Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Pokřivené tržní prostředí a velmi zavádějící článek
rohYpnol
| 13. 4. 2019 10:05
Růst u hybridů je jen důsledkem pokřiveného tržního prostředí, kdy e začínají nesmyslně zvýhodńovat jinak nekonkurenceschopné hybridy.

Takže růst hybridů sice ano, ne v důsledku uměle vyvolané poptávky :-!
Hybridy
Xylo
| 13. 4. 2019 10:52
Podle mého názoru je zvýšený prodej hybridů dán změnou náhledu na problematiku individuální dopravy. Tím, že si lidé kupují hybridy snaží se přispět k lepšímu ovzduší ve svém okolí a zároveň nemusí omezovat své požadavky na přepravu.
Re: Hybridy
pradeda777
| 13. 4. 2019 11:40
...jo, změna náhledu pod tlakem elektroeko propagandy.... :-!
Re: Re: Hybridy
J@...
| 13. 4. 2019 11:59
Možná, ale velký podíl na tom má také hustota dopravy.
Re: Re: Hybridy
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 12:19
Koukám co příspěvek = to čistá debilita
Re: Re: Re: Hybridy
rohYpnol
| 13. 4. 2019 15:33
přesně...
Re: Re: Re: Hybridy
traveldrive
| 13. 4. 2019 16:25
V tom prípade máš na celkovej debilite ACZ solídny podiel.
Re: Re: Re: Re: Hybridy
WinDiesel
| 13. 4. 2019 17:36
cca 80% tak to vidím já :-!
Re: Pokřivené tržní prostředí a velmi zavádějící článek
PavelLexus
| 13. 4. 2019 11:13
A jak jsou v Česku hybridy zvýhodněné?
Re: Re: Pokřivené tržní prostředí a velmi zavádějící článek
Mikesus
| 13. 4. 2019 12:03
To by mne taky zajímalo, jaké zvýhodnění hybridy mají. Jediné co mne napadá je parkování v Praze, které stejně brzy skončí.
Re: Re: Re: Pokřivené tržní prostředí a velmi zavádějící člá
Blue Sun
| 13. 4. 2019 15:16
Parkování v Praze, které je mi ve zbytku ČR zcela k ničemu... tak tomu říkám výhoda. Jsme země snad s nejhorším přístupem k hybridům a elektrovozům a přesto u nás jejich prodeje rostou... to je divné, to je divné...
Re: Re: Re: Re: Pokřivené tržní prostředí a velmi zavádějící
WinDiesel
| 13. 4. 2019 17:38
Ty woe to je růst jak noha. Dohromady i s hybridy asi tak 2,6%, což jer asi po 10-leté masírce růst 0,26% ročně. Kdy asi soudruzi udělali chybu modré eurosluníčko?
Dieselům stačilo 10 let na 56%. Tomu říkám růst.
Re: Re: Re: Re: Re: Pokřivené tržní prostředí a velmi zavádě
Blue Sun
| 13. 4. 2019 22:23
Teoreticky nejhorší kategorie aut, drahá, všemi "znalci" odmítaná, teoreticky by měla úplně padat ke dnu. A ono ne, jak je to možné?
Už vím, jsi prostě idiot.
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 23:31
No ono nafťáky sou taky podporovaný DALEKO VÍC žejo = dodnes :-)

Tuhle sem to připomněl a málem ses.. ;-)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pokřivené tržní prostředí a velmi za
Blue Sun
| 14. 4. 2019 09:57
Už ani nemluvím o tom, jaká byla podpora v době, kdy k nám přicházely na trh. Navíc už jako zavedená a slušně rozvinutá technologie, na rozdíl od elektrických aut.
Zelená nafta, nižší daně na naftu, nebo třeba odpočty DPH na různé kategorie vozidel... to vše přispělo k růstu podílu dieselů. Takže ve skutečnosti tam byla taková podpora, o jaké se elektřině nezdá ani v Norsku.
J@...
| 13. 4. 2019 11:29
Mimo lepšího parkování (a to až v poslední době), tak nevím v čem by měl být majitel Toyoty, nebo Lexusu zvýhodňován. Ty auta si lidi kupují, protože je chtějí, protože ve městě smysl mají. Pravda nejsou to petrolheadi, rychlost a zrychlení není pro ně až tak podstatné.
rohYpnol
| 13. 4. 2019 18:45
ano, je to "JEN" parkování...
a co třeba neplacení mýta?
a co třeba přiznané právo jízdy ve vyhrazených pruzích...?

Uměle tu vytváříme prostředí, kdy podporujeme tenhle nesmysl.
J@...
| 13. 4. 2019 19:52
Asi máš pravdu, nicméně hybridy /aspoň ty od Toyoty/ si našly místo na světě daleko dřív, než byly tyhle "diskriminace". ;-)
rohYpnol
| 13. 4. 2019 22:54
bohužel...

Já bydlet v Praze, tak současné protěžování by mě taky přimělo koupit hybrid. A Jak známo, v Praze bydlí 1/10 ČR oficiálně, a další 1/10 neoficiálně. A další 1/10 tam dojíždí za prací...
Mikesus
| 14. 4. 2019 09:05
Ani jedno z tohoto není zatím aktuální. Ani mýto, ani jízda ve vyhrazených pruzích.
Mikesus
| 14. 4. 2019 09:06
Parkování končí. Ale jo, souhlasím, veškeré zvýhodňování bych zrušil. Stejně tak i srovnat daň na naftu s benzínem.
traveldrive
| 14. 4. 2019 12:55
A čo tak stiahnuť daň na benzín na úroveň nafty? To ťa nenapadlo? Nafta nie je príliš lacná, to benzín je pridrahý.
Mikesus
| 14. 4. 2019 17:41
Tak zkus ještě jednou přečíst můj text a třeba tomu porozumíš. Nepsal jsem, že se má zvýšit daň, psal jsem, že se má srovnat s benzínem. Jestli se to udělá jedním nebo druhým směrem je úplně jedno.
A srovnat neznamená zvýšit. tedy v češtině ne. Jestli ve slovenštině, to netuším.
Podoba diskuse hrozná
rohYpnol
| 13. 4. 2019 10:08
Diskusní podoba stránek je otřesná.

1) nepřehledná
2) pomalá
3) nelze editovat příspěvky
4) emotionky velmi nepřehledné

Co je přínosem nového vzhledu? Více plochy pro reklamy? Hmm, je fajn, když redakci jde hlavně o čtenáře.... :no:
Re: Podoba diskuse hrozná
J@...
| 13. 4. 2019 11:26
Hruza, už jim to všichni psali u toho minulého článku, ale redakce si patrně trvá na svém. >:-[]
Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 12:40
Na to že to nic neumí = je to bohužel i pomalejší = neskutečný. Navíc dodnes spolehlivě nefunguje ani spojení s Moje auto = někdy odhlášení navzájem funguje, někdy ne = jak kdy. Neskutečná břídilština = tahle nová ACZ diskzní platforma

Kdyby zašel OZZMAN = netušim proč popíráš to zpomalení = je pravej důvod že máš furt všechno tak pomalý = že ten rozdíl nerozeznáš?
Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Ozzman
| 13. 4. 2019 15:44
Napiš mi, jaká používáš zařízení, jake mají parametry a připojení k internetu.
Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 16:04
To je taky možnej přístup = místo sebereflexe :-)

Fakt seš tak mimo = že dál chceš hrát že všichni máme najednou mrzký vybavení a pomalý připojení? ;-\
Re: Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Ozzman
| 13. 4. 2019 18:02
Já se jen zeptal, jaké vybavení máš, soudy tu píšeš jen ty ;)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Mikesus
| 13. 4. 2019 18:26
Mně by to taky zajímalo. Když už se o tom bavíme, připojuji si buď přes 4G nebo na 5GHz wifi na optiku 100/100 Mb/s na mobilu Samsung Note8
Musím ale říct, že od včera se mi ta diskuze načítá úplně v pohodě než pár dní zpět.
Na počítači jsem si zlepšení také všiml. Ten je opět na optice a parametry snad vypisovat nemusím.
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 20:03
Na to by sis možná měl změnit nick = JÁ JEN :-!
Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
rohYpnol
| 13. 4. 2019 18:40
Ještě se zeptej na číslo kreditky a PIN...

Stránky opět pos*ali. Opět je to další "nový" vzhled který horší než ten předchozí. Navíc podle mě jde úplně mimo trend doby (místo jednoduchosti, přímosti a přehlednosti jde úplně proti).

Hlavně ale opět nefunguje chod stránek. Stačí se podívat na reakci když přidáš příspěvek. I když je příspěvek přidán, na hlavní stránce se nezobrazí (resp. zobrazí se značnou časovou prodlevou).

Obdobně to dříve (ne)fungovalo s blogy ACZ...

Opravdu sem začínám chodit už jen sporadicky a je jen otázkou času, kdy už se tu na ACZ vykašlu úplně...
Re: Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Ozzman
| 13. 4. 2019 18:58
Je úplně normální, že některé stránky mohou být přizpůsobeny na nějaké běžné zařízení a prohlížeče, takže pokud používá něco trochu jiného, nemusí to jít optimálně.
rohYpnol
| 13. 4. 2019 19:19
Znovu - problém je přímo u zdroje. Není to první případ. Viz např prapodivná kvali­ta/for­mát/př­ehrá­vač videí... Všechny jiné stránky nemají problém, ACZ jde nějakou vlastní prapodivnou cestou...
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Ozzman
| 14. 4. 2019 10:16
http://www.youtube.com/watch?…

Nebaví mne pořád tyhle vaše žalozpěvy, takže tady je video záznamu obrazovky, jak to jde mne. Jestli je tohle pomalé, tak nevím....

1000mbit optika, win7, i7,8GB RAM, zítra ještě klidně nahraju na jiném zařízení s vyšším výkonem.

