Auto.cz

Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Konvexní zrcátko
neregistrovaný "malus"
| 19. 7. 2004 10:28
Používáte ho? Je to praktická věc?
Konvexní zrcátko
neregistrovaný "Rabukate1"
| 31. 7. 2004 11:40
Co to je???
Konvexní zrcátko
neregistrovaný "RedBaron1"
| 31. 7. 2004 12:22
vypouklé
Konvexní zrcátko
neregistrovaný "shi"
| 31. 7. 2004 15:36
Zmenšuje ti slepý úhel, ale zase zkresluje vzdálenosti. Pokud je dobře udělané, tak je to super věc, jen si člověk musí zvyknout na zkreslené vzdálenosti.
Konvexní zrcátko
| 31. 7. 2004 18:13
Jo ahaaaaa tak to mam v aute, je tam tusim napsane OBJECT IN MIRROR neco v tom smyslu ze se zda dale nez skutecne je? nebo obracene? Jo je to skvele, lepsi nez obycejne zrcatko, v tom vidis prd...
Konvexní zrcátko
neregistrovaný "TopGun"
| 9. 8. 2004 21:09
Myslim, ze hovoris o klasickych zrkadlach, ktore su dnes uz asi vsetky trochu vypukle. Ale zrkadlo na "slepy uhol" je take male extra zrkadlo, ktore sa nalepi do rohu klasickeho bocneho zrkadla a je nasmerovane prave tam, kde uz normalne zrkadlo nevidi.

Moje skusenosti su take, ze po pol roku som to vyhodil, lebo koli jeho (ne)velkosti som musel dlho zaostrovat na obraz v nom a vlastne mi tym pribudlo dalsie zrkadlo, do ktoreho som musel pozriet pred kazdou zmenou jazdneho pruhu, co ma dost zdrziavalo pri uz aj tak nebezpecnej jazde..
???
neregistrovaný "Viados"
| 10. 8. 2004 15:08
A já měl za to že rovná boční zrcátka se už léta nemontují ... Jaké auto nemá (lehce) vypouklá? To by mě zajímalo.
Bez nadpisu
neregistrovaný "capo"
| 13. 8. 2004 22:08
"Objects in mirror are closer, than they appear"....

To je hláška, kterou musí mít v USA každý auto, protože ty blbci by jinak mohli automobilku žalovat, za to, že nevěděli, že zrcadlo trochu zkresluje.... U nich je to stejnej případ jako to, že na kelímku od café od Mc.D... je hláška o vysoké teplotě a možnostech spálení, protože se v historii opravdu někdo polil a vysoudil X$ za to, že to tam nebylo napsáno...

Dneska v podstatě všechny auta mají zrcátko řidiče na vnějším okraji trochu vypouklé, aby byl vidět i "mrtvý úhel". Jde to lehce poznat, protože na tom zrcátku je tenká ryska, která naznačuje přechod rovného zrcátka do konvexního.

Spolujezdcovo se většinou dělá jenom rovné, ale rád se z omylu nechám vyvést....
Re:
neregistrovaný "Mitsi"
| 14. 8. 2004 23:09
"Spolujezdcovo se většinou dělá jenom rovné, ale rád se z omylu nechám vyvést...."

- Půjč si od manželky kosmetické zrcátko zhruba stejné velikosti, jako máš to pravé na autě, a požádej ji, ať Ti ho tam (na místě toho pravého bočního zrcátka) chvilku podrží. Rychle pochopíš, jak moc jsi se mýlil!
Re:
neregistrovaný "Viados"
| 14. 8. 2004 23:13
Mám za to, že minimálně u Astry G jsou obě zrcátka lehce vypouklá a na zrcátku u řidiče je ta ryska, jak píšeš, a vlevo od ní je vypouklé víc (asi 1/5 plochy). Rovné ale není ani jedno vnější, protože přesně jak varují Amíci, objekty jsou blíže, než se může zdát. Stačí porovnání vhodného "objektu" se zpětným zrcátkem, které rovné je. Mám x-krát ověřeno, že mrtvý úhel nemám. Co už nevidím v zrcátku, vidím periferním viděním vedle sebe - okénkem mým nebo spolujezdce. Už jsem si na to zvykl a občasná jízda Felicií mě irituje, protože tam jsou vnější fakt rovná a mají mrtvé úhly.
Re:
| 16. 8. 2004 15:08
No jo, to je asi tim ze mam auto made in USA. Ale sere me zrcatko na mem druhem vozu u spolujezdce, protoze v nem vidim mene nez na te americe.

Nevite nekdo jestli se da vymenit jenom sklo za lepsi?

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku