Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Rozhovor: Jak se prodávají čínské pneumatiky? Mezi čínskými výrobci jsou rozdíly

Vysoce postaveným manažerem u nás nepříliš známé singapurské pneumatikářské společnosti Giti Tire je Petr Čajka. Firma přitom patří mezi deset největších na světě. Jak je těžké měnit předsudky Evropanů a Čechů zvlášť?
Zpět na článek
20. 4. 2019 11:48
20. 4. 2019 13:25
20. 4. 2019 17:11
20. 4. 2019 17:46
21. 4. 2019 14:42
20. 4. 2019 19:50
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2019 08:19
Všude sou rozdíly
Ale jít do šmejdů úrovně Čína = to jinde neni obvyklý
Rozbalit vlákno
5
20. 4. 2019 11:28
Re: Všude sou rozdíly
...třeba do iPhonu, nebo do Lenova - to radši TNS ze Slušovic. :-!
Avatar - Ja Prvni 123
20. 4. 2019 11:57
Re: Všude sou rozdíly
Hmm, taky už se jim povedlo ti vymyt mozek?

A dělat budeme co?
Všichni budeme pěstovat repku pro Babise a prodávat to, co v Číně vyrobili?

:-(
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2019 12:10
Re: Všude sou rozdíly
Zatim to vypadá že ANO

Neb Zeman ho neodvolá ani když bude stíhán a Andrej NIKDY NIKDY neodstoupí >:D

No já doufám že časem skončí tam kam patří = a tam se bude smažit navěky :-!
20. 4. 2019 12:11
Re: Všude sou rozdíly
Cože? Tak doufám, že jsi mecenáš Barumky ve votrokovicích, votroku...
Avatar - Ja Prvni 123
20. 4. 2019 18:55
Re: Všude sou rozdíly
Ne, ale Barumky mi nevadí... jakkoliv sám jezdím na Nokianech.
I v létě... ty různý "line" se úplně nepovedly - tedy srovnáváno mezi normálníma gumama, ale teď mám nový wetproof a jsou zase super, jako za mlada.

Čínu fakt ne. Stlačená tma.
Avatar - Jaros71
20. 4. 2019 11:41
VW a PNEUMATIKY na NOVÁ AUTA z ČÍNY???
To snad nemyslí vážně...? :no: :-O
Fakt bych si koupil SEATY Arona a Ibiza nebo Škodu Karoq a na nich čínské gumy?
Auto bych rozhodně nepřevzal..
Minimum jsou české Barumky...i když se již některé dělají jinde v EU.

PNEUMATIKY na NOVÁ AUTA z ČÍNY???
NIKDY !
Rozbalit vlákno
8
20. 4. 2019 11:48
Re: Pneu z Číny
Bratr vyzvedával před týdnem nového Superba od prodejce a na autě byly obuty Pirelli, což je podnik, který vlastní z 46 % Číňané ;-)
Avatar - pradeda777
21. 4. 2019 10:48
Re: Pneu z Číny
S tím čínským vlastnictvím je to daleko horší. Čínská státní firma ChemChina vlastní podíl 65 procent v Marco Polo International Italy, jediném akcionáři Pirelli. Podíl 22,4 procenta drží Camfin, italská holdingová firma, jejímiž investory jsou šéf Pirelli Marco Tronchetti Provera a italské banky UniCredit a Intesa Sanpaolo. Zbytek akcií patří fondu napojenému na ruskou ropnou firmu Rosněfť.
Avatar - CICERO
21. 4. 2019 13:55
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
20. 4. 2019 12:14
Re: Pneu z Číny
No to zírám. Už chápu důvody známejch výrobců, že si nechaj v místě produkce lisovat i made in germany/france/italy....
Avatar - Beefcake
20. 4. 2019 18:52
Re: Pneu z Číny
Tie auta su inej kategorie ako tie gumy ?
23. 4. 2019 10:31
Re: Pneu z Číny
Tak aby jsi pak nebyl prekvapeny kolik "premiovek" se vyrabi v cinskych zavodec, nebo uz defakto v cinskych rukou jsou :D
Avatar - Ja Prvni 123
20. 4. 2019 11:54
Je to pořád stejné : PROČ?
Nevidím žádný důvod, proč je kupovat.
Ať jsou třeba třetí největší - lidi tam žije dost a nemám nic proti tomu, aby Číňané jezdili na čínských pneumatikách.

