Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "milosh1"
23. 3. 2006 13:33
Bez nadpisu
nekdo tu psal toto - A co se týče Volva, tak brácha viděl 850, která měla najeto 1.000.000 km !!!!! a v pohodě, až tohle dokáže Daewoo, tak si ho začnu vážit.

Uz by mel zacit ;-)

[odkaz]
Avatar - pallas
22. 11. 2000 14:39
Re: Bez nadpisu
"Daewoo zas tak hrozná značka není,

dělají dnes už skoro vše. Jestli kvalitně nebo nekvalitně, toť otázka,

každopádně levně. Některé ostatní výrobce to musí dost štvát." No ved prave... asi s tou cenou dost podliezali, ked nezarobili ani na vlastnu reziu. A ostatnych to prave asi uz nema preco stvat, ked Daewoo Motor teraz skoncilo.
Avatar - pallas
22. 11. 2000 14:35
Re: Bez nadpisu
Preco myslis ze stroje su iba jednoucelove? Predsa taka CNC freza sa da preprogramovat, trebars aj na tie kosacky... A
neregistrovaný "ruprecht"
22. 11. 2000 13:40
Re: Bez nadpisu
To ty sekačky budou vyrábět na strojích, co se na nich dělaly auta? :))) Pochybuju. To by bylo leší postavit novou fabriku na sekačky, než přestavovat tuhle (můj názor). Jinak Daewoo zas tak hrozná značka není, dělají dnes už skoro vše. Jestli kvalitně nebo nekvalitně, toť otázka, každopádně levně. Některé ostatní výrobce to musí dost štvát.
Avatar - pallas
21. 11. 2000 11:11
sorry
za to dvojnasobne odoslanie, uz som sa viackrat zapovedal ze vzdy bez diakritiky, a zase som sa pozabudol.
Avatar - pallas
21. 11. 2000 11:10
Re: Bez nadpisu
To že niekto tú fabriku, haly, stroje kúpi neznamená, že tam musí vyrábať aj naďalej autá. Môže tam vyrábať trebárs kosačky. Podľa najnovších informácií automobilová značka Daewoo skutočne zmizne zo sveta. To nie je nič neobvyklé ... viď prípad NSU, Talbot, Simca, Horch, Aero, Laurin a Klement, Praga - osobné autá, Walter atď. Daewoo rozhodne nebolo také obchodné meno, aby sa oň kupci trhali, ako napríklad o Bugatti, Lamborghini, Maserati apod.
Avatar - pallas
21. 11. 2000 11:08
Re: Bez nadpisu
To ľe niekto tú fabriku, haly, stroje kúpi neznamená, ľe tam musí vyrába» aj naďalej autá. Môľe tam vyrába» trebárs kosačky. Podµa najnovąích informácií automobilová značka Daewoo skutočne zmizne zo sveta. To nie je nič neobvyklé ... viď prípad NSU, Talbot, Simca, Horch, Aero, Laurin a Klement, Praga - osobné autá, Walter atď. Daewoo rozhodne nebolo také obchodné meno, aby sa oň kupci trhali, ako napríklad o Bugatti, Lamborghini, Maserati apod.
neregistrovaný "mfilip"
20. 11. 2000 16:55
Re: Bez nadpisu
Ted si myslim, ze stoupne cena ND. Borci od nas uz jezdi skupovat dily do Polska. V Polsku pry maji sklady predzasobene na 2 mesice vyroby Matizu. GM to uz je dnes taky Fiat.
neregistrovaný "ruprecht"
20. 11. 2000 15:47
Re: Bez nadpisu
Co myslíš, že se s Daewoo stane. Že tu fabriku zavřou, pak rozeberou nebo vyhoděj do vzduchu? Ne!!! Podle mě jí buď někdo koupí (třeba GM) až bude cena výhodná nebo půjde do bakrotu, konkurzu, či jak tomu korejci říkaj. Co se stane pak? Bude to asi někdo likvidovat, jenže i tak to někdo musí v likvidaci koupit, aby z toho věřitelé něco měly. To může samozřejmě nějakou dobu trvat, problémy s díly tedy nastat mohou. Neznaméná to však, že Daewoo zmizí ze světa.:))
neregistrovaný "mfilip"
20. 11. 2000 10:01
Re: I já se svou trochou do mlýna
Cinquecento. Tico se v zaveru prodeju prodavalo za 185 000 Kc.
Avatar - pallas
20. 11. 2000 09:31
Re: Bez nadpisu
greggie neverim tomu, ze Daewoo motor niekto kupi aj s tymi ich dlhmi ... 11 miliard USD!!!
neregistrovaný "bobo1111"
20. 11. 2000 09:11
Re: I já se svou trochou do mlýna
To máš jistě pravdu, ale to bys mohl rovnou porovnávat Ford model T a svého Focuse. Jde taky o to, kdy byla obě auta konstruována, navíc se u nás prodávala Tica svého času pod 200 000 Kč, to je zaměření na trochu jinou skupinu zákazníků. Nechci se Tica zastávat, taky se mi nelíbí, jenom si myslím, že porovnávat by se mělo s jinými auty, např s Fiat Cinqucento (je to napsané správně? :-))
neregistrovaný "kanady"
19. 11. 2000 23:49
Re: I já se svou trochou do mlýna
Bobol: 280 tisíc s klimatizací, posilovači, metalízou a rádiem... Pokud odečtu tyhle položky, jsem na ceně Tica, a i v tuhle chvíli by se srovnání nemohlo konat - jízdní vlastnosti Tica a Káčka jsou nesrovnatelné....
neregistrovaný "greggie"
19. 11. 2000 14:24
Re: Bez nadpisu
myslim, ze o nahr. diely sa bat netreba, daewoo motor urcite niekto kupi, zaujimave ci na takyto vyvoj netlacil prave zaujemca o kupu aby co najviac znizil cenu...
neregistrovaný "bobo1111"
18. 11. 2000 11:26
Re: I já se svou trochou do mlýna
Kanady, kolikpak jsi dal za Ka, kolik stálo Tico?

