Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Když se zamilujete do Renaultu Thalia. Tento muž má hned tři

Na Renault Thalia, svého času nejlevnější osobní auto na českém trhu, si dnes vzpomene jen málokdo. Nezaměnitelný styl vozu bez řady moderních asistentů však dokázal i učarovat. František Trpák má doma dokonce tři!
Zpět na článek
9. 3. 2019 16:06
9. 3. 2019 16:30
9. 3. 2019 17:31
9. 3. 2019 20:35
10. 3. 2019 15:24
10. 3. 2019 16:43
10. 3. 2019 09:18
10. 3. 2019 11:34
10. 3. 2019 13:28
11. 3. 2019 12:41
Avatar - Ada je zase tady
9. 3. 2019 14:04
Kde je hranice normálnosti?
Na to ať odpoví psychiatři. Když pánovi nevadí, že je před ostatními za loosera... :-!
Rozbalit vlákno
6
9. 3. 2019 14:58
Re: Kde je hranice normálnosti?
Ado, co je to LOOSER? Já jen, abys tady za největšího losera nakonec nebyl sám. ;-)
9. 3. 2019 15:54
Re: Kde je hranice normálnosti?
On už jím je dávno. :-)
Avatar - white label
9. 3. 2019 16:34
Re: Kde je hranice normálnosti?
Asi mu blbne klávesa "O". ;-)
9. 3. 2019 17:01
Re: Kde je hranice normálnosti?
Já vím, že Áda by takovou začátečnickou chybu neudělal... >:D
Avatar - JirkaV8
9. 3. 2019 18:34
Re: Kde je hranice normálnosti?
Kdyz Jirous sbira S1203, co by pan nemohl Thalie? Ono ne kazdy si muze dovolit sbirat Ferrari nebo Mercedesy. Svezeni je v tom sice hrozne, ale paradoxne Thalia je relativne spolehlivy a trvanlivy vuz.
10. 3. 2019 11:57
Re: Kde je hranice normálnosti?
A už ti to psychiatři řekli, nebo ti diagnozu tají. :-!
Avatar - Uživatel_5340709
9. 3. 2019 14:13
Trápit se s jedním frantíkem,
to ještě chápu //nemáš prachy, miluješ "francouzskou tecniku", nebo seš normální ouchyl :-) //, ale mít doma hned tři kousky, to zavání masochismem a závažnou psych. poruchou. :-!
Rozbalit vlákno
1
Avatar - m.z.
9. 3. 2019 14:25
Re: Trápit se s jedním frantíkem,
>:D taky mi to přijde, jako kurs sebemrskačství, ale proti gustu...

Nemyslím si, že by na něj řidiči na dálnici zahlíželi kvůli Thalii, ale protože zavazí v levém pruhu.
9. 3. 2019 14:29
Thalia nemá místo pro hlavu na zadních sedadlech, tečka .
Ale když jde o Rumuna, jsem zvědav na nového Logana, co se objeví letos.
Máte někdo již fotky?
Rozbalit vlákno
0
Avatar - Roland Von Wagen
9. 3. 2019 15:05
Docela ho chápu.
Ve smyslu jednoduché auto, jednoduchý servis. Ale thalii bych nedal. To radši dacii, fiat nebo staršího japonce.
Rozbalit vlákno
5
9. 3. 2019 18:25
Re: Docela ho chápu.
Dávat do spojitosti coby srovnatelné Renault Thalia, Dacii a slavnou značku FIAT, to je fakt na přes h... ! 8-s
Avatar - JirkaV8
9. 3. 2019 18:38
Re: Docela ho chápu.
Stare Fiaty typu Croma, Uno, Tipo 88-95 byly urcite super. Z dnesnich bych si ale nevybral ani jeden, vsecko pro ostudu. To opravdu radeji Daciu.
Avatar - Roland Von Wagen
9. 3. 2019 19:54
Re: Docela ho chápu.
Slavný může být jak chce. Současnou produkcí se dá klidně srovnávat s Dacii/Renaultem.
10. 3. 2019 21:00
Re: Docela ho chápu.
S Renaultem jistě, s Dacii ani omylem. Svez se někdy s Loganem a pak přesedni do Tipa. Ocitneš se v jiné automobilové galaxii, ty "experte"! ;-) Nebo udělej totéž s Lodgy a 500L nebo s Dusterem a pak s 500X. Markantní rozdíl v úrovni zpracování, komfortu, designu i jízdních vlastností pozná i naprostý automobilový laik, nemluvě o mnohem větší spolehlivosti a vyšší životnosti. :-!
Avatar - Ozzman
11. 3. 2019 12:34
Re: Docela ho chápu.
Já to jel a ač je Tipo docela sympatické, tak se rozhodně kvalitou interiéru a zpracováním nemůže vyrovnat třeba Renaultu Mégane. Je to prostě lowend.
9. 3. 2019 15:06
Vy nás ale zásobujete, pane Karfík....
Tak z pohledu petrolheada je něco takového fakt případ pro psychiatra, já si ale spíš říkám ono "Proti gustu žádný dišputát"! ;-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - white label
9. 3. 2019 16:00
Mít doma...
..."harém" čítající tři Thalie? Tomu se ovšem neříká láska, ale diagnóza. :-O 8-s
P.S. F127 byl ve své třídě a době perlou, ve srovnání s Thalií.
Rozbalit vlákno
0
9. 3. 2019 16:06
Ale proč ne
když je pán spokojený. Jako náhrada zrezlého favorita či felicie to bylo super. Jezdíval jsem thálií II a dalo se to >:D
Rozbalit vlákno
5
Avatar - white label
9. 3. 2019 16:33
Re: Ale proč ne
A taky jsi měl/máš tři kousky?
9. 3. 2019 16:52
Re: Ale proč ne
Jedna thálka stačila, byla nová v metle a s klimoškou. Za ty prachy super :-)
Avatar - Uživatel_5340709
9. 3. 2019 17:52
Re: Ale proč ne
A co na to zabralo, lexaurin, projížďka v normálním autě, nebo lékař? >:D
9. 3. 2019 18:44
Re: Ale proč ne
Já jsem těžký, nevyléčitelný případ, rád ujíždím na lowendech >:D
9. 3. 2019 20:33
Re: Ale proč ne
Jsem rád že nejsem jediný
Avatar - Beefcake
9. 3. 2019 16:30
Thalia
Kolega ho kedysi mal, volal ho PaTalia.
Rozbalit vlákno
0
9. 3. 2019 17:11
Stockholmský syndrom....
.... jinak tenhle vztah k Thálii asi nazvat nelze.... nalítá jen do práce 20tkm ročně touhle nebezpečnou, podmotorovanou, morálně zastaralou popelnicí a ještě ho to baví >:D a nejen to, ještě kupuje značkové díly a preventivně je mění....

třešničkou na dortu je ta třetí Thálie v garáži, jen pokles její ceny, pojistka atd. musí ročně udělat nějakých 10-15.000Kč.... opravdu hezká částka za ten pocit že mám záložní auto....

Kdyby dva tyhle střepy prodal a koupil si normální auto, patrně by na tom ještě ušetřil.... ;-)
Rozbalit vlákno
2
9. 3. 2019 20:59
Re: Stockholmský syndrom....
Nebezpecnou a podmotorovanou? Jak si k takovymu blabolu dosel?
10. 3. 2019 15:20
Re: Stockholmský syndrom....
Jemu to tak vyhovuje a tvoje rečičky sú len prázdnym machrovaním, ty normální auto >:D
Avatar - 3_diamanty
9. 3. 2019 17:31
poznam to
aj my sme v lete 2017 predali feldu typkovi ktory mal dalsie dve feldy... mily prijemny mlady muz ktory proste ma zalubu v danom aute... hycka si ich .. opravuje.. a tak povediac aj zbiera ... takze nic vynimocne... jedna sa o akusi formu zapalu pre dany typ auta .... pre zmenu otcov kolega v praci mal zase este donedava dve satrucje skodovky 1000MB-cky ... az nakoniec z nich spravil jednu pojazdnu ktoru ale nakoniec predal ... na parkovisku nam tu zase parkuju dva takmer rovnake starsie cierne sharany.. uplne ze rovnake fakt... az nedavno som si vsimol ze ich ma jeden a ten isty clovek ... sranda ze jo ... takze taketo nieco nie je nic vo svete aut vynimocne a thalia je fajn prakticke auto na kazdy den... takze da sa pochopit ze ak sa niekomu paci tak dnes si taketo auto moze zohnat za par babiek aj hned 3 .. :yes:
Rozbalit vlákno
0
9. 3. 2019 18:46
Vážně vás nechápu
Proč by pán nemohl mít 3 Thalie? Evidentně mu vyhovují, hrabe se v nich a je šťastný... Co je na tom špatného?

Stejně jako vy si myslím, že je Thália šrot, ale není to důvod se někomu posmívat ;-\
Rozbalit vlákno
4
Avatar - white label
9. 3. 2019 19:44
Re: Vážně vás nechápu
Špatného na tom samozřejmě není nic (nevím, kdes na to přišel), na druhou stranu, úplně normální to taky nebude, jinak by o tom zřejmě nevznikl článek... ;-)
9. 3. 2019 20:30
Re: Vážně vás nechápu
Tak si přečti ty komentáře na náma... nic víc k tomu nemá smysl psát ;-)
Avatar - white label
9. 3. 2019 23:44
Re: Vážně vás nechápu
Osobně na tom vidím k "pozastaveníů pouze to, že má doma ty Thalie tři najednou. :-)
Avatar - twistedTSD
9. 3. 2019 23:38
Re: Vážně vás nechápu
:yes: Taky nevím, proč by mě jeho garáž měla pobuřovat.
9. 3. 2019 19:16
Vlastná skúsenosť
Sám som si jednu v r. 2009 kúpil. Výbava Privilege, takže to malo viac menej normálnu výbavu. Mám ju doteraz, 165000 km a jediná závada bola prasknutá hadica od serva. Minulý rok som kúpil novú Mazdu CX-5 výbava Revolution, takže ozaj bohatá. Mazda bola 4 x drahšia ako Renault. Doteraz ale nemám absolútne žiadny problém sadnúť do Thalie a ísť kľudne aj do Chorvátska. Jazda je samozrejme diametrálne odlišná, ale zadanie plnia obe autá
Rozbalit vlákno
1
9. 3. 2019 21:01
Re: Vlastná skúsenosť
To ovsem nekteri tady v diskuzi mentalne stejne nepoberou. ;-) Pro ne je proste Thalie odpad.
Avatar - holden2
9. 3. 2019 20:35
no a?
koupil si auto jaky mu vyhovuje a hlavne si ho koupil za svoje zdaneny prachy. jezdi v tom protoze chce. to neni zadnej imbe*cilni bl*becek co rozvazi letaky na susenky a damske vlozky. pro ty je tu skdovka. skodovka je hnuj pro dobytek. skodovkou jezdis protoze musis. skodovka se nekupuje ale fasuje. jo jeden gumar rozumu mdleho tu nedavno vykrikoval ze maj doma sest skodovek a to je horsi diagnoza
Rozbalit vlákno
2
10. 3. 2019 15:24
Re: no a?
Ano jiste holdene, je to hnuj pro dobytek co se fasuje, uz si zo rekl vsem a vsude...... klid, pilulky, zapit a spat
Avatar - holden2
10. 3. 2019 16:43
Re: no a?
dozvis se to jeste mockrat, takze klid, pilulky, zapit a spat
10. 3. 2019 09:18
mustang
A ja kdysi vykolejil kamaradku, kdyz jsem ji rek kolik mi zere Mustang. Prej, ze jsem dost neprakticky a asi ne moc rodinny typ. To tenhle pán mysli ne na jedny, ale hned na dvoje zadní vrátka. Viz ta pasáž z uloženkou, co kdyby se jedno auto vysypalo. Mazec. Kazdej jsme nejakej
Rozbalit vlákno
0
10. 3. 2019 11:34
Syndrom Thalia
Pokud pominu fakta, že první Thalia je vzhledově otřesná, a druhá se mi jen nelíbí, tak je to vskutku zajímavý objekt na silnici.
Kdykoliv se to předemnou zjeví, automaticky již mám předsudek, že mě čeká pomalá jízda, zmatené manévry apod. Z 90% se to bohužel vždy potvrdí.
Na druhou stranu, když jsem jednou s Thalii jel, tak jsem byl na silnici přímo neviditelný. Všichni ostatní na mě doráželi a dělali ze mě překážku provozu i když jsem jel normálně. Moc příjemné to tedy nebylo :-)
Podobně to umí ale i Fabia sedan, Daewoo Matiz, Opel Agila a jiné kloboukové vozy
;-)
Rozbalit vlákno
6
Avatar - white label
10. 3. 2019 12:58
Re: Syndrom Thalia
"...když jsem jednou s Thalii jel, tak jsem byl na silnici přímo neviditelný. Všichni ostatní na mě doráželi..."
Pokud bys byl "na silnici přímo neviditelný", těžko by na tebe všichni ostatní doráželi...
Podle toho co následně píšeš, si na ostatní naopak působil jako červený hadr na býka.
Avatar - xxc
10. 3. 2019 13:28
Re: Syndrom Thalia
Aj Thalia dokaze jazdit normalne, len sa v nej clovek musi trocha snazit. Inak je to pravda, ze take auta su symbolom pomalosti. Svojho casu to bolo otrasne jazdiace auto, na ktore sa stazovali aj recenzenti.
10. 3. 2019 21:03
Re: Syndrom Thalia
Na Thalii byly fajn jen 2 věci - cena (ovšem nikoliv v prvních letech prodeje I. generace, výrazné zlevnění přišlo až později) a objemný kufr. Řadě Čechů to ovšem stačilo ke štěstí, resp. muselo stačit, protože na lepší nové auto prostě neměli... :'-(
Avatar - palix
11. 3. 2019 06:31
Re: Syndrom Thalia
Celkom by som potvrdil to, čo píše "RS". Síce som Thaliu našťastie nikdy nemal, ale mal som donedávna modrú Astru G. Jazdil som normálne podľa predpisov + 10% naviac a "Všichni ostatní na mě doráželi" :). Mali asi potrebu ma stále obehnúť. Po výmene auta to akosi prestalo. Môj štýl sa nezmenil, len vodiči za mnou sú spokojnejší. Možno je to tým, že moje súčasné auto je viac viditeľné (biela farba), alebo tým, že má 2 výfuky.... Alebo len nevyzerá "slabo".
Avatar - xxc
11. 3. 2019 12:41
Re: Syndrom Thalia
Ide o prvy dojem, ked auto nepoznam, ale pri niektorych je velmi velka pravdepodobnost, ze pojdu pomaly. Pri inych autach je pravdepodobnost, ze pojdu rychlo (aj ked niekedy idu pomaly a treba ich obehnut). Uplne rovnake to je pri aute so xenonami (teraz mozno led), ked su rovnake auta, rovnako rychlo som jazdil, ale autu so xenonami skor a castejsie uhybali auta do praveho pruhu :-)
Avatar - palix
11. 3. 2019 17:36
Re: Syndrom Thalia
Obecne by som povedal (neurazte sa prosím), že jednými z najhorších vodičov sú vodiči Octavii. Ale... Ak si človek uvedomí, koľko Octavii jazdí po cestách, tak je jasné, že práve v Octavii stretneme najrôznejších vodičov - od slušných po arogantných. takže veľmi a nedá zovšeobecňovať.
Na druhej strane v lacných autách typu Thalia, Punto Classic... jazdia často naozaj ľudia, ktorí idú po ceste 70 -kou. Najčastejšie niekde medzi obciami.