Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Kia Sportage 2.0 CRDi SCR MHEV 4x4 8AT GT Line – 48 voltů nemá jen Audi Q8

Jak splnit normu Euro 6d Temp? Třeba tak, že ke stávajícímu motoru přidáte hybridní technologii. Přesně tak to udělala Kia v případě 2.0 CRDi.
Zpět na článek
2. 4. 2019 23:56
Re: K čemu je takovy motor?
Subaru s CVT má stálý pohon všech kol v poměru 55% ku 45%.
Avatar - .StenLi.
2. 4. 2019 13:51
Re: Nu a proč ne
Piseme o roznych veciach. Ja o najnizsej spotrebe a ty o najvyssej ucinnosti. Najnizsiu spotrebu ma hybrid mimo mesta, (nepisal som o dialnici) a kedze je umerana efektivite, aj ta je vyssia mimo mesta. Ucinnost, resp. efektivita hybridneho systemu sa sklada z efektivity ICE a efektivity trakcneho motora, nabijacky a generatora.
Najvyssiu tepelnu efektivitu dosahuje ICE pri atkinsonovom rezime znizenia efektivneho objemu motora a to castejsie mimo mesta ako v meste kde kvoli castym akceleraciam pracuje ICE casto v klasickom rezime, kvoli slabemu elektromotoru a malej baterii ktore same nestacia na rozbeh bez brzdenia premavky za sebou.
Efektivita rekuperacie ma daleko od 100% kvoli stratam pri nabijani a spotrebe v elektromotore, ale hlavne kvoli stratam pri generovanim, pretoze v baterri nemoze byt ulozena vsetka energia vyrobena pri plnej rekuperacii (prudsie brzdenie) kvoli prilis vysokemu vykonu ktory baterka nezvladne a toto sa opat deje castejsie v meste pri prudsom brzdeni na semaforoch ako pri pozvolnejsom brzdeni z 90 na 50 pri vjazde do obce.
Tento problem s neschopnostou vyuzit rekuperovanu el. energiu je este vyraznejsi pri EV kde maju motor/generatory vyrazne vyssi vykon rekuperacie, u Tesly stovky kW, ale aj na nabijacke zvladnu S a X "iba" 125kW a Model 3 250kW a trecie brzdy sa teda musia pouzit aj vtedy kedy ich vlastne vobec netreba. Idealne riesenie by bolo mat na kazdom kolese osobitny elektromotor s vysokym vykonom ktory by mohol nahradit trecie brzdy uplne aj v ramci ESP a energy peak ktory by nedokazala vstrebat baterka by sa potom spotreboval v menici el. energia > teplo, alebo este vyhodnejsie by sa ulozil v superkondenzatoroch. Toto vyvijaju mnohe spolocnosti a je to aj dovod kupy Maxwell spolocnosti Teslou. Snad sa dockame kondenzatorov a vykonnejsich elektromotorov aj v hybridoch a spotreba v meste pojde este vyraznejsie.
2. 4. 2019 13:48
Re: K čemu je takovy motor?
Casy ked Subaru malo poriadny plnohodnotny trvaly pohon 4x4 su uz prec. Dnes najdes u Subaru namiesto medzinapravoveho diferencialu len spojku ktora podla potreby pripaja pohon druhej napravy.
2. 4. 2019 10:32
Štípněte mě,
jestli čtu dobře. Hybridní naftové kompaktní SUV s mizernou dynamikou a spotřebou 8l, to vše za víc jak 900t a dostalo 4 hvězdy? :-O
2. 4. 2019 09:42
Re: Nu a proč ne
Ja teda neviem, ale podľa dostupných informácií, je to presne naopak. Hybridný systém má najvyššiu účinnosť práve v meste, kde pri častom zrýchľovaní a dobrzďovaní výrazne napomáha krútiacim momentom. Pri diaľničných rýchlostiach je tento systém prakticky uspaný, ale hádať sa nebudem: https://www.mojelektromobil.sk/hybrid/
2. 4. 2019 09:19
Interiér
Hybrid sem a hybrid tam, je úplne jedno ako sa ktorý systém volá, podstatné je, či funguje, alebo nie. Bohužiaľ, nielen pre Kiu, jediné reálne a prakticky fungujúce hybridné systémy má Toyota/Lexus, zvyšok sa viac menej len o niečo pokúša. Sportage je výborné auto aj s „normálnym“ pohonom a testovaná konfigurácia je vyslovene novinárska „Ctrl+A“ verzia, ktorým veľa nestretnete. Osobne musím vyzdvihnúť interiér, ktorý je výrazne lepší ako v sesterskom Tuscone a rovnako dobrý ako napr. v Ceede, ktorý je podľa mňa aktuálne jeden z najlepších. Po presadnutí z napr. Focusu máte pocit, že sedíte v Bentley. Posun, ktorý Kórejci urobili je vidieť v celom spektre, nedávno som mal možnosť jazdiť Stingerom GT, ale aj štvorvalcovým „základom“ a porovnať to s Jaguarom XE v plnke. Jazdné vlastnosti v oboch prípadoch výborné....vo zvyšku Jaguár o 2 triedy horší. A zlatú malinu dostáva Tesla 3, ich interiér proste nevymyslíš, to je na diagnózu. To som ale odbočil. Sportage je výborným autom, ktoré v bežnej konfigurácii, bez akýkoľvek pseudo ekologických sračiek dostane o 250 000 CZ menej a urobí Vám rovnakú, ak nie väčšiu radosť.
Avatar - 3_diamanty
1. 4. 2019 22:43
Re: Vyšší cena?
palubovka je ozaj na pochvalu... ziadny trciaci tablet suhlas... toto sa paci aj mne... ale zrovna tato kombinacia motora je nekupitelna... draha s malym kufrom a spotrebou na urovni benzinu .... to radsej benzonovy eclipse cross... dokonca ten bude v kabine este aj vacsi .. aj kufrom... a dynamiku ma podobnu... aj spotrebu... k tomu je este o par stovak tisic lacnejsi a iste aj podvozkovo lepsi ( so 4x4 SAWC ) ako tento hroch .... :yes:
1. 4. 2019 22:41
Re: Na co hybrid?
No hlavně je tragická dynamika, Ateca je vedle toho "supersport".
http://www.zeperfs.com/…uel7788-6379.htm
Další hybrid, který má na papíře 185 koní, ale podle reálné dynamiky o 40 méně.
Avatar - 3_diamanty
1. 4. 2019 22:39
sportage
ako taky sa mi paci ale zrovna tato kombinacia je priserna.... este aj spotreba nic moc.. k tomu cena skoro melon... hmotnnost 1,7 tony... k tomu len 439 litrov kufor? .... no za mna strasny hroch... pritom to auto vie byt inak fajn len to chce vhodnu kombinaciu ... no ale aspon teda tie disky sa mi pacia aj modra farba je pekna...