Mám Ti připomenou Tvou myšlenku o porovnávání mléka?
Avatar - pallas
16. 11. 2000 12:42
Najnovsie spravy 16.11.2000
Daewoo opäť prerušilo výrobu v továrni Kunsan

16.11. 10:46

Soul 16. novembra (TASR) - Juhokórejská automobilka Daewoo Motor

Co. dnes, už druhýkrát v tomto týždni, prerušila výrobu v modernej

továrni Kunsan, keďže nemá dostatok peňazí na zaplatenie všetkých

dodávateľov montážnych dielov. Ako informuje agentúra Reuters,

prevádzka továrne sa zastavila preto, že jeden z dodávateľov

odmietol dodať diely. Podobná situácia nastala v utorok, keď Daewoo

muselo na jeden deň zastaviť výrobu v ďalšej továrni, keďže

subdodávatelia obmedzili dodávky. Linky sa však v stredu opäť

rozbehli, pretože vedenie Daewoo prinútilo dodávateľov k obnoveniu

dodávok. Tretím prípadom je najväčšia továreň Daewoo v Pupjong,

ktorá nepracuje od štvrtka minulého týždňa. Ako informuje agentúra

Reuters, Pupjong a Kunsan majú celkovú výrobnú kapacitu 800 000

osobných vozidiel a zamestnávajú väčšinu pracovníkov Daewoo -

takmer 13 000 z celkového počtu 19 000. Daewoo okrem toho čelí

nespokojnosti zamestnancov, ktorí už niekoľko týždňov nedostali

mzdu a ktorým teraz hrozí masové prepúšťanie, čo vyvolalo protesty

na uliciach.
Avatar - pallas
16. 11. 2000 11:43
Re: Bez nadpisu
No ved prave ... asi by stalo za to zavolat nejakemu dealerovi, ze ako to teraz budu vybavovat.
neregistrovaný "DanielD"
15. 11. 2000 13:45
Bez nadpisu
To som teraz zvedavy ako to bude z nahradnymi dielmi. Alebo ako bude predajca riesit zarucnu opravu.....
neregistrovaný "Pallas1"
13. 11. 2000 11:00
Re: I já se svou trochou do mlýna
No práve, už nevyrábajú. Cez víkend dávali v správach, že Daewoo prepustilo 17.000 zamestnancov, a k tomu zábery pouličných bojov: bývalí zamestnanci versus policajti v uliciach Soulu.
neregistrovaný "kanady"
13. 11. 2000 04:49
I já se svou trochou do mlýna
Vážení,
nemohu soudit o jiných modelech Daewoo, než se kterým jsem měl tu čest mít zkušenost - a totiž s Ticem... Kdysi jako majitel Fordu Ka (taky takové malé nic) jsem měl možnost projet se s Ticem. I usedl jsem, zařadil a vyjel tak,jak jsem byl zvyklý u Ka. Doprvní zatáčky se nic nedělo, ale potom... vjel jsem do zatáčky,kterou jsem normálně předtím projížděl stovkou - stodvacet, pro jistotu jen osmdesát - a najednou se to auto začalo naklánět jako zběsilé, tak tak, že jsem nešel na dvě kola a na bok... Nyní mám Focuse, a nemám pocit, že Daewa, která míjím, by se mi jevila jako nějak obratná a svižná auta.... Mimochodem, to vzpomínané Tico je staré 3 roky a je to rezavé hůř, než sousedův Favorit z roku 93 (respktive, na jeho autě nevidím nějaké hodně viditelné známky rezu vůbec). Jestli v tomhle duchu vyrábějí i ostatní modely, tak potěš pánbu...
neregistrovaný "ladin"
10. 11. 2000 09:27
Jak jí znám
Když už tu máme vytažené tohle téma, tak sem napíšu jaké mám zkušenosti s Nexií. Firma kde pracuji ji měla od roku 95. Najelo se na ní asi 100 000 km během kterých se objevily dvě závady. Spojkové ložisko a spadlý konektor na ventilátoru topení. Výměnu předních tlumičů při 60 000 km považuji za spotřební materiál. Teď jí vlastním já a zatím bez problémů. Ale abych pořád nechválil, špatnou stránkou tohoto auta je antikorozní ochrana. Začínají se na pár místech objevovat bublinky na laku (většinou ve spojích). Jízní vlastnosti taky nejsou na závodění, ale na pohodlnou jízdu po dálnici i po rozbitých silnicích.
neregistrovaný "Alex1"
9. 11. 2000 17:26
Re: ad 48
Ano, Daewoo Nexia se vyrabi v Rumunsku v byvale tovarne Oltcit-Oltena-Rodae (njedriv vystoupil Citroen a pak je koupili Korejci) pod oznacenim Cielo, ktere se pouzivalo tusim i v Koreji a v africkych statech.
neregistrovaný "Pallas1"
9. 11. 2000 12:14
K—rejsk‡ automobilka Daewoo padla.
"Neochota odborov prijaé prepśäéanie zamestnancov juhok—rejskej automobilky Daewoo Motors

viedla k tomu, ěe veritelia vyhl‡sili jej bankrot. Spolo‹nosé, ktor‡ dlhuje bank‡m viac ako 10

mili‡rd dol‡rov, nebola tento tůědeË schopn‡ splatié ‹asé svojich z‡vŠzkov vo vůäke asi 150

mili—nov dol‡rov.

