Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
neregistrovaný "Ricz1"
16. 1. 2004 13:04
Re: Rote 66
Aha, já mám verzi 2003 Professional za 3,5 litru a tam je všechno od našich hranic na západ. Používám to s GPS a funguje to jako naprosto bezchybná navigace. Taky plánování trasy je bez problémů.
neregistrovaný "Skiac"
16. 1. 2004 12:12
Re: Rote 66
Mám verzi 2003 bez GPS za cca osmnáct stovek, je tam celá Evropa plus evropská část Ruska, Zakavkazsko a Turecko. A když to spustím, píše to v levém horním rohu "ROUTE 66 Route 2003". A všechny české silnice pro motorová vozidla jsou tam namodelované jako silnice 1. třídy, čímž jdou všechny výpočty v rámci ČR do *. Takže je to asi pokračování toho tvého * 2002.
neregistrovaný "Ricz1"
15. 1. 2004 14:10
Re: Rote 66
Řekl bych, že je tu zmatek. Ve verzi 2003 Čechy nejsou. Ve verzi 2002 ano (ale je to *) a ve verzi 2004 je něco z ČR v "přesném" provedení, ale od téhle verze soft neumí navigovat (tj. pokud připojíte GPS, zobrazuje pozici buď 1x za 15 sekund, nebo se zpožděním 15 sekund - obojí na houby).
neregistrovaný "Skiac"
15. 1. 2004 13:49
Re: Rote 66
A nevadí ti, že všechny české silnice pro motorová vozidla jsou namodelované jako silnice 1. třídy ? Třeba Praha - Liberec, a všechny cesty z Olomouce .....
neregistrovaný "ccc"
14. 1. 2004 06:48
Re: Rote 66
já mám verzi 2003 a jsem s ni spokojen.
neregistrovaný "magic1"
8. 1. 2004 09:44
Rote 66
na Macu funguje dokonale, jenom u starsich verzi byvaji potize s cestinou. Prekvapilo me, jaky - s prominutim - mrnavy * tam jsou. A vypocet cestovnich nakladu mi sedi na chlup.
neregistrovaný "Ricz1"
7. 1. 2004 12:44
Re: Planovani v CR
Já myslel spíš pro porovnání. Kdybys něco v budoucnu potřeboval, můj mail je ricz@centrum.cz
neregistrovaný "Skiac"
7. 1. 2004 07:34
Re: Planovani v CR
Dík, není třeba, do Livigna na lyže trefím zpaměti a nikam do "neznáma" v dohledné době nejedu. Časem si asi pořídím další verzi, možná 2005, ta už bude možná bez chyb :-))
neregistrovaný "Ricz1"
6. 1. 2004 11:50
Re: Planovani v CR
Aha, to může být tím... Já jsem měl verzi 2002, kde byla ČR a další země až po Rusko, ale tam byly silnice značený jen jako čáry. Od verze 2003 je již všechno pěkně barevný, systém rozlišuje mezi směry na dálnicích (narozdíl od Infomapy, která tě klidně na dálnici pošle přes svodidla na odbočku doleva)... Jestli chceš, můžu Ti nějakou trasu zkusit napočítat...
neregistrovaný "Skiac"
6. 1. 2004 08:52
Re: Planovani v CR
Verzi Professional nemám a ani nepotřebuji. Pokud někam jedu, tak mým cílem jsou hory (po městech se nemotám, takže GPS navigaci nepotřebuji), vlastní cestu pak většinou jezdím zpaměti. Takže jediné, k čemu Route66 občas potřebuji, je určení nejkratší/nejrychlejší trasy a hrubý odhad času cesty během přípravy na odjezd - je to pohodlnější než sčítat kilometry z autoatlasu. Řešil jsem třeba, jestli je výhodnější jet do Pyrenejí "horní" variantou přes Prahu, Německo a Francii, nebo "spodní" přes Rakousko, severní Itálii a jižní Francii - a zjistil jsem, že je to skoro jedno, tedy pokud se času a vzdálenosti týče. Co by Route 66 měl umět a neumí, je výpočet nejlevnější trasy s uvážením různé ceny benzínu v různých zemích, dálničních poplatků, a různých dalších mýt - třeba za tunely. Nakonec to většinou dopadne tak, že cestou do hor volím nejrychlejší variantu, a zpátky pak se snažím projet cesty, kudu jsem ještě nejel a kde je něco k vidění.
neregistrovaný "Ricz1"
5. 1. 2004 19:04
Re: Planovani v CR
Já jsem jezdil trasy: Cínovec - sever Německa, Dánsko a Švédsko a potom Dolní Dvořiště na italskou Elbu. Do notebooku jsem připojil Garmin GPS 35 USB. Na volbu cesty si nemůžu stěžovat, podle našich odhadů systém vybral vždy tu správnou a sami bysme nejeli jinudy. Záleží hodně na nastavení rychlostí na dálnicích a silnicích v menu options. A navigace ve městech jako Hamburk nebo Florencie - prostě paráda. Máš opravdu verzi Professional? Jsou totiž dvě...
neregistrovaný "Skiac"
5. 1. 2004 13:28
Re: Planovani v CR
Tak já zůstávám "maximálně nespokojený" - viz můj příspěvek č. 1. Napsal jsem mail na zákaznickou podporu do Holandska a vylíčil jsem tam, jak blbě jim to počítá. Bylo mi obratem sděleno: This problem has been solved in the 2004 version of our software. Takže pokud máš verzi 2004, tak asi funguje.
neregistrovaný "Ricz1"
4. 1. 2004 23:15
Planovani v CR
Je to slozite vest trasu z Ostravy, kdyz ceska republika je v Route tak blbe pokryta. Pouzivate verzi Professional nebo tu "osekanou"? Ja jsem s timhle softem napojenym na GPS najezdil po Evrope tisice kilometru a jsem maximalne spokojenej - za ty 3 tisice co stala... :-)
neregistrovaný "jozo111"
12. 8. 2003 23:08
Re: Na úvod
Didaktika mi blbne tiež, ale len po preinštalovaní na WIN XP. Dá sa s tým niečo robiť, nebaví ma čitať tie azbukovské hieroglify.
neregistrovaný "residents"
30. 7. 2003 13:16
Bez nadpisu
Proč nezkusíte internetové routenplanery. Je jich plná *:

[odkaz]

Start: CZ-710 00 Ostrava, 56/479\Cingrova-OL-Wien-Linz 4020 489 km, 06:36 Std., mittlerer PKW, schneller Weg (jen po zadání start, cíl, nejrychlejší)

Start: CZ-710 00 Ostrava, 56/479\Cingrova –OL- Grenzübergang A - CZ weiter auf B35

in Richtung Mitterretzbach - Linz 4020 433 km, 07:41 Std., mittlerer PKW, kurzer Weg (optimalizace na nejkratší cestu)

[odkaz]

Chce to registraci, ale asi nejlepší.

[odkaz]

Velký výběr míst. V OV výběr 12 míst.

OV Slezská Ostrava-OL-Drasenhofen-Wien-Linz (nejrychlejší, 05:38 Std., 510,8 km), nejkratší to samé?!

[odkaz]

Nejrychlejší, nejkratší 534,5 km, 6:26

to asi započítali i čas strávený v servisech VW po cestě:-((((

[odkaz]

Nejkratší OV-OV Mariánské Hory-Lipník nad Bečvou-Lysky-Vrchoslavice-Nezamyslice-Br… 4020 407.4 km, 08:21

Nejrychlejší OV-Brno-Mikulov-Wien-Linz 510,2 km, 06:07

Bez dálnic 439.8 km 07:30

[odkaz] odkazy na routenplanery
neregistrovaný "našrot"
16. 7. 2003 16:37
Re: Ostrava - Linz (Rakouský)
aha, chybička se vloudila: nejkratší cpe 448km (Ostrava - Brno - Jindřichův Hradec - Freistadt - Linz), přes Retz a Melk to napočítá 440km (po zadání napevno). Jinak stejně stojí za prd. Nejlepší je infomapa, kterou mám ovšem teď bohužel jen pro ČR...
neregistrovaný "yyyyy"
16. 7. 2003 12:05
Re: Ostrava - Linz (Rakouský)
>Ova - Přerov - Vyškov - Znojmo - Zwettel - Friestadt - Linz 424 km< presne ako autoroute ked das najkratsia ... vidim to ozaj na blbe nastavenie :-)
neregistrovaný "iIXa1"
16. 7. 2003 11:48
Re: Ostrava - Linz (Rakouský)
Já používám verzi 2003 a našel trasu Ova - Přerov - Vyškov - Znojmo - Zwettel - Friestadt - Linz 424 km, čas psát nebudu, protože to záleži na každém, jaké rychlosti si nastaví pro příslušné druhy komunikací. Pro zajímavost nejrychlejší našel přes Bratislavu a Vídeň. Musíte si opravdu zvolit nejkratší, možná máte nastaveno nejrychlejší nebo nejlevnější nebo nejekonomičtější.
neregistrovaný "Skiac"
15. 7. 2003 08:15
Re: Ostrava - Linz (Rakouský)
našrot, ccc: pánové, jestli to fakt zadáváte NEJKRATŠÍ cestu a vychází to přes Vídeň a přes 500 km, tak ten software opravdu stojí za *. Ale nemáte tam náhodou zadanou nejrychlejší, nebo optimální ? Že tlačí přes Vídeň nejrychlejší cestu, to je celkem pochopitelné.
neregistrovaný "našrot"
13. 7. 2003 21:17
Re: Ostrava - Linz (Rakouský)
566 km, 5:14 hod. - z centra do centra, samozřejmě přes Vídeň. Při zadání cesty natvrdo Ostrava-Znojmo-Retz-Melk-Linz to taky tlačí přes Vídeň... Jinak je to verze Route66-99