PS: inak takuto "uzasnu" spotrebu dokaze mat aj nejedno benzinove SUV... ktore bude aj podstatne zivsie lahsie a vo vysledku aj lacnejsie a s vacsim kufrom.... :yes:

PS: no ale ked sme uz pri dizloch tak za 8 litrov dokaze jazdit aj velke sorento so 147kw ... takze tato spotreba sportagu so 136kw je ozaj nic moc .... k tomu vsetkemu auto za melon s kufrom na na urovni o pol melona lacnejsieho a celkovo mensieho rapidu spaceback... proste praktickost nadovestko... ( zlaty eclipse cross v benzine )
1. 4. 2019 19:31
K čemu je takovy motor?
Moc nechápu reálný přínos takového motoru. Udávané spotřeby dosáhne Forester v benzínu a s trvalým pohonem čtyř kol.
Avatar - lamal
1. 4. 2019 19:03
Dizajn
Podla mna najskaredsie SUV... nekonzistentne a neelegantne tvary, ani ´´dynamicke´´ to nie je ... proste divne + tiger nose... :'-(
Nechapem tiez nesurod zadnej casti s predkom, ako dve odlisne auta, som myslel ze sa to uz novej Korei tykat nemoze (v minulosti celkom casto) ...

Odpoved je Hjundé, na to sa da bez vycitiek pozerat v kategorii SUV tejto velkosti ...
Dynamika je fakt trestná na papieri, je to tazke auto... spotreba podpriemer, verim ze reál emisie to asi splni, no pride mi ta dan vysoka... pruzne zrychlenie by mohlo byt dobre, o tom cas 0-100 moc nepovie... Celkovo by som si kupil Hjundé a bolo by... spolahlivosti, bezpecnosti a kvalite u H/K verim bez problemu.
1. 4. 2019 18:53
Re: Na co hybrid?
Klasicka situacia, kedy hybrid je uplne zbytocny: sice spotrebu neznizi, ani zrychlenie 0-100 nezlepsi, ale zato prida kila navyse, a este ukradne priestor v kufri. No nekup to!
1. 4. 2019 17:16
Re: Na co hybrid?
Fakt nechápu na co je takový mildhybrid. Moje Volvo XC60 AWD je delší, širší, vyšší a těžší, přesto s ním běžně jezdím za 7,5 litru a i axceleraci má asi o vteřinu lepší. ;-)
Avatar - .StenLi.
1. 4. 2019 16:23
Re: Nu a proč ne
Pan dochodca, hybridny sysem dosahuje najnizsiu spotrebu prave mimo mesta, kedze je tam viacej klesani ako v meste ;) a viacej vahy usetrite vylozenim jedneho psa z auta :), fakty nepustia. Tento nepodarok vsak nie je hybridny system kedze nie je schopny pohanat auto rekuperovanou energiou a zaroven rekuperuje zalostne malo, prakticky iba to co zvysi po brzdenim motorom - co uplne odporuje principom hybridov a teda nema sancu nieco realne usetrit. Tymto nepodarkom co setria iba na papieri by malo byt zakazane pouzivat nazov hybrid a robit im zle meno.
Avatar - Jaros71
1. 4. 2019 16:16
Re: Vyšší cena?
Auto vypadá dost dobře , žádný trčící tablet atd.. :yes:
Cena za HYBRID je ovšem dost děsivá...u středního KOREJSKÉHO SUV. :'-(
1. 4. 2019 15:27
zpřevodování
