Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "T.E.CH"
25. 1. 2006 00:28
Re: Pořadník
Mno ale ty první TDcička byly poruchové . Nebo se pletu?
neregistrovaný "chemic_ali"
24. 1. 2006 23:10
nejlepší diesly
Je to asi věc názoru, ale u mně má celkově (ne že se náhodou jeden model poved) nejlepší nafťáky PSA - HDI a FIAT &spol - JTD

howg
24. 1. 2006 22:55
Re: Pořadník
S TDCi ckom 1.8 vo Focuse I som sa bol pred par tyzdnami povozit a mozem povedat, ze ma ten motor vcelku svojou dynamikou presvedcil... Tiez mam spadeno prave na 2003-2004 Focus 1.8TDCi... Viete mi niekto kto s nim pravidelne jazdi povedat, ako je na tom so spotrebou? Predpokladajme vacsinu najazdenu mimo mesta a styl jazdy nie zamerany priamo na spotrebu....

Mne sa dari s 10 rocnym Fiatom Croma 1.9TDiD jazdit do 6l, obcas tak 6,5 a nejazdim ani zdaleka na spotrebu....
neregistrovaný "magic1"
23. 1. 2006 14:35
Re: Pořadník
Focus TDCi je skvělé auto, TDDi je příšernej krumpl. Pozor na to :!:

Na TDDi odchází prakticky vše (motory, převodovky, neustálé nětěsnosti, nemožná ventilace, atd.). Najdi si mý starší příspěvky k tomuto autu.
neregistrovaný "Petr T."
21. 1. 2006 11:18
Pořadník
Na to moje auto už je pořadník, neb se o něj dobře starám a je v perfektním stavu (musím najet ještě tak 40-50 tisíc...
neregistrovaný "pepanek"
21. 1. 2006 09:28
Re: Co mám
Mondeo se mi taky líbí... tak mi ho prodej za 200000? >:D

Já asi koupím nějakou starší oktávku tak na rok a pak pujdu do něčeho nového.
neregistrovaný "Petr T."
21. 1. 2006 07:56
Co mám
Nu, já mám Mondeo kombi TDCi s přepážkou a je to super auťák (kopili jsme ho v rámci 100 let Forda za 495 tisíc).

Už pomalu přemýšlým o dalším a hrozně mne láká RAV4 (nová). Já vím, je to těžké.

Jedno je ale jisté, Japonci se nekradou a dealeři mají přikázáno nedělat s reklamacemi žádné ciráty. Navíc mají všichni 3 letou záruku. Zdánlivě vyšší cena je pak vykoupena hodnotnější výbavou.

Faktem je ale, že s Mondeem jsem spokojený a hlavně ty jízní vlastnosti, to je balada. Sedí jako přibitý ale přitom velice pohodlný, filtruje nerovnosti (jako kdyby tam žádné nebyly)... A to vyhřívané čelní sklo, to fakt můžu! Dostal jsem do něj šutrem (je tam poškození tak 0,5 cm dirka) ale topí to dál.

Pravdou je, když budeš trvat na svém, vždy z nich vyrazíš nějakou slevu. Nebo se s nimi dohodni na předváděčce (auto bude u nich 3 měsíce, najede cca 5-8 tisíc) - na to dávají super slevu - opravdu velkou.
neregistrovaný "pepanek"
21. 1. 2006 07:42
Re: Rada
Hele a ty máš co za káru? Já jsem tak říkajíc v pasti - potřebuju řešit jiné věci a místo toho se musím * s autem. A říká se, že kdo vybírá přebere. Mrkal jsem na Mazdu 6, líbí se mi, ale našel jsem na tipcars jedinou skoro za půl mega :(
neregistrovaný "Petr T."
20. 1. 2006 22:07
Rada
Pepane, dej pokoj s těma fkodofkama! Chceš aby tvý auto vypadalo jako každý druhý a stalo se oblíbeným objektem čórkařů???

Dej Japonce a jsi v klidu.

