Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: TEST Mazda 3 2.0 Skyactiv-G (90 kW) – Skvělá, ale ne pro každého

Mazda 3 přijíždí v novém balení, s jednoduchou zadní nápravou, kontroverzním designem a v benzinovém provedení jako mildhybrid. Povedla se náramně!
Zpět na článek
19. 4. 2019 10:28
Re: Nová
Ono Mazdy nikdy neboli a nebudu "masovka". Ani nemozu byt, pretoze Mazda na to ani nema vyrobne kapacity (myslim ze vyraba celkove len nieco vyse jeden a pol miliona aut rocne, vacsinu priamo v Japonsku).

Mazdy su auta pre skutocnych soferov, ktori si chcu jazdu vychutnat. Ktori chcu ist tak trochu "proti prudu" bezneho mainstreamu. Ten komu staci ze auto ho odvezie z jedneho bodu do druheho a ma obrovsky kufor, ten musi hladat niekde inde...
19. 4. 2019 12:27
Re: Nová
No ked ich je kopec, tak napis aspon dve-tri auta, ktore su tak sofersky zabavne, ako Mazda3. Premiu a hot-hatche nechajme teraz bokom, zostanme u "beznych" aut...
19. 4. 2019 15:02
Trochu moc neplatných klišé ...
Objem sice ničím nenahradíš (jak se nám autor článku snaží připomenout již dávno překonané klišé) aby pak celý odstavec popisoval jak to vlastně vůbec není pravda a jak ta "objemná" atmosféra zas až tak moc nejede, a to ve srovnání se základními motorizacemi konkurence ... to fakt nevymyslíš ....

"Japonská Mazda je dnes automobilkou, která si jde vlastní cestou. V turboéře nadále propaguje atmosférické motory".

A proto v Americe běžně používá 2.5T, aby vůbec držela krok s konkurencí co do výkonu. A nový, revoluční a bůhví jaký, ale rozhodně ne konstrukčně i softwarově jednoduchý, X-181, kromě zcela nové sériově neověřené konstrukce bude mít co? Přeplňování. Otázka za 10 bodů, kde je tedy budoucnost motorů Mazda?
19. 4. 2019 12:27
Re: mazda 3
Vnímáš nějakej problém? To je silně subjektivní pohled. Stejně tak já můžu říct, že konkurenti Mazdy mají problém. Co problém, oni nikdy takovej mix vlastností a designu nenabídnou - v zájmu prodejů tam, kde mají přímou konkurenci.
Mazda 3 prostě není auto pro chalupáře. Jako jím nebyl třeba SAAB.
Avatar - palix
19. 4. 2019 20:50
Re: Nová
Mám predošlú generáciu Mazdy 3 (2017) s motorom 88 kW. Skúšal som starý model Focusu 1,0T , Civic 1,0T , I30 1,4 TGDi... Zodpovedne prehlasujem - ŽIADNE zo skúšaných áut nejazdilo tak ako Mazda 3 (predošlej generácie). To nie je o sile motora - je to o vyladení auta a jeho ovládaní ! Výkon 88 kW mi úplne stačí (staré anglické športiaky tiež nemali silný motor) - auto má hlavne rýchly podvozok. Auto mám skoro 2 roky a som z neho stále "paf" ;). Minule sme išli z výletu - tak som si užíval jazdu, že nám skoro došiel benzín (nevšimol som si kontrolku) :).
Podvozkovo nemá na Mazdu 3 predošlej generácie široko ďaleko nič, čo stálo podobné peniaze ! Aj základná Mazda 3 mala kedysi rovnaký podvozok ako tie drahšie = jazdila rovnako dobre.

V práci máme Audi A3 2013 (1,2 turbo). Ak si vezmem, že motor je v A3 o trochu slabší + auto je v rovnakej triede... Síce je o generáciu staršie, ale oproti Mazde 3 je to len auto - bez zážitku z jazdy, navyše ergonomicky nedoriešené. Kedysi som si myslel, že tá A3 je skvelá... Dnes? Jazdím Mazdou a z tej A3 som vždy sklamaný, keď na nej už musím ísť...

Doporučujem - pokiaľ niekto chce písať niečo o akejkoľvek Mazde, mal by si ju ísť najprv vyskúšať. Tie autá sú jazdecky úplne niekde inde ako bežná konkurencia za podobnú cenu.

A čo dodať k novej Mazde 3? Je drahá, drahá, drahá...
Záver - nie som prívrženec Mazdy, len ma to auto dostalo tým ako jazdí = u auta celkom podstatná vec pre niekoho kto rád šoféruje.
Avatar - lamal
19. 4. 2019 13:17
Re: mazda 3
co mas za problem vlastne ? kvoli comu ta irituje, ze mazda je ina a nie auto pre chaluparov ? teba trapia viac predaje mazdy ako ju samu ? Mazda si ide svojou cestou a diky za to, aut pre masy je drviva vacsina hlavne VW group... PSA nema nic co by sa mazde dokazalo jazdne vyrovnat v tejto triede (308 vtip) a i30 je sice fajn, ale aj tak je to auto s mainstream setupom... a mazda ma atmosferu so skvelym manualom to ma kto este? aha pre masy to nie je dobre... esteze ma mazda gule a robi dokial sa da :-)
Avatar - Blue Sun
19. 4. 2019 09:13
Nová
trojka dopadne stejně jako ta předchozí. Nadšenci o ní budou mluvit, ale prodávat se moc nebude. Nižší střední třída je stále ještě těžištěm prodejů v Evropě a ta auta musí být trošku komplexnější.
19. 4. 2019 21:56
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Takle to donedavna bylo i s hondou. Jedna z mála rozumných co dělá atmosféry. Pak přišla s turbem v 1.0 a 1.5 a všichni zase hned věděli ze to jsou nejlepsi turba....
Avatar - Hammunasakra
19. 4. 2019 21:36
Re: co ta spotřeba?
88 kw jede 220 km/h? Na který planetě? Na zemi = určitě ne
Avatar - Ozzman
19. 4. 2019 11:08
Re: mazda 3
No já bych si to dovolil trochu poupravit, o předchozí trojce nadšenci mluvili, ale to auto bylo bez kompromisů, protože nejen, že dobře jezdilo, tak i skvěle vypadalo, byla to trochu stylovka. Pár kamarádů ji sháněla, jeden si ji i koupil, ale mnohdy už cena promlouvala do rozhodování, kdy vážíš, jestli ti to pořád ještě stojí za to, nebo radši vezmeš něco méně krásného, zato vybavenějšího-levnějšího-rychlejšího-většího.....ať si každý doplní sám.

A právě vzhled, kdy to auto umělo vypadat skvěle i v základu kompenzoval slabší motor, nižší výbavu a podobně.

Nová trojka prostě nesedne každému (mne se bílý testovací kousek docela líbí, ale jiné barvy už tak ne) a přišla tak tím o jeden dost silný trumf pro který mnozí přestanou racionálně uvažovat a odpustí ji menší prostor, kufr, nebo slabší motor v porovnání, co můžeš dostat u konkurence.
19. 4. 2019 23:13
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Ne, ten motor má dole a ve středu sílu jako staré atmosférické dvoulitry a nahoře (4000-6000) je to leklá ryba bez špetky gradace výkonu, která se na staré atmo dvoulitry absolutně nechytá.
Konkurence tříválcům? A čemu pak konkuruje 1.5 Skyactiv-G? Dvouválcům?
19. 4. 2019 20:11
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Nevím jak tato generace, ale minulá s 88kW mě v reálu ohromila tím, jaký to byl nad 4000 otáček lenochod. Prakticky jakákoliv normální dvoulitrová atmosféra by mezi 4000 a 6000 otáčkami pěkně vrcholila s nějakým výkonem kolem 150 koní někde v 6 nebo 6,5 tisících, tahle atmoška ve 4000 zhebne stejně jako diesel a točit ji nad 4000 ot. není radost, ale nesmysl, protože vyššího výkonu se řidič nedočká. Takže taková pojízdná reklama na dieselovou charakteristiku motoru ovšem s jedním ale, dieselové dvoulitry mají v těch 4 tis. ot. nějakých 150 koní, tady si vymodlíš s bídou 130.
Avatar - Blue Sun
19. 4. 2019 18:29
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Jsi zlý, takhle mazdařům rozkopávat hračky...
19. 4. 2019 23:36
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Už několikátém příspěvku jsi to ty, který zmiňuje, že motor 1.4TSi je pro ty, které baví jezdit. Pro mne je to tuctový motor pro auto nižší střední, vůči kterému dnes Mazda nemá v Evropě co nabídnout, o výkonnějších motorizacích nemluvě. Já Mazdě nic vysvětlovat nemusím, sami evidentně přišli na to, že ve Státech asi nemá smysl u M3 nabízet motorizace pod 2.5 litru a i X-181 (zřejmě) předělávají na výkon větší, než doposud dávaných 181 PS.
19. 4. 2019 22:30
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Autor článku píše: "Japonská Mazda je dnes automobilkou, která si jde vlastní cestou. V turboéře nadále propaguje atmosférické motory". K tomu já dávám svůj komentář. Vidíš tam někde výslovnou zmínku o M3?

A podobně každý turbomotor není trvale přeplňovaný, i to turbo je v činnosti jen občas ...
Avatar - palix
19. 4. 2019 20:56
Re: Nová
Ľudia, aký silný motor potrebujete? Garantujem, že Väčšina z vás by bola s 2,0 motorom od Mazdy spokojná ;). Kedysi sme poniektorí jazdili so Škodami 100 / 105 / 120 s 35 kW...
Samozrejme tí, ktorí to nezažili si to ťažko vedia predstaviť :). Mám pocit, že dnes chce každý auto s minimálne 150 kW. Načo? Ak dodržujem rýchlosti 50 / 90 / 130 (s povolenou odchýlkou), tak taký silný motor nepotrebujem. S cca 90 kW sa dá jazdiť celkom svižne, ak auto nemá 2t.
Ani v Nemecku sa nejazdí oveľa viac ako 140 a to majú neobmedzenú rýchlosť (nie všade). Ono jazdiť rýchlo ide celkom do peňazí... Ani bežný Nemec najazdí 200 km/h - nie je to rýchlosť pre každé auto a spotreba je obrovská.
Avatar - Uživatel_5340709
19. 4. 2019 14:11
Re: Moje dojmy
To je právě Mazda, možná na papíru čísly neohromí, v reálu ten motor ano. Přesně naopak jako TSI, na papíře bomba, v reálu už tolik ne. ;-)
Avatar - Blue Sun
19. 4. 2019 13:01
Re: mazda 3
A jej, potrefená husa se ozvala...
Mazda není auto pro chalupáře, to je fakt. A právě proto je v prodejích na dně, protože ti chalupáři, kterými tak pohrdáš, tvoří drtivou většinu kupců aut. Tady to sice vypadá, že světu vládnou petrolheadi, kterým je vše "užitkově" zaměřené cizí, ale auto.cz není pupek světa.
19. 4. 2019 10:31
tough sell
Predchozi generace byla za tu cenu aspon krasna. Soused z Nosovic me za podobnou cenu i30N s dvojnasobnym vykonem a i kdyz to neni krasne auto tak je hezci nez toto...
19. 4. 2019 10:13
samozrejme ze neni pro kazdeho
pro kazdeho je boleslavskej hnuj, kterej dostane kazdej imbecilni rozvazec letacku na damske vlozky a susenky. skodovka je hnuj pro dobytek. skodovkou jezdis protoze musis. skodovka se nekupuje ale fasuje
Avatar - Blue Sun
19. 4. 2019 11:25
Re: Nová
Problém Mazdy je, že se prodává i kopec aut, která dovedou totéž a ještě mají ten kufr a prostor. A navíc v této generaci i design.
Avatar - Blue Sun
20. 4. 2019 10:21
Re: V Austrálii nabízí novou Mazdu 3
Jdi s tím brečením proti EU už do prĐele. EU za tvůj podělaný život nemůže.
Avatar - wakantanka
19. 4. 2019 21:23
Re: Nová
Uvedom si ale koľko vážili tie Škodovienky, aká bola hustota premávky a hlavne že na iné lepšie auto si v tej dobe ľahko nedosiahol. V konfrontácii vallue for money byť sebelepšia Mazda proste nepresvedčí mnohých pretože dnes je iná doba a vodičské zážitky nejak u väčšiny vodičov nefrčia. Inak vieš že podvozok mali donedávna 3 odvodený od Focusa II však ? :-)
Avatar - 3_diamanty
19. 4. 2019 13:38
nelubi
jak sa mi predosla 3 ka pacila a prisla dokonala tak ta nova je za mna vizualne strasny paskvil jak na predok tak aj bok a cely zadny C stlpik... cele je to aj v reale akesi divne ... a ano videl som ju uz nazivo ... je vystavena u nas v jednom OC a ani tmava farba to nezachrani ... proste je to taka slizka rozcapena zaba alebo ...na predok jak nejaky bezzuby kladivoun ... a ako celok hodne ocucane vajce .. tazko to nazvat jednym slovom ... kazdopadne zlaty leon golfik astra megane a pod ... a aj ked cakam uspech 3ky uprimne... vobec ma nepritahuje ani dnes uz nezaujima... v reale ma strasne sklamala ( ta predosla je 1000 krat krajsia ).... akurat len jej kabina sa mi paci.. nic viac... .za mna predrazene a vzadu doslova bez okna ... :-(
Avatar - Ozzman
19. 4. 2019 11:09
Re: Moje dojmy
Motor řečí čísel moc neohromí, proto je docela škoda, že novinku neodměřili i v jiných disciplínách, než 0-100 vyčtené z tabulky.
Avatar - Emel
20. 4. 2019 20:28
Re: Nová
Totéž, co s ořezaným dvoulitrem na 90kW.
20. 4. 2019 10:27
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Ten starý G120 co má podle tebe 140 koní má problém uviset konkurenci se 115 koňmi
http://www.zeperfs.com/…uel5867-6013.htm
A od 140 koní konkurence dostává už sodu bicarbonu.
http://www.zeperfs.com/…uel5867-4543.htm
Avatar - Hammunasakra
19. 4. 2019 22:22
Re: co ta spotřeba?
Ne není = fyzika je realita
19. 4. 2019 20:32
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Tohle bude naprosto stejné. To, že to byl a v nové generaci bude nad 4.000 ot. lenochod vyplývalo a vyplývá z technických dat.

