Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Ford Mondeo Titanium X Sport: nové vrcholné provedení

Automobilka Ford uvádí nové provedení výbavy modelu Mondeo, které bude na vrcholu nabídky a zároveň nastupuje nový turbodiesel o objemu 2,2 litru.
Zpět na článek
7. 5. 2008 09:08
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:35
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:46
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:51
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:01
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:07
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:17
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:29
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:37
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:10
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:47
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:53
neregistrovaný "yaroukh"
7. 5. 2008 09:54
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:57
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:10
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:18
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:30
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 14:31
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 14:30
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 14:31
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 14:58
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 15:14
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 16:22
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 16:30
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 15:02
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 15:42
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 17:08
neregistrovaný "babo"
8. 5. 2008 11:48
neregistrovaný "Horways"
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 08:54
Předstupeň eSTéčka
Zdar vespolek panstvo, tak tu máme dnes už starého dobrého známého v lehké zbroji. Musím říci, že tahle varianta Mondea je asi to nejlepší, co si lze ze současné nabídky Mondeí lze vybrat. Decentní firemní tuning, parádní kola, kvalitní motory se slušnými výkony, špičková kvalita a věte div se - poprvé i velice hezky vypadající interiér! Černé výplně přístrojové desky vypadají podstatně lépe než stříbrné o tom hrůzném pseudodřevě ani nemluvím... Nezývá než si počkat na vrcholnou verzi ST. Bravo Mondeo :yes: :-)
Rozbalit vlákno
48
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:08
Re: Předstupeň eSTéčka
Mam ted v servisu Passat ( ofiko na garancce jak pisu i Ibizi- ale v realu jsem najel v 100 na retarder v Brne u IBM) a dali mi Fabii jako nahradni coz je dost upadek- takze se vede blbe :-(
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 09:33
Re: Předstupeň eSTéčka
S tou Fabií - upřímnou soustrast.... ;-) ale pořád lepší než bus nebo vlak... ;-)
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:35
Re: Předstupeň eSTéčka
No kdyby mne nic nedali jezdil bych svym ale spis mne sere ze firma ma od nich celou fleet a oni mi daji takovy potrat :no: . Kdyby mi aspon dali Jettu
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 09:42
Re: Předstupeň eSTéčka
Vadere nebuď tak rozmlsanej a zaposlouhejse raději do libozvučného ryku škodováckého trojhrnku... >:D Nalož mu to v dlouhým táhlým... >:-[] Ukaž těm prdům v Grande Punto, kdo je pánem šikan a semaforovejch letmejch mílí! Buď trochu bejček.... >:D >:-[]
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:46
Re: Předstupeň eSTéčka
Neblazni vcera jsemn to testoval a vic nez 170 to neda:-( . Ale je pravda ze rozjezdy ve meste a popojizdeni v tom je celkem prijemne- az na ty vibrace- BTW: Pritelkynin Jazz je o neco lepsi kafe :-!
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 09:47
Re: Předstupeň eSTéčka
No o tom bych nepochyboval. Jazz je Honda a to co u Ibizy plácal doktor (GTI) je nesmysl.
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:51
Re: Předstupeň eSTéčka
Ale ji se libi a pristi auto bude FII :-O
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 09:56
Re: Předstupeň eSTéčka
neblbni... zkus jí ukecat třeba na ojeté Mini. To by se jí nelíbilo?? A nebo co třeba nová Corsa??
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:01
Re: Předstupeň eSTéčka
Ne fakt ji se to libi- treba o Corse rika ze je z jejiho pohledu vylozene oskliva. Mini by se ji mozna libilo ale asi zas ne tolik kdyz by platila za servis. Navic se ji silene libi ta kombinace cerna/bila strecha- a to bohuzel dost zmensuje vyber :-O
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 10:06
Re: Předstupeň eSTéčka
No proti chuti není dišputát jak se říká. Mé ženě se zas ocela zamlouvá nová Fába v té rezaté barvě.... :-|
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:07
Re: Předstupeň eSTéčka
Moje je na cernou. Podle mne kdyz to chce a libi se ji tak at si to koupi pokud na to ma- ja v tom jezdit nejak extra casto nebudu tak co. A po ranu kdyz ji uvidim stat u baraku tak mi to zase ten den nejak nezkazi
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 10:16
Re: Předstupeň eSTéčka
a kdy si to chce koupit?? někdy teď??
