Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Start dlouhodobého testu Citroën Berlingo 1.5 BlueHDi EAT8 – Vítej v rodině

V redakční garáži máme dalšího parťáka, který nám bude dělat společnost déle než je zvykem. Je jím Berlingo, klíčový model značky Citroën.
Zpět na článek
20. 3. 2019 13:28
20. 3. 2019 16:16
20. 3. 2019 13:28
Re: co je
"- Ovládání vyhřívání dveří" ?
Rozbalit vlákno
0
20. 3. 2019 13:40
Re: Máte to za trest?
Jezdil jsem s druhou generací. Tehdy to bylo ještě docela nové auto. Byl jsem poměrně nespokojený - hlavně s podvozkem. Na tahání přívěsu opravdu nevhodné auto.

Co se týká infoaimentu, tak mám zkušenost u Peugetu. Strejda potřeboval připojit telefon. Spárování ovšem bylo nějaké špatné. tak jsem chtěl spárování vymazat a nahrát znova. Jenže to spárování vůbec nešlo vymazat. Vždy jsem smazání potvrdil a čekal. Čekal jsem klidně 10 minut a nic. Pak jsem to vzdal. Strejda to vzal do servisu a prý jsme nečekali dostatečně dlouhou dobu >:D >:D
Rozbalit vlákno
2
20. 3. 2019 13:54
Re: Máte to za trest?
Projel jsem tuhle trojku a je to super auto
23. 3. 2019 09:10
Re: Máte to za trest?
https://youtu.be/***a-4j0Gb8

Testoval jsem ho a je to jeden z kandidátů na nové rodinné auto.....
Avatar - 3_diamanty
20. 3. 2019 13:53
Re: berlingo je fajn
paci sa mi jeho "genetika" ktora nepodlieha imidzu ani nepraktickosti ... a vedel by som si prave berlingo ( ako uz jedno z mala dnesnych MPV ) predstavit ako rodinne auto na kazdy den ... a na dlhe rodinne jazdy a dovolenky s takymto nalozenym MPVeckom hadam aj ten dizel by ma nebolel aj ked chybajuci 4 valcovy benzin tu stejne zamrzi .... kazdopadne berlingo ma moje sympatie na rozdiel od vacsiny inych novych citroenov a je to jedno z tych aut s ktorym by sa nejake tie roky kazdodenneho zivota prezit urcite s radostou dali .... vidim tu v perfektnej symbioze hned niekolko faktorov ( praktickost - cena - priestrannost - celkova hodnota - pouzitelnost ) :yes:

rovno pod oknom tu mame jedno nove modre berlingo a som doslova ohromeny jeho robustnostou a nazvime to aj tym "celkovym objemom" kasne .... ked zvazim ako vedla neho posobi este ta prva generacia berlinga... tak to uz dnes vobec ani nejde zrovnavat... neskutocne v jake rodinne auto sa berlingo casom vypracovalo ale sedi mu to... nie je to za mna zle prave naopak... ladi mu to takto ako nikdy predtym :yes:

PS: auto ma dlzku na urovni eclipsu crossu ( dokonca je od neho este o 2mm kratsie ) ale dal by som krk ze navonok v reale na mna posobi akoby bolo od neho aspon o cislo vacsie ( asi to robi ta vysoka a akoby "autobusova kasna" ) ... len teraz neviem ci tento dojem je vyhoda alebo nevyhoda >:D .. no kazdopadne posobi na mna hodne masivne a to aj v tmavej modrej ci inej tmavej farbe .. idealny rodinny kriznik :yes:
Rozbalit vlákno
4
20. 3. 2019 20:27
Re: berlingo je fajn
Berlingo nie je MPV.
A nie je to ani ideálny rodinný krížnik, podobne ako ostatné autá v tejto kategórii. Do ideálu mu ešte čo-to rozhodne chýba.
20. 3. 2019 20:34
Re: berlingo je fajn
já se vždycky sám sebe ptám, kolik aut ty máš a pravidelne používáš. a podle tvých komentu jsem došel k názoru, že po světě nejezdí auto, na který bys neměl jasnej názor. A kdyby přece, aspoň ho vídáš u vás na ulici >:D >:D >:D
21. 3. 2019 16:44
Re: berlingo je fajn
je to troll
21. 3. 2019 18:52
Re: berlingo je fajn
Podľa seba súdim teba?
Avatar - CICERO
20. 3. 2019 14:14
Sbalit vlákno
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Rozbalit vlákno
16
Avatar - 3_diamanty
20. 3. 2019 14:22
Re: čau lidi...
za mna maximalne do pohody auto ... uplne ze uz na pohlad sala z neho pohoda bytelnost praktickost

