Auto.cz

Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Handsfree Fabia
neregistrovaný "Empi1"
| 11. 3. 2007 12:32
Zdraím, koupil jsem Fabii 1.2 HTP s handsfree a nějakou starou Nokii, asi 5110 a chci se toho zbavit. Šel jsem po káblu a ten vede kamsi do palubky a dál nevím. Kde končí, abych vytáhl nějaký konektor a dal to pryč? Nebo můžu jen ty káble ustřihnout, omotat izolačkou a strčit do palubky? Nebude to mít na nic vliv, třeba nějak na řídící elektronmiku vozu? Dál mám potíže s vytažením autorádia. Předpokládám, že mám ISO konektor. Zkoušel jsem za radio chytit a jednoduše vytahnout, ale nejde to. Moc jsem za to radši nebral. Nemusím rozdělat kryty na panelu a nějak tomu pomoci, nebo by to mělo jít ven jak šuplík? je ISO konektor napojený na anténu? zdá se mi, že na radio nemůžu nic chytit. Díky :(
Handsfree Fabia
| 11. 3. 2007 12:54
Jeste se ten stary drzak da vymenit za novy a pouzivat ho s novym tel. - je to levnejsi nez koupe cele nove HF sady. (podminkou je samozrejme znacka Nokia :-) )
Bez nadpisu
neregistrovaný "Empi1"
| 11. 3. 2007 18:24
jde o to, že já ho tam nechci :)
HF
neregistrovaný "KOSS"
| 13. 3. 2007 06:49
Pokud je to normalni velka sada, tak k sade je dodavana ridici jednotka - rozmerove cca 1,5 krabicky od cigaret. Tu musis mit nekde namontovanou.

V ni se stretavaji kabely od anteny, od drzaku, napajeci, k repraku (muze chyber, pokud je napojena HF primo na radio).

Rozhodne kabely neustrihavej! vsechna kabelaz je resena systemem zastrcek (jako ma telefoni kabel ci ethernet do PC) takze neni problem jen kabel vytahnout (po zmacnuti zobacku).

Navic bys ji zcela znehodnotil. radeji ji vymontuj a trebas dej na prodej. Sam si pomuzes ke korune a nekomu k sade.
Avatar - mysak2
HF
| 8. 5. 2007 08:08
1) rádio lze vyndat pouze pomocí ,,vytahováků" které se zastrčí do dírek předního panelu a autorádio odjistí.(pokud teda nechceš rozštípat přístrojovku) - ty jsou u každého rádia trochu jiné. Záleží co tam máš. Pokud je tam rádio orig Škoda jsou tyto vytahováky pouze ploché(snadno je vyrobíš z nějakého plechu). Pokud je tam jiné než orig rádio je to indiviuální. Např Blaupunkt je má kulaté s mírnou drážkou na konci.

2) Pokud jde o ISO konektor na 100% tam je. Anténa ale není do ISO konektrou připojená. Ta je zastrčena přímo do zadní stěny rádia. Důvod proč nemůžeš na rádiu nic chytit mže být dvojí: vypadlá či přelomená anténa z rádia, nebo můžeš skusit vyměnit prut antény na střeše(pokud není neodnímatelná) Pak by se asi musela vyměnit celá kabeláž.

3)Pokud jde o HF sadu řídící jednotka by měla být v levé spodní části přístrojové desky podblíž pojistek. Nejsem si ale jistý na 100%. Do Fabie jsem jí montoval asi jen 1 nebo 2 krát a zaboha si nemůžu vspomenout na přesné umístění. Jednotka má 5 kabelů(ve svokovnici)červenej(30stálé +)) a modrej(15 přes klíček) je napájecí, žlutej(mute) jde k rádiu do ISO konektoru, zelenej je pro antenu a černej je ukostření(31), zelenej pro elektrickou antenu. Pak tam jsou další 4 konektory, podobné telefonním na mikrofon, repro,antenu a k držáku telefonu.

Takže nechám na tobě co s tím podnikneš jestli to vymontuješ celý nebo jen část(poslední 4 jmenované)

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku