Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "toave"
21. 12. 2005 06:44
Tak
to,aby jeden pořídil Avensise,aby neměl poruchy a nemusel do servisu.Jenže taková hračka je zhruba o 130.000 kč.- dražší a to už je někde jinde a v konečném důsledku vyjde levněji C5.I když je to s pakárnou :roll:
neregistrovaný "yoyo"
20. 12. 2005 22:10
ceny
Chlap v Cine predava bicykel v prepocte na SKK za 1,- Sk. Pytali sa ho, z coho zije... Odpoved? No predsa z ich oprav...
20. 12. 2005 11:08
Re: Uffff
viados, ale v mojom pripade nejde o klamanie servisu. tie ceny, ktore som pisal su ceny +- kazdeho citroen servisu, jednoducho su to ceny diktovane dealerom.

tie ceny co som pisal ja su z toho lacnejsieho servisu (lachkovic stupava) napriklad u motopartneru stoji vybojka este +cca 800sk
neregistrovaný "viados1"
20. 12. 2005 09:21
Re: Uffff
Přesně tak, není důležitá značka, neyebe tě Citroen, yebe tě značkový servis ... a bez ohledu na značku (čest výjimkám!). Dost lidí má naprosto odlišné zkušenosti s toutéž značkou v CZ/SK na straně jedné a třeba A nebo CH na straně druhé.
neregistrovaný "yoyo"
20. 12. 2005 01:01
Uffff
len dodam, kto ta dnes neoyebe?

mam 10-rocne vw polo 1,6 55kW. pred 5-6 rokmi mi v servise menili klinovy remen aj s napinacou kladkou (kladka 4000, remen 1000, ceny dodnes pamatam). bol som na ceste do D, tak som si nechal urobit prehliadku, aby ma nieco nepochytilo v zahranici. no, na dialnici este na slovensku problem - velky tresk - motor zdochol. zdvihol som kapotu a klinovy remen dotrhany na franforce, stihol dotrhat aj nejake kable z ventilatoru a prednemu svetlu... odtiahol som to do servisu, kde mi robili prehliadku. tam este ani problem nevideli, uz kricali, ze oprava 100.000,-. tak som sa otocil a zasiel za jednym domacim servismanom, ktoreho mi odporucil znamy. pred domom mal same velke fara, auto urobil po 3 tyzdnoch. cena 23.000.

problem? zla kladka, mala menej drazok ako remen. ten sa roztrhal, no predtym preskocili rozvody, stretli sa ventily s piestmi. 2 kusy. stastie, ze to v motore velku neplechu neurobilo a bolo opravitelne. chybne kusy vymenil, ako i kladku a remen a odvtedy som bol jeho staly zakaznik. v servise sa mi to vyhadat nepodarilo... a tahat sa po sudoch... :x

polo ma teraz 320.000 km (pri 299.999 km naskocila 0, hoci digitalny tacho), jazdi bez problemov, nezerie olej... akurat uz ma dost velky rozptyl, co sa spotreby tyka. (lahka noha - 5,8 l; tehla - 8,2 l)

je to o ludoch. svoje som si prezil i s peugeotom a ich servisom... a garanckou. teraz mam forda. uvidime...
19. 12. 2005 17:10
Re: Re:
nastastie nemam problemy teraz (okrem nejakych malych nedostatkov, ale to uz proste neriesim)

neviem ako je to s tymi problemami co sa riesili v zaruke, ale kedze nepocujem ziadne staznosti, tak podla mna je to uz vyriesenie. moje auto je v podstate z prvej varky (r.v.2001) takze trpelo tymi detskymi chorobami.

opravy ktore prebehli (ta zadna naprava, stablizatory etc) sa daju akceptovat, nakolko auto ma nabehane cez 150tis km a vlastne drviva vacsina po nasich cestach, takze urcite trpi. jedine co ma stvalo bola ta oprava toho cerpadla. vyrobca totiz vsade v reklamach (aj teraz k C6) pise, ze na hydraktive III garantuje bezudrzbovost 5r alebo 200.000km. mne to prdlo pri 140.000km (pozor - v garancnej knizke nic nieje!)

