Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Nissan Tiida – překvapivě prostorný

Nástupcem Almery se měl původně stát pouze model Qashqai, ale pro udržení zákazníků, referujících pohodlí a prostor bylo potřeba nasadit i konzervativnější model, kterým je Tiida.
Zpět na článek
29. 4. 2008 09:56
29. 4. 2008 11:28
neregistrovaný "Liptovsky baca"
29. 4. 2008 21:48
neregistrovaný "Liptovsky baca"
29. 4. 2008 21:39
1. 5. 2008 17:19
neregistrovaný "Horways"
1. 5. 2008 17:34
neregistrovaný "Horways"
Avatar - Pierro
29. 4. 2008 09:56
Ošklivka Tiida
Zdar vespolek panstvo,
tak nějak nechápu filozofii Nissanu posledních deseti let. Nissan spolu s hondou vždy patřil mezi mé oblíbené japonské značky. Nenápadný styl, lehce sportovní geny, příjemná výbava, výborná spolehlivost a jednu dobu také statut nejprodávanějšího japonce v ČR. Přešlo pár let a nissan začal analyzovat a měnit své portfolio nabízených vozů. Ve snaze svézt se na módní vlně SUV, zaměřil se především na tuto kategorii. Bohuže na úkor ostatních, kde mu jaksi ujel vlak. Nejprve zmizely všechna kupé, pak vznikla poněkud kontroverzní Primera která se dnes prakticky neprodává a nakonec nissan stáhl poměrně populární Almeru, aby ji nahradil touhle potvorou, původně ani neurčenou pro Evropu. O ústupu Maximy z vyšší střední se nemá cenu ani rozepisovat. S příchodem Quashkaie (který ale rozhodně Almeru nenahradí) a kupéčka 350 Z se situace snad obrací k lepšímu. GT-R pak chápu jako zjevení samotného stvořitele.. a vstupu Infinity do Evropy jen tleskám. Jenže to jsou spíše okrajové prodejní záležitosti (ne qashkai, který celkem jede). Ptám se ale, dokáže nissan dojít celkového ozdravění?? Nabídne nám zase kompletní a hlavně moderní portfolio mainstreemových vozů, zahrnujících i něo jiného než flotilu SUV?? Vrátí se nissan do mého pole pozornosti?? Nezbývá, než mu přát a doufat, že lepší časy opravdu přijdou... :-!
Rozbalit vlákno
8
neregistrovaný "Liptovsky baca"
29. 4. 2008 11:28
Re: Ošklivka Tiida
Pokial mu to Ranault dovoli tak nie je problem.
29. 4. 2008 14:12
Re: Ošklivka Tiida
Trochu prebrali - Quashquai je cenou niekde inde ako Almera, tiež zameraním, je teda nad slnko jasnejšie, že ju nemôže plne nahradiť. Primera je vzhľadom na to, že na kúpu potrebuješ prejaviť trochu odvahy mať niečo nekonvenčné proste pridrahá. Myslím, že primeranejšia cena by presvedčila viac potencionálnych záujemcov.
Tiida je len úbohá náhražka, ktorú priviezli z núdze, keď zistili, že po Almere ostala na trhu diera, ktorú zapĺňa konkurencia. Neviem jak je na tompo stránke jazdných vlastností, ale priestrovo je to priemer, žiadna extra trieda. Na môj vkus príliš ploché sedadlá (aj keď široké a pohodlné), ktoré v zákrutách absolútne nepodržia, dosť nepraktický vstup do batožinového priestoru a najmä podivný vzhľad, ktorý by som priradil skôr k užitkáčom, alebo jednoduchým autám najnižšej cenovej kategórie, ako k autu nižšej strednej za cca pol milióna Sk.
Tiida sa pravdepodobne nepredáva zďaleka tak dobre ako očakávali, takže asi nastal čas pre masívnejšiu reklamu. A ak to nepomôže, možno aj znížia ceny. Každopádne najlepším liekom by asi bola dokonalá revízia modelovej palety Nissanu a čím skôr uvedenie nových modelov v neobsadených segmentoch.
