Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
2. 9. 2002 11:14
neregistrovaný "LK"
2. 9. 2002 12:17
neregistrovaný "Hufnágl1"
2. 9. 2002 13:07
neregistrovaný "imaxim"
2. 9. 2002 17:07
neregistrovaný "ferox"
3. 9. 2002 10:03
neregistrovaný "LK"
3. 9. 2002 11:02
neregistrovaný "imaxim"
3. 9. 2002 12:46
neregistrovaný "LK"
3. 9. 2002 13:10
neregistrovaný "ferox"
10. 9. 2002 15:51
neregistrovaný "draznik"
23. 11. 2002 17:54
neregistrovaný "LK"
25. 11. 2002 12:59
neregistrovaný "Faudy"
25. 11. 2002 15:34
neregistrovaný "HonzaL"
26. 11. 2002 11:00
neregistrovaný "Mitsi"
26. 11. 2002 12:56
neregistrovaný "Faudy"
6. 5. 2003 20:53
neregistrovaný "LK"
7. 5. 2003 16:15
neregistrovaný "motorkar"
8. 5. 2003 12:28
neregistrovaný "ydev"
8. 5. 2003 23:55
neregistrovaný "MAXIMA"
9. 5. 2003 07:30
neregistrovaný "ferox"
11. 5. 2003 09:25
neregistrovaný "Faudy"
11. 5. 2003 21:35
neregistrovaný "motorkar"
12. 5. 2003 14:34
neregistrovaný "Faudy"
15. 5. 2003 20:14
neregistrovaný "LK"
23. 5. 2003 18:27
neregistrovaný "pd"
25. 5. 2003 20:58
neregistrovaný "Hufnágl1"
26. 5. 2003 07:10
neregistrovaný "drk"
31. 5. 2003 15:56
neregistrovaný "LK"
1. 6. 2003 09:34
neregistrovaný "imaxim"
1. 6. 2003 19:59
neregistrovaný "LK"
6. 6. 2003 09:51
neregistrovaný "Faudy"
11. 6. 2003 15:35
neregistrovaný "IadaH"
15. 7. 2003 10:01
neregistrovaný "motorkar"
neregistrovaný "LK"
2. 9. 2002 11:14
Bez nadpisu
Kolegové jaké jsou Vaše poznatky při cestě do Francie různé tipy dálniční poplatky a podobně
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "Hufnágl1"
2. 9. 2002 12:17
Re: to LK
Byl jsem ve Francii autem 3x. Pohoda. I neplacené cesty jsou na úrovni, ale na dálnice to prostě nemá. Není to nejlevnější (už si nepematuju ceny), ale pokud nemáš čas a náladu na bloudění, rozhodně je užíj. Je tam taky celkem drahý benzín, ale to je asi normální. Celkově rozhodně bez problémů, šoféři jsou tam dobří a dost ohleduplní. Neni se čeho obávat. I v Paříži se dá normálně jezdit.
neregistrovaný "imaxim"
2. 9. 2002 13:07
Re: to LK
To je teda výzva?! Nemůžeš aspoň říct kam chceš jet, proč a kdy, víš Francie je tročku větší než okres Semily. Poplatky jsou rozdílné podle typu úseku, délky cesty.... Prostě rad je dost, ale to Ti mám psát o všem mezi Normandií a Provence či co?
neregistrovaný "ferox"
2. 9. 2002 17:07
Re: Re:
Ve Francii jsem byl již 5x a jezdím tam rád. Řidiči jsou slušní a silnice dobré. Kruhových objezdů je tam víc než normálních křižovatek. PHM jsou nejdražší na dálnici, levnější mimo dálnici

a vůbec nejlevnější u supermarketů. Nafta u nich je asi za 0,72 -0,75 euro. Na většině dálnic se platí peage (mýto), není to zrovna levné, ale když se člověk potřebuje přesunout, tak se nedá nic dělat (Saaarbricken - Paříž asi 800 Kč). Noc v kempu pro dva lidi se stanem vyjde asi na 10 - 30 euro, podle toho kde. Nejdražší je to u středozemního moře. Francouzi jsou pohodáři - příští rok tam jedu zas.
neregistrovaný "LK"
3. 9. 2002 10:03
Bez nadpisu
Já to zjištuji protože pojedu do prědměstí Paříže a otud do Nice a pak domů do ČR a dělám rozpočět
Rozbalit vlákno
3
neregistrovaný "imaxim"
3. 9. 2002 11:02
Re: Bez nadpisu
Já jezdím do Francie či Španělska každý rok, takže pár postřehů pro tvůj směr. Vyjíždím vždy po půlnoci (v noci skousnu německé dálnice Norimberk, Heilbronn, Saarbruecken) a snídám někde za hranicemi před Métamy. Dálnice v Německu jde zvládnout mimo sezónu i ve dne, ale je to přeci jenom husté. Ve Francii jsou dálnice skvělé a protože jsou placené, jezdí tam relativně málo aut. Počítej orientačně 2Kč za kilometr, krátké úseky se vyplatí jedině pokud potřebuješ objet nějakou aglomeraci. Pokud tě nezajímají bojiště (Verdun) či katedrály (Remeš) lze jet až do Paříže bez relevantních zastávek. Benzín stojí něco málo pod Euro, na dálnicích je drahý, ideální je tankovat u jakéhokoliv velkého supermarketu (např. Intermarche...). Pokud se chceš zastavit v Německu, doporučuji Heidelberg - fakt skvělé město. Z Paříže na jih vedou fakticky dvě cesty: po či okolo dálnice A6 na Lyon (dějiny, muzea, krásná města /Dijon, Beaune, Lyon, Orange, Avignon) či více západněji směrem ke Clermontu (krávy v údolí Loire, vinice, sopky, nádherná údolí, kaňony, vápencové oblasti). V podstatě jde o tvoje preference. Mimo dálnice bude cesta výrazně lepší přes Clermont a Le Puy, ono šetřilů je dost a stará cesta okolo dálnice je také využívána, zejména v noci kamiony (hrůza) a kde je cesta souběžně vedle dálnice, nečekej obchvaty měst na takové Route Nacional. Určitě bych nejel níže než do Avignonu (či aqaduktu Pont du Gard), pak to chce prudce na východ přes alpské předhůří ke Grand Canyonu a teprve zde klesat k Nice. Směrem k Marseille totiž výrazně houstne doprava a navíc tam mimo pobřeží nic zvláštního není. Zpátky je to asi nejlepší přes Milán a Mnichov, ve Švýcarsku se prodává dáln. známka jenom na rok. Kruháčů je ve Francii fakt dost, ale ještě zajímavější je, že šetří značkou "Hlavní silnice". Tedy máš na křižovatce vždy přednost, pokud tam nestojí, aby jsi ji dal či stopka. Takže žádná přednost pravé ruky! Na dálnici je to fuk, ale ve vesnici se jinak staneš pěknou brzdou. Policajti jsou úplně v pohodě, ještě tě vyvedou z města. Připrav si základní zásobu slov, mimo sezónu nenajdeš v hotelu nikoho, kdo by uměl mluvit jakýmkoliv jiným jazykem než ti žabožrouti. V supermarketu nakoupíš v podstatě za stejné peníze jako u nás, nemá cenu mimo uzenin nic vozit, kempy jsou vybavené, čisté a extrémně levné. Hotel seženeš mezi 20 - 30 Euro i u hlavních tahů, ideální jsou takové střední komplexy u tahů, kde máš koupelnu, nestojí o moc více než Formule 1, a máš pohodu. Ale i tam se dá přinejhorším přespat, pokud leje, jinak vždy kemp (zvláště rurální jsou srandovní. K cestě zkus vyhledávače, ale obsolitně nejlepší ke MS AutoRoute, ten má v databázi každou silničku, ale i hotely, památky včetně kontaktů. Když tak napiš co chceš ještě vědět.
neregistrovaný "LK"
3. 9. 2002 12:46
Re: Bez nadpisu
Já jedu na předměstí do obce Curtry píše se to trochu jinak k batrancovi tam budu tak týden no a pak se presunuji k Nice a to ještě nevím přesně kam přemýslím jestli nevyužiji ubytování přes cestovku. Já používám Route 66
neregistrovaný "ferox"
3. 9. 2002 13:10
Re: Re:
Poplatek na dálnici Paříž - Nice (necelých 1000km) je necelých 60 euro.
neregistrovaný "draznik"
10. 9. 2002 15:51
Názor
Bacha na zloděje, ve Francii je to super, ale krade se tam o sto 6. Obzvláště mladý hovádka na motorkách kroskách 125, přifrčej, seberou, odletěj a ani nevíš jak. Jináč silnice perfektní,

hlavně okresky a malebý zatáčky. Příští rok jedu do Provence.
Rozbalit vlákno
5
neregistrovaný "LK"
23. 11. 2002 17:54
Re: Názor
Už opravdu nejsou žádné poznatky?
neregistrovaný "Faudy"
25. 11. 2002 12:59
Re: Názor
Musis si zvyknout na divny znaceni, kupovat benzin u supermarketu, vedet, co znamena bile, zelene a modre dopravni znaceni (pro turisty i hnede), poznat placenou a neplacenou dalnici a jses v pohode >:o]

A pokud spis v kempech, tak vyuzivat regionalni informacni cedule, kde jsou regionalni kempy zobrazeny (pokud si to nesjedes pred cestou do itinerare z internetu).

Byl jsem ve Francii posledni tri dovolene (na motorce) a nemuzu si stezovat.
neregistrovaný "HonzaL"
25. 11. 2002 15:34
Re: Názor
Byl jsem ve F na konci letní sezony (08-09/02 Provance) a fakt super, pohoda na silnicích - za 14 dní a asi 2500 km jsem neviděl bouračku - za dálnice se platí, ale i okresky jsou v pohodě, jen to není na delší cestování, jídlo se dá v pohodě nakoupit v supermarketech (Intermarche) a u nich tam mají i levnější benzín (u benzínek se dá v pohodě platit i mezinár. VISA kartou, stejně jako v obchodech a hotelech), pokud bys narazil na silnici na problém, klidně se ptej policajtů, jsou úslužní, kolikrát tě dovedou i na důležitou křižovatku (ať nemusíš bloudit) a většina z nich umí i anglicky. Někteří frantíci raději mluví španělsky nebo německy, anglicky moc nechtějí, ale hodně rozumí a snaží se člověku nějak pomoci, nejevili se mi jako konfliktní typy. Jen je zmatek v barevném značení dálnic a silnic (je obráceně jak u nás), ale jinak jsem moc nebloudil, takže se dá jezdit v pohodě, žádnej strach a užij si "výlet za hranice všedních dní..."
neregistrovaný "Mitsi"
26. 11. 2002 11:00
Re: Názor
A také několik dalších poznatků (z vlastních bohatých zkušeností): Frantíci znají pouze dvě polohy plynu (zapnuto/vypnuto), a to bez ohledu na výkon motoru svého vozu (urputnou je zejména snaha maloobjemových vozů předjíždět mnohem výkonnější vozy v kopci); značka omezující rychlost znamená "jeď naplno" (v tunelu, kde bylo 90, jsem se pohyboval plynule v koloně jedoucí tak 140 a zprava nás v odpojovacím pruhu předjíždělo auto jedoucí za motorkářem, oba odhadem tak 200!); nejlepším místem pro předjetí je nepřehledná serpentýna v horách, pokud možno bez svodidel; může-li Ti někdo nedat přednost v jízdě, určitě se tak stane (ale zase je na to spolehnutí...); čtyřkolky jezdí přes kruhový objezd rovně (proto tam staví uprostřed skalky s velkými kameny, stromy a květinami - to není na ozdobu!); na to, že v noci všichni svítí, rozhodně nespoléhej (myslel jsem, že mne minulo UFO, když mě na dálnici za úplné tmy předjelo auto jedoucí tak 50% nad rychl. limitem na...parkovačky!); na dálniční síti jsou místa, kterým je zahraničním turistům z bezpečnostních důvodů radno se v noci vyhnout (nehledě na tzv. "péage" a mylný dojem, že jinde nelze dálnici opustit, resp. na ni najet); pohonné hmoty jsou u obchodních center sice lacinější, ale často velmi nekvalitní (poté, co mi zůstaly "viset" jehly zalepené v sedlech vstřikovačů - projeví se to až po úplném vychladnutí motoru - a nemohl jsem nastartovat, už raději "lacinější" palivo nekupuji atd. atd. Jen pro pořádek podotýkám, že Francii z hloubi duše miluji, jen kdyby se po ní dalo cestovat "s menšími nervy".
neregistrovaný "Faudy"
26. 11. 2002 12:56
Re: Názor
No kdyz prejedes z Italie do Francie, tak ti prijde, ze se tam jezdi velice pohodove a klidne. A dejme si ruku na srdce, i u nas casto muze clovek videt veci...


Ja nejezdim do velkych mest (to se da rozumne jenom v sobotu odpoledne a nedeli rano, ale to plati i pro Italii, Belgii atd.) a po dalnici jenom po neplacenych usecich, s domorodci zasadne nezavodim a je to v pohode.


Jeste me napada, ze s cerstvym ridicakem se tam musi nejak jezdit pomaleji nebo co, ale me se to netyka, takze jsem to nikdy nezjistoval.
neregistrovaný "LK"
6. 5. 2003 20:53
Bez nadpisu
Nazdar kolegové jaké jsou Vaše letošní postřehy po cestách ve Francii
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "motorkar"
7. 5. 2003 16:15
Francie 2003
Letos jedeme na dovolenou do Bretaně. Uvítám dojmy a rady od těch, kdo tam již byli. Zkušenosti z r. 2003 zatím nemám, ale několik tisíc km po Francii v předchozích letech mi žádné stresující zážitky nepřineslo. Nejvíc ohrožený se (z "civilizované" Evropy) cítím každopádně u nás...
Rozbalit vlákno
6
neregistrovaný "ydev"
8. 5. 2003 12:28
Re: Francie 2003
Byl jsem autem ve Francii, trasa Praha - Pariz.

Chvili mi trvalo, zvyknout si na trosku jiny zpusob znaceni sjezdu z dalnice. Takze jsem si trosku zajezdil nad plan. Jinak mi prijde, ze jsou frantici vcelku pohodari, kdyz jsem jel pomalu (dle jejich predpisu), netroubili, neblikali, proste si pockali a pak mne v klidku predjeli. Kdyz jsem zmatkoval, tak mne taky nechali, at se zorientuju. Proste pohoda.

Ale jinak jezdi stylem, pri kterem je kazde auto co jsem potkal vcetne novych pobouchane ruznymi tukanci. Chce to mit oci na stopkach a zrcatkach.

Ubytovani jsem skusil v F1 motelech, ale prekvapilo mne to, ze se to dalo prezit :)
neregistrovaný "MAXIMA"
8. 5. 2003 23:55
Re: Francie 2003
Francie je v poho, Bretaň je SUPER, krásná krajina, většinou příjemný počasí, když svítí sluníčko je tak kolem 22-25 stupnů a lehký vánek. Byla to moje nejhezčí dovolená na motorce. Ještě jsem zapoměl na nádherný pobřeží a vařený mušle na každým rohu. Jen oceán je tam studený a bejvá silnej příboj. V létě tam probíhají všelijaké tradiční keltské slavnosti a místní obyvatelstvo jsou víc keltové než francouzi, my jsme zase víc keltové než slovani takže je určitej předpoklad vzájemnýho porozumění. Jen nesmíte vypadat jako Němci:-)))
neregistrovaný "ferox"
9. 5. 2003 07:30
Re: Francie 2003
Bretaň je fakt dobrý nápad. Byl jsem tam už 2x. Jel jsem směr na Paříž, ale v Remeši jsem najel na N31 směr Compiegne, Beauvais a Rouen. Rouen (historické centrum) stojí za to navštívit. Pak jsem byl na pobřeží Normandie, tam kde byla invaze. Je tam na ní mnoho připomínek. Pak směr Gran Ville, Avranches (Mont St. Michele) a St. Malo(centrum je dost pěkný). To už budeš v Bretani. Severní pobřeží je dost divoké, ale najdou se tam i pěkné pláže. Na jihu je pobřeží více písčité. Počasí dokáže občas pozlobit, hlavně na severu.
neregistrovaný "Faudy"
11. 5. 2003 09:25
Re: Francie 2003
Bretan je pohoda, na jihu smerem na Biskaj je sice vic lidi a draz, ale da se tam i koupat, v La Manche je to jen pro tulene. Doporucuju Carnac, Velkej Menhir, rozhodne Pointe du Raz, Cap Forclaz, St.Michele. Cestou zpet nebo tam nejmin na 2 dni do Normandie, je tam i kus nasi historie. Kdyztak si precti muj cestopis na hampster.***.cz. Ja jel udolim Loiry tam (pres Nemecko A5,A6 a jsi ve Francii za par hodin), zpatky pres Belgii a Nemecko vrchem. Na motorce, ale autem to je taky pohoda, ona ta Bretan a Normandie neni zase tak super tepla :o)
neregistrovaný "motorkar"
11. 5. 2003 21:35
Re: Francie 2003
Ahoj, díky za tipy, až mne počet reakcí na Bretaň překvapil. Akorát jste mě nahlodali, já tam jedu s rodinou autem! Srdce by jelo na motorce, ale to není v tomhle případě tak jednoduchý... Aspoň si vezmeme kola. Jedeme do vesnice poblíž St.Brieuc, to je na severu Bretaně, přišlo mi to jako dobrý "výchozí bod" na výlety. Cestou zpátky chceme rozhodně strávit pár dní i v Normandii. Faudy: na cestopis se určitě podívám, díky.
neregistrovaný "Faudy"
12. 5. 2003 14:34
Re: Francie 2003
Pres St.Brieuc jsem jel, lezi v udoli takovy ricky, takze je jakoby dole pod dalnici, za mestem jsou vsude vysoky utesy. Koupani pred Capem Frehel se dalo, ale stejne je to studeny jako svine. A za prilivu...
Na Frehelu bylo docela dost lidi, ale jinde skoro nikdo.


Jo, dalnice v cely Bretani byly neplaceny a jezdilo se po nich 110.
neregistrovaný "LK"
15. 5. 2003 20:14
Bez nadpisu
Já se chystám do Normandie ale ještě nevím přesne kam
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "pd"
23. 5. 2003 18:27
Paříž
Chystám se v dohledné době poprvé autem do Paříže, zkušení jezci poradte na co si dát pozor apod. Je nutné jet ze Saarbruckenu po dálnici,tj. dá se to přežít po okresce?Musí se příp. odbočit z dálnice už v Německu?A co stojí za návštěvu v okolí Paříže v okruhu cca 150km.Dík předem.
Rozbalit vlákno
2
neregistrovaný "Hufnágl1"
25. 5. 2003 20:58
Re: to pd
Doprava je v pohodě. Dálnice je super, ale okrsky taky jdou. Jen projedeš 2,5x tolik času.


V okolí Paříže bych doporučil rozhodně Fontainebleau a Tours včetně přilehlých zámků na Loaře (Chambord, Amboise, Chenonceaux, Chaumont, Azay Le Rideau, Villandry, Usse, Langelais a mnoho dalších).
neregistrovaný "drk"
26. 5. 2003 07:10
Re: to pd
Byl jsem v Paříži před dvěma týdny. Dálnice je super, ale zaplatíš cca 24 Eur na poplatcích za jednu cestu.
neregistrovaný "LK"
31. 5. 2003 15:56
Bez nadpisu
Francie má údajně odlišné značení než my.Zajímá mě prosím jaké jsou rozdíli a naco si dávat pozor.Dík
Rozbalit vlákno
4
neregistrovaný "imaxim"
1. 6. 2003 09:34
Re: Re:
Jedinej zásadní rozdíl je, že neplatí přednost zprava, ale premisa - pokud neuvidíš červený trojúhelník Dej přednost v jízde - jsi vždycky na hlavní. Ale moc značek se žlutým kosočtvercem neuvidíš, takže to trochu mate.
neregistrovaný "LK"
1. 6. 2003 19:59
Re: Re:
Děkuji a byl bych rád i o další záludnosti
neregistrovaný "Faudy"
6. 6. 2003 09:51
Re: Re:
Pokud nevidis kosoctverec, jsi na hlavni, to je pravda. Pokud je to nerozliseny, je tam znacka s Xkem. Potom znaceni smeru je vetsinou az v krizovatce nebo testne za ni, takze ja, kterej ma trochu horsi zrak, se musim kazdou chvili otacet.


Totalne zmateny je to pak na velkym kruhaku, to nevis, jestli mas uz odbocit nebo az na tom dalsim vyjezdu, protoze ukazatel je tak nejak mezi. Tezko se to vysvetluje, na miste okamzite pochopis, ze jses v pr*eli.


Navic barvy techto smerovek jsou jiny nez u nas, kamosku co jela s nama to fakt matlo - normalni silnice bila, vzdalene cile po normalni silnici ZELENA, dalnice MODRA. Pokud neni u mesta na modrem dalnicnim ukazateli slovicko peage, vede tam dalnice zadarmo. To se da obcas pouzit na rychly prujezd mestem po kusu neplaceny dalnice. Treba Toulon.

A to nejlepsi na konec. Zatim mi to nikdo nepotvrdil, ale ani nevyvratil - pokud je na krizovatce cervena, da se odbocovat vpravo. Ja radsi vzdycky cekal...

Jo a jeste byvaji ukazatele rozliseny podle toho, jestli jsou pro auta/motorky, nebo nakladaky. Vzdycky si vyber tu ceduli s cervenym nakladakem v kolecku, je to kratsi, protoze tam byva treba nizky most, zuzeni v obci apd. Normalne jsi naucenej, ze cervena znamena tam nejezdit, je to normalni reakce. Zde je treba pouzivat mozek.
neregistrovaný "IadaH"
11. 6. 2003 15:35
Re: Re:
jo, tak na to bacha
neregistrovaný "motorkar"
15. 7. 2003 10:01
Bretan a Normandie 2003
Tak mam za sebou cestu do Bretane a Normandie, celkem pres 4 tisice km, prevazne mimo dalnice. Zkusenosti super, cestovalo se klidne, tachometrove kolem 100-110, bez nejakych kreci a nebezpecnych situaci. Kolem Parize trochu vetsi divocina, Bretan a Normandie naopak maximalni ohleduplnost a tolerance. Maximalni, nekdy az sokujici ohleduplnost mistnich ridicu vuci cyklistum. Kdo je zvykly jezdit u nas, kde prevazna vetsina ridicu pred sebou nesnese auto o 5kW slabsi i kdyby se meli zabit a kde si kdejaky ocas hoji na silnici mindraky, bude mit problemy spise pri navratu domu nez behem cest po francouzskych silnicich.
Rozbalit vlákno
0