
3. 11. 2005 10:24
neregistrovaný "magic1"
3. 11. 2005 12:44
neregistrovaný "viados1"
3. 11. 2005 13:55
neregistrovaný "Mitsi"
4. 11. 2005 09:18
neregistrovaný "viados1"
4. 11. 2005 09:41
neregistrovaný "Mitsi"
7. 11. 2005 09:01
neregistrovaný "magic1"
7. 11. 2005 10:12
neregistrovaný "Peter1"
7. 11. 2005 22:45
neregistrovaný "k.o.k.s."
8. 11. 2005 08:48
neregistrovaný "FRANTIŠEK"
13. 11. 2005 23:25
neregistrovaný "Martin Novodvorský"
14. 11. 2005 12:50
neregistrovaný "magic1"
neregistrovaný "n--r"
31. 10. 2005 15:39
kope vozu ojeteho...
Zdravim vsechny,

asi nejsem jedinej kdo chce poradit,ale zajimalo by me.....chci si koupit auto 150 -160 000 mam moznost jet s clovekem ktery to taha z nemecka pro nejaky vuz...chtel bych tak 1998-1999 a mel jsem namysli focuse....on mi doporucil A4...nebo proste Audi...co si myslite??Diky moc bohuzel nemam moc zkusensoti...diky..
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Ultiman"
31. 10. 2005 21:18
Re: kope vozu ojeteho...
no ja myslim ze jestli uz to nakou dobu z nemecka taha tak vi proc ti tu audinu doporucuje a jestli proti ni nemas osobne nic ty tak bych do ni klidne sel ale myslim ze tam bule lehky rozdil v cenach focus/A4 :?
neregistrovaný "JardaB1"
1. 11. 2005 07:25
Bez nadpisu
No ja nevim,aby ho to Audi pak nesezralo, slysel jsem neco o pekelne drahych ND a servisu a nic moc spolehlivosti... Nema ten znamy pro tu znacku tak trochu slabost???
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "n--r"
1. 11. 2005 15:22
Bez nadpisu
Diky....no on ma 95-96 Audi 80...je to mechanik chlapek starsi tak asi ma neco za sebou...ale clovek nidky nevi..dily to je moje nocni mura....koukam na mobil.de a tam to vypada ze jsou pekne nalesteny apod...ale stejen bych veril spis jim nez nasim ceskym rucickam....jinak kluci diky...no a co ten focus treba kolem 80 000 najeto za treba 140-150 000.....jo a myslite ze je dostatek nahradnich dilu(i pouzite) na ford a audi?
Rozbalit vlákno
1
Avatar - petrumr
1. 11. 2005 18:53
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "magic1"
2. 11. 2005 08:49
Bez nadpisu
Když už hodláš investovat takový peníze do auta, nestálo by za to projít si tu starší příspěvky a zkušenosti? Jsou tu popsány stohy různými názory a zkušenostmi nejen s auty jednotlivých značek, ale i s jednotlivými druhy nákupů a jsou tu i kvanta doporučení jak v případě nákupu postupovat. Já bych například na mobile.de nekoupil ani kolečko na hnůj, Audi už vůbec ne (viz samostatná rubrika) a Focusu bych se zásadně vyhnul v první generaci ve verzi TD. Dále se dozvíš, že mnohem víc než z Německa bych doporučil dovoz ze Švýcarska nebo Itálie, koupě auta v Německu je podle mého názoru stejná jako koupě auta v ČR, tak moc nechápu, proč to dělat. Aby si "kamarád" vydělal? Možná ti to, co píšu, přijde dost arogantní, ale dotazy tohoto druhu se tu objevují každý týden místo toho, aby si tazatelé to fórum prošli.
Rozbalit vlákno
0
2. 11. 2005 10:47
Bez nadpisu
Audi 80 je hrůza!!! Chvíli jsem s tím jezdil... Focus je dobrá volba, podle "odborníků" má motory a podvozek držáky.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Peto Fiat"
2. 11. 2005 20:20
Re: Re:
Focus,Focus
neregistrovaný "Jaroslav Foglar"
2. 11. 2005 23:01
Bez nadpisu
to Magic: Zda se mi,ze jsi na ty nemce trosicku vysazeny.. Zadne z aut pro ktere jsem si tam jel me neprekvapilo nicim neocekavanym ani jsem na nich nenalezl stopy domacich kutilu..Srot se da koupit i v Italii nebo ve Svycarsku(tam za nej ale jeste zaplatis clo) jde jen o to,jak dobre vybiras. A v Nemecku je vyber oprvdu VELKY.Koupit auto pres mobile,autoscout24 nebo e-bay v proto muzu doporucit. Pouze bych se vice soustredil na soukrome inzeraty (poznaji se vetsinou podle tohu,ze je u nich uvedeno konkretni jmeno prodejce) a na vsechno se radne vyptal nez tam pojedu.

Audi nekupuj, bud ti ho cornou jeste na prevozkach nebo pozdejc. Navic svezeni je lepsi ve Focusu, nemluve o cene nahradnich dilu:)
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "magic1"
3. 11. 2005 10:24
Bez nadpisu
Jaroslav Foglar> nevím, jestli jsem na Němce vysazený, či nikoliv, ale nějakou dobu jsem tam žil a jednu Němku mám doma. A mám pocit, že je to nejlepší ženská pod sluncem. ALE. Idealizace Německého národa nejen na tomto fóru mi přijde absurdní. Nejsou vůbec nijak precizní (cak, cak und fertig), nejsou hodní a ohleduplní, ale spíš chamtiví a egocentričtí (každý člověk je samozřejmě originál). Akorát my je v těchto vlastnostech poslední dobou překonáváme, ale právě pro tyto vlastnosti jsou v té "druhé části Evropy" (která pro nás jakoby neexistuje) neoblíbení. Ale zpátky k věcným argumentům kolem aut:

když vezmu u 10 let starýho auta ze Švajcu nebo Itálie za odvzdušňovák, tak ho v poho povolím; udělám-li totéž u auta, které jezdilo 10 let v ČR nebo Německu či severovýchodě Rakouska, tak mi zůstane v ruce. Nejde jen o odvzdušňováky, ale o všechny šrouby na spodku, které jsou vlivem soli zarostlé a opětovně nepoužitelné. Totéž platí o všech silentblocích nebo pryžových dílech komplet, které se v jižních zemích za celý život auta nemění, neb to není potřeba. V Německu, Rakousku nebo Česku se nemění proto, aby se ušetřilo, ale jsou u většiny aut nad 5 let věku na vyhození. To samý platí o silnicích - v Itálii či Švajcu nepotkám díru, v Německu jsou stejný tankodromy jak u nás a po 5 letech jsou tu auta rozvrzaný a vymlácený, že Ital nebo Švýcar vůbec nechápe, co s tím děláme. Totéž platí i o opravách - díky jinému systému pojištění a likvidace škod se auta v jižních zemích při precizních opravách spíše dodatečně zhodnocují (za peníze pojišťoven), kdežto v D, A nebo CZ si to člověk platí sám, takže se snaží to nějak spatlat z mizerných dílů, nalakovat jakoukoliv sloučeninou a rychle s tím pryč. Navíc např. v Itálii nyní platí, že při nákupu nového auta dostaneš výraznou slevu z daně v případě, že protiúčtem dáš svý auto starší 6 let; proto jsou tam srovnatelná auta podstatně lacinější. Kdyby jsi se někdy podíval na ty zástupy Němců před Italskými koncesionáři a počítal kamiony, odvážející ojetá auta z I do D, možná by ses divil. Němci mění svoje staré ojetiny za lepší a novější z Itálie a ty svoje starý ojetiny prodávají nám, my je měníme za naše, které prodáváme Bulharům....
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "viados1"
3. 11. 2005 12:44
Re: Re:
Magicu, v mnohém máš pravdu, ale nepřeháněj. V Německu, konkrétně tedy v Západním Německu opravdu NEJSOU silnice rozbité jako u nás. Opravdu ne. Žil jsem tam 2 roky a najezdil okolo 100 tis. km. A rozhodně ne po jedné trase. Za 2 roky jsem viděl JEDINOU ulici ve Frankfurtu (najdu ti její jméno jestli chceš), která byla srovnatelná s ulicí v Praze. Za 2 roky jsem v Německu nevjel do díry či praskliny. V Praze 10x denně a 100 dalším děrám se vyhnu.

To, že se v D, CH, A a CZ solí a auta tudíž hnijou nemá nic společného s "národními vlastnostmi" ale pouze s klimatem. Být Česko okolo 35. rovnoběžky, tak bychom asi sůl na silnice nesypali, nemyslíš?
neregistrovaný "Mitsi"
3. 11. 2005 13:55
Re: Re:
V CH zásadně nepoužívají sůl, ale Tonacal. Po něm auta nehnijou!
neregistrovaný "viados1"
4. 11. 2005 09:18
Re: Re:
Díky, to CH jsem tam zařadil omylem. Magic mluvil jen o D, A a CZ.