Protože 210, resp. 213 Nm v 4000 ot. znamená výkon 88 kW, resp. 89,2 kW. Jaký je maximální výkon dle továrních dat v 6.000 ot.? Stejný... Jenže napsat, že má benzín max. výkon ve 4.000 ot,, to by asi nebylo zrovna košer.

Pěkně to tady rozebral kolega Bertold:

http://blog.auto.cz/…v-88kw-vs-121kw/
http://blog.auto.cz/…-vs-20-skyactiv/
Avatar - Verny_2013
19. 4. 2019 11:42
Re: mazda 3
Je to tak. Mazda v poslední době bodovala designem nedownsizovanými motory a jízdními vlastnostmi. Ostatní kulhalo za konkurencí - vnitřní prostor, kufr, cena, horší sedačky. Taky jsem o ní kdysi uvažoval ale jak píšeš těch málo skvělých vlastností nepřevážilo ty nedostatky. zdá se mi že nová Mazda 3 trochu ztrácí v tom v čem excelovala - design, torzka, otazník na skyactive X, aby to nedopadlo jako s 2,2D zpočátku výroby. Třeba ale dojem napraví zkušební jízda. Uvidíme.
19. 4. 2019 10:44
Moje dojmy
Oproti minulé generaci hodně zlepšení-digitální přístrojová deska,promítaný HUD,LED lampičky v interiéru.
Koženková přístrojová deska včetně koženky na výplních dveří.Řazení má krátké a přesné dráhy.
Brzdy normální s plynulým nástupem.Motor tahá dobře i když má na 100 km/h 10.4.sekundy,tak mě nepřišel líný.Většina asistentů v sériové výbavě.Rozlišení 360 stupňový kamer jak v mercedesu třídy E od roku 2016.Tlumení nerovností tiché,včetně kostek a kanálů.Jízdně je ta torzka hodně dobře nastavená.Tiché a tlumené zavírání dveří.V paketu Luxury perforovaná kůže.
19. 4. 2019 10:29
Skyactiv-X
Dodací lhůta na Skyactiv-X je 3-4 měsíce.
20. 4. 2019 00:32
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Takže ti po x-té napíši to samé - 1.4TSi jede o level lépe než G120. To neříká nic o "řidičskosti".

A downsizing? Nejsem do něj zamilovaný .. jen mám rád výkonná auta. A ta v mé kategorii (nižší střední) skončila před 15 lety na 200 PS. Zatímco přeplňované motory dnes dají dvojnásobek, výkon na úrovni nedávných supersportů. I Mazda měla svého času MPS s 260 PS (a pomáhala si jak jinak než turbem), konkrétně trojka byla před deseti lety v tom nejužším výběru na daily HH. Co nabízí u nás dnes? Usmolených 90kW za víc než půl míče?

Pokud někdo chce základní G120 a má pro něj nějakou výhodu proti stejně výkonným tříválcům, které jsou výrazně levnější, výrazně míň žerou, tak ať si jej klidně koupí. Pro mne je dnes takový motor a za takovou cenu úplně mimo a nevidím v něm jedinou uživatelskou výhodu.
19. 4. 2019 22:49
Re: co ta spotřeba?
Máš naprostou pravdu. 1.4TSi je tuctový, zcela nudný motor (ve firemních autech mám najety tisíce kilometrů). Jen jaksi jede proti G120 výrazně lépe a k tomu s lepší spotřebou.

Pokud někoho baví jezdit, tak se skutečně nedívá po motorech typu G120 ...
19. 4. 2019 15:17
Re: co ta spotřeba?
Otázkou je, proč by nebyl, když parametry mají oba motory a obě auta podobné (a aspoň v minulé generaci měl silnější EB overboost na 200Nm). A i kdyby ne, je možné to srovnat třeba s 1.5EB 134kW, který se ve vrcholném ST-line dá koupit asi o 20tKč dráž, než je výchozí cena M3 G122.

Velké atmosféry možná jedou lépe ve vyšších rychlostech, ale to není příypad tohoto dvoulitru, který je podobně jako předchozí G120 zcela natvrdo výkonově zařízlý už ve 4:000 ot.a i když Mazda jde tou svou vlastní cestou, tak opět udělala motor, který svým charakterem přesně odpovídá slabým přeplňovaným motorům, které jsou obdobně takto nahoře zařízlé. Jen na to potřebuje dvojnásobný objem (materiál, práce, spotřeba, pojistka atd.) ...
Avatar - miromen
19. 4. 2019 13:13
Re: Nová
Pokud chceš šoferske auto tak to maš civic, focus nebo leon.
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2019 07:42
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Nejlepší byla je a bude atmosféra :yes:
19. 4. 2019 20:21
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Pokud máš problém s objektivními fakty, tak ti to ještě rozvedu. Mazda (jako automobilka) v Americe používá 2.5T u tří modelů - M6, CX-5 a CX-9. U trojky pak u současného modelu nabízí motor jediný - atmo 2.5-ku, protože X-181 je stále v nedohlednu. Mechanický kompresor v X-181 je přeplňování, nebo se pletu?
Avatar - Blue Sun
19. 4. 2019 18:28
Re: mazda 3
Ale problém nemám já, problém s jiným názorem máte vy ostatní... a je to vidět, skáčete jak malí psíci...
Avatar - speedfred
19. 4. 2019 10:18
Re: Na úvodní fotografii....
Pár krát som ju už videl na živo a pre mňa je horší skôr predok - pripadá mi ako ryba “prísavník”.
19. 4. 2019 18:31
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Trochu zbytečné odsuzování a lhaní. Mazda má v modelu 3 pro USA 2,5l turbo? Nemá.
X 181 má plnění mechanickým kompresorem, činným jen v určitých režimech.
Odpověď - skvělá. :-!
Avatar - lamal
19. 4. 2019 13:35
Re: co ta spotřeba?
Mazda pise trochu pesimisticke casy zrychlenia, real byva lepsi. Okrem toho tie velke atmosfery idu lepsie vo vyssich rychlostiach, litrovy ecoboost iste nieje meritko pre tento 2.0 nad 130kmh
Avatar - Emel
20. 4. 2019 20:53
Něco jako Civic 1.0
Dlouho jsem byl proti Civicu 1.0, protože jsem říkal, že když už si kupuju "řidičské" a relativně drahé auto, tak pak teda s motorem a minimálně tu 1.5VTEC. Jenže Honda časem nacenila litr tak agresivně, že už mi to smysl dává (když má navíc proti 1.5 i některé praktické výhody).

Mazda 3 je trošku dejavu. Chtělo by se mi říct, že když už si mám koupit malý kompakt za 500+, tak to už radši přitlačím dalších 30 za G165 (která není). A nebo ať vyhází ptákoviny typu adaptivní automat a prodávají lowcost za 420.
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2019 09:19
Re: co ta spotřeba?
Není to pravda protože fyzika

Mazda 3 G165 121 kW se dostane na max. 210 km/h = z hodně dlouhýho táhlyho = možná ale fakt jen možná = na dohled 220 km/h :-)

Takže to s 88kW rychlost 220 km/h = absolutně nesedí
19. 4. 2019 22:43
Re: co ta spotřeba?
Takže mi potvrzuješ to, co jsem napsal. Rychlost dolů kopčekom je irelevantní. Naopak do kopčeka to bude průser, že? Tam se těm 200 budeš hopem vzdalovat ....

Jinak z pohledu maximální rychlosti je běžné (sportovní auta), že maximální rychlost je dosahovaná na nejvyšší rychlost při nejvyšším výkonu motoru. Protože to, že M3 G120 dosáhne maximálku na čtverku znamená, že pro normální ježdění mám k dispozici místo běžných 6. stupňů pouhé 4 ...
Avatar - miromen
19. 4. 2019 22:38
Re: Nová
Ja rozhodně nepatřim k těm, kdo by vyžadoval vykon, ktery by mi lamal krk. Zkusil jsem i silnějši auta a za sve penize jsem ani jednou nekoupil auto, ktere bylo dynamičtějši. Ale vim pod co bych nešel a třeba zrovna mazdi 2.0 SkyActiv 88kw už by mě svym vykonem prostě neuspokojil. Prostě mam jen o něco vyšši naroky na vykon, ktere využiji třeba při předjižděni nebo při vyjezdech ze zatačky atd. Jiny zase pujde čistě jen po tom vykonu a i 200kw mu bude malo nebo naopak si vystači s nějakou zakladni motorizaci. Samo u motoru to neni jen vykonu, ale to je je zase o něčem jinem.
19. 4. 2019 21:53
Re: co ta spotřeba?
Sorry, ale reálná maximalka auta s 88kw je okolo 200, to je prostě fyzika. A aby současné auto bylo i v této rychlosti stabilni, to nepovažuji za nic extra.

A nízké otáčky motoru mají přímou souvislost s tím, jak je motor nahoře zarizlý. Takže proti G165 je stálý převod výrazně delší, viz. odkaz na blog v jiném příspěvku. Protože prostě nad 4.000 je tento motor už zbytečné vytacet, nenabídne ani koně navíc. Takže maximální rychlost muzes drtit na 6.000 ot. na ctverku nebo 4.000 ot. na šestku ... Po všech stránkách je to srovnatelné.
Avatar - palix
19. 4. 2019 20:24
Re: co ta spotřeba?
Na mojej predošlej generácii Mazdy 3 (88 kW) pri jazde bez obmedzovania sa (100 / 140 podľa rýchlomera) dám kľudne priemernú spotrebu 6,5 l (počas dovolenky 2600 km - okresky, diaľnice, Alpy...). Cez 7l je problém sa dostať pri dlhej jazde povolenými rýchlosťami. Nový motor bude zrejme ešte lepší.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 15:26
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Verny_2013
19. 4. 2019 14:46
Re: Na úvodní fotografii....
Máte pravdu, jistá podoba tam opravdu je. Ale ta tlama by měla směřovat dolů. Pak by jako bonus mohly čistit silnice, stejně jako ancistrus dno. Třeba by jich pak jezdilo víc.
Avatar - Blue Sun
19. 4. 2019 13:04
Re: co ta spotřeba?
V kontextu novinářské spotřeby se mi to zdá OK. A za normálního provozu na běžné silnici určitě nepojede se spotřebou 7-8 litrů, když tam ten výkon není potřeba. Jenže pisálek nejspíš prostě to auto honil všude, kudy jel.
Avatar - speedfred
19. 4. 2019 11:57
Re: Na úvodní fotografii....
jo,to je ona. :yes:
Avatar - Jenik3
19. 4. 2019 10:55
4.dub
Vezeny autore a editore. Kdyz uz clanek davate k finalni publikaci na web, tak si po sobe prectete pocty valcu a ventilu. Oba dva jste dubnove a korunovani. :no:
Avatar - Ja Prvni 123
19. 4. 2019 10:32
Re: Na úvodní fotografii....
Myslíš Ancistrusku?
:-)
Ty jsou ale velmi užitečné.. čistí sklo.
20. 4. 2019 12:45
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Ano, skutečně nevím jak může souviset mrtvolnost motoru G120 ve vyšších otáčkách (4000-6000) s motorem 1.5 Sky.
Avatar - skejpa
20. 4. 2019 08:32
Re: Nová
No prave. Co s nim ? Co s litrem ? Idealne nic...
20. 4. 2019 08:28
Re: mazda 3
Nemusi tak dramaticky rozdiel v stlaceni plynu byt. Zavisi od toho ako sa vyrobca snazil. Moj maly trojvalec mal turbolag iba v zime, kedy elektronika branila velkemu narastu vykonu z dovodu ochrany motora pri studenom motore. Inak sa "diera" prejavila len vtedy ak clovek potreboval vystrelit a kym zareagoval automat a podradil - cize charakteristikou a preradenim prevodovky, nie reakcia na plyn. Na co sa tiez dalo dopredu pripravit a prevodovku podradit naznacenim zameru. Ziadna neskora reakcia.
Inak za mazdacky 2.0 by som ten svoj teda rozhodne nevymenil.
Avatar - twistedTSD
20. 4. 2019 08:23
Re: mazda 3
jen poznámka...krouťák Golfu určitě nebude menší v rozmezí 2-3,5 tis. otáček.
Avatar - miromen
19. 4. 2019 22:02
Re: Nová
OMG to snad nemužeš myslet važně.
Avatar - hugino
19. 4. 2019 21:35
Re: mazda 3
Tak tu by som moc nesuhlasil.V roku 2018 som vyberal nové auto.Vo výbere ostalo 5 aut a Mazda 3 88kw bolo jedine s ktorým som bol na predvadzačke a bolo to totálne sklamanie.Design vonkajší super, vnutorný super, ale totalne malo miesta/hlavne vzadu/ ten motor nemal absolutne tah až ked si ho dostal do riadnych otačok/dovtedy som 8 rokov jazdil na Renault Laguna benzin 2.0 103 kw a to bola ina parada/pritom zrychlenie písali 9,1 sek čo sa mi absolutne nezdalo a hlavne katastrofalne brzdy.Ved to auto strašne slabo brzdí.Pritom to bolo auto koli ktoremu som chcel menit auto.Nakoniec som kupil Volkswagen Golf 1.4 tsi 92 kw a to je uplne ina liga ma XDS viacprvkovu napravu a hlavne priestorovo je to auto pre štyroch dospelých a nie pre dvoch ako je Mazda 3.Ani podvozkovo sa mi ta Mazda nezdala až taka vynimočná.Každý si kupi čo sa mu páči a hlavne na čo má ale predaje Golfa a Mazdy 3 jasne ukazuju ktoré auto je lepšie.A to ešte nehovorím aký ma Mazda drahý servis.
19. 4. 2019 14:59
Na první pohled parádní
Naštěstí vypadá zase lépe než ta nevyvážená konfekce s autobusovým posedem a motorem před přední nápravou. Uvnitř dorovnala hravě prémii, výbava parádní tak už zbývá se jen projet.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 13:32
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
20. 4. 2019 19:52
Re: mazda 3
Zase ťapete , pletete hrušky s jablky.
Dynamika u TSI, nebo atmo je a bude vždy rozdílná, u atmosféry se podřazuje pokud chci okamžitý výkon třeba i o tři převodové stupně dolů.
Abych bezpečně předjel nepotřebuji skutečně žádný odstup ani rezervu budu se plácat na šestku za pomalojedoucím autem podřadím na 3ku a během 4 sekund jsem před autem zařazený zpět, jen je třeba umět jezdit.
Matda má dostatek kroutícího momentu na takové předjetí, tím pochopitelně neříkám, že by jej nemohlo být více, ale rozhodně má všší mkrouťák než nějaké TSI od Golfa.
19. 4. 2019 23:24
Re: co ta spotřeba?
Ale já ti neberu, že motor se zrychlením přes 10s je pro ty, které baví jezdit, Já to o 1.4 netvrdím a z této řady bych si vybíral úplně jiné, ale i když je nudný, tak "zábavnému" G120 ujede zcela bez problému.

