Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Už sháníte auto na letní sezonu? Máme několik dostupných tipů. A Miata mezi nimi není

Léto už je skoro za rohem, takže pokud se chcete v letošní "sezoně" pořádně svézt, už abyste pomalu vybírali ten správný vůz. 
Zpět na článek
24. 4. 2019 09:40
24. 4. 2019 11:36
24. 4. 2019 12:05
24. 4. 2019 12:12
24. 4. 2019 14:36
24. 4. 2019 12:44
24. 4. 2019 10:40
24. 4. 2019 16:18
Avatar - Barrichello
24. 4. 2019 09:17
Ve výběru rozhodně chybí
Mustang a Camaro a to jak ve verzi kupé, tak kabriolet. Obojí jde sehnat za rozumné peníze, jde to snadno servisovat, ND jsou třeba rozhodně levnější jak u Jaguaru.

Dále by tam šel zařadit Chrysler Crossfire, Stratus kabriolet a Chrysler Sebring kabriolet, to jsou taky moc fajn auta za rouzmné ceny na léto.
Rozbalit vlákno
4
24. 4. 2019 10:33
Re: Ve výběru rozhodně chybí
Srovnávat Chrysler s Jaguárem je jako porovnávat kabelku z Lidlu s Louisem Vuittonem. >:D
Avatar - Barrichello
24. 4. 2019 10:38
Re: Ve výběru rozhodně chybí
Já nic nesrovnávám, já píšu že to chybí v článku a že je výrazně levnější údržba u provoz u amerik jak u jaga.....


A píšu to z pozice člověka, co měl/má ameriky a Jaguary, takže vím o čem mluvím.
Avatar - 3_diamanty
24. 4. 2019 11:59
Re: Ve výběru rozhodně chybí
este to napisem tu kedze k predoslemu "dlhemu" prispevku mi to uz nevojde a nezobrazi mi to ... hmm asi je to asi nejak limitovane poctom pismen

ten PT cruiser je vlastne aj v otvorenej verzii ktora je este viac na leto prisposobena https://img2.auto.cz/…ull/4046261_.jpg

sranda... dnes dostupne retro za babku... lenze opat.. najdi schopny kus ... nemozna misia
Avatar - 3_diamanty
24. 4. 2019 11:29
Re: Ve výběru rozhodně chybí
camaro je vzdy moc pekne bez ohladu na generaciu suhlas .. co sa tyka "amerik" aj donedavna este fungujuci chrysler PT cruiser je dnes uz celkom stylovka aj ked su to vsetko uz dost salaty zrejme v tych bazaroch kedze svojho casu to bola da sa povedat bezna masovka a neslo o nic exkluzivne .... takze ktovie kolko schopnych a nerozflakanych kuskov sa este najde ( ako auto na dovolenku a flakanie sa po krajine to moze byt vcelku pekne retro pre mladych .. ) .... u ameriky by som pokracoval este aj cez kusky ako kupatko/cabrio cadillac eldorado z 90 rokov ( dodnes uzasne vyzera ) a pre mna stale a nadalej najkrajsi cadillac aky doteraz vznikol... potom ma napada este relativne novy dodge caliber ktory ale inak na cestach posobi velmi neokukane a nadalej stylovo a nakoniec dnes uz mozno ani nemusi byt drahy ako jazdenka kedze sa u nas svojho casu tusim aj realne predaval... a stale aj dobre vyzera... kedze moda crossov je coraz aktualnejsia a tento ccaliber moze byt za zlomok ceny nejakeho aktualneho europskeho kusku na podobnom podoryse.... keby som uz siel hlbsie do historie tak ako tip ma napada take to svalnate "muscle corvette" zo 70 rokov a potom aj to to stihle "moderne" z 90 rokov .... ale ktovie kolko takychto realnych kuskov dnes v eu dostupnych este jazdi .... cas nepusti... ved dnes uz pomaly ani 206cc cabrio nenajdes.. kedysi ich pritom bolo relativne dost aj u nas.. rovnako P406 coupe uz som hadam aspon rok nikde nevidel... a to nam kedysi az dva parkovali v okoli... to iste prve SLK od medveda... ktore kedysi boli relativne "viditelne" na cestach... dnes ale uz taketo nieco nikto nechce zivit .... proste stare autra uz dnes rychlo miznu... automobilove casy sa kusok uz menia ... alebo taka honda integra type R ... kupatko biele alebo cierne... kedysi som ho vidaval.. dnes? nehrozi ze taketo nieco niekde stretnes uz.. alebo vw corrado ... ci calibru od opla
24. 4. 2019 09:40
S2000
Po S2000 zrovna koukám, bohužel v cenách kolem 10tis. Eur (už to je víc, než v článku zmíněných 200tis. Kč) už to většinou není nic moc - použitelné kousky začínají od 15tis. Eur. Nehledě na to, že je jich jako šafránu, na celém mobile.de je jich zalistováno tak 30-50ks. Na druhou stranu i přes značnou cenu to asi nebude špatný kup - hezčí kusy už na hodnotě imho klesat nebudou (byť na cenu Supry Turbo MkIV asi taky nevystoupají).
Rozbalit vlákno
6
Avatar - Enthusiastic.driver
24. 4. 2019 09:45
Re: S2000
Těch 200 tisíc je utopie... reálně 400+ nebo velké štěstí. Stejně tak Genesis za 200 rozhodně sehnat nepůjde...

A zmiňovat v odstavci o provozně méně náročnějších alternaivách k XKR zrovna 850Ci, to je taky docela vtipné...
Avatar - 3_diamanty
24. 4. 2019 11:36
Re: S2000
este toyota MR2 ma napada ako taka otvorena alternatina k nejakej tej miate ... https://img2.auto.cz/…ull/5327169_.jpg

S2000-ka je fakt uz velmi "vzacna" ale to dnes uz aj taka barchetta ci prave spominana posledna ganeracia MR2-ky .. pritom sa daju kupit da sa povedat skoro za babku... lenze najdi este dnes nejaky schopny a kupitelny kusok ... takmer nemozne

PS: nevie niekto kedy aspon odkazy uz tu budu fungovat?
24. 4. 2019 12:05
Re: S2000
MR2 se mi bohužel nikdy nelíbila. Jinak do 10k Eur se dá sehnat taky spousta zajímavejch hraček od BMW - Z3, Z4, 1er cabrio, 3er cabrio... všechno imho lepší volby než 6er, která člověka dostane spíš do osobního bankrotu než do řidičský nirvány.

Jinak teda s (350)Z od Ondrise níže se dá souhlasit, podle mně jeden z nejlepších poměrů cena-výkon a ten šestiválec má říz.
Avatar - 3_diamanty
24. 4. 2019 12:12
Re: S2000
a co nejaky peugeot 306 cabrio s rukopisom od pininfariny .... ale aj tych je uz dnes ako safranu

ja tu MR2-ku som este donedavna jednu u nas videl a dokonca s ceskou znackou ... krasne nizka malicka... snad este mensia placka ako miata.... a vidaval som aj velku thesis lanciu s ceskou znackou po okoli ... ale akosi uz nikde nic posledny rok ... vek proste nepusti... a taketo auta su tiez len do casu.. potom uz sa ich clovek zbavi a je vymalovane

ono ja sa domnievam ze coskoro uz pride doba ked uz cloveku sa ani neoplati drzat jedno dve starucke auta "navyse" popri nejakom tom hlavnom aute ... jednoducho to bude taka "zataz" pre majitela ( a nielen financna .. rozne poplatky a pod ) ze len kvoli nejakej ten "zabavke" na leto sa to uz vobec neoplati taketo nieco vlastnit a drzat ... ale to uz kusok predbieham
24. 4. 2019 14:36
Re: S2000
Muselo by jít o skutečně výjimečné auto, abych u víkendovky uvažoval o předokolce. :-) To 307 úplně nesplňuje..
Avatar - Ozzman
24. 4. 2019 12:44
Re: S2000
350Z jsem nikdy nechápal, bylo to divné auto, kulaté, v té době v každé počítačové hře........ do té doby, než jsem se svezl ! Jednoznačně nejlepší volba v této cenové, poctivá atmosféra, RWD, ale nikterak zákeřné při klidné jízdě.. kdysi to někdo nazval Porsche pro chudé, což sedí... jen je už málo kusů na prodej a je tu hodně dovozů z US s automatem (to jsem nezkoušel, ale asi bych do takového auta AT nepotřeboval).

Jediné, co je trochu nemilé je vystupování po zaparkování mezi auty, dveře jsou dlouhé a sedí se proklatě nízko.
24. 4. 2019 10:40
S2000
S2000 za 200k bude tak akorát nabouraná nebo dojetá s volantem na špatný straně.
K tomu je třeba si připravit další statisíce na GO motoru a podvozku a vyjde, že to na to letní poježdění je úplně na pytel auto.
Kupte si SLK s V6kou nebo kabrio Z-ko a buďte vysmátí :-)
Rozbalit vlákno
0
Avatar - rokyta.p
24. 4. 2019 16:18
Fun
Felicia Fun nic? To se divím >:-[]
Rozbalit vlákno
0
30. 5. 2019 22:12
půjčka na auto
Taky bych si ráda koupila na léto nějaké pěkné auto, nikdy jsem neměla kabriolet a strašně bych to chtěla zkusit. Přes https://www.bezvamoney.cz/…bankovni-pujcky/ už jsem si našla půjčku, takže financování už mám zajištěné. Teď už jen vybrat nějaký spolehlivý vůz.
Rozbalit vlákno
0