Auto.cz

Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu
30. 3. 2004 08:53
neregistrovaný "Pája1"
30. 3. 2004 09:15
neregistrovaný "Pája1"
30. 3. 2004 12:09
neregistrovaný "Anndy"
31. 3. 2004 12:33
neregistrovaný "Pája1"
7. 4. 2004 19:42
neregistrovaný "Anndy"
1. 4. 2004 15:27
neregistrovaný "Pája1"
7. 4. 2004 19:36
neregistrovaný "Anndy"
neregistrovaný "Pája1"
30. 3. 2004 08:53
VW Polo, Škoda Fabia, Seat Ibiza&Cordoba
VW Polo, Škoda Fabia, Seat Ibiza&Cordoba
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Pája1"
30. 3. 2004 09:15
Bez nadpisu
Ahoj zravím všechny příznivce těchto značek. Nedávno jsem zakoupil Cordobu 1,4 Tdi a tak by mě zajímalo za kolik s podobným motorem jezdíte vy ať už v Seatu, VW či Škodovce. Taky by mě zajíaly Vaše zkušenosti, postřehy atd... Dík za příspěvky. Pája
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Anndy"
30. 3. 2004 12:09
Re: Re:
mno, ja mam len cordobu s 1,2 47kw ak by ta zaujimali nejake postrehy s nou - ma uz cez 18k km - tak sa kludne spytaj.
neregistrovaný "Pája1"
31. 3. 2004 12:33
Bez nadpisu
Čau Anndy. Já mám najeto 12500km a zatím jsem moc spokojenej, spotřeba dlouhodobá 5,0l/100km ale musím říct, že to tenhle motor umí jezdit i za 4,1 ale i za 6,5. Zajímalo by mě jestli se ti občas neozývají pazvuky (drnčení z palubovky) a občas mi vržou tlumiče - např při přejíždění velkých nerovností - retardéry atd... Co spotřeba u 1,2??? Máš nějaké dotazy???
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Anndy"
7. 4. 2004 19:42
Re: Re:
Jo, este sa mi zacala deravit kozenka na riadiacej pake - vyreklamoval som - cakam, kym objednaju.

To drncanie tlmicov. Opravim ta. Nie su to tlmice. V tom servise v trnave mi to odstranili. Je to velka pixovina! V BA na mna kaslali v TT mi povedali toto:

Su to nejake kruzky na zadnej naprave - vzy dvojica - su z plastu a casto sa o seba tru. A to vydava zvuky, ako keby tlmice vzrgali. Hovorili, ze ix davaju prec vsade a uz to nevrzga. Pytal som sa, ci tam nebudu xybat, ze nie - ze octavia to ma rovnako konstruovanen (stara) a ze tam tie kruzky nie su. Mozem potvrdit, uz vyse mesiaca jazdim bez nix a uz "tlmice" nevrrzgaju. Videl som tie kruzky plastove po demontazi - obdrede o seba - cierny nexutny plast.
neregistrovaný "Pája1"
1. 4. 2004 15:27
Zadní repro?
Zajímalo by mě, kde je zakončena kabeláž pro repro. v zadních dveří. Výbava Signo má pouze 4 repro vpředu a nevím, kde je konektor pro připojení zadních reproduktorů.
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Anndy"
7. 4. 2004 19:36
Re: Zadní repro?
Pája: No drncanie palubovky. Xixi - povoem to tak - bol som reklamovat, ale zatial bezuspesne. Teda ako sa to vezme. Som z BA, ale tu sa mi nepaci pristup servisov. Tak som si nasiel dobry servis v Trnave (kusok od BA). Tam som bol reklamovat - problem bol, ze sme tam v trnave nenasli vhodnu test. drahu. T.j., urobili to tak, ze nejake drnacanie odstranili - nieco vo dverach, atd. Cize vysledok je taky, ze tak do 30kmh - ked idem po hrbolox nedrnci nic. Nad 40kmh - ked je suvislo vela za sebou hrbolov - tak sa ozve drncanie - poriadne - typicky pri roletach na krizovatkach. Ak idem do 30kmh je tixo. Som dohodnuty so servisom, ze si sam pozistujem, kde to drnci - pridem a spravia to, ak to pojde. To drncanie mi ide ako keby z tych vyduxov prednych, ci co... Fakt neviem. Mam pocit, ako keby tam boli vo vnutri niekde kocky lega rozsypane a hrkali.

Co sa tyka repro. Mam tiez len 4 repro. V servise mi povedali, ze kable vedu po stredny sltpik. Ze dalej ix treba potiahnut. Potiahnutie kablov + material + repro stoji cca 4500,- SKK - teda komplet praca + repro do zadnych dveri. Treba dat baxa na vyskove repro - su nejake hodne nestadardne.

Spotreba: no v meste kolise od 6,7 v lete do 7,8 v zime - teda aj zimne gumy. Vzdy merane po cca 480-580km - teda vyjazdeni nadrze. 7,8 bola kruta zima a vela krat som stal a kuril si motorom nastartovnym. Teraz poslednu - uz za dnesnych teplot som mal 7,1 a to som jazdil vobec nie na spotrebu.

Dialnica - do 140kmh je to tesne pod 7l nad to stupa - to uz nepozeram. Moj rekord v spotrebe bol - Karlove Vary - Bratislava - za 4 hodiny (tankoval som doplna vo varox a hned po prixode do BA som tiez tankoval) a cca 43,x litrov benzinu na 480km trati. To som siel, co to da.

Na okreskach sa da jazdit lahko cez 5l na 100km.

Teraz sa mi zacala divna vec robit. Tusim je to ventilator vnutorny, ked sa rozbieha (t.j. je v polohe 1, klucik v zapalovani - tak zacal nedavno vydavat xroxtave zvuky - este som nebol v servise s tym - za xvilu to prejde. - staci dat zvysit otakcy ventilatora - dat spat a uz je po pazvuku - zatial)