A ty máš spotřeby nových 1.5TSi? Já ne, takže porovnání minulých generací:

Tady máš statistiku:

345 kousků M3 G120 v manuálu - 6,62
https://www.spritmonitor.de/…Mazda/250-3.html?…

321 kousků Oktávky, manuál - 6,73:
https://www.spritmonitor.de/…lle_Modelle.html?…
19. 4. 2019 22:22
Re: co ta spotřeba?
Sorry, ale právě těch vrcholných 213Nm je chvilkových, 200Nm při overboostu bylo trvalých na 15 sekund.

Já nemluvím o nárůstu krouťáku od 4.000, ale o jeho poklesu. Resp.o stagnaci výkonu. Málo žere? Podle Spritmonitoru 6,62. Tolik, co dynamicky nesrovnatelné 1.4TSi 110kW.

Osobně znám spoustu lidí, co měli/mají na M3, ale překvapivě jaksi si ji z nich nikdo nekoupil. Místo toho na firemním parkovišti stojí různé a proti M3 výkonnější motorizace typu 1.4/1.5T, za stejnou nebo spíše za nižší cenu.
Avatar - palix
19. 4. 2019 20:27
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Mám skôr pocit, že autor motor chváli. Keď si spomeniem ako kedysi vytýkali predošlému motoru 88 kW, že neide a tento teraz chvália... Jazdili na tých autách novinári vôbec?
Za mňa je motor 2,0 88 kW dostatočne výkonný, človek s ním musí pracovať, radiť... Spotreba OK. Samozrejme tento motor je skôr pre bežného vodiča, ktorý sa občas odviaže. Nie je to raketa.
19. 4. 2019 14:48
Re: tough sell
....lepší prodeje, no, oty by snad mělo jít vedení firmy? Jde tobě, jako zájemci o auto, vybrat si co nejprodávanější kus? Aby jsi dokonale splynul? Nějak nechápu.
Hyu i30N je nepochybně mnohem rychlejší auto. Jeho hodnota je právě v tom, že ho neporazí na okruhu ani Golf GTI.
20. 4. 2019 15:55
4 a pol hviezdičky?
Auto s malým kufrom, ktoré nejde, je hlučné a má vysokú spotrebu. V testovanej farbe a malými kolesami hodne vynikne ten ťažkopádny dizajn. Minule som videl v červenej farbe s veľkými kolesami a vyzerala super.
Avatar - Blue Sun
20. 4. 2019 09:45
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Těch nepovedených atmosfér už tu bylo...
19. 4. 2019 12:38
Re: mazda 3
Tohle už mi připadá jako na brýfynku absloventů SŠE.. Tak co chceš od toho auta? Aby válcovalo prodeje a ohrožovalo koncern VW? :-O
Avatar - twistedTSD
19. 4. 2019 16:34
Re: Nová
Tak třeba tu máš Civic, který je v 1.0 T za rozumné ceny a prostornost se nedá srovnávat. Navíc má, pokud vím, i víceprvek.
19. 4. 2019 14:53
Re: samozrejme ze neni pro kazdeho
Hnoj pre dopytok? Nemáš to v tej hlavičke trošku pomiešané, jebenko?
19. 4. 2019 12:32
Re: mazda 3
Přímo kosmická. Mazda používá speciální recyklovaný plechy od polívkovejch konzerv.Ty maj poločas rozpadu 213 dnů.


to byla ironie.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 11:53
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Blue Sun
19. 4. 2019 11:24
Re: mazda 3
Ale v konečném důsledku jsme stále byli tam, kde budeme i do budoucna. Mazda prostě prodejně "nešla". Stabilně někde na konci dvacítky v EU, žádná velká čísla. Mně se třeba vždycky líbila trojka sedan, ale potřebuju dost často vozit víc věcí, než jen kreditku a sako.
Nová se mi moc nelíbí ani tak ani tak, bohužel je to takový tančík.
Avatar - Blue Sun
19. 4. 2019 12:59
Re: Nová
Ano, to je hezké... jak si pěkně selektuješ kategorie. Problém je, že za cenu té Mazdy už jsou ty hothatche a tak je chtě nechtě je třeba brát v úvahu.
Ale i tak... Focus, i30 (i bez N) by pro začátek stačily. A to srovnávám jen se základem té Mazdy, vůbec se nepouštím do porovnání s ohledem na cenu testované verze. Tam můžu mít 308 GT, která s ní bude jízdně taky srovnatelná.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 11:47
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Blue Sun
20. 4. 2019 17:18
Re: WLTP
Dokud výrobci smějí uvádět spotřeby přepočtené na NEDC, budou je uvádět. A to lze až do roku 2021.
Avatar - Ozzman
20. 4. 2019 15:28
Re: co ta spotřeba?
200 a 220 je hodně velký rozdíl, protože čím rychleji jedeš, tím vyšší výkon potřebuješ na každý další km/h navíc a roli hraje i aerodynamika, vítra a podobně.
Avatar - Ozzman
20. 4. 2019 15:28
Re: co ta spotřeba?
200 a 220 je hodně velký rozdíl, protože čím rychleji jedeš, tím vyšší výkon potřebuješ na každý další km/h navíc a roli hraje i aerodynamika, vítra a podobně.
20. 4. 2019 15:25
Re: co ta spotřeba?
Tak je logické, že maximální akcelerace se odehrává tam, kde má jakýkoliv motor nejvyšší výkon. U tohoto motoru to je ploché maximum mezi 4.000 - 6.000 ot.

To, že ten motor výkonově ve 4.000 otáčkách konci a dál stagnuje proste fakt, který si klidně dohledej na grafech, odkazy tu byly už několikrát. A pokud si někdy s motorem s takovou charakteristikou jezdil, tak zřejmě víš, že jako řidič máš při akceleraci úplně jiný pocit než u motoru s ostrou výkonovou spickou.
Avatar - twistedTSD
20. 4. 2019 13:04
Re: co ta spotřeba?
Jako nejel jsem s tím, ale atmosféra nekompromisně zařízlá ve 4 tis. ot. mi taky jako synonymum zábavy nezní.
20. 4. 2019 12:22
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Nevím jak souvisí 1.5 s dvoulitrem G120, který jsem komentoval.
Avatar - CICERO
20. 4. 2019 11:45
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
20. 4. 2019 11:37
Re: mazda 3
Buhehehehééé - no to já jednou předjel ve Fiorinu bavoráka! Asi takovou vypovídací hodnotu tvoje hodnocení má. Civic je skvělý auto, ale až se čtyřválcovou patnáckou.
Avatar - Blue Sun
20. 4. 2019 09:47
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
A není to spíš tím, že starší Mazda 3 byla o metrák a půl lehčí, než ta nová? Pak i stejně výkonný motor (a že nejspíš bude stejně výkonný) jel v takovém autě zkrátka lépe.
Avatar - Ozzman
20. 4. 2019 09:20
Re: co ta spotřeba?
Mne tohle příjde jako taková mantra všech, co mají "slabá" auta".
Odjaktěživa mi tvrdili různí kamarádi s tendencí přehánět, že
Favorit běžně jezdí bezproblémů 190 (ok, z dlouhého kopce, ale né skoro na každé okresce jak mi tvrdili)
Oktávky 1.9 TDI 66kw 220km/h, podobně jako Oktávky 1.6MPI 74/75kw
Fabie 1.9 TDI 96kw 250km/h...
Sám jsem to mockrát zkoušel i s podobnými či silnějšími motorizacemi a ani z kopce jsem se podobným hodnotám nepřiblížil, namátkou:
Seat Cordoba 47kw HTP + Fabie2 51kw HTP (prudký kopec cca 190km/h)
Vše z kopce:
Fabie 1.9 TDI 74kw - sotva 200 km/h (5st)
Laguna II Dci 1.9 88kw - 205 km/h
Jetta 1.6 MPI 75kw - 205km/h (to auto má v TP jen 192 km/h, ale Oktávky s tímto motorem jezdí .... ha ha ha)
Mondeo MK4 85kw TDCi - 210 km/h
Oktávia 2 1.9TDI 77kw - sotva 200 km/h (5st převodovka)
Superb 2 103kw 4x4 - 205km/h (víc ani ťuk, na to jsem opravdu stál dost dlouho)
Superb 2 125kw FWD 225 km/h (to je jediné auto, které přes 200 km/h ještě troooošičku zrychluje i na rovině)
Mondeo MK5 132 kw AT AWD (220 km/h - jediné, co nebylo z kopce, zatím jsem více nezkoušel, nebylo kdy a kde, ale o moc víc už nepojede).
Všechno bylo zkoušeno opakovaně několikrát, většinou v Německu, některá auta nad 180, jiná nad 200 už skoro nejedou a trvá věky dostat další a další km/h navíc. Navíc vždy se jedná o tacho rychlost. Nevěřím, že auta ,ajko Oktávka 1.9TDI či Fabie 1.9TDI lítají 220 km/h, stejně jako ta Mazda 3 ( i když té bych to věřil více, než těm Škodovkám), když se na tuhle rychlost tacho škrábe pomalu i auto se skoro 200k pod kapotou.
Teď čerstvá zkušenost z Německa, kdy se mne snažil dojet český Sharan, očividně bez DPF, možná ftuningu s 1.9TDI (dle opravdu brutálního černého kouře při přidýní plynu), držel se mne dost, to se musí nechat (já byl 4osoby + plny kufr na palubě, což s
Avatar - Ozzman
20. 4. 2019 09:00
Re: mazda 3
Srovnávat i30 a Mazdu 3 moc nejde. Hyundai je totiž auto, které má za cíl oslovit nejširší paletu zákazníků. Běžná i 30 je v komplexním hodnocením vlastně velmi dobrým autem, ale jednotlivé komponenty jsou průměrné, jen snad cena je podprůměrná, což je velký tahák. Jinak bych si v dynamice vsadil na tu 1.4t 103kw, jel jsem s tím a i když motory jako TSI či ECOBOOST jsou lepší (Ecoboost má dokonce i velmi pěknou gradující křivku zátahu), tak nejede špatně.

Konkurent Mazdy je hlavně Civic a Fokus. Navíc za 0,5M +/- koupíš Fokuse s 110 i 134kw , nebo Civica s 1.5T 134kw....
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2019 08:17
Re: mazda 3
Jj fakt DĚS BĚS HRŮZA změna platformy na neskutečně horší = ani nejde poznat kdo na koho reaguje = neznám horší a neznám web kde by to tak moc nezvládli = a neznám web kde by dokázali přejít ze snad nejlepšího na snad NEJHORŠÍ :no: :-(
20. 4. 2019 06:51
Re: mazda 3
Mám Mazdu3, 4 rokem a po rzi ani památka, spíše jako tragickou bych viděl odolnost (tloušťku) barevného laku, kde se stačí blbě "podívat na auto" a už je tam od kamínku ťukanec, nebo škrábaneček.
To u 9 let staré Fábie nikdy nebylo.
Avatar - Ozzman
20. 4. 2019 00:46
Re: co ta spotřeba?
Buď v klidu, mne nedávno kamarád tvrdil, že jeho fabia RS TDI 96kw jezdí na dálnici 250 .... ( Tomu se ani nepřiblíží 125kw TDI z kopce ).
Avatar - palix
19. 4. 2019 21:07
Re: Moje dojmy
Pocity z jazdy môžu byť klamlivé. Minule kdesi spomínali, že najváčší "klamár" bol motor 1,9 TDI / 66 kW. Pri jazde v aute sa vďaka turbo-kopancom tváril ako raketa, reálne to bol "slimák" ;).
U atmosféry sa niekedy zdá, že oproti turbu nejde, ale môže to byť len pocit. Pokiaľ má auto automatickú prevodovku, tak dynamika jazdy môže byť podobná. Pri manuále je potrebné radiť, aby to išlo.
Avatar - twistedTSD
19. 4. 2019 16:41
Re: mazda 3
To je subjektivní, mně naopak předchozí M 3 připadala nevýrazná a nezajímavá, zatímco teprve tahle by mě do shoroomu přitáhla (i) designem. Ačkoli máš asi pravdu, že budí mnohem rozporuplnější reakce.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 14:13
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 13:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 11:04
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 4. 2019 10:51
autor
rád bych upozornil autora článku na uvedené ceny pod článkem, kde má chyby.
Ať se podívá na oficiální web mazda.cz a uvede do pořádku... :-)
20. 4. 2019 19:54
Re: mazda 3
ale je, stačí se podívat, není to nějak dramatické, ale Mazda je na tom lépe.
Avatar - lamal
20. 4. 2019 18:33
Re: 4 a pol hviezdičky?
hlucne ? si cital iny test... cekni to >:D
jj to je auto, kt. dokaze urobit vodicovi radost tj ma nieco na viac ... ani focus 3 nebol velky a predaval sa... nie kazdy potrebuje male auto pre 4 dospelych, na to sluzia vacsie auta... taka mazda 6, pre potesenie koncernistov napr passat >:D
20. 4. 2019 15:50
WLTP
Chcem sa len opýtať či do redakcie ešte nedorazila metodika WLTP. Stále uvádzate tie smiešne spotreby.
20. 4. 2019 12:52
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Mal som 1.6 od PSA co mal tiez 120 koni v C4 a mal zrychlenie 10,6 a celkovo je ten dvojliter G120 citelne silnejsi ako 1.6 cca. 120-130 konove atmosfery co sa daju/dali kupit. A je tiez citelne lepsi ako 1.2 TSI - je zivsi a nezerie tolko pod zatazou. Samozrejme na 1.4 TSI vykonovo nema a to ani nikto netvrdi, tam je konkurentom G165.

Tento novy G122 vsak podla doterajsich testov je ekvivalentom 1.0 turbotrojvalcov, nijako ich vykonovo neprevysuje, co sa u stareho G120 teda povedat neda, ten je niekde uprostred medzi 1.0 TSI a 1.4 TSI.
20. 4. 2019 12:46
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
nova je tazsia o 75 kg, to by nemalo az tak velmi spomalovat
Avatar - CICERO
20. 4. 2019 00:42
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - miromen
19. 4. 2019 22:12
Re: mazda 3
Nevim co jsi zkoušel, M3 patři mezi řidičska auto to jistě, ale nejen, že neni samo, ale celkově podvozkově nedosahuje kvalit toho focuse nebo pravě civica. Zde maš jen něco malo třeba od bratru a to je předFL...
https://autozurnal.ta3.com/…i-test-kompaktov
nebo němčouru...
http://www.youtube.com/watch?…
Jestli dohledem tak ti hodim i podrobnějši jizdni srovnani se civicem, navic u M3 jsou slabinou brzdy nejen co se brzdne drahy tyče, ale poměrně rychle vadnou. Ty to možna nepoznaš, protože jak pišeš, jezdiš na pohodu, ale akčnějši řidič, už by mohl na limity narazit.
Avatar - palix
19. 4. 2019 21:03
Re: mazda 3
"Ozzman" - ja som napr zvolil "iba" 2. stupeň výbavy + motor 2,0 88 kW a som spokojný. Auto bolo síce drahšie ako porovnateľný Hyundai i30. Dokonca malo aj slabší motor 2,0 / 1,4... Ale pri Mazde som sa na skúšobnej jazde usmieval oveľa viac. I30 je skvelé auto, ale podvozkovo je Mazda 3 (predošlá generácia) úplne inde.
Dokonca taká Mazda nie je ani malá akoby sa zdalo. Je široká, kufor má veľkú plochu a je trochu nižší = menší objem / reálne veľký kufor. Ergonómia perfektná - tak trochu športiak ;).

Čo sa základnej predošlej generácie týka - naozaj vyzerala perfektne, zvonku, ako aj zvnútra :). V 2. stupni výbavy jej podľa mňa už nič nechýbalo.
Nová 3-ka má podľa mňa v základe veľa výbavy, ktorá ju predražuje. Ako tak čítam, presne tak dopadnú všetky autá vďaka nariadeniam EU = budú drahé už v základe.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 20:48
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 10:34
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 10:30
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - hugino
20. 4. 2019 07:47
Re: mazda 3
Ak to patrilo mne tak pane ako som už písal predtým 8 rokov som jazdil na atmosferickej Lagune III 2.0 16v 103 kw a presne viem ako sa jazdi s atmo motorom.Takže ked som skušal Mazdu 3 s 88kw sa mi zdala lenivšia ako Laguna ktora mala o cca 250 kg viac.A čo sa týka 1.4 TSI je podla mna v momentalnej reakcii a pri zrýchlení napr. z 80-110 km/h určite živšia ako atmosfericky dvojliter.A o to v podstate ide že ten motor napr. pri predbiehaní je omnoho zabavnejší ako atmo lebo kým to dostaneš do otáčok tak si musiš nechať pri predbiehaní dosť velký odstup aby si bezpečne predbehol.Inač za rok jazdenia 80% mesto 20% ostatne cesty mam dlhodobu spotrebu 6.2 litra na sto takže aj to je v pohode.Treba vyskušať napr/teraz už 1.5 TSI/a ten rozdiel v dynamike oproti atmo je ozaj dosť velký.
20. 4. 2019 06:54
Re: mazda 3
JJ, prodeje padají, proto se na ní čeká půl roky od zadání do objednávky a to i přesto, že v Mexiku postavili další mega velkou montážní linku
20. 4. 2019 06:43
Re: mazda 3
Pane, vy jste tedy ale úplně mimo mísu, buď neumíte jezdit s atmosférickým motorem, nebo jste pouze zaujatý. Rozdíly v použití plynového pedálu u atmosféry, nebo motoru s turbem je celkem dramatický
Více prvkovou nápravu má i vámi zmiňovaná Mazda3, papírový rozdíl ve výkonu motoru mezi auty je minimální, jízdní vlastnosti podvozku u Mazdy jsou opravdu daleko před Golfem. Na internetu je o tom i spoustu nezávislých testů.
Golf má menší krouťák, vyšší spotřebu.
V jediném, kde se shodneme je místo na zadních sedadel. Vzhledem k tomu, že ale v 90% jezdím sám mi tento nedostatek vůbec netrápí a spotřeba u dynamické jízdy a na rozdíl od downsizingu je rovněž rapidní.
19. 4. 2019 23:04
Re: Nová
Ano, taky jsem se ještě běžně jezdil se "skvosty" jako Š100, 105 nebo dokonce se 130(!).

Jenže silný motor není o dodržování povolené rychlosti (na 130 km/h stačí cca. 30kW) , ale o dostupné dynamice. A tu využiju běžně za den x-krát. Při nájezdu na hlavní, na kruháči, v přípojném pruhu, při změně pruhu, při předjíždění, v kopci ... atd. A tam je sakra rozdíl, jestli máš po pedálem a v převodovce rezervu 60kW nebo dvoj/trojnásobnou...

A je taky rozdíl, jestli spolujezdce při delší cestě otravuji (nebo dokonce budím) tím, jak výkon musím hledat přes převodovku a vytáčením motoru, nebo jen šlápnu na plyn ...
19. 4. 2019 18:24
Re: tough sell
Čti: https://autoroad.cz/…d-jeste-nevideli

Jinak tím "rychlejší", je samozřejmě míněn celek. Vůz s podvozkem, řízením, hmotou, pohonem. Tušil jsem, že bude problém...
20. 4. 2019 11:56
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
To jsou řeči na vodě. Mám tu příležitost občas jezdit Mazdou 2 1,5 66kW. To auto jezdí výborně. Dynamický zrychlení si užiješ, okamžitě reaguje na plyn a ochotně zrychluje i nad dálniční limit. Je to samozřejmě auto velikosti Fabie. Takže jak říkám - kecy.
Avatar - Blue Sun
20. 4. 2019 09:41
Re: samozrejme ze neni pro kazdeho
Radši tisíc takových návštěvníků, než jednou tebe, ty hloupá špíno.
Avatar - lamal
19. 4. 2019 22:39
Re: co ta spotřeba?
1.4 tis je velmi velmi priemerny motor, nuda... radsej slabsi g120 s dobrou prevodovkou a ked budem g120 zmykat stale bude zabavnejsia a pojde za menej ako gumova 1.4 tsi... to je motor pre ludi co len vedia slapat na plyn a nie pre ludi kt bavi jazdit, pre tych je g120

zbytocne je to vysvetlovat niekomu kto vidi rozdiel medzi motormi len v prachsprostych tabulkach
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 12:57
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
19. 4. 2019 12:34
Re: tough sell
Ta cena není podobná, ale o 200 litrů vyšší. Jinak souhlas, Nko je pěkný moc.
Avatar - 3_diamanty
19. 4. 2019 12:04
Re: mazda 3
suhlas.. inak uzasnej mazde opat v eu predaje padaju... sranda
Avatar - Ja Prvni 123
19. 4. 2019 10:30
Re: mazda 3
Komplexnější?
Evropa chudne před očima... takže by to chtělo něco, jako je tohle:

http://www.autoforum.cz/…za-234-tisic-kc/?…
20. 4. 2019 05:47
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Ten stary G120 ma 120 koni iba na papieri, realne je zivsi, hravsi a vykonnejsi ako konkurencne 120-konove motory. A spolahlivy s OK spotrebou. Nazvime ho teda G135-G140. Ale novy ma koni zda sa presne 122 a zrychlenim 10,4s zapada medzi konkurenciu, zatial co ten stary zrychlenim 9s bol na tom velmi dobre.

tocit nad 4000 veru ma zmysel, tak do cca. 5000-5500, pretoze krutiaku sice viac nevyzmykas, ale stupa vykon a auto ide pocitovo este o trochu viac - co nema zmysel je posledných 1000 otacok pred obmedzovacom - akurat to reve a nijake zlepsenie, to radsej podradit a opat vytocit nad 5000.

Ono je to asi tak - pri 1500 sa gula, od 2000 vie zrychlovat, medzi 3000-5000 ide "ako drak" a potom uz len huci a nic viac, uzivatelsky je vsak velmi prijemny, okamzite reakcie na davkovanie plynu, len nesmies cakat, ze pri 2000 ot:/min stlacis plyn na podlahu a ze ta to vystreli, na to potrebujes este 1000 otacok viac
19. 4. 2019 21:52
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Problém s fakty máš sám. Bavíme se o trojce - ta 2,5T nemá. Motor Skyaktive X není trvale přeplňovaný, kompresor má bejt elektrickej, v činnosti jen občas.
Avatar - palix
19. 4. 2019 20:33
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
88 kW motor asi nebude pre Vás. Ten motor má silu aj dole a hore ide podľa mňa pekne. Ten motor nebol robený ako motor do hot-hatcha, ale ako alternatíva k 1,0 turbomotorom. V práci máme Audi A3 1,2 turbo, ja mám 88 kW Mazdu 3. Tá Mazda je pre mňa vo všetkom lepšia a príjemnejšia. Čo sa motora týka - ide aj na voľnobeh - napr pri parkovaní. Ten malý turbomotor na malých otáčkach nemá silu.
Ešte by som dodal - testovacie autá, ktoré mali málo km (do 500) išli isto dosť zle. Ja som také skúšal a motor bol lenivý. Na mojom ožil po najazdení 500 km. Podobne to môže byť aj u noovej Mazdy 3 - ak nejakú budete skúšať, lepšie by bolo, keby nemala najazdených 100 km ;).
25. 4. 2019 21:26
Re: ŠOK!!!
A byla ta Vectra utlučená nesmyslnými emisními předpisy...? Cena je naprosto v pohodě. Bohatá výbava prostě něco stojí.
Avatar - hugino
22. 4. 2019 08:23
Re: mazda 3
Asi pred týždnom som bol pozrieť tuto novu Mazdu 3 .Je užasna ale ta cena !!! Základ 19 900.Za tie prachy mam Golfa 1.5 tsi Highline 150 k 250Nm a to si myslím že už je ina kava.U nas v Žiline je predajna Mazdy prepojena s Hyundaiom a v priebehu piatich minut som mohol staticky porovnať i30 Fastback a novu Mazdu 3.Mazda je čo sa týka materialov,designu ergonomie atd minimalne o level vyššie ale je to poznať aj v cene.Zaujmave je že nova Mazda 3 má horšie parametre /zrýchlenie/ ako tá staršia.Každý predajca si určuje cenu servisu ale že by bol až taký rozdiel ?Mne tvrdily že lacnejší stojí okolo 280 Eur a drahší okolo 350 Eur.
Avatar - twistedTSD
21. 4. 2019 21:46
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Argumentaci výbavou, kterou nechci, nemám rád (navíc je základní M 3 pořád holobyt, jen holobyt s LEDkami, navi a asistenty). Golf je ceníkově předražený a nechci argumentovat skladovkami, ale myslím, že reálně se do 500 vlezla i 1.4 v Maratonu.
Avatar - palix
21. 4. 2019 21:39
Re: co ta spotřeba?
Ona taká Mazda G165 má kratšiu 6-ku = otáčky jej môžu nedovoliť ísť viac. G120 má dlhú 6-ku...
Sám by som neveril, keby som nezažil ;). Každopádne nemám potrebu takto jazdiť.
Avatar - palix
21. 4. 2019 21:09
Re: Nová
Súhlasím. Len by som dodal, že nie každý potrebuje rovnaký výkon. Ja napr jazdím dlhé trasy väčšinou v noci a vtedy je skoro vždy veľmi malá premávka = ani potreba výkonu nie je nejaké ohromujúca. Snažím sa jazdiť hlavne plynulo a asi sa mi to aj darí, keďže pasažieri sa nebudia ;). Ak vyrazíme o 19:00, tak o 23:00 dávno všetci spia a zobudia sa o 06:00 pri východe slnka, alebo v cieli ;). Prípadne niekde na parkovisku počas pauzy.
Manželka potrebovala odjakživa Kinedril (alebo ako sa to volá)... Odkedy jazdí so mnou, tak taký problém nemá :). Predpokladám, že dôvodom je plynulá jazda, bez nebezpečne vyzerajúcich manévrov.

