Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
21. 9. 2001 12:55
neregistrovaný "MB_560SEC"
21. 9. 2001 19:29
neregistrovaný "PROF"
25. 9. 2001 15:51
neregistrovaný "MB_560SEC"
9. 10. 2001 08:00
neregistrovaný "feliss"
10. 10. 2001 09:48
neregistrovaný "beranek"
10. 10. 2001 16:28
neregistrovaný "feliss"
11. 10. 2001 08:55
neregistrovaný "PROF"
11. 10. 2001 09:42
neregistrovaný "feliss"
11. 10. 2001 08:51
neregistrovaný "PROF"
11. 10. 2001 18:55
neregistrovaný "beranek"
12. 10. 2001 07:10
neregistrovaný "PROF"
11. 10. 2001 20:26
neregistrovaný "MB_560SEC"
16. 10. 2001 08:11
neregistrovaný "feliss"
16. 10. 2001 09:22
neregistrovaný "MB_560SEC"
neregistrovaný "MB_560SEC"
21. 9. 2001 12:55
je odhlášení jenom na rok ???
Ahoj všem !!! Prosím o radu, už tomu bude asi přes jeden rok co jsem odhlásil moje auto, a teď jsem se dozvěděl, že status depozit => dočasné odhlášení vozu, je pouze na jeden rok. Co se stane když jsem to již přetáhnul ? Prosím o rady. Děkuji. Ondra
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "PROF"
21. 9. 2001 19:29
Re: je odhlášení jenom na rok ???
Copak to, Ondro. Já mám jedny čísla v depozitu a oni mi je nechtějí dát, dokud nebudu mít technickou a evidenční kontrolu. Jestli mám na to STK jet bez čísel, nebo to mám nakládat na vlek, to už mi nikdo nechce říct. A i kdybych to tam na vleku odvezl, tak v okamžiku, kdy to složím na parkovišti před STK, se dopouštím dopravního přestupku, takže je úplně jedno, kdybych jel bez čísel rovnou. To je vymyšlený, co? Jinak tyhle věci řeší Beránek v tématu Beranova právní poradna.
neregistrovaný "MB_560SEC"
25. 9. 2001 15:51
Re: je odhlášení jenom na rok ???
Ahoj, takže je to tedy pouze na STK a emisích a na té evidenční kontrole ? To nebude pro mě problém ... ale na přihlásení je času dost, auto není vůbec dodělané a není na něj čas, takže mě ten depozit neštve, ba naopak :-)) Ondra
neregistrovaný "feliss"
9. 10. 2001 08:00
Mercedes
to MB_560SEC

Ty si dáváš dohromady mercedesa? Já taky. Až to dodělám, tak to bude MB 115, kraťas, 200D. To by jeden neřekl, co je s tim práce. Až tohle dodělám, tak už nikdy nic takovýho nezačnu. Co se týče depozit, tak značky jsem deponoval, a myslím si, že je to na neurčito, ne jenom na jeden rok. Co mně ale šokovalo byla ta paní na DI, která po mně chtěla doklad o tom, že to NEmám!! pojištěný. Nakonec když zjistila, že to auto nemá technickou, tak to vzala. To musím mýt něco v nepořádku, nebo můžu deponovat SPZ kdy chci?
Rozbalit vlákno
10
neregistrovaný "beranek"
10. 10. 2001 09:48
Re: Mercedes
Vyjma pripadu, kdy auto jiz fyzicky neexistuje, musi s autem byt neco v neporadku.Bud ho nemas pojisteny nebo nema technickou.
neregistrovaný "feliss"
10. 10. 2001 16:28
Re: Mercedes
A to je právě to, oč tu běží. Když příjdu do pojištovny, že chci ukončit pojistnou smlouvu, tak chtějí vidět doklad o prodeji vozu, nebo o deponování SPZ. Jediný způsob jak skončit pojištění je padělat smluvu o prodeji, nebo počkat až skončí technická a pak deponovat SPZ
neregistrovaný "PROF"
11. 10. 2001 08:55
Re: Mercedes
feliss: To mě taky dost nadzvedlo, jelikož jsem ve formuláři na vypovězení pojistný smlouvy (ČPP) nenašel žádnou kolonku, která by mně vyhovovala (z důvodů naprostý nespokojenosti se službama týhle sebranky), tak jsem tam napsal z důvodů prodeje a žádnou smlouvu jsem jim neukazoval, jelikož si myslím, že jim je po tom houby, za kolik co komu prodávám. Na to nemají ani právo.
neregistrovaný "feliss"
11. 10. 2001 09:42
Re: Mercedes
Taky si myslím, že se spousta institucí zajímá o věci, po kterých je jim houby. Pojištovně nic není do toho, kde mám značky, ta mi jen nabízí službu, tak by se podle toho měla chovat(když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají), a DI se má starat taky jen o to svoje.