vyrobcovi som pisal a dostal som odpoved, ze pod bezudrzbovostou sa nerozumie porucha! proste hazlivyjebani nebojim sa povedat.

dalsia vec su vydrbavacky pri cenach nahradnych dielcov. rozvody? 20tisic.

kladky? 9tisic.

snimac tlaku v pneu? 4.500

krytka ostrekovacov svetiel? (plast 3x4cm) 1200sk

najvacsi gol bol, ked mi prestalo ist svetlo. xenonova ziarivka? 7500 (u xenon servisu ta ista 2500) mne prestal fungovat ten frekvencny sajrajt, co meni 12v na 22.000. u citroena povedali, ze to sa neda vymenit, iba kupit cele svetlo = 30.000!!! u xenon servis 6.500 aj s pracou (dat dole naraznik, vybrat svetlo, vymenit jednotku, nasadit svetlo, nasadit naraznik)

alebo - sefovi na 2.2hdi prestal ist pri 80.000km FAP. vsade v reklamach pisu, ake je to easy, ze treba za 800sk doplnit tekutinu. *. bolo treba vymenit cely filter. 20tisic a auto bolo cely den v servise.

akoze vozi sa mi v C5 dobre, je to fakt pohodlne auto, oddychnem si v nom. ale je to na dlhe roky posledny citroen, ktory moja rodina kupila, pretoze snaha Citroenu je o*** zakaznika za kazdu cenu.
neregistrovaný "yoyo"
19. 12. 2005 13:17
Bez nadpisu
matuS, som netusil, ze tolko problemov mas s C5.... :shock: :shock: :shock:

sam som nad C5 uvazoval, asi pred mesiacom.
neregistrovaný "toave"
19. 12. 2005 11:33
Citroen C5
peta- dík za radu,dozvěděl jsem se spoustu nových skutečností i když od víceméně fandů C ;-)

matuS- Tak tohle člověka doslova vyděsí :shock: ,ale pokud je kritika oprávněná nezapadne.
18. 12. 2005 20:50
Re: Re:
Keby som minuly rok nemal problem s elektrickym cepadlom pruzenia (vymena za 40.000sk) tak v zasade nebol s autom ziaden problem (okrem problemov ked bolo auto nove, bolo totiz z tych prvych serii a malo dost problemov, ktore sa uz u neskorsich c5 vychytali: asi 3x oprava zadnej napravy, vymena BSI, niekolkokrat vymena palivometra, vymena spinackej skrinky)

po zaruke - oprava cievky, vymena hydraulickeho cerpadla pruzenia (40tisic sk), vymena stabilizatorov (to jedine beriem ako vec ktora sa pokazila prirodzenou prevadzkou) generalka zadnej napravy - krivo sa zjazdievali gumy, geometria sa neda nastavit, bolo tam treba vymenit asi polovicu veci - tusim 10tisic sk

no a teraz si sam uzavri, ci to auto je spolahlive, alebo nie. podla mna nie. ja ratam medzi nespolahlivost aj rozne pouvolnovane casti vozidla. Ja s tym nastastie nemam problem, ale mame vo firme dalsie dve C5, s motorom 2.2hdi, v plnej vybave, jedna ma 100.000km, druha 30tis km a obe hrkocu zozadu ako stare vraky. len sa modlim, ze mna to zatial obchadza.
neregistrovaný "PetaC5"
18. 12. 2005 16:32
Bez nadpisu
podivej se na www.citroeny.cz/forum

Je zde rubrika přomi na C5, každý majitel ti rád zodpoví tvé dotazy
neregistrovaný "toave"
18. 12. 2005 12:56
Citroen C5
Chci pohodlný rodinný vůz.Má volba padla na C5 2.0 HDI.Cena kolem 300.000 od r.v.2003.Může se někdo podělit o své zkušenosti s tímto vozem?Poruchovost,provozní náklady,servis,dovoz či cz, prosím o seriózní příspěvky.Předem děkuji