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:17
Re: Předstupeň eSTéčka
Asi v lete- Jazz bude mit 3 roky tak pujde pryc
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 10:24
Re: Předstupeň eSTéčka
a co Lancia Ypsilon???
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:29
Re: Předstupeň eSTéčka
Jo to se ji libi ale uprimne pokud vim jediny dealer je v Praze a nerad bych ji videl v Ypsilonu na D1 jak se tam reze s kamiony a spechajicimi obchodaky v Octaviich N1
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 10:30
Re: Předstupeň eSTéčka
Tak to budeš muset odřídit za ní... ;-)
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:37
Re: Předstupeň eSTéčka
O ona za mnou v C30 ani nahodou- jeste ji nechci zabit:-)
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 11:20
Re: Předstupeň eSTéčka
přece tvoje ženuš není tak špatnou a bázlivou řidičkou??
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:10
Re: Předstupeň eSTéčka
Jinak ja pro tuhle generaci Mondea nemam moc pochopeni - i kdyz tahle verze je lepsi- jen nechapu proc ji nedelaji v sedanu:-(
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 09:46
Re: Předstupeň eSTéčka
Počkej až přijde ST s třílitrem.... ;-)
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:47
Re: Předstupeň eSTéčka
Kezby fakt nechapu liftbacky- nerozumim tomu proc jsou tak u Fordu uprednostnovany ;-\ . Zajimalo by mne jak se ten Fordi trilitr popere s uberPassatem ( tusim R36? )
neregistrovaný "yaroukh"
7. 5. 2008 09:53
Re: Předstupeň eSTéčka
Upřednostňovaný u Fordu nebo jeho zákazníků?
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:54
Re: Předstupeň eSTéčka
U Fordu- proc se treba nedaji dat silnejsi motory do sedanu?
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 09:54
Re: Předstupeň eSTéčka
No ono liftback je o praktičnosti. Nicméně si myslím, že Mondeo přijde i v sedanu jestli se nepletu?? Jinak myslím, že ST bude samozřejmě lepší, než sice rychlý, ale jinak velice neohrabaný Passat R36. Spíš jsem zvědav, jak se popere s Insignií OPC...
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 09:57
Re: Předstupeň eSTéčka
Popravde v cem je praktictejsi? V mnozstvi odvezeneho nedelniho nakupu ze supermarketu ( tam ma konkurenci v Tranzitu ), pri stehovani ( existuji udajne stehovaci firmy), pri privezeni vetsich kusu elektroniky ( dovezou ti to az domu) Tak nevim
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 10:05
Re: Předstupeň eSTéčka
Transita nemám, stěhováky si na jednu skříň platit nebudu a elektroniku i rád vozím sám... ;-) Ale ne to jen kecám. Lidé jsou tu zvyklí na praktická auta s velkým kufrem i v dražších segmentech. Jinak souhlas - sedan je prostě klasika. ;-)
7. 5. 2008 10:06
Re: Předstupeň eSTéčka
U Fordu je od dob Sierry klasikou i liftback :yes:
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:10
Re: Předstupeň eSTéčka
KVelky kufr fakt je v urcitych ohledech neprijemny- zkus si neco vzit z kufru Octavie kdyz je to vzadu az u sedacek- pokud nemas 2 m a mas auto trochu spinave tak si zaspinis kalhoty
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 10:15
Re: Předstupeň eSTéčka
To se ti ale snadno stane i v sedanu s velkým kufrem...
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:18
Re: Předstupeň eSTéčka
Jenomze slusne sedany nastesti tak nestvurne velky kufr nemaji
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 10:25
Re: Předstupeň eSTéčka
No passat nebo mondeo mají...
neregistrovaný "Darth_Vader"
7. 5. 2008 10:30
Re: Předstupeň eSTéčka
No tak velke jak OctII se mi nezda ale o vikendu premerim
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 11:41
Re: Předstupeň eSTéčka
No zkus a uvidíš.
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 14:31
Re: Předstupeň eSTéčka
presne tak, preco len LIFBTACK, to je dalsi des
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 14:30
Re: Předstupeň eSTéčka
nic porti mondeu, ale ako sa castejsie na neho pozeram, je proste prerastene, to je fakt auto rozmermi fakt zo segmentu E, do D-cka to dali len omylom. Stratilo mrstnost, ani ta T5 ma moc neoslnila s tymto autom.

Ale teda hlavne hrozny je interier. Ani tato verzia Titanium X Sport to nezachranuje, tie orkuhle prieduchy klimi neladia uplne s nicim a ten stredovy panel, kde je raio, to je hruza :no: Aj ked teda najhorsia je ta verzia "oblozena drevom", to absolutne nemozem. Este ma na tom aute udivuje, ze je obrovske, ale ked si so 190cm sadnem do normalnej polohy, tak nohami sa v podstate dotykam spodku volantu, posed ako v Skoda Fabia (kde som to ochotny v pohode akceptovat).
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 14:31
Re: Předstupeň eSTéčka
snad aspon ST bdue poriadne, ale oproti staremu ST220 to bude tiez krok spat v sportovosti
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 14:40
Re: Předstupeň eSTéčka
Babo never tomu. Uvidíš, keď príde nová ST budeš velmi mile prekvapený. To auto je sice velké, ale má jeden z najlepších "predokolých" podvozkov vobec. S drevenou prístrojkou súhlas - to je na úrovni sektorového umakart. nábytku z prd tridciatych rokov... 8-s
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 14:58
Re: Předstupeň eSTéčka
Stare MONDEO ST220 bolo asi fakt super, aj ked som nim nesiel, ale aj klasicke verzie boli OK (teda diesel tazky na cumak, ale to je klasika). V tedy podla mna prenokolky boli 1. ALFA 159, 2. FORD MONDEO a HONDA ACCORD, ... potom dlho nic a ostatni. (407 prekvapivo dobre drzi v zakrutach, ale ovladatelnost je na nic pri prenasani taziska).

u noveho MONDEA je stale podvozok vyborny, ale uz tazko skryva tu vahu, to sa nie vzdy da... Navyse auto uz poskytuje strasne malu spatnu vazbu. Pri tych jazdnych vlastnostiach ake ma je stale neuveritelne komfotne, to Europska diviza vie, lespie ako ALFA aj HONDA. Nove Mondeo s T5 ma ale proste sklamalo, neni to ono. Neverim ani ST-cku novemu, proste je to auto uz velike a tazke a s tym motorom bude este tazsie...
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 15:02
Re: Předstupeň eSTéčka
Babo, ale pokial sa nepletiem, Tebou zmiňovaná Alfa 159 je minimálne rovnako ťažká. A podvozkovo na Mondeo nemá. Ale s tou velkosťou som s tebou za jedno. Mondeo tak trochu prerástlo. Ale počkaj na Insigniu. To len bude tank... ;-)
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 15:14
Re: Předstupeň eSTéčka
eeee. Tomu never. Ja talianov sestkrat nemusim, ale 159 je skvele ovladatelna. Aj ked subjektivne tiez na mna posobila tazko, ale nie je az tak, je este o nieco lahsia, ako MONDEO.
A potvora A159 po F/L bude mat pre vsetky verzie Q2 diferencial a este ju odlahcili o cca 40kg.
Mondeo v ovladatelonsti pri niecom ako je losi test na 159 fakt nema, alebo proste ja som sa pri mojich jazdeckych schopnostiach uz MONDEOM bal (skusali sme na takej velkej ploche asfaltovej, kde nikto nie je)... Ani ACCORD (teda moj uz s tovarenskym sportovym podvozkom hej, aj proti ALFA 159 SPORT, ktora ma trochu tuhsie tlmice, sa moze lahko porovnavat, aj ked v prejazdoch zakrutou s Q2 to uz bude velka vec).
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 15:20
Re: Předstupeň eSTéčka
babo, s mondeami - so starým aj s noým mám zkůseností za volantom pomerne dosť. Máš pravdu, starší model sa subjektívne zdal akosi viac "šoférskejší". Riadenie malo viac citu ako nová generácia. Naopak podvozok mi pripadá lepší u nového, ničmenej vyššia hmotnosť mu uberá na hbitosti a ťažký predok je poznať. S hondou 2,4 (tvojou) zkúsenosť nemám, riadil som dvojlitra a musím povedať, že sa jednalo o velmi príjemné auto. Naopak Alfa ma vobec nenadchla. 156 bola o niečom inom... Passat nie je zaujímavý ničím, odchádzajúca vectra špatná. Teším sa na novú C5.