Okrem toho veritelia odmietli poskytnśé automobilke “aläie śvery, pokiaĽ sa vedenie

spolo‹nosti nedohodne s odbor‡rmi na pl‡ne ozdravenia. Ten po‹’tal s prepusten’m pŠtiny z

celkovŽho po‹tu 18-tis’c zamestnancov a s śsporami na platoch, ke“ěe odhadovan‡ strata

Daewoo mala byé na konci roka 2 miliardy dol‡rov. Odbor‡ri sa väak nechceli vzdaé

pŠéro‹nŽho garantovanŽho po‹tu zamestnancov, ktorů im sĽśbila spolo‹nosé minulů rok v

auguste.

Bankrot Daewoo Motors m™ěe negat’vne ovplyvnié rokovanie s americkům General Motors,

ktorů prejavil z‡ujem o prevzatie spolo‹nosti. Ak by sa vl‡de, ktor‡ zmrazila dlhy automobilky

a vymenuje novŽ vedenie, nepodarilo n‡jsé rieäenie, znamenalo by to koniec druhŽho

najvŠ‹äieho vůrobcu automobilov v juěnej K—rei. Malo by to väak vplyv aj na inŽ k—rejskŽ

spolo‹nosti, ke“ěe iba v K—rejskej republike m‡ Daewoo Motors pribliěne 5-tis’c dod‡vateĽov."

(gk)


Zdroj: SME online
neregistrovaný "DanielD"
9. 11. 2000 11:53
Re: Daewoo Tico - hracka prirody
Mozem potvrdit, bol som ocity svedok. Bolo to vo februari 1999. Isiel som z Michaloviec do Ziliny.
neregistrovaný "mfilip"
9. 11. 2000 10:08
Re: ad 48
S temi fiaty to nebude az tak spatne, kdyz je Punto II (82 300)za cervenec a srpen 3. nejprodavanejsi vuz v Evrope za Megane/Scenic ( 91 100) a Golf IV (101 500).
neregistrovaný "Pallas1"
8. 11. 2000 15:47
Smutny koniec Daewoo (SME online 8.11.2000)
Neviem ci prejde diakritika

Daewoo Motors stojí pred kolapsom.

Dnešný deň pravdepodobne s konečnou platnosťou rozhodne, aký osud čaká kórejskú

automobilku Daewoo Motors. Na začiatku tohto týždňa totiž skolabovali rokovania o jej

záchrane a ozdravení. Odborári a vedenie sa nedokázali dohodnúť na ozdravnom programe, s

ktorým bolo spojené masívne prepúšťanie zamestnancov, informovala BBC.

Veritelia automobilky, ktorých pohľadávky voči Daewoo dosahujú niekoľko miliárd dolárov,

stratili trpezlivosť a dali spoločnosti ultimátum s platnosťou do dnešného dňa. Buď nájdu nejaké

riešenie, alebo druhý najväčší kórejský výrobca automobilov pôjde do bankrotu a zamestnanie

stratí 17 500 ľudí. Pád Daewoo by mal dopad aj za hranicami Kórey, keďže automobilka vyrába

aj vo východnej Európe a Indii.

Daewoo, ale aj veľa ďalších ázijských spoločností utrpelo v dôsledku ázijskej finančnej krízy z

90. rokov. Prudký pokles výkonu ekonomiky vtedy spôsobil zastavenie prílevu hotovosti do

podnikov, ktorá bola potrebná na splácanie dlhov. Spoločnosti však naďalej pokračovali v

agresívnej rastovej politike, ktorá si vyžadovala ďalšie pôžičky.

„Počkáme na zajtrajšie otvorenie fabriky (v stredu), či odbory schválili plán reštrukturalizácie,“

povedal Uhm Rak-young, prezident Korea Development Bank. V októbri vedenie Daewoo

Motors predložilo plán na ozdravenie podniku, ktorý počítal s prepustením pätiny

zamestnancov. Odborári s týmto plánom nechceli súhlasiť, na čo banky zareagovali vyhlásením,

že viac peňazí automobilka už nedostane.

Záchranou pre Daewoo mali byť rokovania veriteľov s americkým automobilovým gigantom

General Motors a jeho partnerom talianskym výrobcom Fiat. Vyhlásenie bankrotu však môže

tieto rozhovory ohroziť. Horúcim kandidátom na kúpu Daewoo bol v minulosti Ford. Ten však

svoj záujem stiahol, keď nazrel do účtovníctva kórejskej automobilky.

Prípad Daewoo Motors nie je ojedinelý. Materská spoločnosť automobilky Daewoo Group sa

dostala v dôsledku vysokých dlhov do bankrotu v auguste 1999. Podobný osud hrozí podľa

BBC aj ďalším 52 juhokórejským spoločnostiam. GABRIEL KÁDASI
neregistrovaný "residents"
2. 8. 1999 09:11
Re: Nubira, Nexia
Četl jsem test ¨Nubiry na [odkaz] , kde jsou zveřejněny dlouhodobé testy různých značek. Daewoo tam nevyąlo ąpatně. Srovnávali ho s Oplem Vectra a konstatovali, ľe parametry je srovnatelny, ale vzhledem k ceně a tradici značky v Anglii moc zájemců nenajde. Cena Nubiry je totiľ v Anglii skoro stejná jak u Vectry a to by musel být dost velký blázen, aby místo Opla koupil Daewoo. Obdobně je tomu i v Německu. Týká se to i jiných značek. Např. u nás celkem oblíbené (podle prodejnosti) Fiaty nemají v Německu moc ąanci, nebo» který Němec by si např. koupil Fiata Bravo za cenu Golfu. Navíc dieslech na VW nemají. Úspěch mohou mít proto Korejci hlavně ve východní Evropě kvůli cenám a horąí pověsti tamních značek (u nás to jiľ naątěstí pomalu přestává platit).
neregistrovaný "residents"
2. 8. 1999 08:45
Re: Nubira, Nexia
To, ľe se Nexia vyrábí v Rumunsku, to jsem fakt nevěděl, ale kdyľ jsem tam letos byl, tak jsem jich tam viděl dost pod označením Cielo. Jinak podle mě se jiľ originál Nexia nevyrábí, protoľe ji nahradil její následovník Nubira. Jak je na tom s kvalitou brzy poreferuji, protoľe si ji koupil můj ąvagr (1,8 SX). Nechal se zlákat výhodnám leasingem. Podle mě zlatá Oktávka, by» nemá takové vybavení za stejnou cenu.
neregistrovaný "VOSA1"
31. 7. 1999 21:04
Re: to HonzaX
Máš pravdu
neregistrovaný "HonzaX1"
28. 7. 1999 12:49
Re: to HonzaX
No jasně, o Japoncích taky nebyla řeč, ti už jsou s kvalitou dávno za vodou. A co se týče Korejců - třeba Lantra není špatné auto, ale ještě budou dlouho muset pracovat na tom, aby měli lepší pověst. Ale já osobně bych fakt Korejce nechtěl - a se starším Japoncem bych byl velmi opatrný kvůli cenám ND.
neregistrovaný "VOSA1"
26. 7. 1999 21:05
Re: to HonzaX
Ja som jednoznačne toho názoru, že dnes nie je problém kúpiť, dobré aj lacné auto, len si treba vedieť vybrať. Je úplne isté, že často tý, ktorý majú kvalitné zázemie a dlhoročné tradície majú podstatne menší problém postaviť na kolesá špičkový automobil. Ale to, že niekdo vyrába autá od nepamäti neznamená, že stále vyrába dobré autá. Často krát by som si radšej vybral ázijske auto, než európske auto. Európania by si mali začať dávať bacha, aby im šikmookí Japončíci nenakakopali *. Dnes už jednoznačne neplatí to porekadlo: Japonec až nakonec!
neregistrovaný "Lukas99"
26. 7. 1999 17:30
Re: to HonzaX
"100 let zkusenosti je fakt znat...". Pekna blbost tohle... Jako kdyby HONDA ci jina asijska auta neslapala Evrope po krku, technologicky i designove. Mam Huyndai a vzhledove ani vykonostne se nemam za co stydet. Az budu mit prostredky, taky sahnu po necem stylovejsim, ale supr svezeni. Tradice jako argument fakt neobstoji, sorry.
neregistrovaný "HonzaX1"
26. 7. 1999 15:25
Re: to HonzaX
No, máš v podstatě pravdu, já osobně bych byl velmi opatrný co se týče všech korejských značek. Možná že Hyundai je dobrá značka, jak tvrdíš, ale já bych bral raději západní Evropu - těch víc než 100 let zkušeností s výrobou automobilů je fakt znát.
neregistrovaný "VOSA1"
24. 7. 1999 19:03
Re: to HonzaX
Aby si bol v obraze, VOSA znamená Volvo/SAAB. Ja som bol v tom, že Racer sa k nám začal dovážať až niekedy v 92 roku. Máš pravdu s tou výbavou, v tom bolo Daewoo vždy na celkom slušnej úrovni. Ale položme si otázku: ako dlho vám tá super výbava funguje bez problémov? Čo sa týka dizajnu, mne vždy Nexia pripomínala Hyundai Pony/Excel.
neregistrovaný "HonzaX1"
23. 7. 1999 10:04