Citace: Použité zpřevodování je kupodivu kratší, než očekáváte, což dokazují otáčky motoru na osmičku při rychlosti 130 km/h asi 1900 za minutu. V porovnání s manuální převodovkou jsou všechny kvalty kratší, což je jasný bonus osmi převodů
Moc nerozumím pointě tohohle "bonusu". U osmikvaltu bych naopak čekal jako bonus širší rozpětí převodovky a tedy nejvyšší kvalty hodně dlouhé

Citace: Zatímco třeba pětka je u manuálu už rychloběh, u automatu se vyznačuje převodem 1,219:1 a je tedy ještě „do tahu“.
Bez znalosti stálého převodu je takové posuzování velice mlhavé
1. 4. 2019 15:01
Na co hybrid?
No, reálná spotřeba tohoto "hybridu" je docela tragická. Dohledal jsem si pro porovnání na auto.cz test Atecy 2.0 TDI DSG 4x4. Měla v něm spotřebu 8l/100km, tedy stejně jako tahle Kia. A bez baterek.
1. 4. 2019 14:56
Re: Nu a proč ne
Jak by řekl Jan Čech, hybridní pohon je zde proto, aby minimalizoval ztráty vzniklé zabudováním hybridního pohonu.
Avatar - N6600
1. 4. 2019 14:49
Re: Kolik hvězd?
Asi to fakt opravuju za pochodu. Dal som refresh a uz je to formatovanie spravne. Ale nez sa tak stalo, dostal som Error 401 Bad Request. Pomohlo pockat asi 4 sekundy a znovu refresh.

Tato stranka zije to vlastnym zivotom a musi sa s tym jednat v rukavickach :D
Avatar - N6600
1. 4. 2019 14:44
Re: Kolik hvězd?
Jop, uz ich tiez vidim. Mimochodom, clanok na hlavnej stranke ich uz ma tiez. Akurat len, ze prekryvaju ikonky fotaku a bubliny. Takze skocit rovno do fotogalerie, alebo diskusie nie je mozne. Detail typu, ze ani neviem, kolko fotiek a prispevkov ten clanok ma, uz ani nespominam :)
Avatar - wakantanka
1. 4. 2019 14:37
Re: Nu a proč ne
S porozumením? No to ťažko :D Ale na druhej strane v jeho veku ... asi je rád, že ešte vôbec niečo prečíta. :D
1. 4. 2019 14:34
Re: Nu a proč ne
Ake tazke baterky? O com ty zase tocis? Je tam mild-hybrid, ktory ma len malu lahku Li-ion baterku. Boze Ado radsej keby si cital s porozumenim.
1. 4. 2019 14:32
Re: Kolik hvězd?
Dostala 4 *. Mobilna appka to ukazuje.
Avatar - Ada je zase tady
1. 4. 2019 14:32
Nu a proč ne
Vymontovat z toho ty zbytečné těžké baterky jistě bude možné, stejně je člověk při jízdě mimo město tahá zbytečně, a jezdit jen s dieselem. Odlehčený vůz bude i lépe akcelerovat.
Avatar - Ozzman
1. 4. 2019 14:24
Re: Kolik hvězd?
Už jsem zahlédl 4 hvězdy, ale nějak to tam bliká, takže to asi opravují za pochodu :D
Avatar - N6600
1. 4. 2019 14:22
Re: Kolik hvězd?
Tiez som nenasiel, kolko hviezd to dostalo :) Myslel som, ze som slepy a len to nevidim. Ale zda sa, ze to nie je mnou.
Avatar - Ozzman
1. 4. 2019 14:08
Kolik hvězd?
Dostala? Nějak přes ten nový web nejsou hvězdy vidět :D

Sice to není špatné auto, ale elegance předchozí Sportage nedosahuje, interiér je lepší, to se zas musí nechat.