Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Mercedes-Benz GLK: premiéra na autosalonu v Pekingu (nové foto + plakáty)

Mercedes-Benz GLK, který byl dosud vystavován jako předsériový koncept, se na autosalonu v Pekingu objeví ve své definitivní podobě. V Evropě se dostane do prodeje na podzim.
Zpět na článek
Avatar - Pierro
23. 4. 2008 10:50
Günther Liebe die *
Tak tedy nevím, co si o tomhle autě myslet. Nemám vůbec nic proti hranatým SUV a off roadům. Klasiky typu G-klasse anebo i celá současná produkce Land Roveru příp. starší generace Jeepů, Patrolů a LandCruiserů se mi rozhodně líbí. Jenže u tohoto mercedesu mi něco nesedí. A nějak dokážu přesně říci co. Je to moderna?? Je to retro?? Když si pečlivě prohlédnu fotky, první co se mi nezdá, jsou poněkud tvarově komplikovaná přední světla a podivný nárazník. Další slabou stránkou je boční profil připomínající pantofel anebo minulou generaci Subaru Forestera... 8-s Bezkonkurenčně nejhorší je však interier vozu. Ta přístrojovka je úděsná... 8-s. Spojit tvar G klassy a S/CL klassy je hodně velký úlet...
Na druhou stranu předpokládám více než slušné schopnosti na silnici, solidní průchodnost terénem, výkonné motory a velkou porci individualizace výbav. Doufám také, že na živo tohle auto nemusí působit až tak zle. Ono takové BMW X3, Subaru Tribeca, Porsche Cayenne a mnohá další nejen SUV také vypadají mnohem hůře na obrázcích než ve skutečnosti. Mercedes se prostě rozhodl jít cestou hran a snad ta cesta nebude šlápnutím vedle. Přeju tomuhle chlapíkovi na kolech hodně úspěchů a doufám, že shledání na živo změní můj ne zrovna pozitivní názor na design. ;-)
Apropos co mylíte bude i verze AMG >:-[]??
23. 4. 2008 00:32
...
Pri prvom pohlade na tieto fotky som si povedal, paneboze co to je ?? Ale cim viac sa na ne pozeram tym viacej sa mi zda to auto prijatelne a zaujimave. Co sa mi na nom paci asi najviac je to ze je vidno ze je to Mercedes a zarovej ze je to originalne auto. Ak by som to mal prirovnak k Audi, a ono sa to tu rozoberalo , je to mozno individualne ale u Audi mi uz zacina vadit podobnost jednotlivych modelov. Samozrejme , auta sa mi pacia ale zdaju sa mi vsetky rovnake a tym padom celkovo menej zaujimave. Kebyze mam spravit rebricek , tak BMW, Mercedes a Audi je na poslednom mieste...BMW vidim ako spickove auta, spickova technika, Mercedes ...Ccko je proste nadherne auto ..a co sa tyka Audi , ako som spomenul tam ma to uz tak za srdce nechyta.
22. 4. 2008 20:58
Re: Mercedes
Pozri do zrkadla a priznaj sa, čo vidíš...
22. 4. 2008 18:39
To je hnusny :)
Teda aspon exterier je opravdu prapodivny,ale podle ST220 budu asi Gay :-!
22. 4. 2008 16:54
VWášnivé příspěvky
... kde jste, přízniVWci Ingolstadtu a VWolfsburgu, VWy kteří s plamenným zápalem obhajujete Q5 z předchozího článku. GLK je VWáš target.

Kdepak, tohle je design "pro chlapy", nikoli modrá dámská kabelka velikosti Q5. Nebral bych dobrovolně ani jedno, ale když by nebylo zbytí, z těchto dvou volím bez zaváhání GLK.