Ináč tu na SK, keď nastavím na tempomate 140 km/h, tak málokto ide takou rýchlosťou.
Avatar - palix
21. 4. 2019 20:56
Re: Nová
Ono záleží na to, ako ste postupoval. Ja som jazdil na začiatku otcovou Škodou 100, potom Astrou so 66 kW, rôzne firemné autá pod 80 kW a teraz mám Mazdu 3 s 88 kW a pre mňa je tu toho výkonu dostatok. Za skoro 2 roky sa mi nikdy nestalo, aby mi chýbal výkon.
U 66 kW Astry sa mi stalo, že som išiel do alpského kopca 50 km/h, lebo auto nevládalo na 3-ke a na 2-ke som ho nechcel nejako trápiť na 6000 ot. Mazda dala zatiaľ všetko a ešte v pohode zýchľovala.
21. 4. 2019 12:51
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Říkáš, že G115 je obdoba G165 to nijak nepopírám, ale od začátku je zde diskuze o G120. A G120 je nemilosrdně zařezaný motor bez jakékoliv špičky ve 4000 ufiknutý a s projevem jako diesel. Tedy nemající s projevem G115 nic společného, protože ten nad 4000 teprve graduje.
21. 4. 2019 12:34
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Třeba tak, že je to stejnej management? Stejnej motor, jen s menším objemem. Do Trojky se dával jako základní, ale s označením Skyaktiv G115. Obdoba G165 u toho dvoulitru. Prostě verze s povolenou špičkou.
21. 4. 2019 01:25
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
ak to bola reakcia na mna, tak ok, budem radsej obmedzeny, ale menej vykonny motor pri tazsom aute je pre mna jednoducho minus. To pisem ako vlastnik sucasnej m3, ak niekto mazdu nikdy nemal, porovnavat to velmi nebude.
20. 4. 2019 18:16
Re: WLTP
Český dovozce WLTP hodnoty nezveřejňuje. Ale podívej se na stránky britského dovozce, tam to je.
20. 4. 2019 18:13
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Tak půlka rozdílu může být v tom, že jedna hodnota je bez řidiče (tahle to dříve Mazda v katalogu uváděla) a druhá, u nové, již s řidičem (to bych tipnul s ohledem na celkovou)

Ale i tak, trend doby je spíše snižování hmotností, takže opět fakt který k výkonům, spotrebe ani dynamice nepomůže.
Avatar - miromen
20. 4. 2019 17:48
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Rozdil cca 150kg by mi přišel dost divny. Jinač pokud si dobře vybavuji tak majitel mazdy řikal něco o tom, že v TP ma jiny udaj a to vyšši než uvaději katalogy.
Jinak realna hmotnost předchozi M3 1.5 je cca 1260kg a 2.0 cca 1300kg.
Avatar - Blue Sun
20. 4. 2019 17:15
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Když se podívám na hmotnosti, pak je to 1205 proti 1364 a to je přes 150 kilo, ať počítám, jak počítám.
Avatar - lamal
20. 4. 2019 15:46
Re: co ta spotřeba?
ale je blbost co pisete, ze nad 4000 ot netaha, to ani 1.4 tsi uz nad 4000 nic neukaze a to ju tu pri tom adorujes... mam na nej najazdene dost a ziadnu vykonovu spicku nema... len tu zbytocne nakladate mazde a jej zakladnemu motoru, nechapem moc jak to hodnotenie v teste moze tolko zavysti sposobit >:D

vravim ak si niekto radsej kupi litrovy trojval ako G120 tak ho lutujem
Avatar - miromen
20. 4. 2019 15:19
Re: mazda 3
Teměř všude je něco. Teď se zase něco psalo o cukajicich 1.5TSI. Prostě nove auto, zaruka a pokud něco přijde tak doufat, že se problem pořeši.
Avatar - miromen
20. 4. 2019 14:26
Re: co ta spotřeba?
O rychlych reakcich se u SA piše i jeden kolega z jineho fora, ktery ma G165 to často zmiňuje. Ale neni to samozřejmost u atmosfer. Třeba 1.4i 63kw v ibize tam je to s reakcema na plyn poměrně slabe. A třeba novy 1.0EB ve fokalu už ma ty reakce oproti předchudci rychlejši, třivalcova 1.5EB, už je přahnaněji plynove lanko. A nevim jaky bude rozdil oproti fiestě st, ale u ni nedavno němci napsali, že ma 1.5EB extremně rychle reakce a jeden polak u ST nechapal jak to ford udělal, že tak rychle reaguje, když to ma turbo.
U 88kw SA je spiš problem s odstupňovanim, kde jsou opravdu těžke převody, G165 je cajk.
Jinak tu maš pro zajimavost novy 1.0EB, ktery jsem trochu provětral...
http://www.youtube.com/watch?…
Avatar - Ozzman
20. 4. 2019 11:06
Re: co ta spotřeba?
Nedávno jsem si dal po omezení na 80tku "zváod" s toutou CNG Oktávkou, totálně jsem ji nestíhal, jel jsem v 103kw Superbu II 2.0TDI 4x4.... do 150ti mi ujížděl....
20. 4. 2019 09:53
Re: mazda 3
Civic mel vzdycky tragicky rejd...Velikost je na pomezi nizsi stredni a stredni, nahrazuje tak Acccord jak prostorem na zadnich sedadlech, tak v kufru. Motor 1.5 se poji v 5D az od vybavy SPORT a to je ten problem. "Trapim" se tak s 1.0, ktery ve verzi COMFORT (jiz tak bohata vybava) stal 400, oproti 550 tis za SPORT..Motor neni vylozene spatny, ale a)vadi mi jeho trivalcovy zvuk b) omezovac v 5500 ot/min c) nudny projev (v porovnani se starymi VTEC). Nejede vubec pomalu (fakticky supluje 1.8 103 kW), ale dela to vse az prilis sterilne. Auto si tak clovek "uzije" jen na okreskach, kdy aspon ten podvozek cloveku vykouzli na tvari kousek usmevu..
Avatar - Ozzman
20. 4. 2019 09:27
Re: co ta spotřeba?
Teď čerstvá zkušenost z Německa, kdy se mne snažil dojet český Sharan, očividně bez DPF, možná ftuningu s 1.9TDI (dle opravdu brutálního černého kouře při přidýní plynu), držel se mne dost, to se musí nechat (já byl 4osoby + plny kufr na palubě, což s R4 prostě udělá čáru přes rozpočet v dynamice) a nad 190 km/h už neměl na to se ani přiblížit, nakonec krátkého závodu jsem měl 210 km/h (pak provoz) a on třeba 240 (už kus za mnou)... a tady bych hledal ten zásadní problém. Pokud se neměří podle GPS, pořád tu budou takoví, co jezdí 250 v 1.9TDI....
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2019 09:13
Re: co ta spotřeba?
To taky = ale hlavně to dělá amatér
Avatar - Ozzman
20. 4. 2019 08:40
Re: co ta spotřeba?
Kašlou na nás, to dělaj...
Avatar - twistedTSD
20. 4. 2019 08:34
Re: mazda 3
1.5 T není příliš vychvalovaná skrze spolehlivost, resp. pronikání benzínu do oleje.
Avatar - lamal
20. 4. 2019 08:08
Re: co ta spotřeba?
tie auta, kt vedia pobavit su vlastne na nic, to si tym chcel napisat ? to by okrem mazdy aj nejaka honda alebo bmw pripadne ine znacky mali dost zbytocne vystavany image :-)

ja sa bavim pri kazdej jazde ano hlavne okresky, ale aj v meste a nemusi to byt o rychlosti... s 1.4tsi je nuda stale ano aj pri tom beznom pouziti... reakcia na plyn ci charakteristika, guma... a zvuk no des... proste VW no.... to ze ma dost sily na predbehnutie je prijemne a sily ma dost v nejakej octavii alebo golfe to urcite... vravim, ze mne to nestaci aj diesel ma dost sily a nemam ho rad
Avatar - miromen
20. 4. 2019 00:04
Re: mazda 3
Ja si civica vyzkoušel a hodně zvědavy jsem byl pravě na hondi 1.5T, ktera je hodně vychvalovana. Bohužel k dispozici byl pouze ve spojeni s CVT a to rozhodně neni nic pro mě. Letos mam v planu sehnat si někde civica s timto motorem, ale ve spojeni s manualni převodovkou. Protože tohle je jeden z mala modelu nižši středni, ktery bych si uměl představit jako nahradu. Golfa jsem měl v 6 generaci, vyzkoušel jsem si kratce i tu sedmou a rozhodně bych se v součastnosti k němu nevratil. Zjednodušeně řečeno, pouze uspokoji. Jinak, když se vratim ještě k tomu civicu tak u něj se mi nelibi to, že je to kompakt, ktery přerusta delkou 4.5m, prostě přerostly "kompakt". Už focus po golfu znamenal narust a ja bych nejraději auto velikosti B segmentu. Navic civic k te sve delce přidava ještě rejd na urovni středni třidy, což bych kousnul u type-r, ale tohle se tyka i zakladniho civica. Samozřejmě co se nelibi mě, druhemu nemusi vubec vadit.
Avatar - palix
19. 4. 2019 22:34
Re: mazda 3
Testy sú rôzne aj v porovnané Ford / Honda / VW. Záleží od redaktora, čítak som rôzne porovnania. Každopádne ide o pocit pri jazde. Napr predošlá generácia Focusa síce mala skvelú cenu, výborne jazdila, ale interiér sa mi nepáčil a bol to už výbehový model (raz som tak auto kúpil a skoro sa mi zdalo staré). Možno dnes by som namiesto novej Mazdy 3 vzal nový Focus. Človek nikdy nevie...
V každom prípade ak chcem skvelo jazdiace auto - pôjdem pozrieť Mazdu, Ford, Hondu, VW... A potom sa ukáže čo si vyberiem.
Dobrý príklad sú napr Škody - jedni si chvália ich jazdné vlastnosti, iní ich kritizujú. Taký rozdiel nevidieť takmer u žiadnej značky. Aké sú vlastne? Podľa mňa záleží na tom ako človek jazdí, aké mal autá predtým, či skúšal aj iné auto...

Napr Civic sa mi páčil, ale bola to novinka (auto aj motory) a ceny boli vtedy vysoké (bez akcii). Navyše bola väčšia a tiež sa mi páčila. Na VW Golf som ešte nedozrel ;).
19. 4. 2019 22:02
Re: co ta spotřeba?
Pripadne aj polovicny objem s vyssim vykonom vo vecsom a tazsom aute ...
20. 4. 2019 23:50
Re: co ta spotřeba?
Pre 2l motory platí nejaká iná varianta fyziky ako pre litrove s turbom? To mi vysvetli prosím.
Avatar - lamal
20. 4. 2019 18:28
Re: co ta spotřeba?
Mna nic nestve, mne je jedno comu mazda konkuruje podla teba a comu nie. Skor vas niektorych tu z nejakeho nepochopitelneho dovodu priserne irituje to, ze ma mazda 90kw plnotucny 2liter a spolahlivy... tce, htp, tsi haha

Kazdopadne vdaka za to, ze to mazda robi inac, pre ovce co to nechapu a ani to, ze kazdy ma na vyber tiez dobre :-)
20. 4. 2019 17:44
Re: co ta spotřeba?
Průběh výkonových křivek je jasný, jak si je vykladas ty je jen tvůj problém. To, že Mazda přiškrceným dvoulitrem udělala motor se stejným průběhem jako základní malá a obdobně přiškrcene turba je fakt. A když se ti nelíbí srovnání s TSi, tak si to porovnej s EB, TCe, e-THP a jinými motory 1.2-1.5 dle libosti ... Ty všechny si mj. koupím výrazně levneji.

A chápu, že tě štve, že Mazda s dvoulitrem je dnes schopna konkurovat pouze základním motorizacim pro kolenovrty, a to jeste z nabídky vyřadila G100, který by dnes nebyl schopen ani toho.

Nikdo tu ničemu nenakláda, jen holt někteří v diskuzi nejsou schopni zkousnout, že tento motor jede tak jak odpovídá jeho výkonu, tzn. v rámci třídy nic moc.

Ostatně o tom, jak nová trojka jde a půjde na odbyt se klidně můžeš sám přesvědčit ... V Česku má za první kvartál už dokonce celých 24 registraci ...
Avatar - lamal
20. 4. 2019 12:56
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
tvoje nazory su velmi obmedzene, tvaris sa ze u novej mazdy je definitivne strop 90kW, pri tom este ani nema kompletnu ponuku a to ani do buducna...

je to zakladna motorizacia, co ma koncern s takto vybavenou 1.0 tsi 85kW ? Kolko stoji Golf 1.0tsi s vybavou M3 ? Pod 500tis som nevidel ziaden
20. 4. 2019 12:38
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Aha, nevíš.... no tak si to po sobě přečti. Třeba něco objevíš?
20. 4. 2019 00:50
Re: co ta spotřeba?
V normálním provoze je mi zábava k ničemu, když chci předjet kamion, tak potřebuji rychlost (zrychlení). A ta je funkcí výkonu.

A normální řidič se chce někam dostat rychle, ne se "bavit", Ostatně nevím, jak se ty bavíš na normálních okreskách/rychlostkách/dálnicích, o městech nemluvě? Já moc ne. Zato výkon motoru na těchto cestách využiju denně několikrát, a to často jen pro tu čistou zábavu.

A poměr kW/Kč? Nevím. Ale asi je to minimálně jeden z paramtrů, na který se lidi dívají. A já neznám ve svém širokém okolí nikoho, kdo by si Mazdu za posledních 20 let koupil jako soukromé auto. Ani ve firmě, kde denně stojí 300 aut ji nevidím ...

Ano, máš pravdu .. o 20% méně výkonná Mazda má o zásadních 1,5% menší spotřebu. Koukni, kolik žere dynamicky stejná G165 ... uups,..
Avatar - hugino
19. 4. 2019 22:26
Re: mazda 3
Mazda ma záruku 5 rokov a mne bolo povedané že interval je rok alebo 20 000 km a lacnejší stoji 280 eur a drahší okolo 350 eur čo sa mi zda za 5 rokov dosť.Pravda je aj to že Hyundai ma drahý servis aj náhradne diely.Kolega ma tiež i20 len TPMS snímače staly 62 eur za kus.Mazda 3 sa mi designovo fakt páčila ale tým že je nízka je tam fakt dosť málo miesta aspon podla mna.Neviem či je Golf dokonalé auto ale v tejto triede a pri tých cenách aké teraz má je aj po siedmych rokoch výroby jedno z najlepších aut v tejto triede a po roku jazdenia som rád že som sa takto rozhodol.Ináč vo výbere okrem Mazdy a Golfa boli ešte Astra,Giulietta a Megane.
21. 4. 2019 15:59
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Stejně tak je na tom patnácka G90. Nad 4000 výrobce žádný vzestup výkonu neuvádí. S tím autem mám zkušenost - nad 4000 JEDE a to tak že ve zrychlení na nájezdu do kopce, za sebou nechává nejrůznější Octavie Scout, jejichž majitele ten fakt raní natolik, že tě dojedou a začnou s nasazením života předjíždět 30 km/h přes dálniční limit.
Avatar - twistedTSD
20. 4. 2019 14:14
Re: co ta spotřeba?
Řeči? Takto to uvádí Mazda a spolu s dlouhým zpřevodováním jde o jediný rozdíl proti G165. Výkon je softwarově zaříznutý. http://blog.auto.cz/…v-88kw-vs-121kw/
Avatar - lamal
20. 4. 2019 13:37
Re: co ta spotřeba?
to su len reci, pozri sa sem, veskera zasadna akceleracia sa odohrava nad 4tis ot, keby to pri 4 konci tak to inac vyzera aj dopadne... okrem toho u motora ide dost aj o reakcie na plyn a v tom je skyactiv uplne inde nez male turba

https://youtu.be/m-BgCoDK5xQ
Avatar - twistedTSD
20. 4. 2019 12:02
Re: Nová
Ideálně pružně a úsporně jezdit.
20. 4. 2019 09:44
Re: mazda 3
No nevim. Mam nejlevnejsi holatko v 1.0 t Civic a tu slavnou mazdu 3 s dvema koncovkami vyfuku jsem dvakrat predjel na rovine a v zatackach bez problemu ji ujizdel. Jedine, v cem Mazda pro me osobne exceluje, je design.. Pro me je jeji minula nejkrasnejsim autem nizsi stredni, zvlaste v cervene. Nova generace je jiz prefoukla a disproporcni:-(
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2019 07:40
Re: co ta spotřeba?
Sem v klidu = tuhle něco podobnýho tvrdil ryccardo = ale ten 200 km/h jezdil s 55 kW = fakt ;-)

MImochodem oprava opravy špatně udělanejch editací = je myslim = furt blbě >:D

Fakt by mě zajímaly ty korporátní profíci = co to jako dělaj = pro začátek aspoň fotečka? :-!
Avatar - palix
19. 4. 2019 22:00
Re: mazda 3
No neviem. My sme 4 členná rodina a auto (hatchback) je veľké dosť - ak kufor. Možno preto, že my sme mali predtým Astru G (o poznanie menšie auto) a Vy Lagunu ;). Predsa len je Laguna stredná trieda.
Ja som zas neskúšal Golf, lebo som ho ani nechcel, pretože je dokonalý :).
Čo sa týka bŕzd záleží na tom, na čo ste zvyknutý. Podľa istej recenzie má Mazda nádherne dávkovateľné brzdy = pedál má aj nejaký chod, záleží aj na sile stlačenia. Ja som to mal na Astre rovnako a vyhovuje mi to presne takto - rozdiel bol v tom, že Mazda brzdí lepšie ;). Napr Hyundai I30 malo veľmi ostré brzdy v štýle ON / OFF = pri dotyku na pedál auto brzdilo a my sme boli na okne :). Všetko je vecou preferencii. Na tie brzdy by ste si zvykol, ale isto ste také nemal v starom aute. Rovnako ON / OFF asi fungujú aj brzdy na koncernových autách.
Ešte jedna perlička - Mazda má spojkový pedál vyššie ako brzdový / alebo brzdový nižšie :). Minule som jazdil na Audi A3 a ten má pedále v jednej výške. Ja som ale stále zakopával o brzdu - bola nejako vysoko oproti tomu na čo som zvyknutý.
Myslím si, že inžinieri od Mazdy presne vedia čo robia - mne napríklad ergonómia mojej Mazdy 3 vyhovuje dokonale - všetko je presne tam kde to má byť - spojka, brzda, plyn, radiaca páka, volant + sedadlo nízko.

Možno 80% vodičom nebude Mazda vyhovovať rovnako ako Vám. Zvyšných 20% bude považovať ich brzdy, prevodovky, pozíciu za volantom za skvelú - rovnako ako ja ;)
Som rád, že rôzni ľudia majú rôzne požiadavky na autá. Bolo by nezaujímavé, keby sme mali všetci rovnaký vkus.
Mazda by sa možno dala prirovnať k nádhernej žene, ktorá má všetko, čo by sme chceli, len akosi nevie variť, doma neudrží poriadok... Ale ináč je skvelá ;). Kto by takú chcel?

Cena servisu Mazdy je taká "Urban Legend". Kolega má Hyundai I20 a servis má drahší ako ja na Mazde 3. Pochybujem, že u Škody je lacnejší.
Avatar - lamal
19. 4. 2019 21:44
Re: mazda 3
myslel som co ti na tom vadi, ze je ina... a ze sa trebars bude menej predavat...

trochu blbo som to sformuloval s tym problemom
Avatar - palix
19. 4. 2019 21:43
Re: Nová
Samozrejme tie staré Škody boli ľahké a príšerne držali na ceste (Š 100). A mať v tej dobe (aj roky 90-te) lepšie auto bolo tak len snom. Aj Škody 100 / 105 / 120 boli na naše vtedajšie platy astronomicky drahé.
Mazda a Ford boli ešte nedávno spojencami - to viem. Nie každý však tvrdí, že podvozok je dielom Forda ;). Niektoré jazyky tvrdia, že skvelé podvozky boli príspevkom Mazdy ;). Ale hádať sa nebudem, neskúmal som to. Každopádne ktokoľvek to vymyslel, spravil skvelé dielo - pre Ford aj Mazdu. A ja mu za to ĎAKUJEM ;)
Na Focuse 2 som kedysi chvíľu jazdil (asi 300 km po pekných kľukatých cestách) a straaašne som vtedy ľutoval, že som ho kedysi v čase keď som kupoval moje prvé auto nebol ani len pozrieť... :(. Focus II jazdil nádherne :). Práve preto požiadavka 1 u môjho nového auta bola = skvelé jazdné vlastnosti!
A Mazda 3 ich mala za danú cenu najlepšie ;). Poznámka = skvelé jazdné vlastnosti neznamená mať v aute silný motor, s ktorým ide auto super na rovine a v zatáčkach vodič radšej spomalí, lebo sa bojí !!!
Aj keď pomer value for money bol u iných značiek lepší. Ale čo už - žijeme len raz - prečo kupovať len úžitočné a výhodné veci bez emócii? Tak teraz jazdím Mazdou a usmievam sa pri tom ;).
Kto neskúsi, nepochopí aké môže byť šoférovanie iné ;). Samozrejme v istej cenovej kategórii.
Novú 3-ku by som už asi nekúpil, nech je akákoľvek. Je jednoducho DRAHÁ. Drahou ju robí výbava, ktorú nepotrebujem.
Keď tak čítam rôzne a početné články o Škode Scala, mám pocit, že je výrazne lepšia ako Mazda 3 ;). Asi ju pôjdem skúsiť (Scalu), aby som vedel porovnať ;).
Avatar - CICERO
19. 4. 2019 15:23
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
20. 4. 2019 11:51
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
To jsou kecy fanouška Sparty, na ty nemá cenu reagovat... :no:
Avatar - lamal
20. 4. 2019 00:15
Re: co ta spotřeba?
Budeme riesit rychlost, vs zabavu ? Mazda je auto zabavne a jej motor aj napriek tomu, ze je o nieco pomalsi ako nudne TSi je zabavnejsi... myslis, ze kazdy pozera len na pomer kW/Kč ?

a neviem ako ty, ale vo svojom prispevku si sam ukazal, ze mazda ma nizsiu spotrebu ... a pri tom si tvrdil "a k tomu s lepší spotřebou"

no nic, hlavne ze mas lajčíky :yes:
Avatar - lamal
19. 4. 2019 23:09
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Mazda caka na teba, aby si jej vysvetlil, ze buducnost ich motorov je v 1.4 tsi ... tj v motore pre petrolheadov a ludi, kt. bavi jazdit >:D lol...
Avatar - lamal
19. 4. 2019 22:56
Re: co ta spotřeba?
to tvrdis ty, nazor ti neberiem, ja mam nazor iny a ked je je 1.4 tsi motor pre tych kt bavi jazdit tak jedine v porovnani s TDI s tym suhlasim, inac je to nudny motor, to 1.5 vtec T/ecoboost je pre tych kt bavi jazdit ked uz tu davas priklady, ale 1.4tsi je nuda

za menej nejazdi to su bludy, alebo uz mas tolko najazdenych dat spotreby so zabehnutym inovovanym g120 v novej M3 ?? asi tazko ... >:D
19. 4. 2019 20:10
Re: Nová
Na rozdíl od Mazdy (tzn. zatím žádného) nabízí rovnou dva ...
19. 4. 2019 12:49
co ta spotřeba?
7-8 litrů? to je nějak moc na to že je to mildhybrid a navíc od značky která se ráda chlubí že její auta nežerou.... za ty samé hodnoty jsem jezdil s Bravem 1.4T 110kW a bylo oproti této Mazdičce svojí dynamikou letadlo.....

Jako nic proti tomu autu, ale fakt mě ta spotřeba přijde vysoká.... a zrychlení nad 10s teda taky slabota....
19. 4. 2019 16:07
Re: samozrejme ze neni pro kazdeho
chovej se slusne na zahranicnim webu ovcomrde. jsi tu na navsteve
Avatar - lamal
20. 4. 2019 00:08
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
nepopieraj vlastne tvrdenie, treba ti vysvetlit, ze to sem pisem kvoli tomu ?

Samozrejme vykonne motorizacie su potrebne, ak to nejde inak pomoze si turbom aj mazda... napr ludia ako ty, zamilovany do downsizingu to maju na svedomi, masy... masy chceju turbo a mazda ani nikto iny s tym nic nespravi, ak chcu predavat musia ho mat... aj ked len z casti zatial

to nevravi nic o tom, ze G120 je ako zakladny motor v M3 daleko lepsia, spolahlivejsia aj zabavnejsia ci plnohodnotnejsia aleternativa ako nejaky 3 valec s turbom o zhodnom vykone na papieri... pre koho nie je, tak je mimo a to vobec nepopieram, ze tie male turba funguju +-... no ja by som volil aj tak poriadny motor, co G120 oproti 1.0t s 3 valcami stale je
30. 10. 2020 11:40
Re: mazda 3
Nedělám ze sebe extra řidiče. Nicméně poznám, když někdo šlápne na plný plyn a chce mi ujíždět. To již nějakou vypovídací hodnotu má. Dvakrát to udělal přede mou jedoucí řidič Mazdy 3, dvakrát byl pokořen, i s tou za mě nedůstojnou 1.0.
5. 2. 2020 18:07
Mazda3, 2.0 Skyactiv G 2019 Sedan
Spam?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
Moj prispevok?!?!?!?!?!?!??!
5. 2. 2020 18:04
Mazda3, 2.0 Skyactiv G 2019 Sedan
Podla datumu pisania prispievatelov by som si dovolil podotknut, ze v tom case sa nova Mazda len zacala predavat, takze vobec netusim, odkial niektori pisatelia vobec mali realne nazory na toto auto.
Z papierov? Z katalogov? Sedel niekto v tom aute?
Mam 45 rokov. Jazdim 26 rokov a skusil som v zivote fakt vela roznych znaciek, typov....
Tieto nekonecne hadky a nazory nemaju vobec ziadny zmysel. Ked sa bavime o roznych triedach aut, tak samozrejme su dost velke rozdiely v sile, rozmere, vahe, rychlosti, stabilite....
Moj nazor je ten, ze ked niekto rozmysla o kupe auta, mal by vediet co vlastne chce, kde zije a na co auto vlastne potrebuje. To, ci ma auto nizsej, alebo strednej triedy zrychlenie na 100 - 9, alebo 10 sekund.... To niekto mysli vazne...?
Ja jazdim mesacne 3000-4000 km a to po roznych cestach. Mesto, dialnice, kopce, Slovensko, zahranicie.... Normalny sofer by si mal povedat, ze sedim v aute x hodin denne. Co je dolezite....? Ja si myslim ze spolahlivost, komfort, dobry pocit a zazitok z jazdy. Nemalo by ma hnat to, ze nejaky Focus, Golf, Passat, SuperB ma predbehol... Ved ked jazdim podla predpisov a chcem prist vecer domov za rodinou zdravy, tak ma nech kludne predbehne aj Skoda 120 rychlostou 120 km/h :-)
Ja si idem kludne v bezpeci, povolenou rychlostou, tichym motorom, malou spotrebou a kvalitnou hudbou z Bose systemu za svojou milujucou rodinou.... Idem v pohode, lebo moje auto ma vsetky bezpecnostne prvky, ktore sa ma snazia uchranit, je prijemne a zabavne, pohodlne a este stale si ho na parkovisku dost vela ludi aj vsimne. Lebo je INE.... Takze este aj moje EGO dostane trosku pohladkania...
Mazda v tejto triede nie je svetove auto. Su aj lepsie. Ale v dnesnej dobe uz kazde auto splna nejake normy. Hlavne bezpecnostne. Takze ak sa dokazeme odosobnit od svojich predsudkov, tak si vyberieme v podstate podla pocitov. Tak, ako aj v zivote. Co je lepsie: mat doma dokonale zariadeny byt, dokonalu, ale bezduchu manzelku, ktora je len na reprezentaciu, dokonalu cistotu a poriadok, kazdy den dezinfikovanu predsien-ale bat sa hodit na pohovku, co ked sa pokrci koza, bat sa dotknut zeny, lebo jej pokazim dokonaly uces, nemat teplu veceru, lebo bude bordel v kuchyni...., alebo prist domov, vasnovo pobozkat zenu, hodit ju na gauc, pomilovat a potom si dat prfektnu mastnu veceru...
Tak je to aj s autom. Treba sa pozriet do penazenky. Mam limit? V tej triede si musim nieco vybrat... Pojdem na testovacky a uvidim, co mi sedi....
Ja som chytil zenu. Mali sme limit 24000 € Prezreli sme vsetky salony, skusili sme vsetko v tejto cenovej triede, zjednavali sme, prehovarali sme sa navzajom... Nevedeli sme sa dohodnut-rozhodnut.... Ked sme si v Nitre sadli v salone do novej Mazdy3 - bolo rozhodnute. Obaja sme sa zamilovali. Krasa, vkus a kvalita. A to nehovorim o predajcovi. Stacilo 5 minut rozhovoru a uz nas bral na skusobnu jazdu. (inde sme cakali min. tyzden...) Bol piatok. Cely vikend som prezeral testy, recenzie, nazory roznych znaciek a modelov v tejto cene... V utorok sme mali auto doma...
Odvtedy som presiel 20 000 km. Som nadmieru spokojny. Ziadne problemy, vsetko OK. Stale nasadam do auta s radostou a neviem sa dockat, kedy mozem ist zas... Auto ide krasne, zatacky si ani nevsimnem, spotrebu mam perfektnu, adaptivny tempomat a adaptivne svetlomety funguju paradne.... Z auta po 800 km nevystupujem unaveny....
Rozpisal som sa takto preto, lebo mi neda, aby som nereagoval na niektore prispevky, kde sa hraju so sekundami, s krutiacimi momentami, s objemom, farbami.... Auto si dnes uz treba vybrat podla emocii. Sadnem, vyskusam.... To nestaci. Prvy krok je: sadnem a co citim.... Az potom pridu technicke detaly.
Mam 186 cm, moja zena ma 182 cm, dcera 178 cm. V pohode sa zmestime...Chodime s autom pracovne aj sukromne. Hory, lyzovacky, dialnice, kopce.... Toto auto nam sluzi k absolutnej spokojnosti. Je to sluha a nie lamac rekordov!!! Neriesime Nm, momenty, zrychlenia... Je krasne, spolahlive a komfortne.
Mozeme len odporucit A viem, ze s tymto motorom (poctivy 2 litrovy atmosferak je daleko nad 1.0 turbom) a Japonskou elektronikou to dotiahnem do dost vysokych ubehnutych kilometrov..
Nie je to koncernove auto, ma svoje muchy... Ze lak nema tak dlhu zivotnost? Pozrite sa na ostatne auta za 15 rokov. Bude to lepsie...? (Ja aj tak mam radsej strapatejsie zeny ako dokonale upravene...)
Toto je skor emocialny prispevok, ale dufam, ze niekto si ho precita a porozmysla pred vyberom svojho oceloveho tatosa....
5. 2. 2020 15:55
Re: co ta spotřeba?
Mam Mazdu 3 2.0 benzin. Kupil som ju 7.2019 Takze novy model... Mam najazdene 18 000 km.
Jazdim mesta, cesty 2.triedy, dialnice aj kopce. Odo som si nevynuloval od vyroby a priemer podla pocitaca mam 6.2 l/100km
Neviem kde ludia beru tie cisla. Auto sa zacalo predavat len na jar 2019 a vidim, ze plno ludi tu ma brutalne skusenosti z jazdy, spotreby atd.... Odkial...?
5. 2. 2020 15:45
Re: Skyactiv-X
Ja som mal novu mazdu 3 za 4 dni.... :-) Bol to skladovy kus zo salonu z full vybavou... Mal som stastie, 8 km na pocitadle...
Moj brat cakal na VW Tiguan 6 mesiacov a kamarat na Super B 4 mesiace....
Avatar - hugino
25. 4. 2019 07:33
Re: mazda 3
Reco.Teraz som si to všimol.Máš pravdu pri tom Best bonuse je tá cena na skladovky. Takže pardon.Ja ked som ho objednaval minuly rok bola iná akcia ale každopadne je momentalne na Golf cena priaznivá lebo tie autá boli vždy dosť drahé.Takže ak si niekto bude v tejto triede vyberať auto určite by som Golfa išiel pozrieť.
25. 4. 2019 06:28
Re: mazda 3
Vsak s cenou suhlasim, je naozaj slusna. Ze to tak funguje, mozno chvilkovo ok tiez beriem, ale v popise cenniku maju, ze cena plati na skladove vozidla. Vsak to tam maju aj uvedene. Ze ti to daju ako dodatocnu zlavu ~6% + Innovation bonus, tak to by zhruba sedelo aj bez toho bonusu BEST. Vysledna cena rovnaka a mas nove auto do vyroby, ale zase sa hadat nechcem ja. Mozes si vsak gratulovat, lebo pri beznych podmienkach by ta cena bola vyssia + naviac je to iba aktualna a obmedzena ponuka pricom si to hodil do porovnania s novinkou Mazdy a nie je to uplne koser prirovnanie.
Avatar - Emel
24. 4. 2019 12:44
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Tak určitě... při 5000 to vytrhává kusy asfaltu z vozovky.
Avatar - hugino
24. 4. 2019 06:41
Re: mazda 3
Nechcem sa hadať ale cena 19 830 na 1.5 tsi Highline nie je cena na skladovky.To je realna cena ak si ho pojdeš objednat do výroby a potom čakáš cca. 12 tyždnov. Ja som to absolvoval takže viem ako to chodí.Sam musiš uznať že pri tomto motore a výbave je to voči konkurencii velmi dobrá cena.Každý si kupi čo sa mu páči a na čo má podstatné je to aby sa mu to nekazilo a bol spokojný.Hawk
23. 4. 2019 14:30
Sky-X
Jsem u tohoto auta zcela neobjektivní, páč už mám Sky-X v sedanu objednaný. Měním za stávající M3. Je mi úplně jedno, že nemá háčky v kufru, simply clever nálevku na kapalinu do ostřikovačů nebo škrabku ve víku nádrže. Hlavní je, že skvěle pojede a nebudu ji potkávat na každém rohu :-! Zdar!
23. 4. 2019 10:32
Re: mazda 3
Nezabudol, napisal som ti to vyssie. Presne pre toto nemam rad ponuky u VW, milion podmienok a kym sa clovek k niecomu dopatra tak des. Kazdopadne uvedena zlava 3000 je akciova *BEST bonus, ktora plati len na skladovky a nie auta do vyroby. Pokial na sklade je nieco co vyhovuje, tak ano, cena zaujimava.
Avatar - hugino
23. 4. 2019 10:17
Re: mazda 3
Pozri si cennik a nie konfigurator.Ty si v konfiguratore zabudol zakliknuť innovation bonus -1500 Eur.
Avatar - hugino
23. 4. 2019 10:15
Re: mazda 3
Ja som to auto kupoval takže cena Edition plus Inovation bonus je na Golf 1.5 tsi Highline 19 830 Eur.A to si myslím že pri tejto výbave a motorizacii je super cena. Aj napriek tomu že to auto sa vyraba už 7 rokov stále v tejto triede aut patrí do top trojky.
23. 4. 2019 08:39
Re: mazda 3
A odkial myslis, ze som tie cisla dosadil? Ak sa preklikavam konfiguratorom dalej, je tam nejaky innovation bonus bez dalsich specifik so sumou 1500€ (pre verziu Highline edition), zakladna cennikova cena 1.5tsi 110kW highline je 22830. Nic ine tam nevidim. A pokial tam aj je bonus 3k€ na ICO ak si nejako spominam ze sa dalo, tak ten ma svoje vychcane specifika inde a nema ho automaticky kazdy.
Avatar - hugino
23. 4. 2019 07:54
Re: mazda 3
Treba si pozriet stranku Volkswagenu mne tam ukazuje s bonusom 3000 Eur cenu na 1.5 tsi Highline 19 830 Eur.Dal bi som tam ešte R-line paket a som na 21 240 Eur s full led dynamicke smerovky atd.To auto vyzera super.Pozri stránku a možeš isť objednať.
23. 4. 2019 07:31
Re: mazda 3
Nezavadzaj aspon. Za 19 900 ziadneho golfa v takej vybave s takym motorom za tie prachy nemas. Cennikovka je 22830 co je prakticky o 3k€ viac ako popisujes. Ak aj dostanes zlavu obligatnych 6%, tak stale to bude o viac ako 1500€ viac. A to som neporovnaval vybavu, zobral som len 1.5tsi highline ako uvadzas. Za porovnatelnu cenu dostanes 1.5tsi iba 96kW a comfortline.
Co sa servisu tyka, zavisi aj od lokality servisu a dalsich faktorov. Za sumu, ktoru popisujes sa aj v BA da servisovat SUV segmentu D. Ja som napriklad platil bezny servis 150€, chlap co s mojim autom siel uz inde platil 260.
Avatar - palix
21. 4. 2019 21:36
Re: co ta spotřeba?
"lamal" ono problém je, že auto nie je len motor, na ktorý sa dá šľapať. Auto je aj podvozok. Škoda je často chválená za podvozok a ešte viac zatracovaná (aj od bývalých fanúšikov, ktorí prešli k iným značkám). Oproti nej Focus, Mazda 3, prípadne Civic má podvozok len chválený. Prečo si niekto myslí, že G120 s 88 kW a skvelým podvozkom nebude zábavnejšia ako nejaký turbomotor so slabším podvozkom?
Sú kľukaté a pomerne úzke cesty, kde si vodič oveľa viac užije okamžitú reakciu plynového pedálu a skvelý podvozok, ako silný motor, lebo na takej ceste sa nedá ísť nad 100 km/h.
Predpokladám, že veľa kritikov nikdy nejazdilo na Mazde ;). Kto áno a nepáčila sa mu - je to OK. Kto nie - možno nevie o čom hovorí.
Ako tu niekto písal - kvalita auta sa nedá posúdiť podľa papierových údajov. Ani MX-5 nemá extrémne silný motor a je to vysoko hodnotené auto, o ktorom sa kedysi Richard Hammond vyjadril, že je o auto, ktoré si perfektne užije a nemá pocit, že ho chce zabiť v každej zatáčke ako Ferrari, Lamborghini... A to jazdil tuším len na 1,5-ke.
Avatar - palix
21. 4. 2019 21:26
Re: co ta spotřeba?
A aké otáčky ste mal pri tej rýchlosti? Bolo to ďaleko od maxima? Kdesi som čítal, že niektoré značky majú obmedzenú max rýchlosť, vyzerá, že Mazda nie a asi ani Škoda ;)
Avatar - twistedTSD
21. 4. 2019 21:25
Re: co ta spotřeba?
tak já fakt nevím...podle tebe tam asi Mazda dává neořezaný G165 a jen pro srandu králíkům jej spojila s dieselově laděnou převodovkou.
Avatar - palix
21. 4. 2019 21:23
Re: mazda 3
Civic je veľmi pekné auto. Sedan je už obrovský - vraj náhrada za Accord. Divné mi ale je, že sedan s 1,5T sa dá kúpiť za slušnú cenu.
V každom prípade Honda má super akcie v podstate po celý rok. Mazda nie.
Ešte tu je Type R - ten má výkonu dostatok ;). Jeden stretávam pomerne často a je to veľmi pekné auto, aj keď niekomu by sa mohlo zdať veľmi prekombinované.
Avatar - palix
21. 4. 2019 21:18
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Bežne sa píše, že G120 je do 4000 ot rovnako živý ako G165. Treba to brať s rezervou, lebo prevodovka u G165 je kratšia. Po 4000 ot už rozdiel je.
Ten G120 ale nie je typický 88 kW motor, kde je ten max výkon niekde v 6000 ot. Do 4000 ide ako silnejšie motory. A ani nad 4000 sa mi nezdá, žeby nezrýchľoval. Vraj aj preto má zrýchlenie na 100 za 8,9s, lebo to dá na 2-ke.
Priznám sa ale, že som často nejazdil na lepších autách a ak aj, tak neboli moje = jazdil som na nich veeeeľmi slušne.
Avatar - twistedTSD
21. 4. 2019 21:18
Re: mazda 3
ok, pokud můžu soudit dle grafu pro 90kW Golf, G120 jej překonává už před 3 tis. ot., což mě překvapuje. TSI má teoretickou výhodu od 1500 ot. do této hranice.
Avatar - palix
21. 4. 2019 21:13
Re: Trochu moc neplatných klišé ...
Výkonovo konkuruje 1,0 s cca 90 kW. 1,5-ka možno slabšej 1,0 TSI. Každopádne 1,5 sa už bude dodávať asi len v Mazde 2, prípadne MX5.
Č ja tak jazdím aj s kolegami, málokto reálne jazdí nad 4000 ot. G120 má do 4000 dostatočnú dynamiku a aj nad 4000 ide pekne. Isto sa zhodneme, že je to individuálne čo je dobré a čo nie :). Každý máme iné požiadavky a mne tých 88 kW z motora G120 úplne postačuje.
Má to aj iné výhody - netreba dochladzovať turbo, reakcia na plyn... prípadne ak človek nechce turbomotor, tak na výber veľmi nemá.
Avatar - palix
21. 4. 2019 21:02
Re: co ta spotřeba?
GPS - tacho meria viac. Len som skúšal skoro ráno na skoro prázdnej ceste - bežne takto nejazdím. Predsa len ak sa okolo pohybuje veľa áut a ak sa nejaké zle zaradí, potom rýchlo jazdiaci vodiť brzdí aj očami... Niekedy je ťažko odhadnúť za vami jazdiace auto, ak sa prirúti rýchlosťou 250 km/h. Mazda 3 nie je BMW M, predsa len tie brzdy nie sú stavané na také rýchlosti.
Nejakých 180 km/h je ale úplne v pohode. Na druhej strane radšej vyrazím skôr a nemusím sa ponáhľať.
Avatar - palix
21. 4. 2019 20:50
Re: mazda 3
Záleží aj od vodiča. Možno v tej Mazde šiel menej zdatný vodič. Ja som na Civicu 1,0 jazdil - krátko. Veľmi pekné auto, priestranné, ale Mazda pôsobí tak viac ak sa to dá takto pomenovať - "športovo" a mne sa zdala agilnejšia (reakcie pri zatáčaní...). Civic bol taký viac "luxusnejší". Možno predajca Mazdy zvolil lepšiu trasu.
Pri testovacej jazde je ale ťažko posúdiť, aké naozaj auto je. Je to väčšinou pomerne krátka trasa.
V každom prípade, kupovať auto dnes... Asi by nová Mazda 3 nemala šancu oproti Honde Civic - tuším 1,5 sedan je v akciách pod 20 000 €.
Avatar - palix
21. 4. 2019 20:43
Re: mazda 3
Tak som sa zamyslel a... G120 od Mazdy má síce len 88 kW, ale má ich pri cca 4000ot. Nie je to pri 6000 ot, ako to majú motory normálne. Preto ten motor ide minimálne do 4000 ot lepšie ako iné podobne výkonné motory.
Nedovolím si povedať, že TSI nie sú dobré motory, nakoľko sa už dostali do štádia, kedy sú doladené... a hlavne majú super spotreby.
Mne sa páči na atmosfére jej všade chválená reakcia na plynový pedál ("bez prodlevy").
Každému vyhovuje niečo iné. Prechod od Turba naspäť k atmosfére je viacmenej nemožný, aj keď automatická prevodovka rozdiel ako tak zmaže.
Výkon motora je tiež individuálna vec. Niekomu stačí menej ako 100 kW, iný potrebuje oveľa viac.
21. 4. 2019 20:39
Re: co ta spotřeba?
Je to divne. Navzdory vsem expertům v diskuzi, vzdy sedi údaje udane vyrobcem.

Tech 220 bylo tacho nebo na gps?
Avatar - palix
21. 4. 2019 20:37
Re: mazda 3
Tak ja som platil za lacnejší servis cca 170€, kolega na i20 cez 200 a drahší stojí cca 250€. Neviem, akú Mazdu máte na mysli, ale 3-ka to má u nás cca takto.
Keď som kupoval ja, tak za cenu Mazdy sa dal kúpiť aj nejaký skladový Golf... Ale Golf je tak dokonalý, že ja som ho nechcel.
Avatar - palix
21. 4. 2019 20:33
Re: co ta spotřeba?
Keď pôjdem cca 190 tak na normálnej nemeckej diaľnici ju bude auto držať.
Ináč som si všimol, že tu na SK sú kopce dosť prudké. Taký nemecký diaľničný kopec aj keď vyzerá prudký, tak auto ho nejako necíti. Neviem, ako to zvládli takto spraviť.
M3 G120 má 4. a 5. stupeň vraj sprevodovaný do rýchla = na úsporu paliva. Už na 3. má dostatočnú rezervu. Má dlhú prevodovku.
To auto je robené pre bežného vodiča = ja / plne mi vyhovuje.

Keby som chcel silnejšie auto za viac peňazí, tak zrejme skôr ako silnejšiu 3-ku G165 vezmem napr Hondu Civic 1,5T.
V každom prípade za cenu okolo 18 000€ sú buď 1,0T, alebo ešte tak 1,3 T od Hyundai / možno 1,5 TSI v Seate... Ak chce človek atmosféru, ktorá má aký taký výkon = postačujúci pre kľudného vodiča, tak nemá na výber.
Avatar - palix
21. 4. 2019 20:27
Re: co ta spotřeba?
Realita, nerealita - sám by som neveril, keby mi povedal niekto, že auto, ktoré má max rýchlosť 195 pôjde 220 ;). Mňa len ešte skôr zaujalo, keď niekto písal, že so svojou Mazdou 3 išiel max rýchlosťou a nemal ani 4000 ot. Tak som to raz skúsil ja a... Rezerva v otáčkach je, výkon (88 kW) je pomerne slabý na to, aby sa auto rozbehlo nad 200 km/h po rovinke, ale dole miernym dostatočne dlhým kopčekom je to možné ;).
Aj keby neišlo, max rýchlosť je pod 4000 ot = je to normálna cestovná rýchlosť, ktorou sa dá jazdiť dlhodobo. Staršie autá mali max rýchlosť ako som písal cca pri max otáčkach = motor išiel vyskočiť z auta = nedalo sa takto cestovať dlhodobo.
Nájde sa ešte niekto, kto skúšal max rýchlosť a auto išlo viac? Hoci aj dole miernym kopčekom... ? ;)
Samozrejme - neskúšajte to na našich diaľniciach ;).
Nezvyknem si vymýšľať - ani o spotrebe, ani rýchlosti.
Avatar - twistedTSD
20. 4. 2019 12:45
Re: co ta spotřeba?
Já takovými rychlostmi nejezdím v podstatě nikdy (v Německu se nepohybuji), akorát u prvního 44kW auta jsem na rovince překračoval magických 150 km/h, zatímco z kopce a v plném obsazením se mu při 170 tacho ještě chtělo. Nicméně když Fabia 1.0 TSI těch 200 (cca) papírově dá a to má měřený výkon ještě o 10-15 kW výše, tak nevím, proč by M 3 těch 220 z kopečka nedala...aspoň tacho.
23. 4. 2019 07:46
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - pradeda777
22. 4. 2019 09:11
Re: V Austrálii nabízí novou Mazdu 3
Čistě informace.....ubožáku....
20. 4. 2019 11:29
Re: co ta spotřeba?
I trojkovy Superb 110kw ma hodne co delat. Ono to ma slaby rozjezd na jednicku, i diky trakci je to takove nic moc. Ale kdyz tam mas dvojku trojku ctyrku a nechas je roztahnout tak to jede proste dobre, tak ze te lecktere silnejsi auto (tedy temer vse) nakonec sice predjede a s vedomim ze to ma 110koni a je to tezsi vubec nemas na jazyku ze by to nejelo nebo bylo nejakou brzdou provozu.

No a nejlepsi je, ze to fakt nic nezere ani v tech vysokých rychlostech, takze uplne bezproblemu muzes jezdit rychle i s ohledem na ekonomiku.

Takze 80 turbo kw dnes opravdu staci na normální jezdeni. Se 110kw TSI jsem nejel ale to uz musi jet hodně slusne, jen to holt bude papat. Hodne jsem jezdil se 118kw 1.8TSI coz jezdilo krasne ale uz se to pri svizne jizde prodraží. Průměrná rychlost 150km/h to bude kdyz budu optimista 9l to mas to Brno skoro za 600kc kdyz natankujes n95 na ONU :)
20. 4. 2019 10:59
Re: co ta spotřeba?
Ja ted z 81kw vytahl na D1 209km/h dle GPS ve WAZE, tacho tech 220km/h ne li vic asi ukazoval. Mam vlastně auto podobného výkonu 81kw 200nm a jeste tezsi diky nadrzim na CNG a je pravda, ze do tech 170 180 tacho to zrychluje slusne a neni vubec zadny problem tu rychlost drzet. Cesta Brno Praha za 80min, prumerna rychlost 150km/h coz znamenalo ze vetsinu casu jsem letel tech 160-200 a sem tam zpomalil i v nekolikakilometrovem omezeni kde jsem jel 80.

Jenze narozdil od te Mazdy jsem pri tomhle stylu jizdy za tu cestu tankoval za nejakych 270 korun CNG a i diky te spotrebe tohle jsou me standardní cestovni rychlosti, coz si u benzinu moc neumim predstavit, tam uz při 140km/h GPS to nebude úplně vesele :)
Avatar - CountachSV
25. 4. 2019 11:34
ŠOK!!!
Ta úvodní fotografie je na klobouk do ringu, auto vypadá neskutečně otylé. Výhled dozadu a šikmo je nula, motor sice chvála za objem a válce, ale už ne za výkon. Vectra A z devadesátých let měla 2,0 16V a 100kW. Tohle je pro mě nekoupitelné vozidlo, podívám-li se na cenovku.
22. 4. 2019 08:09
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - twistedTSD
20. 4. 2019 08:42
Re: co ta spotřeba?
Proč by to jako pravda nebyla? 200 km/h odpovídá 80+ kW, zásadní roli zde ale hraje i aerodynamika. Píše, že na 220 se dostal z kopečka, což sedí.
Avatar - palix
19. 4. 2019 22:21
Re: Nová
Čo poznám ľudí, tak väčšina jazdí kľudne a vážne nepotrebujú veľa výkonu :). Samozrejme kto chce - má dnes výhodu, že si môže výkon dopriať. Autá už nie sú ani drahé, dokonca aj spotreby sú skvelé aj u výkonnejších áut.
Ja sa na výkon pozerám tak trochu z pozície vodiča, ktorý sa učil jazdiť na Škode 105, dlho jazdil otcovou Škodou 100 a len obdivoval autá ako Honda Civic, Accord, Mazda 626, 323 F ... (90-te roky). Medzitým aj Ferrari, Lambo... Z toho som už vyrástol.
Mať dnes veľa peňazí, tak si už ani nekúpim Porsche, ale nejaký hybridný Lexus a pár motoriek :).
Dnešní začínajúci vodič má tak trochu nevýhodu, že sa učí jazdiť dobrými autami a často jeho prvé auto je bezpečné a výkonné. Niekedy to môže byť aj trochu nebezpečné - ak nie pre neho, tak pre okolie. Samozrejme neplatí pre každého.
Vnímanie rýchlosti je rôzne v každom aute. Napr v Škode 100 bola rýchlosť 100 km/h pocitovo dosť vysoká, v modernom aute je to nič. Samozrejme dnešné autá sú bezpečnejšie, stabilnejšie...
Avatar - palix
19. 4. 2019 22:12
Re: co ta spotřeba?
TSI majú skvelé spotreby - to musím uznať. Blížia sa pomaly dieslom.
Z môjho pohľadu je to ale v pohode, pretože moje staré auto s nižším výkonom jazdilo za viac (o trochu). Takže krok vpred.
Avatar - lamal
19. 4. 2019 22:04
Re: co ta spotřeba?
213 nm stale je viac ako chvilkovo 200nm s overboostom a zas zrovnavat 134kw s 90kw to si pockaj radsej na novy skyactiv, bude to viac na mieste vykonove zrovnanie...

Vykon je pri 6000ot aj ked bez nejakeho narastu, tak medzi 4-6tis g120 nebude nepouzitelna, chceme sa tvarit ze nad 4tis ot ma nejake male turbo nebodaj narast krutiaku? je to zakladny motor, nema to turbo ani filter pevnych castic a je to motor s kt je radost pracovat, je kultivovany a este aj malo zerie... co viac este od zakladneho motora?

ano lacne to nie je, mazda je pre niekoho kto ju vie ocenit a zaplati viac za to.. kto ma problem s radenim a chce lacne auto, nech si kupi litrovy trojvalec... kazdy ma ma vyber, aspon zatial

ja som rad, ze mazda robi taketo auta, ked takto dotiahla interier a odhlucnenie uz je fakt malo dovodov si ju nekupit pre niekoho kto na to ma
19. 4. 2019 21:46
Re: co ta spotřeba?
Tak po ceste na dovolenku ve stejných rychlostech jede za 6.5 i 2.0 tsi s dvojnásobným výkonem.....
Avatar - palix
19. 4. 2019 21:18
Re: co ta spotřeba?
Ono taká Mazda 3 G120 nemá problém ísť rýchlosťou 220 km/h pri otáčkach cca 4000, len je problém ju tam dostať (odpor vzduchu / výkon motora). Dokonca aj pri takej rýchlosti je pekne stabilná. Na 195 km/h (=jej oficiálna max rýchlosť) je relatívne pomerne rýchlo. Do 180 km/h bez problému. Samozrejme vyskúšané na Autobahn ;).
Bolo mi divné, prečo má Mazda s max rýchlosťou 195 km/h pneumatiky s rýchlostným indexom do 240 km/h. Potom som pochopil.
U starého auta bola max rýchlosť pri cca 6000 ot = išiel vyskočiť motor z auta. U Mazdy je 195 ani nie pri 4000 ot = pohoda. Zrejme je to dnes takto robené u viacerých značiek. Neviem ako je potom obmedzovaná max rýchlosť.
19. 4. 2019 13:48
Re: tough sell
Nějakej flustrowanej, ne? Téma je jiný. Nová Mazda 3 a její údajně podobná cena s i30N. To jsou ale dvě neporovnatelný auta. Snad jedině velikostí.
Avatar - pradeda777
20. 4. 2019 09:49
V Austrálii nabízí novou Mazdu 3
i s 2.5 L motorem a to i v manuálu. Ne, v Austrálii nemají Euro 6d TEMP/WLTP kurvítka jako máme my v EU.....,
At launch, two SkyActiv G normally aspirated petrol engines are carried over from the outgoing range, including a 114kW/200Nm 2.0-litre unit and a punchier 139kW/252Nm 2.5-litre mill, with both paired to a six-speed manual or automatic transmission.
Avatar - palix
19. 4. 2019 22:10
Re: co ta spotřeba?
Tých 220 je relaita. Známy išiel 230 (verím mu)... Ale musím dodať, že sa nedá dosiahnúť na rovinke. Musí sa ísť dole kopčekom (nemusí to byť veľký kopec). Mazda na to má rozsah otáčok, ale 88 kW je naozaj málo, aby to dosiahla na rovine. Reálne bez kopčeka sa dá dosiahnúť tak 200 plus / mínus. Ale napr v DE je tiahlych kopčekov dostatok.
Kedysi som kdesi videl také porovnanie s nejakým 1,0 turbo motorom (Seat Leon?). Autor tam robil pílový diagram prevodovky Mazdy 3 G120 a tej druhej. Na 6-ku by dala vo "vákuu" 300 km/h (taká je "dlhá"). Reálne - ako som písal vyššie. Rovina 200 km/h v pohode, kopček - pokiaľ ide. Nie je to obmedzené max otáčkami ako u starších áut.
Každopádne vysoké rýchlosti vplývajú negatívne na spotrebu. A ja radšej vyrazím skôr :). Ale vyskúšať som to musel... :)