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 16:22
Re: Předstupeň eSTéčka
no ja suhlasim celkom len s tym, ze 159 oproti 156 noveho tiez moc nepriniesla, len zvysila vahu (co sa tyka jazdy, samozrejme). A na hrane je 159 viacej nedotacava, ako by som cakal (ale isiel som len s DIESEL a je to tym). U MONDEA je citit v zakrutach aj dlzku, horsie sa tam napasujes ako so starym, to zas si suhlasil Ty.

Francuzov uz vobec nemusim, ale nova C5 vyzera zaujimavo. Renault LAGUNA mi pride strasne skareda, ale pozort, ako sa Renault Sport vlozil do tej verzie GT, tak s tym 2.0 TURBO (aj ekd TURBO nemusim ) a hlavne aktivnym riadenim aj zadnej napravy to moze fakt prekvapit pekne vela konkurentov v strednej triede. Aj neskuseny sofer bude v zakrutach podla mna pekelne rychly
PASSAT fakt nie je zaujimavy nicim, mozno sa tiez sedi akurat prijmene v zadu, ale to je tak vsetko pre mna. VECTRA C sa mi tiez moc nepaci, ale je tiez velmi pohodlna a ma velky kufor. Jazdne vlastnosti ale snad najhrosie, neuveritelne makka a nedotacava aj v benzine
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 16:30
Re: Předstupeň eSTéčka
inak ACCO 7G ma v serii perfektnu neutralitu, v tom medzi prednokolkami podla mna dominuje(tym padom rozdelenie hmotnosti asi), aj 2.4-ka. nedotacavy je az DIESEL 2.2. Ale pruzenie nie je idealne, na mna moc makke (urobili kvoli komfortu). Podla mna ale jazdi cez zakruty o moc lespsie ako stare mondeo, ale vovladatelnosti je o zas o nieco horsi ako stare mondeo, ta makkost pruzin pri prenasani vahy sa strasne prejavuje a zadok pri ubrati plynu pred zakrutou sa niekedy zacina utrhavat, alebo saminmalne rozplava. Samozrejme sa aj ACCO v serii dost naklana, ale to podobne, ako normalne MONDEO. hlavne ale pri tom vsetkom ma prilis velky hluk od kol a idu moc velke rany (to zas podobne ako AR159, mondeo je v tomto parada). AR je zas prilis kostiras ak tam das nieco s nizsim profilom (na 17-kach kalme telom, lebo tam ma 225/50 R17 a to je strasne vysoky profil a tym padom ziskava na komforte).

Takze moje poradie v seriovych fakt 1. AR159, 2. MONDEO a ACCORD. Vraj novy ACCORD 8G ma perfektny podvozok, uvidime
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 15:02
Re: Předstupeň eSTéčka
a ta drevanna pristrojovka, to si vystihol presne :-)
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 15:06
Re: Předstupeň eSTéčka
horšie drevo v súčasnosti ponúka hádam len čína...
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 15:42
Re: Předstupeň eSTéčka
:-) Ja celkovo drevo nemusim, tak mozno v LEXUSE, alebo S-klasse, V strednej triede ale nie. A toto v MODEU naozaj extra zle
Avatar - Pierro
7. 5. 2008 15:48
Re: Předstupeň eSTéčka
babo velmi efektné drevo v interiéri ponúka aj volvo - svetlé drevko s matným povrchom... ;-)
neregistrovaný "babo"
7. 5. 2008 17:08
Re: Předstupeň eSTéčka
volvo - hm vela som sa vozil len v C70, ma krasny svelty interier a aj ked islo o TOP verziu, tak myslim, ze drevo nemalo... Inak ma ale VOLVO moc nelaka, ma pekny interier a vysoku bezpecnost, ale kvalitou islo uz dost dole a servis v BA je priserny. Ja najradsej sedany a S40, S60, ani S80 ma neoslovuju nicim, V50 je cisty Ford Focus, ked tak, V70, alebo XC90 (ale to nie je uplne podla mojho gusta).
neregistrovaný "Horways"
8. 5. 2008 11:48
Nádhera
Nemá chybu !!!! :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: ;-)
Rozbalit vlákno
0