neregistrovaný "PROF"
11. 10. 2001 08:51
Re: Mercedes
beranek: To je diskutabilní, u nás, když chceš dát papíry do depozitu, naopak musíš mít auto pojištěný!!! Bylo mi řečeno, že bez povinnýho ručení nelze udělat žádný právní úkon. Když jsem ho měl pojištěný, tak se nikdo na nic dál neptal, což si myslím, že je správné, jelikož po tom nikomu nic není, proč dávám SPZ do depozitu, stejně jako by mu mělo být úplně jedno, jak dlouho je tam chci mít, což bohužel ... atd. :-(
neregistrovaný "beranek"
11. 10. 2001 18:55
Re: Mercedes
to prof:To je ale, s prominutim, peknej bordel, protoze zakon jako jeden z duvodu docasneho vyrazeni z registru uvadi prave skutecnost, ze autu, cituji:"...zaniklo pojištění odpovědnosti z provozu vozidla týkající se registrovaného vozidla a nebyla-li ve lhůtě sedmi dnů od zániku pojištění odpovědnosti z provozu vozidla uzavřena nová pojistná smlouva o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla."Tak to rika §13 odst.1 pism.c) + odst.3 z.56/2001 Sb.
neregistrovaný "PROF"
12. 10. 2001 07:10
Re: Mercedes
beranek: Co na to říst? Jen pokrčit rameny a vzdychnout a říct: "To teda je." Sám jsi říkal, že horlivost v přemýšlení některejch úředníků a hlavně potom výsledky takovýho jednoho mozkovýho pochodu jsou často opravdu hodný obdivu. Stačí vzít jen to, že OU se vůbec stará o to, jestli máš povinný ručení, nebo ne. Jako bys byl malý dítě, kterýmu se musí říkat, že si před papáním musí jít umejt ručičky (přitom děti některejch úředníků choděj ke stolu špinavý jak dobytek, sorry, vlastně můžou, na to není zákon :-)). Dodnes jsem nepochopil souvislost mezi evidencí na magistrátním DI a povinným ručení. Ty lidi se chovaj, jako by jim bez pojistky nepsala propiska. Nejlepší příklad je ten, kdy chceš prodat auto, u kterýho máš čísla v depozitu (seš třeba už starej a nemocnej a víš, že už to do konce života nestihneš dát do kupy). Musíš jít, uzavřít pojistnou smlouvu, přepsat to na novýho majitele, pojistku vypovědět, novej majitel musí jít uzavřít pojistku, napsat to na sebe a zase ji vypovědět. A to nemluvím o tom, že horlivá mozková činnost povede některý úředníky k tomu, že tě budou nutit, abys před tím přepisem ty čísla z depozitu vyzvedl, tudíž musíš mít ME a STK !!!! Když si tohle přečtu, tak se tomu vždycky znova musím divit, i když jsem to sám napsal. To snad nemá obdoby. Po takový návštěvě magistrátu člověk prožívá těžký duševní deprese vyvolaný bezmocí, nespravedlivostí a zoufalstvím. Divím se, že ještě nějakej psychicky labilnější člověk nějakou takovou zvlášť důslednou a horlivou dopravku nevystřílel.
neregistrovaný "MB_560SEC"
11. 10. 2001 20:26
Re: Mercedes
Ahoj Feliss !!!!!!!! No Mercedesa si dohromady nedávám, protože nejsou na něj peníze. Stačí pouze vyvařit a nalakovat, jinak je v technickém stavu W123/280C na 100% :-))) Ale až budou peníze tak vše udělám jak má být (klidně i za 5 let je mi jedno kdy to dokončím, to auto je stejně jenom radost). Pokud dáváš dohromady W115 tak střádej fotky, až udělám stránky na W115, tak tam dáme Tvoje fotky aby to ostatní také viděli (jinak nyní mám stránky na W123, W116, W126 a to na adrese www.nenadal.cz/mercedes) . Měj se hezky !! Ondra
neregistrovaný "feliss"
16. 10. 2001 08:11
Re: Mercedes
Tak jsem se podíval na tvoje stránky, přečetl jsem si o tom, jak ses nadřel na svoji W123, silně mi to připomíná to, co teď provádím já. Celý auto jsem obrousil na plech, nechal vyvařit, a teď kytuju, brousim, kytuju, brousim, kytuju, brousim, ....tys to zažil, takže víš o co jde. Fotku jsem zatím neudělal jedinou a dost mně to mrzí. No snad s tím focením začnu dřív, než to auto dodělám. Ps začal jsem v červenci 1999
neregistrovaný "MB_560SEC"
16. 10. 2001 09:22
Re: Mercedes
Ahoj FELISS !!!!!! Tak přijď na fórum Mercedes W123, W124, W126 kde můžeme klidně kecat o MB, ať nerušíme toto fórum, které je zasvěcené pro jiné témata. Nebo mi napiš na e-mail. Měj se hezky. Ondra