Re: to HonzaX
Já vím, že nejsi ženská, ale vosa je rodu ženského, tak jsem tě oslovil milá Vosa. Ber to jako recesi. A s tou Nexií - nevím jak byla stará, ale tvarově to byl tak konec 80. let a vyrobená byla někdy na zač. 90. let - prostě tvarově za dobou, ale nadupaná výbavou.
neregistrovaný "Dalin"
23. 7. 1999 07:23
Re: to HonzaX
Racer se k nám skutečně dováľel jiľ v roce 1988, sám si pamatuju na test ve Světě motorů, jak jsem na to koukal, co je to za skvělý cizí auto. A taky si pamatuju, ľe stál 198.000,- Kč, nebo tak nějak a v době ldy Favorit stál pod 80.000,- to bylo mraky peněz !!!
neregistrovaný "VOSA1"
22. 7. 1999 20:26
Re: to HonzaX
Môže byť priznám sa, že to neviem, ten 92 rok bol odhad. Ale išlo mi o to, že v 92 aj 93 aj 94 sa Racer ešte vyrábal a Nexia sa začala vyrábať v priebehu 94 roku. Ešte jednu vec, myslíš si, že som ženská, keď ma oslovuješ milá VOSA
neregistrovaný "HonzaX1"
22. 7. 1999 10:57
Re: NEMOZNE
Milá Vosa, jak stará byla ta Nexie, to fak přesně nevím. Ale s tím Racerem¨ses ale kurevsky seknul. Daewoo Racer jako licenční Opel Kadett se začalo vyrábět někdy koncem 80. let a dovážel je k nám už za komančů Motokov. Jako jeden z prvních majitelů ho měl u nás Franta Šťastný /blahé paměti/. Tekže ne rok 1992, ale tak 1988.
neregistrovaný "VOSA1"
21. 7. 1999 20:27
Re: NEMOZNE
To je totálna pravda, veď v nejakom 92 roku sa začalo vyrábať Daewoo Racer, takže osem rokov to hádam nie?! Nejde o to či Daewoo vyrába, alebo nevyrába chladničky a mikrovlnky,(veď aj TICO vyzerá ako chladnička s volantom) ale chcú robiť lacné autá, aj keď o tom nič nevedia. Mám crash-test Leganzy, ktorej sa neotvorili airbagy, dlhodobý test Nubiry, s ktorou po desaťtisíc km bolo tak nechutne veľa problémov, že to som teda ani nečakal. Niekde testovali Matiza a keď s ním cúvali rýchlosťou 15 km/h, trhli volantom, auto sa prevrátilo. Známy má tri roky Espero (to, že to auto má úplne hrozný podvozok nechcem teraz rozoberať) a na karosérii sa začínajú objavovať hrdzavé fľaky (nielen na miestach poodieraných od kamienkov), prahy sú už úplne hrdzavé . Podvozok vždy pred zimou ošetruje, takže tam ešte nič nie je. Z toho vyplíva: antikorózna ochrana žiadna. Ďaľší kamarát má (mal) Nexiu, bol s ňou úžasne spokojný (aspoň to tvrdil), stále ju vychvaloval, až pokým sa nanej nevybúral. Mal úžasné šťastie (to mu povedali aj v Daewe), že vyviazol len s nejakou zlomeninou a neprizabil sa. Samozrejme kvalita ich produktov nemôže byť dobrá, keď svoje autá vyrábajú v Polsku, Rumunsku a na Ukraine (to sa na nich podobá).
neregistrovaný "CAKAC"
21. 7. 1999 08:28
NEMOZNE
Honza X:Nexia nemoze mat tolko rokov v ziadnom pripade to by musela byt vyrobena 91.roku a to sa este Nexie nevyrabali.Daewoo podla mna to su auta na 3roky pokial nepadne zaruka a potom to ryxlo predat aspon ja by som to tak robil urcite nemozu byt tie auta kvalitné lebo Daewoo vyraba bielu texnyku,vys.zdvizne voziky,ciernu el,latku atd.Uz len podla toho som usudil ze to asi nebude taka kvalita ako nejaky VW
neregistrovaný "HonzaX1"
16. 7. 1999 11:42
Re: Výzva!!
Jeden můj známý má asi 8 let starou Nexii a nedá na ni dopustit. Má v ní veškerý komfort /vše v elektrice atd./ a nevyměnil by ji za jiné auto - leda nové. Tvarově je to sice dost za dobou, já bych si to taky nekoupil, ale on si to nemůže vynachválit - a to jezdí hodně, je to majitel stavební firmy a za den najezdí spoustu kilometrů.
neregistrovaný "VOSA1"
15. 7. 1999 21:07
Re: Výzva!!
Aj to sa stáva, ale bol som pri plnom vedomí, keď som ju zakladal. Aký model?
neregistrovaný "greggie"
15. 7. 1999 13:25
Re: Výzva!!
no VOSA, tak ti nieco napisem, aby tato tvoja tema, ktoru si nepochybne zalozil asi nahuleny/nadorogvany/podnapity prezila:

mam daewoo a som s nim _VELMI_ _SPOKOJNY_

cau
neregistrovaný "VOSA1"
13. 7. 1999 18:05
Výzva!!
Tak čo páni, začínajú sa z našich ciest vytrácať Daewa, alebo čo?! Na nešťastie myslím, že musím skonštatovať, že nie! Takže ak máte niekdo s touto "imidžovkou" nejaké zážitky (najlepšie zábavné) nelente a podelte sa s nimi aj s ostatnými.
neregistrovaný "VOSA1"
2. 7. 1999 19:31
Dizajn
Aj dizajnovo sú prakticky všetky Hyundaie veľmi vydarené. Mne osobne sa veľmi páči inovovaný Accent, celkom aj inovovaná Lantra, Sonata je úplne špičková a nové Coupe F2 je prenádherné. Aj H1 vyzerá veľmi dobre. Zo začiatku som si nemohol zvyknúť na Atosa, ale aj ten je v pohode. Bohvie ako na mňa ale nezapôsobila nová limuzína XG (možno to je len otázka zvyku).
neregistrovaný "VOSA1"
2. 7. 1999 19:24
Hyundai from Vosa,
Aj ja musím skonštatovať, že mám množstvo skúseností s Hyundaimi a som presvedčený, že toto sú jediné kórejské autá, ktoré sú skutočne na úrovni. Moja mama má Accent GT, zo začiatku boli trošku problémi s brzdami, ale samozrejme túto závadu v servise odstránili vrámci reklamačných záruk. Môj krstný otec má Accenta GLS a nedá naňho dopustiť. Služobného má Golfa Varianta 1.4 a tvrdí, že Accenta by zaňho nikdy nevymenil!! Otec má vo firme ďalšie 4 Accenty, 4 Lantry Combi, 2 H1, kedysi aj on mal Sonatu (až dve) a všetky Hyundaie sú a boli bez akýchkoľvek závažnejších problémov, alebo nedostatkov. Čiže Hyundai je vzhľadom na cenu dobrá voľba.
neregistrovaný "Lukas99"
2. 7. 1999 17:02
TO TRUBKA
Ze je to desne pohodlny auto!!! Souhlasis s mou spotrebou 6,5-7l naturalu??? Podle jizdy samozrejme to jde i za devet :)))))) Ja si taky nemuzu stezovat a to jsem to kupoval jety, se 100000 na tachaci... Bez jakychkoliv problemu...
neregistrovaný "Lukas99"
2. 7. 1999 17:00
NOVA SONATA - TO KING
Kingu, ja nerekl ze se mi nelibi... Jeji tvar je ale hodne vzdaleny tomu, na co jsme byli od predchozich dvou generaci Sonat zvykli... Jde o zvyk a myslim si, ze ackoliv se mi libi uz ted svym trosku "divnym" tvarem, tak se mi za chvilku bude libit jeste vic.... Mel jsem moznost nahlednout do kremoveho interieru, a vypada naprosto impozantne. Dilensky zpracovani taktez... Jen by me zajimali vykonove parametry.
neregistrovaný "King Of The Road"
2. 7. 1999 11:16
Re: Hyundai to Lukas
S lantrou combi jsem jezdil, 1,8 - živé, sportovně tvrdé, hlučné auto s ergonomicky dokonale navrženými ovladači, které vás přímo lákají, abyste se jich dotkli. Zadní sedadla jsem nezkoušel, byl jsem jen řidič.
neregistrovaný "trubka"
2. 7. 1999 11:13
Re: to Lukas99
Ja mam Accenta asi rok a nalital jsem na nem cca 35000km - vysledek - nemam jedinej problem. Jediny co me celkem sere, ze mi manzelka vodrela zadni dvere. Uvazuji o Lantre, ale nevim.
neregistrovaný "guma1"
2. 7. 1999 11:12
Re: Hyundai to Lukas
Ja mam Lantru 96 a zatim bez nejakejch problemu, az na zapalovaci kabely. Jedina vec co mi na Lantre vadi je, ze ma na strese udelanou takovou bouli(mam combika) a nemuzu tam dat sibr. Mozna trochu lavicovity sedacky, ale jinak dost v pohode auto.
neregistrovaný "King Of The Road"
2. 7. 1999 11:00
Re: Hyundai to Lukas
Tobě se fakt nelíbí nová sonata? To je naprosto bombastická amerika! Design se jim tedy povedl. Mě se líbí.
neregistrovaný "VOSA1"
1. 7. 1999 21:14
Re: Daewoo Tico - hracka prirody
Ha, ha to zme sa nasmiali, sranda!! No, je to tak aj oplechovaná kolobežka je stále len kolobežka.
neregistrovaný "Fioro"
30. 6. 1999 22:23
Daewoo Tico - hracka prirody
Asi pred pol rokom na dialnici Kosice - Presov nahly naraz vetra sposobil, ze vodicka stratila kontrolu nad Ticom obsadenym 3 dospele zeny + 2 deti. Nasledovali kotrmelce na cca 80 metroch a tusim dvaja mrtvy. Tak to dopadne ked "auto?" nema ani rozchod ani razvor a vazi 10 kg.
neregistrovaný "VOSA1"
29. 6. 1999 21:23
Re: Hyundai
Samozrejme veľa ľudí nemôže stále vstrebať to, keď je nejaké auto vyrobené v Kórei. Môže byť akokľvek krásne a akokoľvek nadupané, ale zato, že je vyrobené tam, kde je, ho hneď zavrhnú. Aj v Kórei sa vyrábajú dobré autá, len si treba vybrať(ale aby sme neboli off topic samozrejme tie dobré autá nie sú z produkcie Daewoo Motor, aspoň mám taký dojem)!
neregistrovaný "Lukas99"
28. 6. 1999 09:51
Hyundai
Musim rict ze na tuhle znacku si nemuzu stezovat. Jo korejec to je, ale plni ucel nadmiru dobre, motorove je vyborny, trosku hlucny, ale designove furt dobry,i kduz ta nova Sonata je trosku divna... :-) Ja mam Accenta 1.5MPI, najeto 110.000 km, a motor i podvozek jsou jak novy. Elekrika, posilovac, alarm, central, nastavitelny volant ridice i sedadlo, a dalsi sarapaticky, to vse za 150.000,-... Jako prvni auto pro me je to bombovy. Az budu kupovat dalsi, tak to korejec asi nebude, ale na Huyndai budu mit ty nejlepsi vzpominky. Lukas
neregistrovaný "VOSA1"
26. 6. 1999 14:40
Re: jabka a hrusky
Nexia sa stále vyrába v Rumunsku pod názvom Cielo a v Polsku. Nubira sa vyrábala v Kórei. Nová Nubira bude len mirene inovovaná stará nubira, ale myslím, že vyzerá lepšie. Hlavne znútra. Je absolútna pravda to, že nevýhody Dejiva nie je vidno na prvý pohľad. Ak by si chcel Kórejské auto tak jediné čo ti môžem fakt doporučť je Hyundai.
neregistrovaný "ocrx"
25. 6. 1999 18:30
Re: ad 48
Garancky souhlasi. A ta jistota. Pisou, ze pokud jsi vzdalen 100 km od sveho bydliste a mas poruchu, zavolas a oni ti hned prijedou na pomoc. Pokud oprava bude trvat delsi dobu (tz. ten den nebude oprava hotova), zajisti hotel az na 4 dny! se snidani. Po 4 dnech dostanes k dispozici jine auto stejneho typu, az do ukonceni opravy. Plato to v mnoha zemich Evropy. Je to tam napsano - nechci to vypisovat. Vse GRATIS !!!! az do 3let, nebo 100 000km .
neregistrovaný "audis1"
25. 6. 1999 15:29
ano
OBJEKTIVĚ maj nízkou kvalitu všeho, co není vidět na první pohled, ale až na druhy (např. pasivní bezpěčnost) :)
neregistrovaný "OV1"
25. 6. 1999 13:54
Re: jabka a hrusky
Je ji skoda, Nubira se mi docela libi - kombi.