Avatar - Pierro
29. 4. 2008 14:47
Re: Ošklivka Tiida
zdar kladius, no vystihol si to uplne presne. naprostý súhlas. len mám taký pocit, že politika a ameranie nissanu boli až donedávna zamerané tak, že renault bude klasický mainstreem so štandartnou ponukou a nissan sa zameria na športové a SUV príp. off road autá. Lenže táto predstava fungovania oboch začiek na trhu sa nevyplatila a nissan za to zaplatil poklesom záujmu a predajov. A s tou chuderkou Tiídou to v nižšej strednej nezachránia. nissan možu navrátiť do hry len nové modely naprieč triedami. Od malej micry, cez novú tiidu, primeru, maximu a napríklad ja nejaké nové MPV.
29. 4. 2008 15:31
Re: Ošklivka Tiida
Ja myslim, ze na koupi Primery je opravdu treba projevit odvahu - smirit se s tim, ze uz nema zdaleka jizdni vlastnosti predchozi generace, smirit se s horsi kvalitou a (v soucasnosti) jedinym motorem v nabidce protoze ty ostatni neplni ani Euro 4 (a nikomu u Nissanu to, zda se, nevadi). ;-\ :no:
29. 4. 2008 17:18
Re: Ošklivka Tiida
Nastala proste nejaká stagnácia - zameranie výhradne na SUV pole neprináša očakávaný efekt a to ich zrejme zaskočilo, tak kým sa rozhýbu, nastáva nevyhnutné prešľapovanie na mieste....
Tá nižšia kvalita Primery - odkiaľ si čerpal tútp informáciu?
30. 4. 2008 09:08
Re: Ošklivka Tiida
Kolem kvality verze Primery P12 tu byly sveho casu nejake prispevky v diskusich, ale presne ti to uz nereknu.
neregistrovaný "Liptovsky baca"
29. 4. 2008 21:48
Re: Ošklivka Tiida
Primera prisla prilis zavcasu,taky odvazny design europa este doteraz nepredychala.Vsak sa ozrime na tu konfekciu co sa tu predava.Aj ked prave tu konfekciu kazdy od Primery ocakaval,vid uspesny Passat.
30. 4. 2008 09:16
Re: Ošklivka Tiida
Ono se tezko rozdychva kdyz ti napr. daji pristroje doprostred, ale uz se nenamahaji jejich poradi prizpusobit pravostrannemu a levostrannemu rizeni. Takze napr. v Japonsku ma ridic otackomer jako nejblizsi pristroj zatimco v Evrope je otackomer nejdale od ridice a nejblize jsou takove "zasadni" informace jako stav paliva a teplota motoru a na otackomer musi neustale silhat kamsi doprava. Sedacky s minimalnim bocnim vedenim (navic blbe seriditelne) prilis nekoresponduji s marketingovymi kecy o "jeste lepsich jizdnich vlastnostech" oproti predchozi verzi (kde je konec super sedackam s Primery SRi predchozi generace). A tak by se dalo pokracovat. ;-\
29. 4. 2008 21:39
Nepodarok
Bol som nedávno s kamarátom kupovať nový Nissan. Pretože mal Almeru, tak chcel znovu Nissan na lízing. Kúpil Quasquai, pretože tá Tiida je taký äzijský nepodarok, že ešte snáď darom by som ho bral, ale ináč, nikdy...
Rozbalit vlákno
0
30. 4. 2008 08:14
podobnost s inou reklamou?
zdravim .. mne tato reklama nejak pripomina reklamu na Renault Grand Modus, aj ked Renault spolupracuje s Nissanom v kadecom, aspon marketing si mohol dat viac zalezat. A co sa tyka krasy aut Nissan, skoda lebo Almera sa mi pacila vzdy a Quasquai je sice fajn ale Almera to nie je.
Rozbalit vlákno
0
neregistrovaný "Horways"
1. 5. 2008 17:19
Teda
Fuj ta Tiida či co to je hnus :no: :no:
Rozbalit vlákno
1
neregistrovaný "Horways"
1. 5. 2008 17:34
Re: Teda
Ale GT - R se Nissanu opravdu povedlo :yes: :yes: :-)