Je potřeba tady, v Evropě i vyrábět, ne jen prodávat. Já vím, že je to těžší... a musí se u toho i něco umět.
Rozbalit vlákno
10
Avatar - Hammunasakra
20. 4. 2019 12:11
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
:yes: :yes: :yes:
20. 4. 2019 12:16
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
No hlavně to musí někdo na konci řetězce zaplatit.
Avatar - Ja Prvni 123
20. 4. 2019 19:03
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
Možná to chce počítat i trochu dál, než jen ke kase... a připočíst životnost, spotřebu na nich, a náklady na opravu, když nedobrzdíš,

Ujedu asi 30 tis km za rok, dneska už jezdím míň. Ale i tak na těch gumách za 4 roky najedu cca 60tis km (v létě víc, v zimě míň)... to je 600 x 100km... i kdybych ušetřil dobrýma gumama jen 2 deci na 100, tak je to 120 litrů... to jsou asi 4000 Kč... 1000 na kolo. Jen na té spotřebě.
:-)
Letní vydží i 6 let...
21. 4. 2019 12:16
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
Počítání dobrý, ale skutečnost jiná. Stejná guma vyrobená podle platnejch norem, na kterou nechá věhlasnej objednatel vylisovat třeba Bridgestone, je prostě ta správná guma Bridgestone. Nebo si snad myslíš, že jsou fakt od Tokia? To bys platit nechtěl. Nebo Continental, Dunlop.....chceš věřit, že vyrábějí výhradně v Evropě?
Avatar - Ronault.
20. 4. 2019 21:19
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
No asi takhle... viděl jsem to podobně...

Na Meganu mám Continental, pravda, už jim končí životnost po 100t km (dohromady se zimními).

Koupil jsem Picasso a bylo na zimních (ojeté od známého) s dorasovanymi orig. disky, tak jsem sháněl druhou sadu pěkných litaku, nejlépe originální jednoho typu a našel jsem je na Slovensku. Tak jsem pro ně zajel, krásné, nepodařené disky, cena super a na nich skoro nové 17" Nexen N'Blue...koukal jsem na to dost podezíravě, ale co, šlo mi o disky a pan gumy vychvaloval, že v Rakousku, kam jezdí za prací, hodně frčí...

A tedy musím říct, že ačkoliv je Picasso tižší, takže nefér srovnání, prostě Continentaly (stejná šířka) v Meganu hučí o hodně více, na betonu je rozdíl propastný. Spotřeba proti zimním Nokianum (na obou autech, Megane D4 a Picasso A4) šla dolů, Megane žere snad i více na letních Conti... Pravda, s Meganem jezdím ostřeji, ale zatím jsem se i při ostřejším zacházení jak na suchu, tak na mokru nesetkal s Nexeny s nejistotou.

Na další rok už budu kupovat nové letní na Megana a byl jsem si jistý, že budu brát nějakou tradiční evropskou značku, ale teď jsem hodně na vážkách... :-O

Jo a to nemluvím o propastnem rozdílu v ceně. Teď si je na mé doporučení koupil kolega na Oktávku (nechtěl dát moc peněz za gumu, protože auto chce za chvíli prodat), tak jsem zvědav, co bude říkat...
Avatar - Ja Prvni 123
20. 4. 2019 21:44
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
No, trochu se divím, že zrovna Tobě nevadí, že tak levný jsou proto, že to dělají děcka za hrst rýže, všechny ty *** zrovna u gumarenstvi jdou rovnou do řeky a do vzduchu.