PS: ono je to dnes uz rifter nie partner.. ale vieme vo co go :yes:

v reale na mna rifter posobi miestami az nenapadne na rozdiel od putavejsieho berlinga .... rovnako palubka berlinga je za mna daleko skusnutelnejsia ako v rifteri ( ale je to individualne jasne ) :yes:
Avatar - Ozzman
20. 3. 2019 15:15
Re: čau lidi...
Ty jsi ho zkoušel? Řídil si ho ? Jak jede ? Stejný motor ? A k té bytelnosti a praktičnosti, co jsem znal starší Berlingo, mělo docela tenké dveře a třeba podobně koncipované VW a Fordy mi přišly o trochu lepší a bytelnější? Tady je to lepší? Třeba bouchnutí dveřmi bylo kovové, jak u staré Škodovky...
Avatar - 3_diamanty
20. 3. 2019 15:26
Re: čau lidi...
jasne toto je uz uplne ina liga ... na to netreba ziadne vedecke testy... nove berlingo je famozne :yes:
Avatar - Ada je zase tady
20. 3. 2019 15:29
Re: čau lidi...
Až na ten hmyzí ksicht s nesmyslnými světlomety :no: :no: :no:
Avatar - KANKUNEN
20. 3. 2019 15:34
Re: čau lidi...
Toppere, od té doby co si ztrojkosočtvercoval, tak si ztroj***ěl.
Avatar - honzaHK
20. 3. 2019 22:47
Re: čau lidi...
Hahaha...upřímně jsem se zasmál, dobrý :yes: >:D
Avatar - Hammunasakra
21. 3. 2019 09:46
Re: čau lidi...
No já se nezasmál = nový verzi designu a vlastně i (zhoršený) funkčnosti stránek = ACZ :no: :'-(

Skoro všechno špatně = teda všechno hůř. Zkusim eště na mobilu jestli je aspoň něco líp ale zatim = všechno hůř ;-\
Avatar - Ozzman
20. 3. 2019 15:38
Re: čau lidi...
A odpovíš mi alespoň na jednu z otázek prosím? Nebo soudíš jen na základě pohledu z paneláku? 8-s
Avatar - 3_diamanty
20. 3. 2019 15:49
Re: čau lidi...
z balkona je dobry vyhlad... to bohate staci >:D :yes:
Avatar - Ozzman
20. 3. 2019 15:52
Re: čau lidi...
Ok... a takhle je to u tebe se vším ;) Takže nevíš nic >:D
20. 3. 2019 20:41
Re: čau lidi...
Podvozkovo išiel hore, Riadenie je síce bez zvláštnej odozvy, ale podvozok smeruje auto jak po koľajniciach a slušne filtruje nerovnosti. Podbehy by mohli byť lepšie odhlučnené, o jamách sa dozvieš viac sluchom ako rázmi do podvozka. Aerodynamický hluk na diaľnici tam tiež je, vysokú hranatú karosériu a rozmerné zrkadlá sa im celkom oklamať nepodarilo. Motor bol diesel 75 kW/100k, a na toto auto je tak-tak, diaľničných 130 mu trochu trvá a vyššie to už veľmi nejde. Tých 130k silnejšieho HDi sa bude hodiť. Spotrebu predavač uvádzal v priemere 6,5 litra, nižšie sa vraj nedostal. Aspoň toľko z mojej krátkej jazdy.
Z praktického hľadiska ho hodnotím slabšie ako moje súčasné Kangoo, odkladacia polica nad čelným sklom je tesná a jej využiteľnosť slabá, vzadu pod stropom odkladacie priestory nie sú, len v prípade príplatkového stropného modulu, ale odtiaľ sa drobnosti sypú na hlavu. [odkaz] Boxy vzadu nad oknom sú fajn, akurát už do kufra nedáš nič vyššie. Sú dosť veľké, len vraj nemajú veľkú nosnosť. Stolíky na zadnej strane operadiel predných sedadiel sú škaredé a veeeľmi nízko, ak tam sedí človek normálneho vzrastu, tak má problém ich kvôli kolenám vyklopiť. [odkaz] ( 3:48 min) Na zadných sedadlách je celkovo menej miesta ako som od takého robustného auta čakal. Trčiaci háčik pri otvorených zadných dverách tiež nie je celkom šťastné riešenie. [odkaz]
Čo je o triedu lepšie ako predtým, je infotaiment, vpohode pripojíš mobil, navigáciu z neho zobrazíš na displeji, dosť dobre fungovalo hlasové ovládanie. To je k dosť dobrému podvozku druhé plus. Mínus za nepraktické riešenia odkladacích priestorov a stolíkov v interiéri, a hlavne za cenu. Trochu to dovybavíš a si na cene C4 Space Tourer, v slušnej výbave to pod 20 tis. € nebude, so silnejším motorom zvlášť.
20. 3. 2019 21:55
Re: čau lidi...
Měl jsem od novoti druhou generaci 66 kW. 150 tam bylo natotata. A šel dál.
21. 3. 2019 18:53
Re: čau lidi...
Prázdne auto s vetrom v chrbte? Plyn po podlahu a smrť v očiach... >:D
23. 3. 2019 09:07
Re: čau lidi...
Nosnost zadní horní krabice je 10kg
20. 3. 2019 19:33
Re: čau lidi...
Já nemám zkušenost s podobným Fordem nebo VW, ale nové Berlingo mi přišlo v pohodě, neměl jsem z toho auta pocit jako z prosklené dodávky ale fakt jako z osobáku, rozhodně mi to přišlo bytelnější než C4 Cactus. Mít rodinu, tak to beru.
Avatar - Blue Sun
20. 3. 2019 16:16
Re: Jedno
z aut, nad kterým velmi přemýšlím na pozici nového povozu... Tak uvidíme, co z testu vyjde. Až s ním na podzim skončí, to bude tak akorát ideální doba.
Rozbalit vlákno
0
20. 3. 2019 16:26
Re: Predné svetlá
Zaujímalo by ma ako sa na tom vymienajú žiarovky v predných svetlách . Svetlá vypadajú dosť utopené .
Rozbalit vlákno
3
Avatar - Blue Sun
20. 3. 2019 16:43
Re: Predné svetlá
Přes výfuk.
Ne, teď vážně. Stačí se podívat na fotku motorového prostoru. Světla jsou krásně přístupná, je to vidět na druhém snímku motoru.
23. 3. 2019 08:38
Re: Predné svetlá
Aj by som si pozrel tie fotky ,keby mi fungovala galéria . Vôbec sa mi nedajú prezerať fotky .
26. 3. 2019 11:25
Re: Predné svetlá
Ok,už to vidím . ;-)
21. 3. 2019 16:27
Parkovací senzory a infotainment
Dobrý den,

díky za článek. Vlastním nové Berlingo XL 1.5 v manuálu zhruba měsíc. Nejsem náročný řidič a auto jsme pořídili hlavně kvůli velkému zavazadlovému prostoru. Je škoda, že verze XL nelze objednat s panorama střechou a úložným prostorem ve stropě (dle prodejce prý kvůli pevnosti karoserie). Jízdními vlastnostmi i designem mi vůz vyhovuje. Nevím, jak slabší motory ale s 1.5 jede celkem slušně. Mile mě překvapil hluk uvnitř vozu, který je za jízdy nižší ve srovnání s naší bývalou Mitsubishi ASX.

Velmi by mě zajímaly vaše zkušenosti se zmíněným infotainmentem a připojením Android telefonu. Mě se podařilo připojit přes Bluetooth telefon pro volání přes integrované hands-free. To funguje dobře. Problémy mám však s připojením telefonu přes MirrorLing a Android Auto. Zaprvé, aplikace Android Auto není oficiálně ke stažený na českém Google Play. Lze však dohledat instalační soubor na internetu a nainstalovat ručně. Bohužel propojení telefonu přes Android Auto mi funguje pouze při připojení přes USB kabel, nikoliv bezdrátově přes Bluetooth. Navíc je propojení dosti nestabilní, ne vždy se podaří spustit např. Google Maps navigaci, přehrát hudbu se mi zatím nedaří vůbec. Propojení telefonu přes MirrorLink se mi také nepodařilo. Vůz jsem cíleně pořídil bez integrované navigace v domění, že použití telefonu navigaci nahradí. Snad se tyto problémy podaří vyřešit upgradem systému ve vozidle.

Další drobností, která mě však ukrutně vytáčí je fakt, že LCD displej nelze vypnout?! Tlačítkem pro "vypnutí" lze pouze vypnout zvuk, avšak displej stále svítí, což považuji hlavně při jízdě v noci za velmi nepraktické. Vzhledem k tomu, že displej nezobrazuje žádné kritické informace ohledně jízdy, nechápu, proč nelze vypnout? Navíc mi přijde, že displej nemá automatickou korekci podsvícení dle okolního světla. Toto lze nastavit pouze v menu, což je za jízdy nepraktické. (Pokud má displej automatickou korekci podsvícení, tak mě prosím opravte, ale v manuálu se toho mnoho nepíš
Rozbalit vlákno
3
22. 3. 2019 21:00
Re: Parkovací senzory a infotainment
Display jde vypnout pomoci ikonky vpravo nahoře (takové to ozubené kolečko), kde dole na listě zvolíte režim “Dark” s měsíčkem...
23. 3. 2019 09:04
Re: Parkovací senzory a infotainment
Jo, režim dark mají Citroeny tak dvacet let. V C5 mi po zapnutí zůstane svítit jen tachometr....
23. 3. 2019 09:05
Re: Parkovací senzory a infotainment
Jo, režim dark mají Citroeny tak dvacet let. V C5 mi po zapnutí zůstane svítit jen tachometr....
Avatar - trapid
23. 3. 2019 23:32
dnešní Citroën
Tak nějak se nemůžu zbavit dojmu, že v posledních letech sleduji smrt Citroënu v přímém přenosu.
Anebo jsem jen přespříliš konzervativní, když od takové klasické automobilové značky očekávám, kromě futuristických vozů i něco jako konkurenci pro Golf nebo Passat?
Tedy nástupce modelů ZX, Xsara, C4, případně Xantia a C5. Proč dnes Citroën neumí vyrábět NORMÁLNÍ auta ???
Jako milovníkovi a mnohaletém (spokojeném) majiteli vozidla této značky je mi smutno :'-( .
Rozbalit vlákno
0