Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
22. 12. 1999 14:20
neregistrovaný "JohnyWalker"
22. 12. 1999 15:09
neregistrovaný "login"
23. 12. 1999 01:26
neregistrovaný "Marty111"
23. 12. 1999 01:13
neregistrovaný "Marty111"
23. 12. 1999 05:09
neregistrovaný "HonzaP"
23. 12. 1999 09:21
neregistrovaný "login"
23. 12. 1999 12:05
neregistrovaný "King Of The Road"
23. 12. 1999 23:34
neregistrovaný "Marty111"
24. 12. 1999 03:10
neregistrovaný "HonzaP"
25. 12. 1999 22:17
neregistrovaný "Marty111"
27. 12. 1999 11:36
neregistrovaný "greggie"
23. 12. 1999 04:49
neregistrovaný "Invalida"
neregistrovaný "JohnyWalker"
22. 12. 1999 14:20
Co si o tom myslíte?
Každý ví, jak vypadá označení invalidy na autě - žlutý trojúhelník s číslem. V poslední době mám dojem, že se nám ti invalidi nějak vzmáhají - chápu takto označenou stodvacítku nebo favorita, navíc s ručním ovládáním, ale veliký mercedes za několik milionů, offroad (taky veliký a drahý) nebo dokonce rovnou tranzit nebo jinou dodávku...? Už jste někdy někdo viděl z něčeho takového vystoupit opravdového invalidu, tedy někoho, kdo má zjevně na označení a výhody z něj vyplývající nárok?
Já mám totiž dojem, že je to většinou svinstvo, korupce, napsané na babičku, která sedí doma a ani nemá řidičák atd...
Rozbalit vlákno
15
neregistrovaný "login"
22. 12. 1999 15:09
Re: Co si o tom myslíte?
Neni duvod cokoliv na kohokoliv psat - on se ten znak da lehce vyrobit. Ja ho treba taky mam - original. A lidi, co meli bouracku a dostali docasne "invalidu" a maji drazsi auto, taky par znam. Nekterym uz ale asi davno vyprsela platnost a nevratili ji.


Stat invalidum dava mj. tusim 3000,- na benal a plati povinne ruceni. Tj., kdyz napises svuj off-road na babicku, tak mas i tuhle vyhodu. Dale pak pokuty chodi babicce a az zkrachujes, tak Ti ho neseberou.
22. 12. 1999 22:05
Re: Co si o tom myslíte?
to login> u nas v bratislave ma jedna firma vacsinu parkovisk v centre mesta (su to parkoviska fy IN-Sekurity, 15min stoji 10Sk) a invalidi maju parkovanie zdarma. ak chodis vela do centra, usetris balik.
neregistrovaný "Marty111"
23. 12. 1999 01:26
Re: Co si o tom myslíte?
To login: Jednu skulinku to má. Když Ti babička umře, musíš pak z toho auta zaplatit dědickou daň. Ledaže by Ti ho tak dva dny před smrtí prodala...:-))))
neregistrovaný "Marty111"
23. 12. 1999 01:13
Re: Co si o tom myslíte?
Proč by invalidní spoluobčan nemohl mít veliký mercedes za několik milionů nebo offroad? Miliony se dají koneckonců vydělávat i na kolečkovém křesle (rukama nebo nohama - pominu-li sportovce to stejně moc nejde). Znám manžele jejihž soukromý vozový park je tak 8 milionů odhadem a trojůhelník mají kvůli těžce postiženému dítěti. A také kvůli paní, která nemá nervy se hádat s nějakým * policajtem, že jede se synem na rehabilitaci... Podvodný trojůhelník? Osobně nevidím důvod proč se namáhat se sháněním trojůhelníku. Pro pár tisícovek na povinné ručení? To nestojí za ten opich na úřadech. Ty prachy vydělám za desetinu času ztráveneho s nějakou soudružkou na sociálce nebo kde... Snad jen pro plezír. Vymáčknout ze státu pár korun zpátky za ty nekřesťanský daně co platím určitě pohladí duši. Kvůli parkování? Na zákazu stání si zastavím kdy chci (nepřekážím-li). V zóně nezákonně zabrané podvodnou firmou Europark taky (pány Paroubky a spol. živit nemusím). Botičku mi odemknout musí (pokutu nezaplatím - zaparkoval někdo jiný a potom použiju § 12). Já se narozdíl od té paní pohádám s policajty kdykoli moc rád. Státní úředník Ván nesmí přerůst přes hlavu...
neregistrovaný "HonzaP"
23. 12. 1999 05:09
Re: Co si o tom myslíte?
Ale samozrejme ze se vsechno da ocurat,to my u nas umime.Nikde ve svete se na misto pro invalidu nepostavi jine auto,u nas vzdycky.Moje zena se stara o sveho 85 leteho otce,ma trojuhelniky,at muze parkovat pred domem,kdyz tam jede.A byva to 3-4x tydne,plus nejaky lekar,nebo jine odvozy.

Od pristiho roku bude prispevek na auto 9.000 Kc(povinne ruceni se tim rusi),pro svou potrebu,nebo tam,kde se vozidlem tato osoba prepravuje.Verte mi,ze sanitka by za rok stala mnohem vic.
neregistrovaný "login"
23. 12. 1999 09:21
Re: Co si o tom myslíte?
No jo, ta dedicka dan je blba, zvlast, kdyz Te babicka vydedi. :-)


Ale ve svoji podstate je ten invalida opravdu jenom proto, aby se clovek nezdrzoval botickama a dohadovanim s odtahovkou). Pokutu (predvolani) clovek stejne dostane, obcas se ale policajti na invalidu vybodnou. Treba ja mam tech listku s predvolanim celou sbirku (stojim tak obden na chodniku pred barakem a na zakazu stani pred zamestnanim), na cca 50 listku (trpelivost ruze prinasi) mi prislo asi deset predvolani, na postu pro ne nechodim.
neregistrovaný "King Of The Road"
23. 12. 1999 12:05
Re: Co si o tom myslíte?
To Marty - od 1.1. 1998 bylo dědění v přímé linii (což babička je) osvobozeno od dědické daně. Tak bez obav.
23. 12. 1999 14:08
Re: Co si o tom myslíte?
to marty> parkovat v centre mimo dovolenia...to by si mal u nas smolku, lebo viac ako papucka je rozsirena odtahovka, a tam mozes pouzuvat paragraf 12 kolko chces, ak nezaplatis "parkovne" tak ti to auto proste nedaju. miesta tam maju dost. PS: z centra stoji odtahovka cca 1300 + 200 pokuta
neregistrovaný "Marty111"
23. 12. 1999 23:34
Re: Co si o tom myslíte?
To matuS: Tak uz proboha ty Vaše žandáry začněte střílet! Tady Tě nikdo odtáhnout nesmí, když nejseš překážkou silničního provozu. A ani odtahovku tady neplatím na místě prostě mi musí dát fakturu. Pak ať se deset let soudí...
neregistrovaný "HonzaP"
24. 12. 1999 03:10
Re: Co si o tom myslíte?
Bude to asi smutnejsi.Pohledavky za nezaplaceni jsou podstoupeny Financnimu uradu,ten na to uvali penale,pohledavku a je po srande.Uz jsem to resil.Nastesti,nez by se polisi casto vybavovali takovyma prkotinama,tak to zametou.U nas byl vitr na DI,takze si to zatim nikdo nedovoli neposlat.Mam to z prvni ruky,zadny dohady.
24. 12. 1999 20:45
Re: Co si o tom myslíte?
marty> radsej sa im vyhybam a parkujem na platenom mieste. je to lacnejsie ako taka hadka...
neregistrovaný "Marty111"
25. 12. 1999 22:17
Re: Co si o tom myslíte?
To matuS: Pro vysvětlení: mluvil jsem o zónách parkování v Praze. A dodnes není jednoznačné, jestli nejsou v rozporu s platnými zákony. Proto se "rád" pohádám (myslím si, že jakmile budeme pasívní, začne si stát, státní úředník, policajt prosazovat svou i protizákonně). Tady je parkování rozděleno do zón: pro trvale bydlící, a placené střednědobé a krátkodobé. Modrou zónu respektuji(z 95%, jsou případy kdy to nejde), protože si myslím, že trvale bydlící mají morální právo parkovat tam kde bydlí. Mne taky naštve, když někdo cizí zabere bezohledným parkováním dva fleky před mým domem. Nikdy bych si nedovolil zaparkovat invalidovi nebo na firemním parkovišti (firmy za to platí nekřesťanské peníze). Ale na placené zóně neplatím, nikdo nemá právo za to vybírat poplatek. Platím benzínovou daň, daň silniční a jiné a mám právo užívat pozemní komunikace k jízdě i k parkování. A radní tohoto města pro motoristu nedělají vůbec nic, kromě dalšího a dalšího ztrpčování života. Má-li toto ztrpčování vést k vytlačení motoristy z města, prosím, ale potom mi musí být nabídnuta důstojná alternativa dopravy a ne smrdící, pomalá, drahá, nepohodlná a nebezpečná MHD jako dnes. Placená parkoviště v centru, pokud patří radnici, jsou už úplným vydíráním. Nechceš-li mít propíchané gumy, vykradené nebo vyhořelé auto, rád zaplatíš...
26. 12. 1999 18:03
Re: Co si o tom myslíte?
marty> u nas bol tiez problem s parkovanim v centre lebo podla zakona nemoze mesto prenajimat cestu nejakej firme na nieco, pretoze sa jedna o verejny majetok.....vyriesilo sa to tak, ze to tej firme prenajima na cistenie a ta firma akoze berie peniaze od vodicov za to, ze cisti, odhrna sneh a podobne....takze zasa s nami vydrbali ;)
neregistrovaný "greggie"
27. 12. 1999 11:36
Re: Co si o tom myslíte?
matuS, takze ked bu na parkovisku spina, sneh a clapkanica, nemam zaplatit, kedze sluzba vykonana nebola? :)
27. 12. 1999 19:47
Re: Co si o tom myslíte?
cauko greggie ;), nemam ani potuchy,ale parkovanie na karty je velmi vyhodne, takze na to sa nestazujem. horsie je to s hentymi inymi parkoviskami a to je uz legalne....
neregistrovaný "Invalida"
23. 12. 1999 04:49
Trojuhelnik pro Vas!
Ten kdo si chce natisknout trojuhelnik tak je na:


[odkaz]


Musite tam jeste natisknout nejake peti nebo sestimistne cislo a mate ho taky. (nejlepsi je si ho opsat od originalu)
Rozbalit vlákno
0