To, že ušetřili i na vývoji, protože prostě kradou to, co Evropa draho vyvinula, už je zbytečné složitá úvaha, to je fakt.
;-)
Avatar - Ronault.
20. 4. 2019 22:42
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
>:-[] Já samozřejmě nikde nic nepíšu o velebení čínského modelu života, hospodářství atd., ale uvádím, že až tak špatné výrobky to nejsou a evropské zavedené značky žijící na obláčku samozřejmého pocitu nejlepšího produktu se budou brzo divit.

Navíc, nevím o tom, že by v ČR vyráběli děti pneumatiky, protože Nexen postavil u nás továrnu ;-) >:-[]

Ale jak říkám, nekoupil jsem si je cíleně, protože to odmítám, nicméně jelikož nejsem zabedněný tupec, co kritizuje vše za každou cenu aniž by to vyzkoušel, musím objektivně říci, že jsem mile překvapen. Je to asi jako s Hyundaiem, svezení s i30 je milé překvapení na to jako jsou Hyundaie v povědomí lidí mr.ky
Avatar - Ja Prvni 123
21. 4. 2019 20:31
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
No, ale tím, žes je koupil, jsi ten životní model podpořil.
A přihodil pár gejcaru do kasičky agresivně rozpinaveho systému...
Avatar - Hammunasakra
22. 4. 2019 06:27
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
:yes: :yes: :yes:
Avatar - wakantanka
21. 4. 2019 20:09
Re: Je to pořád stejné : PROČ?
Ja mám rovnaké Nexeny na mojom Carnivale. Túto sezónu dojazdim letné a zatiaľ veľká spokojnosť aj keď očakávania neboli veľké. A Nexen je kórejec ktorý vyrába aj v Číne.
20. 4. 2019 12:23
Guma je zvláštní druh zboží
Každá je černá, gumová a má na sobě vzorek. Ten jedinej, spolu s pověstí značky na boku, je spotřebitel schopen posoudit. Vše ostatní záleží na marketingu, kterej smzř.zahrnuje i ten nejsilnější - švára říkal že...
Proto například nová privátní značka, kterou si dovozce vytvoří v naději na vyšší zisky (Tomket) jen paběrkuje. Nikdo jí nevěří, dokud sám nevyzkouší. Výroba probíhá samozřejmě na krutě utajovaném místě...
Rozbalit vlákno
0
20. 4. 2019 13:25
Pár bodů
1. Pořád lepší Čína než protektory.
2. Pořád lepší Čína přezutá v servisu než cokoli, co si nasazuji doma bez jakýchkoliv odborných znalostí a nářadí.
3. Kvalitu pneu běžný řidič pozná až v mezní situaci (někdo to bohužel už nepozná).

Na autech s kterými pravidelně jezdím, jsem už vyzkoušel dost značek pneu a hranice bezpečnosti končí Barumem či Matadorem. Takové zimní Tomkety, které jsem dostal k autu zdarma, jsem z kol sundal radši po cca 100 km. Na sněhu se s jsem s nimi nevyjel ani od domu.
Rozbalit vlákno
5
20. 4. 2019 17:11
Re: Pár bodů
1. Čínu ne
2. Čínu ne
3. Kvalitní pneu pozná každej sakra rychle. Možná to nedokáže pojmenovat, ale bude cítit, že to není ono. Ať už to bude plavat, klouzat, skákat jak koza, bouchat na každém hrbolu. I ta moje si všimla velmi rychle po přezutí z Hankook na Michelin, že to už nebouchá a neskáže jak koza na každé malé nerovnosti.
20. 4. 2019 17:46
Re: Pár bodů
Nauč se hustit na správný tlak.
Avatar - Beefcake
20. 4. 2019 18:54
Re: Pár bodů
Hankook zdaleka nie je smejd.
21. 4. 2019 14:42
Re: Pár bodů
To nikde netvrdím. Držely fajn na suchu i mokru, ale prostě 225/45 R17 byla bočnice moc tuhá. Kamarád to má na R15 a tam mu to zase vyhovuje. Já tím narážím na tu větu "kvalitu pneu běžný řidič pozná až v mezní situaci". Ten rozdíl je poznat i mezi řekněme dobrou a velmi dobrou, neřku mezi čínskym šuntem a dobrou.
Avatar - Beefcake
22. 4. 2019 00:49
Re: Pár bodů
Ze je tuha je snad ok.
By si chcel, aby sa ti tie 45 vyzuli ?
20. 4. 2019 13:59
naběhnul jsem si dvakrát
poprvé se zimními, nebylo to tedy nijak hrozné ale po 20 tkm prostě jedna zevnitř praskla, to jsem si říkal, že v zimě už s žádnou Čínou riskovat nebudu, podruhé jsem se nechal přemluvit na letní, "to jsou jenom marketingové kecy, je to všechno totéž, budeš spokojený" - a byl jsem, říkal jsem tomu driftovací gumy, auto jsem dokázal odtrhnout v zatáčce asi tak o polovinu snadněji, než na normálních pneumatikách, byla to docela sranda, ale moc sranda to nebyla...
od té doby říkám "objednej mi nějaké snobské drahé pneumatiky, ideálně vítěze nějakého testu"
nikdy více! žádnou po... Čínu...
Rozbalit vlákno
2
Avatar - CICERO
20. 4. 2019 21:37
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
21. 4. 2019 12:22
Re: naběhnul jsem si dvakrát
Je tady jeden podstatnej rozdíl. Když koupíš levnou čínskou značku, nebo drahou světovou, která je v Číně vyrobená.
20. 4. 2019 19:50
China pneu
Jsem konzerva, tak pouze osobně ověřené značky pneu a v poměru cena/výkon, jako je Sava, Nokian, Michelin, Dunlop. Neměl bych problém ale s tím, kdyby vlastníci těchto značek tyto pneu vyráběli i třeba v Číně, protože ti si kvalitu už tam pohlídají. China značkám, ale nevěřím ani za mák, protože vím, jak kašlou na normy a výstupní kontrolu a hledí pouze na kvanta. Jsou sice schopni první dodávku vzorků udělat dobře, ale pak již na kvalitu u nich kálí pes, pokud tam výrobce nemá své kontrolory, tím spíše, že o tom vím své.
Rozbalit vlákno
1
21. 4. 2019 12:25
Re: China pneu
Sava je pohrobek jugoslávskýho nacionalizmu, kvalita tak na přívěs za traktůrek. To je asi jako polskej Stomil :-)
20. 4. 2019 20:07
A co Thajsko ?
Svýho času jsem na minulym autě vybral Thajský Nankangy. Potřeboval jsem (tehdá) celkem exotickej rozměr a jelikož normální pneu začínaly na 2,5 tisících, vzal jsem Nankangy za 11 stovek kus. A světe div se oproti původním Matadorum jsem nepoznal rozdíl.... Pak klesly ceny, můj rozměr se rozšířil a já si "dopřál" Michelin Pilot Exalto... A že bych poznal rozdíl... akorát tak v ceně.
Jak řiká muj pneuservisák ormální člověk nepozná rozdíl mezi čimkoliv, maximálně hodně na hraně a ke konci životnosi pneumatiky. Tak teď na nový auto jsem dal zimáky od Nexenu. Oproti letním Continentalum jsou tišší a míň drncaj.
Rozbalit vlákno
1
Avatar - Ja Prvni 123
20. 4. 2019 21:48
Re: A co Thajsko ?
No, pak musíš mít "sníženou hranici poznání"...

Všechny gumy, který jsem zatím zkoušel, byly tragický.

A ano, není to specifikum Číny: já tam počítám i ty Savy, ale treba taky Uniroyal... zimaky prostě nedrzely na silnici.