Cenově by asi mohla vyjít Mazda 6, bohatá výbava a za odlučovač se nepřiplácí, je v ceně vozidla. Samozřejmě odpočet DPH, 104kW/360Nm. To Ti připadá málo??? To Tvoje vysněné PD má 103kW a 320Nm, je to to hlučné a kouří to. Mazda má commonrail a vypiplaný.
neregistrovaný "pepanek"
20. 1. 2006 21:29
Re: Japonské diesely
Ok, hluboce se stydím, prostě mě je to šum a fuk, potřebuju auto, v naftě, co trošku jede, trošku vypadá a kam trošku něco naložím a co trošku stojí a je trošku spolehlivé... Octavia combi PD? Kdo mi pomůže, toho zvu do sklepa, víno, ženy, zpěv :)

ad) toyota 4D - super vůz, moje krevní skupina, žel bohu trošku drahý :(

ad) mrknu na ty odkazy
neregistrovaný "Petr T."
20. 1. 2006 17:53
Re: Japonské diesely
Ty, Pepane, ty asi moc nečteš, viď. A vůbec, kde to žiješ?

Mazda 2,0MZRCD, Toyota 2,2D4D D-CAT a Honda 2,2ICTDI jsou velice dobré motory, dá se říci, jsou etalony svých tříd a nyní je Evropa musí dohnat!

... ve zkratce ...

Mazda: ekologie/cena (MPV, M6, M5)

Toyota: ekologie/výkon (Avensis, Corolla Verso, RAV4, Lexus IS)

Honda: kultivovanost/spotřeba (Accord, FRV, CRV, Civic)

... ve zkratce ...
neregistrovaný "Peter1"
20. 1. 2006 17:03
Re: Re:
No to nemyslis vazne Japonci ze nevedia robit diesly :-! Mozno par rokov dozadu ale teraz su trochen urcite vpredu :D
neregistrovaný "pepanek"
20. 1. 2006 15:47
Re: Re:
Pokud vím, Japonci nemají moc dobré diesly...
neregistrovaný "Sporťák1"
20. 1. 2006 15:39
Bez nadpisu
Ještě můžeš kouknout na japonce - Toyota Corolla s motorem D4-D, ale tam bude asi vyšší cena.
neregistrovaný "pepanek"
20. 1. 2006 14:35
Re: Ford Focus combi 1.8 TDDi
Hele potřebuju auto do max 230.000,-, takže TDCI Forda nebo Oktávku v kombiku 2001 PD?
neregistrovaný "kejml"
20. 1. 2006 14:07
Re: Ford Focus combi 1.8 TDDi
Životnost 1.8 TDDi je tak 100-150 tkm - podívej se po internetu, půlka ojetin je mázlá na klice...

Zvukový projev motoru je horší než TDI PD, ale jezdí docela za málo. S powerboxem jsem jezdil za 6 průměr a 9 s rakví přes Německo.

Měl jsem ho 1 rok než mi ho ukradli a pak 14 dní dalšího, než ho opět ukradli.

Moje rada: ber TDCI nebo něco jiného.
neregistrovaný "Sporťák1"
20. 1. 2006 11:12
Bez nadpisu
Celkove je Focus velmi povedene a spolehlive auto, asi bych Ti doporucil spis toho Focuse nez Octavku. Octavie byly vetsinou sluzebni, mivaji dost najeto a za buhvi jakych podminek a taky se dost kradou. U toho Focuse ale pozor na motor 1.8 TDDi, ten je tragickej, doporucuju nekupovat !! Radsi kup modernejsi 1.8 TDCi, to je velmi dobry motor.
neregistrovaný "pepanek"
18. 1. 2006 09:16
Ford Focus combi 1.8 TDDi
Dobrý den, přávě mi umřelo auto, takže jsem takříkajíc v pasti. Uvažuji o nějakém kombi okolo roku 2000-2001. Proto bych chtěl znát váš názor na spolehlivost a spotřebu Ford Focus combi 1.8 TDDi a vůbec spolehlivost Fordu. Ještě jsem uvažoval o Ostavia I combi, ale to asi neklapne....

Díky za radu