BRAVWO STUTTGART :yes: ;-)
22. 4. 2008 13:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
21. 4. 2008 21:41
Re: Mercedes
Ja som tiež nenapísal, že Mercedes C je škaredý, alebo že nevyzerá dobre. Proste vzhľadom na značku, triedu a určenie pôsobí príliš drsne a športovo, predchádzajúci model sa mi páčil viac, hoci bol ťažkopádnejší.
Avatar - Ji/Ri
21. 4. 2008 17:33
Ale co ten interiér?
To je hrozné, ale uvidíme jak to bude působit v reálu. Pro mne ale i kdyby byl zlacený, tak jednoznačně Q5 nebo XC60..... . To jsou pecky absolutní! Audi je Audi - design, architektura, technika......
21. 4. 2008 16:25
Re: Design M-B
Po dlouhé době auto, které mě svým designem nadchlo. Krásné rovné linky, hrany, decentnost...není co vytknout. Doufám, že to bude začátek nového směru v designu. :yes: :yes:
neregistrovaný "Fullsize"
21. 4. 2008 14:21
Ach jo...
Tohle že je Merc? Stylisticky je to podobná tragédie jako BMW X3. Obě auta mají ten správný emblém na kapotě a motor pod kapotou, ale ten design...kam se poděl styl a elegance jakým se honosí modely Merc CLS nebo S classe, BMW řady 5? Když vedle sebe postavíte BMW řady 5 a X3, nechápete že to SUV je od stejné značky...takhle to dopadá, když se různé modely jedné značky vyvíjejí a vyrábějí v různých koutech světa...Mám rád hranatý auta, ale tohle auto je ošklivě hranatý, připomíná mi to nábytek z IKEA...Audi Allroad je podle mě vedle GLK designerský skvost.
neregistrovaný "Robo8"
21. 4. 2008 13:20
Re: Design M-B
Vcelku suhlasim, az na to SL. Vcera som ho videl na zivo, je to krasne auto. Treba si zvyknut, ma trocha agresivnejsi vzhlad nez jeho predchodca. A pokial ide o GLK, tiez si myslim, ze je to sila zvyku. Klasicke off roady boli vzdy hranate, myslim ze v MB vedia co robia.
neregistrovaný "Robo8"
21. 4. 2008 13:08
Re: Mercedes
nove C ma praveze vela prebratych tvarov zo starych klasickych mercedesov, najdi si W124 a porovnaj si to s novou C. C vie byt elegantne a aj trocha agresivne zaroven, zelezi aku vybavu si vyberies.
A4 je elegantne ale nudne auto, vyzera ako kazde ine audi, svetla rovnake, maska rovnaka. Netvrdim, ze je skarede, ale je nudne, nicim sa neodlisuje od inych modelov Audi. Minule stala A4, A5 a kusok od nich A6 a na prvy pohlad to vsetko vyzeralo ako jeden model.
21. 4. 2008 10:15
Re: kostka
Konečně Mercedes, tak jak má vypadat. I nové Céčko je super. :yes: :yes:
21. 4. 2008 07:47
Re: Mercedes
Choď sa dať vyšetriť k očnému. Audi A4 je elegantné auto s uhladenými líniami. Niečo podobné možno povedať o Mercedesovskej E-triede. Ale v žiadnom prípade nie o Céčku.
21. 4. 2008 07:28
Design M-B
Nejsem uplne nadsen poslednimi vytvory od Mercedesu, ale par veci se jim uprit neda, jsou tvarove vice samostatne nez Audi. Vyhnu se tridam A a B, ktere mi ke koncernu prilis nesedi a jejichz nastupci budou tradicnejsi konstrukce, trida C je klasickym malym Mercem, zaujme v sedanu, ale spise az po aplikaci AMG paketu, verze Classic je jako vzdy "paprdovska", naproti tomu Avantgarde spise "kolotocarska". Kombi je zoufale hlavne zezadu. Trida E je konzervativni a relativne rychle zestarla (to se diky BMW 5 stalo ovsem i u A6-ky), ale je takovym vozem jakym mela vzdy byt, "esko" beru jako tvarove zdarile, posunulo design velkych mercedesu dal. SLK je hezky roadster, SL utrpelo faceliftem, pred nim jeden z nejkrasnejsich vozu na svete. ML ma nevyvazenou zadni cast, ktera je unyla v porovnani s dynamikou celeho tvaru az po C sloupek, GL vypada famozne (ackoliv SUV, ci offroady nejsou moji krevni skupinou)...zrejme nejlepe ze vsech velkych nemeckych OR. GLK se mi nelibi, neni dynamicke, coz by se pri smerovani na silnici ocekavalo...jde jakousi cestou Stuttgartskeho Jeepu Cherokee, ktera mi k jeho zrejme offroadove neschopnosti jednoduse nesedi.
19. 4. 2008 21:31
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 4. 2008 21:25
Mercedes
Hrubé črty a drsňácky výzor som kritizoval na Mercedese C, tu naopak dokonale sedí k charakteru auta. Dávam tiež :yes: za veľké okná a sympaticky presvetlený interiér. V dobe stále vyšších bočných línií a nižších striech už dobrý výhľad a príjemný pocit vzdušnosti akoby konštruktérov ani nezaujímali...
Avatar - T613
19. 4. 2008 21:10
Re: POCTA
při pohledu na něj mám deja vu
Avatar - gld
19. 4. 2008 21:03
Re: kostka
určite nie, súhlasím s tatrovákom, keď vidím v spätnom zrkadle novšiu audinu tak musím počkať kým ma predbehne aby som vedel s kým mám tú česť..nikto ti nebere že A6 je pekná.
Avatar - T613
19. 4. 2008 20:58
Re: kostka
Ještě, aby X5 měla něco s MB ;-) Ale vážně. V GLK je vidět jasný odkaz na starou klasiku, a to třídu G. A jestli bych si měl vybrat mezi GLK a X3, tak má volba bude velmi jednoduchá :-)
19. 4. 2008 19:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Falco
19. 4. 2008 17:43
Re: kostka
Nepsal jsem, že se musí podobat. Stará X5 je také elegantní a nemá s Mercedesem moc společného, prostě se mi GLK nezamlouvá. Připomíná mi na rychlo složené origami :))
19. 4. 2008 17:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - T613
19. 4. 2008 17:11
Re: kostka
Neříkám, že není hezké, ale že to je jen další audi v řadě (nemyslím techniku, prostor a jízdní vlastnosti)
19. 4. 2008 17:08
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - T613
19. 4. 2008 17:03
Re: kostka
holt nejsem audi positivní, abych znal jemné rozdíly mezi řadami :-)
19. 4. 2008 16:56
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 4. 2008 16:54
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - T613
19. 4. 2008 16:49
Re: kostka
Schválně jsem se předtím podíval do autokatalogu na auto.cz, jestli to není jen má špatná paměť. No není.. Bez metru jdou od sebe rozeznat jen Q7, R8 a TT.. jinak jsou to klony :-!
19. 4. 2008 16:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 4. 2008 16:24
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - T613
19. 4. 2008 16:22
Re: kostka
Snad se zase brzy vrátí doby, kdy člověk lehce rozeznal jednotlivé modelové už na dálku. :-)
Avatar - da_b0mb
19. 4. 2008 16:19
Re: kostka
Naprostej souhlas. U MB se rozhodli pro celkem radikalni zmenu a to same ceka v blizke dobe i Audi. Ackoli je design Audi uspesny, tak jednou dospeje do faze, kdy uz proste nepujde dale vybrusovat a nasledne aplikovat na vsechny modelove rady. Pak bude nutna velka zmena a jsem zvedav s cim Audi prijde.
19. 4. 2008 16:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - T613
19. 4. 2008 16:11
Re: kostka
Naštěstí GLK moc své větší brášky nepřipomíná. Tím nechci říct, že jsou škaredá, či špatná, ale rozvíjení jednoho designu v rámci všech modelů mi připomíná telenovely.
Avatar - da_b0mb
19. 4. 2008 16:02
Re: kostka
No jo, to je subjektivni vec. Ja treba SUV od MB vubec nemusel. Tohle GLK je prvni...ja v nem vidim vsechno to, co ty postradas - stylovost, eleganci a jednoduchost.