Hamuno, zvlášť ty se podívej, aby si přestal pořád kdákat, že lžu !
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
rohYpnol
| 14. 4. 2019 12:49
Přidej příspěvek a podívej se, za jak dlouho se zobrazí na titulce zvýšený počet příspěvků. Tohle nejsou žádné žalozpěvy, to je (smutná) realita.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Ozzman
| 14. 4. 2019 13:04
To nefungovalo ani na staré platformě :D Mluvíte o rychlosti webu, nebo o tom, že tu vše nefunguje? To jsou totiž dvě dost rozdílné věci.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozn
rohYpnol
| 14. 4. 2019 13:20
Na starém to nefungovalo u blogů. Jinak ano.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse h
Ozzman
| 14. 4. 2019 13:48
Já měl tyto výpadky na mnoho zařízení i v běžné diskuzi, ale vy kritizujete rychlost načítání webu a diskuze a to prostě funguje stejně, viz video
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba disku
Mikesus
| 14. 4. 2019 17:45
počet příspěvků se hned nezobrazoval ani na starém webu správně. Aktualizovalo se to až po nějaké době.Rychlost načítání u mne se, jak jsem již jednou psal, hodně zlepšila, takže na tom určitě něco dělali. Jestli to bylo optimalizací, indexací nebo pročištěním databáze netuším, ale rozhodně jim to moc nefungovalo. Sice jsem psal, že je to subjektivní, ale zlepšení v tomto týdnu je u mne znát.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba disku
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 08:02
Je to tak = bylo to spiknutí = jedou v tom všichni od rohYpnola po Mikesuse = což je uznej docela ŠIROKEJ záběr :-)

Ale počítače vůbec nemáme pomalý = i když zrušení vytáčenýho připojení sem fakt obrečel = počítače z tý doby = doma i v práci = makaj dodne na jedničku = nepomlouvej je!

Jinak k rychlosti viz Mikesus = a přes lehký zlepšení = víš jak se řiká že kdo je kdo se pozná za krize? Tak tobě krize s touhle děsivou amatérskou VE VŠEM HORŠÍ diskuzní platformou.. ;-)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba d
Ozzman
| 15. 4. 2019 08:42
Hele Hamuno, já ti dal důkaz, jak to běhá mne, bavil jsem se o rychlosti.

Rohypnol si plete rychlost webu s jeho funkčností, kdyby si se konečně naučil číst.

Ty jsi jak ten Babiš i když tě chytne někdo důkazem za ruku, tak budeš stále tvrdit, že to tak neni a obrátíš to proti němu :D Máš páteř?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podo
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 10:02
Víme že ji nemáš = minimálně po setkáním s machi(avellim)m sis jí nechal vyoperovat = nebo to byla jen definitivní doúprava? ;-)

Se taky bavím o rychlosti = nepamatuješ snad dial-up a zvuk vytáčenýho připojení? :-!

Viz Mikesus = už se s tou rychlostí neztrapňuj = stačila ta otočka po uvodní kritice tohohle diskuzního shitu = teď doplněná o popírání toho zpomalení :-)
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:
Ozzman
| 15. 4. 2019 10:13
Jojo potvrzuješ to co jsem psal - jsi malej Andrej, verze 2.0, jen hloupější..... :D Radši mlžit a útočit, než reagovat a číst...
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 10:26
Viz Mikesus o rychlosti = tak jo tak se dál ztrapňuj :-)
Ozzman
| 15. 4. 2019 10:46
Mikesus ale psal trochu něco jiného, než ty, malej Andy a na rozdíl od tebe, on tomu rozumí o trochu více, než ty, proto taky píše jinak, než ty Andy...... nauč se alespoň číst. A co to video? To je fake? :D
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 11:30
Bacha Ondřeji sem eště o pár čísel vyšší než kolega ;-)

Co to video? Vidim že zpracování i velmi primitivních informací = je na hraně tvýho systému = takže: Viz Mikesus a rychlost :-)
Ozzman
| 15. 4. 2019 12:00
No, dle jména kamarádova profilu, kterým mne oslovuješ jsi se alespoň podíval :D. :yes:
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 12:06
Tak znova = viz Mikesus a rychlost = si furt ešte mimo :-)

Od první reakce = do týhle ;-)
Ozzman
| 15. 4. 2019 12:10
Já vím co tvrdí Mikesus, s ním se dá rozumě komunikovat, což ty bohužel nezvládáš :D

Jinak jsem také Ondra, stačilo se zeptat, myslím, že jsem to tu už někomu párkrát i psal... ;) , já se nikdy za nikým na rozdíl od tebe neskrýval, můj obličej i jméno zná spousty lidí zde, včetně Mikesuse, kterého zmiňuješ.... ;) Až vylezeš ze své ulity, můžeš se na mne přijít podívat a říct mi své výhrady třeba do očí ;) Ale to se asi nikdy nestane :D
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 12:31
To se nikdy nestane = sem jen počítačovej program >:D
Vlastně jen DUCH VE STROJI = ale to je fakt TAJNÝ ne abys to vykecal!

Podobně brilantně si odhad že lidi jako já a Mikesus máme blbý připojení a blbý počítače = doma i v práci = tak se stejnou analytickou myslíš si koukám došel k tomu že mě nikdo nezná a nikdy neviděl :yes: :-!

Sem rád = že aspoň tu a tam = něco přiznáš = Ondřeji ;-)
Ozzman
| 15. 4. 2019 12:34
Já ale nenapsal, že tě nikdo nezná, pořád a pořád neumíš číst... ach jo :/
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 13:08
Že nemůžeš rozdejchat že TY mě neznáš = to tě chránim = záře mého vzhledu a hloubka mého hlasu = by tě mohla SMÉST pozemský červe :-)

A proč mi řikáš jak se komunikuje s Mikesusem? JÁ s nim mám stejnej názor = jedno jestli na auto nebo na tu rychlost ;-)
Ozzman
| 15. 4. 2019 13:33
Jistě :D >:-[] >:-[]
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 13:40
To bylo k 1. odstavci? K 2. odstavci? Nebo = k oběma? :-!VŠIM SIS? NEuvěřitelný = de editovat = teda bez smajlíků a je to BLBĚJŠ než dřív = ale JDE :)
Ozzman
| 15. 4. 2019 14:28
A jo... hele a tobě ty hnusný smajlíky chybí? :D
Mikesus
| 15. 4. 2019 15:33
No ne, ono jde editovat? To musím hned zkusit >:-[]EDIT: Jde to i se smajlíkama, jen si člověk musí pamatovat vzorec ;-\Zato ale nemůžu reagovat sám na sebe ;-\Další věc, po vložení příspěvku mi to hned skočí na ten příspěvek, nemusím rolovat. :yes:EDIT2: ale nefunguje odřádkování, takže se vše řadí za sebou. Testuje to vůbec někdo v tom vývoji?
Ozzman
| 15. 4. 2019 16:14
Netestuje :D Rozkaz zněl jasně - přidejte editaci, zkoušet to po nich nikdo nechtěl :D
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 16:29
No jasně že timhle způsobem jdou = ale jak píšeš = je to nepochopitelná amatérština. Jak to že tohle nasadili tak všechno následující. Vysvětlování machi(avelli)ho že ani nepočkali jak co funguje a rovnou utekli = umí různý věci okecávat dobře, to ho asi dostalo na místo kde je, ale ocaď pocaď :-!

On to fakt snad hned první hodinu trefil správně Karel = tohle machi(avelli) dohodil nějakýmu svýmu zaostalýmu příbuznýmu = nebo jak to napsal :-)
Nebo vážnějš = naprosto nedává smysl aby na takhle bohatym navštěvovanym webu = to udělali úplně nejhůř ze všech = a chovali si až do nejabsurdnějšího absurdna = nejhůř
Spíš věřim tomu že = machi(avelli) kecá nebo měl Karel pravdu nebo = něco tak nějak :-!
Ozzman
| 15. 4. 2019 16:51
Nebo je to prozaičtější - web dělá oddělení, které spravuje celé portfolio stránek mediální skupiny pod které ACZ patří a je jim u zadku co si myslím já, ty, Karel, nebo kdokoliv z nás o jedné z mnoha částí jednoho z mnoha webů, které mají na starosti.
Takže ano, je to odfláklé, ano nikdo z vývojářů to moc nezkoušel a ano, můžou si odškrtnout úkol - vyřešen. Bohužel....
A víš jaký to má dopad na celkových číslech? Mizivý ! Tohle je pro vedení pár drobných, proti kterým stojí vyšší zisk z reklamy díky nové platformě. Nás diskutérů i kdybychom všichni odešli, tvoří tak 0,1 % z návštěvníků co jim na tu reklamu klikáme.

Pro analytika, který to vyhodnocuje nemáme žádnou prioritu. Prostě se vlk trochu nažere......a buď si jistý, že nikdo nedostane za tohle padáka, to by sem musela chodit diskutovat sama Šmuclerová, kterou by to nasralo (jdou ještě sporstá slova? :D)
Vítej v realitě ! Ty fakt čekáš, že někoho zajímáš? Nebo já? Nebo kdokolivz n ás? :D Jsem si na 99 % jistý, že i když by byla pravda, co Machi napsal, že byl na vedení a stížnosti řešil, tak vedoucí IT ho má stejně na salámu...nás tuplem :D
Nebo ty si fakt myslíš, že pouhé vední jedné redakce nějak může zasahovat do vedení IT oddělení? Nebo si dokonce fakt myslíš, že ACZ má vlastní IT oddělení co tohle vytváří?! :D :D
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 16:55
Hodně slov = nepopírajících podstatu = je to NEJHŮŘ co sem kdy kde viděl
Ozzman
| 15. 4. 2019 17:00
Provedení je špatné... na to se tu shodujeme už 4 týdny....
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 18:43
A nebo to de říct takhle eufemisticky..
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 16:30
Jo starý pěkný = mi chybí

Jo nechápu = když už něco dělám = proč to ZASE dělá = na bohatym velkym navštěvovanym webu = nejhůř co se kdy kde viděl

Snad jen že to správně tipnul ten Karel = viz já 16:29 :-)
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 20:04
Ty nemáš hranice viď? :-!
Blue Sun
| 13. 4. 2019 22:25
Není úplně normální, aby nefungovaly na třech různých konfiguracích systému a prohlížeče. Naprosto tuctové sestavy, naprosto obyčejné stroje. Jeden počítač s 16 GB RAM na 100 MBit optice a stejně to leze jak z chlupaté deky.
Ne, počítače za to opravdu nemohou, ta stránka je prostě špatná.
Nebo jsi to snad vyvíjel, že nový design tak bráníš?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Ozzman
| 14. 4. 2019 00:22
Mne tu vytáčí spoustu věcí , co nefungují, ale web se mi načítá prostě rychle. Na optice 1000 mbit to je hned, v práci to jde na Cesnetu taky rychle, vše i7 8-16gb RAM a google Chrome
adamzprahy
| 13. 4. 2019 12:25
Souhlasím :no: Hlavně ty reklamy jsou špatně udělané. Nic proti že tu musí být, ale to se dá udělat i bez toho aby to bylo na úkor použitelnosti. Já ani nevím jak, ale zřejmě jsem na něco kliknul když jsem psal jiný komentář a musel jsem znova. Co mě štve nejvíc je galerie v článcích, když chci listovat jen tyn náhledy přímo v článku, tak po chvíli většinou stránka odskočí po načtení reklamy a já kliknu do detailu galerie, který vede na první obrázek. Takhle jsem jednou klikal asi 3x dokola a pak jsem to vzdal a fotky vygooglil jinde :no: 8-s
Re: Re: Podoba diskuse hrozná
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 12:34
Je to tak moc špatně proti i plaftormě zadarmo tak ABSURDNĚ ŠPATNĚ a HORŠÍ než to co tu bylo = že to hlava nebere

Stejně jako machi(avelli)ho tvrzení že autoři nasadili a bez kontroly okamžitě utekli
3_diamanty
| 13. 4. 2019 18:12
odkedy je tu tato nova platforma nic tu zatial nefunguje ako ma..... navyse mi pride ( okrem toho vsetkeho co si spominal ) aj menej prehladna ako predosla ... proste biznis nepusti a ver ci never .. iste to nie je pre zlepsenie kvality doskusie to je jasne... prave naopak.. prachy nesmrdia a diskuteri ti si predsa uz na to nejako zvyknu ze jo.. poznam tuto logiku.... aj z praxe.. smutna doba
adamzprahy
| 13. 4. 2019 12:22
Zvýšený zájem určitě má na svědomí zvýhodněné parkování v Praze. Ale zároveň si myslím, že Toyota by hodně rostla i bez toho zvýhodnění, jen ne o tolik. Tvá poznámka "jinak nekonkurenceschopné hybridy" je úplně mimo, kolik nových hybridů jsi projel a proč si to myslíš? Pokud někdo nepotřebuje lítat po okreskách s častým předjížděním a 90% kilometrů najede po městě a okolí, tak je to super volba. Co se týče spotřeby tak to i v aktuálních generacích funguje.
adamzprahy
| 13. 4. 2019 12:26
omg vložilo se to jinam než mělo, viz můj příspěvek ve vlákně "Podoba diskuse hrozná"
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 12:37
Diskuzní platforma ZADARMO je lepší = takže fakt nechápu KDO

KDO tohle vymyslel dostal za to prachy schválil spustil bez kontroly atd. atp. a další machi(avelli)ho bajky = který tu už 4. týden vypouští
Tento článek
Jerry.Gunman
| 13. 4. 2019 15:58
Tento článek mi svou vyvážeností a informační hodnotou připomíná Rudé Právo tak někdy z roku 1982, kdy se "rozhodnutím srandy a vlády" upravovaly ceny.
Zdražilo se pivo a benzín, ale zlevnily se dízl-elektrické lokomotivy, takže se úvodník mohl opět zalykat slzami štěstí, že si ZASE žijeme lépe a radostněji než kdykoli dříve :-) :-) :-) :-) :-)
VW...prodeje stagnují , auta na rok vyprodány!
Jaros71
| 13. 4. 2019 16:03
Např. u nového VW Polo se výroba z EU přestěhovala do Afriky... :-(
Důsledek je že dodací doba na POLO je 9-12 měsíců !!! :no:
Nový T-CROSS je nyní na show­rromec­h...ob­jednat lze s dodáním leden-únor/2020 ! :-O
Pak se má něco prodat...kupec jde jinam.
Morory 1.5 TSI jsou vyprodané do konce roku..

DĚDCI VE VEDENÍ VW BY SE MĚLI PROBRAT.
Re: VW...prodeje stagnují , auta na rok vyprodány!
WinDiesel
| 13. 4. 2019 17:42
Obávám se že podobná rozhodnutí dělají ve VW mládenci ve věku našich pirátů. A je to vidět.
Re: VW...prodeje stagnují , auta na rok vyprodány!
3_diamanty
| 13. 4. 2019 18:09
aj od predajcu mi prisel mail za maju uz na predajni novy uzasny T-cross.... od 14990 eur s litrom >:-[] pod kapotou ... proste toto nemoze clovek odmietnut >:-[] defakto skoro zadara ze jo ...akurat ze k tomu aby kusok aj vyzeral este par veci bude treba urcite priplatit a nakoniec za 17 litrov mas aj celkom slusny T-cross... ale to uz radsej 4 kolkovu viotaru predsa... nechapacka tieto ceny od vw poslednu dobu... no dnes by som si od nich uz proste nevybral sila .. lebo ak chces dnes 4 valcovy vw tak ci uz to bude 4 valcovy T-cross alebo 4 valcove polo razom ti treba uz apson 17 a viac litrov kedze 4 valce maju len ako top motorizacie... a to je blud jak bejk za taketo skatulky dat ceny ako o triedu vacsie auta s daleko lepsimi motormi aj celkovym know how ....
Re: Re: VW...prodeje stagnují , auta na rok vyprodány!
rohYpnol
| 13. 4. 2019 19:26
Ceny nových vozů (běžných) jdou nahoru, protože se dotuje elektromobilita.
Množství nabízených verzí a variant jde dolů, protože se nechávají jen nejziskovější kombinace, protože se dotuje elektromobilita.

Zkrátka ať žije bruselská ekodemence...

Víte jak to skončí? Výrobci budou donuceni přejít na elektromobily. Jenže ty budou příliš drahé pro běžného člověka. Jenže zatímco elektromobil s původem z EU přijde na 700t., tak číňan dokáže něco přibližně obdobného vyrobit za 350t. ... A to si pak i běžný člověk řekne, že je to ok a že do toho jde. Takže se tu ve velkém začnou prodávat čínské modely a evropské automobilky půjdou ke dnu... No a před krachem si je koupí kdo? No přece číňani... :-!
Re: Re: Re: VW...prodeje stagnují , auta na rok vyprodány!
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 20:17
Nechci ti kazit spikleneckou teorii = ale to že ze skoro 100 milionů aut sou asi 2,5% hybridy, EV, vodík prostě alternativy = to neni ta příčina proč všechno zdražuje

Vzhledem k zvětšující se výbavě a bezpečnosti atd. = se naopak cena aut docela až překvapivě drží. A jak to skončí víme = auta už nebudou pro každýho jako jednu dobu = při počtu lidí jakym se množíme a HLAVNĚ tim jak obrovský chudý oblasti planety od Aše po Kamčatku + miliardovou Čínu chtěj to samý co bylo dřív jen za železnou oponou = tak je to neudržitelný. A že za socíku tady byl zlomek aut než dneska = a to eště zdaleka furt nejsme na úrovni třeba sousedního Rakouska = to víš.

Sou to jen důsledky ekonomiky = a ty žádnej Brusel ani u nás Špidla nebo minulej tejden Maláčová https://forum24.cz/…menty-do-uzkych/ nepřetlačí. Blb politik může něco ovlivnit na chvíli = dočasně

Tak sorry vim že hodně lidí by to chtělo vidět takhle = na někoho to hodit = ale i když příští měsíc budeme volit úplně ale úplně jinak = tenhle obecnej trend = nezvrátíš
Re: Re: Re: Re: VW...prodeje stagnují , auta na rok vyprodán
rohYpnol
| 13. 4. 2019 21:22
to příčina hlavní bohužel JE.

Samozřejmě, že nové a nové vyfikundace prodražují nová auta. Jenže z druhé strany automobilky šetří "kde to není až tak vidět", navíc se zefektivňuje výroba, vývoj... Takže tohle automobily až tak neprodražuje.

Bohužel, EU direktiva a CO2 výpalné je nastavena tak, že 95g CO2 je prostě na spalovacích motorech neralizovatelné. Proto byby automobilky donuceny a dotlačeny k tomu, aby přešly na stranu "Tesly" a aby začaly vyvíjet nesmyslnou, neudržitelnou a nezaplatitelnou technologii v podobě elektromobilů. Jenže na to někde musejí vzít peníze.

PROTO zdražují běžné modely, ze kterých platí vývoj těchto nesmyslů. TAK to bohužel je.
Re: Re: Re: Re: Re: VW...prodeje stagnují , auta na rok vypr
Hendly
| 13. 4. 2019 22:35
Tak třeba VW na podvodech s emisema projelo tolik, že by za to zaplatili vývoj aut které by limit splňovala v pohodě.
Celkově je stěžování automobilek jen důsledek toho, že dlouhá léta rejžovaly na tom, že prodavají to nejlevnější co jde a minimálně investují.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: VW...prodeje stagnují , auta na rok
rohYpnol
| 13. 4. 2019 22:51
automobilky vyvíjely to, co zákazníkovi a ekonomicky dávalo smysl.

Teď musejí vyvíjet to, co POLITICKY dává smysl. Když tu rudý bratr z moskvy diktoval bullshity, tak to všem vadilo. Nechápu, že dnešní bullshity z Bruselu nikdo neřeší a všichni opět jen "kývají"...
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VW...prodeje stagnují , auta na
Hendly
| 13. 4. 2019 22:58
Koukám, že agitace proti EU funguje:( Když by nebylo eu a jejich emisních limitů tak se dnes města topí ve smogu.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VW...prodeje stagnují , auta
rohYpnol
| 13. 4. 2019 23:15
Kecy, kecy a opět jen kecy. Podívej se na Ostravu. Žádné euro 6 ani elektromobily nejsou to, co by Ostravu trápilo. Jinými slovy - osobní automobily nejsou tím zásadním zdrojem emisí.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VW...prodeje stagnují ,
Hendly
| 14. 4. 2019 00:03
Ale prd, argumenyt se tu točí furt dokola pod každým článkem o ele autech. Že je necheš vnímat a stále píšeš to samé je k zamyšlení.
Třeba jen jedna z mnoha věcí na zamyšlení. Má EU ropu?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VW...prodeje stagnuj
Orm
| 14. 4. 2019 11:08
Problém je především ve stáří vozového parku - EU průměr je cca. 10 let a v ČR je 70% aut starších 10 let.

Je to politicly neprůchodné, ale skutečné zlepšení životního prostředí není v elektroautech ale ve snížení stáří vozového parku alepoň na úroveň Euro 4, tady zákazu používat stará auta (jistě - výjimka veteráni ale dle přísných kritérií).

Elektroauta si můžou pořizovat firmy nebo majetní, lidé se straými auty na nová elektroauta nikdy mít nebudou.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VW...prodeje stagnuj
rohYpnol
| 14. 4. 2019 13:35
Odpovím ti úplně jinou otázkou.

Obejde se EU /resp. kdokoliv/ dnes bez ropy? Odpověď je... A je úplně jedno, jestli tady bude třeba 120% elektromobilů :-!

A stejně tak je to s emisema. Emise z automobilů nejsou hlavním problémem. Kdyby někomu šlo o CO2, tak řeší zcela něco jiného.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: VW...prodeje sta
Hendly
| 14. 4. 2019 21:10
Takže snížit zavislost na ropě o 1/2 se nevyplatí?
A co by se řešilo když chceš snížit emise a to nejen CO2?
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 23:39
:yes: :yes:
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 23:38
Tuhle vůbec ne jednoduchou analýzu si dělal s jakejma zdrojema = usmyslel sis?

Tak NE = je to TAK jak sem řek JÁ = abych použil tvou taktiku :-)

Ale s těma 95g CO2 si mi přípomněl Dieselgate a lidi co tu zbažtili hoaxy že VW je vlastně oběť = nerealizovatelnejch podmínek Bruselu. Že i tehdy běžně prodávaný auta ty emise plnily = od C4 110HDi po BMW 50d = to jim nevadilo :-!
Nevim na který straně si byl ty = na který já je ti asi jasný. No a výsledky po pouhejch 3 letech asi znáš https://www.auto.cz/…estu-adac-127873
rohYpnol
| 13. 4. 2019 23:13
díky za odkaz na debatu. Ze zájmu jsem se podíval a musím uznat jediné, a to že Niederamier je opravdový k*k*t a opravdu do úzkých nikoho nedostal. Respekt před Maláčovou, na to jak je mladá se opravdu musí uznat, že "studovala v Londýně" u ní zřejmě není jen pouhá marketingová nálepka :-!
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 23:29
Až tak mimo realitu? Rozdíl mezi tebou a Venezuelou Maláčovou je = že ona VÍ že kecá = a je to na ní chvílema i vidět :-)

Ale rád si přečtu = v čem je absolvent kybernetiky, informatiky a teorie systémů = opravdový k*k*t ;-)

Fakt mě to zajímá! :-)
rohYpnol
| 14. 4. 2019 12:48
ano, absolvent kybernetiky, informatiky a teorie systémů...

Je mi vcelku jedno, co kdo a kde vystudoval. Už dávno jsem pochopil, že titul ani VŠ neznamená též inteligence.

Niedermaier = typický kalousek, teoretik, keců plná huba, plácání obecných pravd zcela mimo konkrétní reálie.

Jestliže ČR vydává menší podíl z HDP na důchody než EU, tak navyšování důchodů asi nebude nezodpovědnou politikou. To je alfa a omega, zbytek je na jinou debatu.
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 08:23
Takže po kokotovi si přidal nižší inteligenci = oboje BEZ vysvětlení? Drsný :-)

Chtěl sem jen vědět proč je takhle nadprůměrně inteligentní slušnej člověk co narozdíl od Maláčový neplácá nerealistický populistický blbosti = ale správně zdůrazňoval "je to jen aritmetika = dát maximum možného = ale ne víc" = je kokot
rohYpnol
| 16. 4. 2019 16:35
Ten slušný člověk totiž říká jen "prázdná hesla" a obecné pravdy. A to je ten problém. Ano, neřekl nic co by bylo špatně. Ale zároveň neřekl vůbec nic konkrétního a jen kritizuje, zpochybňuje, straší. A cizí argumenty odmítá. A právě proto jsem jej označil tak jak jsem jej označil :-! .

Znovu - Maláčová předkládala jasné argumenty a návrhy (i kde na to vzít). Stejně tak každému musí být jasné, že ta "populistická" částka průměrného důchodu nepochybně vzešla z nějakých propočtů. Takže ano,. kdo bude chtít, bude ji nazývat jen populismem. Jenže tento argument lze využít/zneužít naprosto vždy.

Naopak klobouk dolů před Maláčovou, že nechala pana slušného slušně vyzvracet tu kopu prázdných slov.
Hammunasakra
| 15. 4. 2019 08:26
Když řiká to co všichni ostatní ekonomové = je kokot

Uznávám že "zdroje tu sou mk2" zní mnohem líp

Problém ale ani tak nejsou absolventi nějaký vejšky který by bejt absolventi spíš neměli = jako ten DAV co jí nemá a myslí si = že je nad těma absolventama = v jejich oborech ;-)
rohYpnol
| 16. 4. 2019 16:45
Hele, asi takto - mít titul neznamená vůbec nic (koupíš si jej jak rohlík). Mít vzdělání by ti mělo dát přehled, dát znalosti a v nejlepším případě i naučit uvažovat "oborově". Ideální případy ale nastávají jen někdy, což jistě víš i ty.

Když někdo nemá přehled a znalosti a je "vůl", tak to obvykle dopadá dobře. Co naopak dopadá mnohem hůř je situace, kdy někdo získá přehled a znalosti, ale neumí je spojovat do souvislostí (lidově řečeno je hloupý). Vzdělaný hlupák je to nejhorší co lze. Protože zná odborné termíny a třeba i fakta, takže pro mnohé ostatní působí důvěryhodně.

Takže asi tolik ke vzdělání. Netvrdím že Niedermaier je hlupák (já ho neznám ani nějak nesleduji). Ale v té debatě se projevil jako k*k*t. A to právě proto, že vůbec nereagoval na konkrétní návrhy venezuely, ale zůstával ve své pohodlné "teoretické" rovině obecných pravd. Typická politika TOP09.
Hammunasakra
| 13. 4. 2019 23:48
Proč si vlastně skočil Maláčový na tu blbost = že u nás nebude důchod to co všude na světě a že musí fungovat jinak než všude na světě? Jak si mužeš myslet = že může fungovat jinak než všude na světě?

Fakt mě to zajímá = jak to že to lidi bez znalosti oboru = chápou dokonce přesně obráceně. Proč růžový sny Venezuely Maláčový o tom kam by eště mohla nacpat veřejný peníze = lidi tak baštěj
rohYpnol
| 14. 4. 2019 13:30
Kdyby ses díval pozorně tak bys zaznamenal, že tvá Venezuela mj. říká, že by se měla změnit daňová struktura... Tedy přináší návrhy, "kde na to vzít".

Jinak k tomu, co v zahraničí funguje vs. to jak věci fungují u nás - zrovna na tohle jsem narazil na jednom školení s vysoce postaveným právním činitelem. A jedna z prvních věcí jedné z debat, co z jeho úst zazněla bylo: "uvědomte si, jsme v ČR...".
Blue Sun
| 13. 4. 2019 22:27
Automobilky napsaly, že se to může stát, a ty už to bereš jako hotovou věc... Panejo, ty jsi materiál.
Re: Re: VW...prodeje stagnují , auta na rok vyprodány!
Reco
| 13. 4. 2019 19:27
Tie stvorvalce, ktore 2 valce vypinaju ? :) Mal by si sa nejakym normalnym R3 povozit, mozno prestanes riesit hluposti.
rohYpnol
| 13. 4. 2019 19:51
Ten tvůj moderní R3 je v podstatě ve všem horší než R4. Vědí to všichni. Až na politiky.
Reco
| 13. 4. 2019 19:53
Nie je, ale to budem tazko vysvetlovat krcmovemu buranovi.
rohYpnol
| 13. 4. 2019 21:23
Měl jsem možnost porovnat a začínám být opravdu rád, že jezdím "starým" vozem. Začíná to totiž být výhodou :-!
Reco
| 13. 4. 2019 21:27
Nezacina a az na par vynimiek ani nikdy nebola.
Čína
Barrichello
| 13. 4. 2019 20:47
už omezuje dotace na elektromobily a plánuje je zrušit úplně, takže prodeje jak letěly raketově nahoru, letší stejně raketově dolů :-)

Bez dotací to nikdo nekupuje, jen změ co to dotují jako pomatené Norsko , tam se tomu daří
Panoptikum vyplakávačov
Rasto
| 14. 4. 2019 17:59
To proste nemá chybu - za to, že ČR stúpa podiel predaja hybridov môže EU, a určite to, že Praha oznámila že obmedzí bezplatné parkovanie... Niektorí tu pomaly plačú, že si niekto nekúpi na poskakovanie po prahe poriadneho diesela :D. Stále tu melú o umelom zvýhodnení benzínových hybridov, ale to, že na naftu sa platí o skoro 2Kč menšia daň už nespomenú...
Nikomu tu nejde o to, aby si človek kúpil taký typ pohonu ako potrebuje na svoj profil jázd ale len ideologické kopanie za naftu alebo za elektromobily (ale to v menšom).

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerát Zobrazit nabídku