Co je Tonacal chemicky?
neregistrovaný "Mitsi"
4. 11. 2005 09:41
Re: Re:
Myslím, že KCl.
neregistrovaný "magic1"
7. 11. 2005 09:01
Bez nadpisu
viados> myslím si, že použité rozmrazovače nesouvisí s polohou země, protože jak Ch, tak I mají vysoké a hornaté části země, kde jsou teploty mnohem nižší než u nás a to i delší část roku. Navíc jsou pro ně typické značné teplotní skoky (z Apricale, kde je -1 °C, koukáš dolů do San Rema, kde se lidi koupou v moři, protože tam je 22 °C a vzdušnou čarou jsou tato místa vzdálena cca 20 km). Myslím si, že záleží na jiných faktorech, třeba právě ve jmenované Itálii za den utratím na poplatcích za používání dálnic víc peněz, než za celoroční dálniční známku v ČR. A v Německu se za použití dálnic neplatí vůbec (pro osobáky), takže vždycky je to něco za něco. U nás se na několika chráněných místech (Šumava, Krkonoše) také nesolí látkami na bázi chloru, ale draslíku. Bohužel je to o tolik dražší, že nemáme na to, abychom takto ošetřovali celou silniční síť naší - byť mrňavé - země.

A k těm dírám - jedu z I a překročím hranice správy dálnice do A nebo D a poznám to dřív, než bude cedule Vítejte v Rakousku/Německu. Protože mám auto s odpružením, které kopíruje povrch po kterém jede, okamžitě se záplaty, díry a nerovnosti projeví. Je pravda, že máš-li třeba Peugeot 406, tak je to auto proti těmto změnám mnohem imunnější.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Peter1"
7. 11. 2005 10:12
Bez nadpisu
Pravidelne chodim na sluzobky do Milana a ked sledujem ako chodia ty moji kolegovia taliansky na aute tam tak auto by som stadial nechcel ani zadarmo Raz Talian je len Talian
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "k.o.k.s."
7. 11. 2005 22:45
autoscout24.de
mohu se zeptat?? ma nekdo zkusenosti s nakupem pres tento server (nepochybuji, ze ma, ale presto se ptam :-) mou poprosit o rady, na co si dat pozor a v jake mire se mohou vyskytovat nejake podvody?? moc dekuju za vase pripadne prispevky!!
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "FRANTIŠEK"
8. 11. 2005 08:48
Re:Autoscout24.de
To k.o.k.s. : Autoscout24 patří k nejnavštěvovanějším inzertním serverům vůbec.Sám na něm najdu 90% aut,která pak dovezu k nám.S podvodem jako takovým jsem se ještě nesetkal,spíš jen s takovým nesprávným uvedením vlastností a stavu vozidla.Třeba jako,že má el.výbavu a auto jepřitom socka bez el.vymožeností.

Většinou pokud chceš vůz rezervovat vyžaduje prodejce zaslání rezervačního faxu.V žádném případě neposílat nikam finanční zálohu!!

Takové případy se stávají na mobile.de,kde dotyčný prodejce(soukromá osoba) požaduje zaslání zálohy na účet u Western Union.

Jinak si mysím,že není problém.Jen najít ten správný vůz
Rozbalit vlákno
1
Avatar - petrumr
10. 11. 2005 21:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
neregistrovaný "Martin Novodvorský"
13. 11. 2005 23:25
2 magic
No nic proti magicu. V některej věcích s tebou souhlasim, ale rozdíl v přístupu k pravidelnýmu servisu je mezi náma a němcema trochu rozdíl. Ona vysmívaná puntíčkárnost se vetšinou projevuje i u těhle věcí. Když porovnám pečlivost našich autorizovanejch servisů BMW a jejich... No nechci bejt sprostej. Možná jsem měl jenom štěstí. V německu všechny servisy BMW neznám, zato tady jo. Tohle je například alespon pro mě důvod, proč chtít auto z D.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "magic1"
14. 11. 2005 12:50
Re: 2 magic
Konkrétně u BMW se nemohu zcela vyjádřit, mám zkušenost se servisováním několika aut této značky, ale ani jedno nebylo přivezeno mnou nebo osobou, které bych věřil. Takže nevím, zda vleklé problémy s těmito auty byly důsledkem německé nebo časké strany. Každopádně mám osobně vyzkoušeno, že Italský auto z Německa není rozhodně šťastná volba...