Q5: Hezke...neurazi, ale ani nenadchne (v mem pripade)...Nic prekvapujiciho. Snad jen tvar zadnich svetlometu a hrana, ktera je spojuje.
Edit: tak na to porad tak koukam - a libi se mi mnohem vic nez vetsi Q7.
Avatar - Falco
19. 4. 2008 15:22
Re: kostka
Nevím, nevím! Kam se poděla stylovost, jednoduchost a elegance většího brášky?

OT:[odkaz]
Avatar - da_b0mb
19. 4. 2008 14:59
Re: kostka
Naopak si myslim, ze oble karoserie jsou out. Oblost doprovazela kategorii SUV od sameho vzniku...Je to uz okoukane, spousta SUVecek se sobe podoba jako vejce vejci...Podle me jednoznacne krok kupredu pro MB...
neregistrovaný "Robo8"
19. 4. 2008 14:34
Re: kostka
Ja si skor myslim, ze kocka je perfektny design pre offroad. Hranate auta pomalsie starnu nez oble (vid. G-class vs. E-class - preto sa Mercedes snazi spravit novu E-class ovela hranatejsiu).
Audi Q5 je oble, vyzera skor ako auto do mesta a na dialnicu, GLK do terenu. X3 je nieco medzi.
Som zvedavy ako bude GLK jazdit.
neregistrovaný "fused"
19. 4. 2008 14:09
kostka
Ten design je dost out, hrany jak v 80tých letech, krok zpátky od MB :-(
19. 4. 2008 13:42
Re: cierne plasty
to je off road packet, ten druhy je sport packet. Alespon dle toho co pisi na autobild.de.
19. 4. 2008 13:12
Re: cierne plasty
No vidíš, mě tam ty plasty zrovna sedí. Auto pak vypadá ještě více hrubě, chlapácky. Vůbec ten design se jim opravdu povedl. Zezadu má vůz parádní posaz na silnici, zadní světla o opticky rozšiřují, vše dotváří zadní vytažené blatníky. A ten prolis na boku...
U mě je to za :yes: :yes:
Avatar - WinDiesel
19. 4. 2008 12:17
Re: Nový motor
Taky se připravují 2 verze 4 válce dieselu s 150 kW a 500 Nm, stejný motor bude do 2 let vybaven hybridním pohonným ůstrojím...
neregistrovaný "Robo8"
19. 4. 2008 12:04
cierne plasty
Vyzera ako pravy off road, super.
jedine co mi vadi su tie cierne plasty na narazniku (bezove GLK). To snad nieje seriova vybava.
19. 4. 2008 12:03
Nový motor
Ještě si počkáme na novinku pod kapotou. MB slibuje V6 s 220 kW, dvoustupňovým přeplňováním, přímým vstřikem a piezoelektricky ovládánými ventily :-)
neregistrovaný "VasekC"
19. 4. 2008 12:01
Hrana
MB ted nejak jede ostrou hranu :-) Toto SUV, take nove C, no nove E bude asi taky hranit :). Jinak z premiovek je memu srdci porad nejblize MB a Volvo.
Avatar - gld
19. 4. 2008 11:40
Jedno z lepších
zástupcov segmentu SUV, žiadne nekonkrétne obliny ale krásne hrany-výborne mercedes :yes:
19. 4. 2008 11:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.