neregistrovaný "ccc"
10. 7. 2003 21:31
Re: Ostrava - Linz (Rakouský)
Víš to se dá těžko určit,nevím od kud z Ov to mám zadat a kam v Linzi dojet
neregistrovaný "Skiac"
10. 7. 2003 07:40
Re: Ostrava - Linz (Rakouský)
ccc: 519 km, to má být nejkratší cesta ?
neregistrovaný "Skiac"
10. 7. 2003 07:38
Ostrava - Linz (Rakouský)
Asi nejkratší cesta Ostrava - Linz je přes Brno - Znojmo - Retz - Melk. Je to cca 420 km. Ale z Route 66 tohle vydoluju, až když natvrdo zadám cestu přes Retz a Melk. Jinak tam pořád cpe tu cestu přes Vídeň 467 km.
neregistrovaný "ccc"
9. 7. 2003 19:35
Re: Na úvod
519 km,5hod a 7 min
neregistrovaný "Skiac"
9. 7. 2003 12:51
Re: Na úvod
yyyyy: Samozřejmě, dá se tam konfigurovat spousta věcí - rychlost na jednotlivých typech cest, spotřeba, cena paliva, cena za ztrátu času, a na základě těchhle preferencí to má umět počítat nejrychlejší trasu a nej ekonomičtější trasu. A možná, že to spočítat umí. Ale nepočítá mi to to nejjednodušší - nejkratší trasu. Ta je, samozřejmě, nezávislá na čemkoliv, co jde v programu nastavit. prostě - vzdálenost dvou bodů v mapě. A přesto (anebo právě proto) nefunguje. Nejkratší trasu Ostrava - Linz to tlačí přes Vídeň, asi 480 km, což je samozřejmě naprostý nesmysl. Už jenom proto, že když tam člověk zadá průjezd městem Melk, tak to spočítá těch kilometrů asi 440. Byl bych rád, kdyby to zkusil ještě někdo, kdo tenhle SW používá, jestli mu to počítá stejně blbě.
neregistrovaný "yyyyy"
9. 7. 2003 09:34
Re: Na úvod
ja pouzivam MS autoroute, tam sa da nakonfigurovat ako ma planovat cestu - to u Route 66 nejde? BTW tu ostravu to tlaci cez vieden po dialnici pri nastaveni na rychlost (520km 6,5h) alebo krizom lokalkami cez breclav pri nastaveni najkratsi 620km 5,5h
neregistrovaný "Skiac"
9. 7. 2003 06:50
Re: Na úvod
ccc> pokud máš verzi 2003, byl bych rád, kdybys mohl udělat malý test, a sice nech vyhledat nejkratší cestu Ostrava - Linz a napiš, co ti vyšlo. Dík.
neregistrovaný "ccc"
8. 7. 2003 16:12
Re: Na úvod
Já mám rok 2000 i 2003 a zlobí mě při tisku didaktika,jinak se mi zdá asi lepší.
neregistrovaný "Skiac"
8. 7. 2003 14:32
Na úvod
Po poměrně dobrých zkušenostech s verzí "codes" z roku 1997 jsem si pořídil verzi Evropa 2003, a jsem velmi zklamán. Ovládání je méně intuitivní, úplně zmizely silnice pro motorová vozidla - jsou srovnány na úroveň silnic 1. třídy (!!!), a navíc občas nenajde správně nejkratší cestu z A do B.

Máte někdo podobné, nebo naopak lepší zkušenosti ? Dík za odezvu.