Ale 390 tis. bych za to nedal.Dobra ojetina je o necem jinem.

Kde ze se to vyrabi? Snad ne v Rumunsku....?? Tak to by opravdu bylo o zivot! Nevis jak je na tom posledni typ Nexie?
24. 6. 1999 22:10
Re: Vďaka
Lidi jako je Veilsid ignoruji, protože jsou to zakomplexovaní jedinci, kteří se snaží za jakoukoliv cenu upoutat pozornost a potom každému nadávat. Já tento typ lidí ignoruji, protože jakákoliv komunikace s nimi je zbytečná a když je budu ignorovat, tak je to naštve ještě víc a za chvíli je to přejde a vypadnout z těchto diskusí, takže ti doporučuji na tyto příspěvky raději nereagovat.
neregistrovaný "VOSA1"
24. 6. 1999 15:47
Re: Vďaka
Saab som veľmi rád, že si takto rozumieme. Fakt sa mi páčia tvoje názory. Chcem sa ťa opýtať aký máš názor na Veilsida?? Je dosť vulgárny nie?
neregistrovaný "VOSA1"
24. 6. 1999 15:43
Re: jabka a hrusky
Pokiaľ máš záujem kúpiť lacný nový automobil, Dejivo je alternatíva, ale má veľmi ďaleko od ideálu! Ak chceš môžem ti poslať dlhodobý test Nubiry, ale dopredu ti môžem povedať, že na ňu riadne nadávali. Každú chvíľu na tom aute niečo odišlo. O tom, že súčasná Nubira je vred svedčí aj ten fakt, že už je na svete Nubira2. Ako dlho sa vyrábala ta predošlá? Dva roky? Myslíš, že za takú krátku dobu dokázali vyvinúť kvalitný, celkom nový automobil? Jednoznačne tvrdím, že nie!! Ďalšia možná alternatíva: Octavia 1.6, ako tu teraz sedím ti môžem akokľvek chceš garantovať, že vaše české automobily sú suverénne, podstatne a radikálne kvalitnejšie než polské, rumunské a šikmooké Dejivá. Ak chceš šikmooké auto môže ti vrelo doporučť Hyundai Lantra. Súčasný model je vskutku vydarený. Cena je na úrovni Dejiva. Má kvalitnejšie motory, rovnako bohaté vybavenie a prieom je cenovo na úrovni Nubiry. Ako spomínal Saab Hyundaie sú aj spolahlivé. Ešte stále chceš Dejivo??
neregistrovaný "OV1"
24. 6. 1999 10:35
jabka a hrusky
Nema cenu srovnavat ojete Volvo a nove Daewoo.Ja bych treba urcite koupil to Volvo.Nekdo ale treba chce uplne nove auto. Co takova Nubira? Nizka cena,garancky zdarma (mate s tim nekdo zkusenost, je to opravdu tak?).
23. 6. 1999 22:30
Re: Vďaka
Máš pravdu, ani jedno auto jsem neřídil. Ale i tak to BMW má lepší motory, podvozek, bezpečnost a spolehlivost, a to je pro mne rozhodující a Matiz se mu v tomto nemůže vyrovnat. Pro názornost poruchovost BMW je 8,2 ze 100, což je jeden z nejlepších výsledků a je dokonce lepší než u Hondy a Toyoty (zdroj www.whatcar.co.uk). Z korejců je tam jen Hyundai a ten má spolehlivost 16,6. To že u BMW jsou větší výdaje je samozřejmé, vždyť je to auto o dvě třídy výš. Co se týče karoserie, tak tu má BMW celopozinkovanou od cca 1984. A co se týče Volva, tak brácha viděl 850, která měla najeto 1.000.000 km !!!!! a v pohodě, až tohle dokáže Daewoo, tak si ho začnu vážit.
neregistrovaný "VOSA1"
23. 6. 1999 19:45
Máš pravdu
Skutočne som nebol majiteľom ani Matiza, ani 324d, ale keby som chcel lecné auto, tak jedine Škodu. Adac vypočítal priemernú životnosť Daewa 5,5 roka. Podľa teba to je veľa? Zober si, že fakt cena Daewa je umelo upravovaná, napr. cenu sa snažia znížiť tým, že nepozinkujú, ani nijak ináč neochránia podvozok proti korózii a to nevravím o karosérii. Pri našom štýle udržovaní ciest, ti fakt to Daewoo dlho nevydrží. Keby som si ja osobne mal kúpiť lacné auto, tak by som si doviezol ojazdené Volvo, príp. SAAB zo Švédska. S40, rok výroby 96 zo 150 000 km stojí okolo 250 000 Sk, v dobrom stave, samozrejme. Priemerná životnosť Vovla je podľa Adacu skoro 17 rokov. Rovnako Aj SAAB je veľmi trváci, takže mne kúpa Dejiva, alebo 324d určite nehrozí.
neregistrovaný "ocrx"
23. 6. 1999 06:35
Re: Vďaka
Nezlob se, ale asi jsi nebyl majitelem BMW 324d a trofam si napsat,ze ani majitelem MATIZe. Tak snad pochopis, ze BMW 234d je stary vuz.(I kdyz ma prekrasny image. ALE BMW = Budes Mit Vydaje ! A to u me rozhodlo.
22. 6. 1999 22:29
Re: Vďaka
Já se nehněvám, protože s korejci vlastní zkušenosti nemám. Ale i tak bude ještě hodně dlouho trvat než se vyrovnají kvalitám evropských (SAAB, Volvo, VW, ...) nebo japonských aut (Toyota, Honda,...). Např. Daewoo Tico (Matiz) není auto, ale krabička od sirek na čtyřech kolech. A pokud se chceš pobavit,tak si prohlídni rubriku "DAEWOO MATIS", kde někteří majitelé těchto sirek tvrdí, že je lepší než BMW 324D :-)
neregistrovaný "VOSA1"
22. 6. 1999 21:40
Ešte jedna vec
Dnes je na našom trhu dosť cenovo priateľných áut, ktoré sú schopné za málo peňazí ponúknuť relatývne veľa muziky. Napr. cena škodoviek je vinikajúca a zároveň je úplne prirodzená, avšak Daewoo umelo upravuje ceny svojich automobilov a to je úžasne veľký rozdiel. Ale toto pri pohľade na cenník nezistíte.
neregistrovaný "VOSA1"
22. 6. 1999 21:33
Vďaka
Som rád páni, že so mnou súhlasíte, ale Saab nehenvaj sa na mňa, ja si myslím, že Kia je ďaleko pred Dejivom. Z veľkej časti majú svoju valstnú koncepciu, alebo svoje modely stavajú na autách, ktoré síce už sú morálne zastaralé, ale v dobe keď sa vyrábali boli veľmi dobré. Kia aspoň má nejaký image, čo sa ale nedá povedať o Dejivách. (Môj osobný názor a skúsenosti). Zároveň som na 101% istý, že Kie sú podstatne spoľahlivejšie ako hentie vredy!
neregistrovaný "OV1"
22. 6. 1999 08:26
Re: Úvodný drist:
Zalezi s cim to chcete srovnavat....Ono za malo penez neni moc muziky.....
21. 6. 1999 22:38
Re: Úvodný drist:
100 % souhlasím a přidal bych ještě KIu, ta je ještě horší.
neregistrovaný "VOSA1"
21. 6. 1999 20:32
Úvodný drist:
Vítam vás na stránkach jednoznačne momentálne najpútavejšej témy na auto.cz.

Koľko ľudí, toľko názorov. S tým úplne súhlasím. Z tohto titulu budem rešpektovať všetky vaše názory, ale za jedným si stojím: DAEWOO boli vraky, sú vraky a budú vraky. Teto je neodškriepiteľný fakt. Sú to v podstate odporné staré Ople, ktoré sa už nejeden rok nevyrábajú, s trochu novou, aj tak hnusnou kysňou. Ak máte záujem na túto diskutovať, som vám k dispozícii!
neregistrovaný "VOSA1"
21. 6. 1999 20:31
Úvodný drist:
Výtam vás na stránkach jednoznačne momentálne najpútavejšej témy na auto.cz.

Koľko ľudí, toľko názorov. S tým úplne súhlasím. Z tohto titulu budem rešpektovať všetky vaše názory, ale za jedným si stojím: DAEWOO boli vraky, sú vraky a budú vraky. Teto je neodškriepiteľný fakt. Sú to v podstate odporné staré Ople, ktoré sa už nejeden rok nevyrábajú, s trochu novou, aj tak hnusnou kysňou. Ak máte záujem na túto diskutovať, som vám k dispozícii!