Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Niki Lauda jezdil sporťákem, pro rodinu měl géčko. Jeho jméno nosí Ferrari či Alfa Romeo

Trojnásobný šampion formule 1 měl slabost pro létání, auta však byla jeho vášní. Věděli jste, které vozy vlastnil? A které jsou po rakouském závodníkovi pojmenované?
Zpět na článek
21. 5. 2019 22:07
22. 5. 2019 06:41
22. 5. 2019 06:44
21. 5. 2019 22:07
smolař
Lauda byl velký bojovník, ale lepila se na něj smůla. Nikde se již moc neříká o jeho další velké osobní tragédii. Dne ​​ 26. května 1991 směřovalo letadlo Boeing 767-3Z9ER, let Lauda Air 004, pojmenované „Wolfgang Amadeus Mozart“, na vídeňské mezinárodní letiště. Krátce po vzletu z letiště v Bangkoku si piloti všimli, že přístroje ukazují poruchu a motor číslo jedna běží na reverzní tah. Po pádu z výšky 4000 stop zahynuli všichni cestující včetně posádky...
Rozbalit vlákno
1
Avatar - dokopy
22. 5. 2019 06:41
Re: smolař
V TV seriáli bola informácia, že Lauda tak dlho tlačil na Boeing až museli priznať chybu.
Avatar - pradeda777
21. 5. 2019 23:07
Vzpomínky a fakta.
S Boeingem Lauda Air 004 jsem v srpnu 1990 letěl z Bankoku do Vídně a když jsem v následujícím roce slyšel o katastrofě tohoto letadla, "trochu" mě zamrazilo. V důsledku toho jsem se také snažil dopátrat, co bylo opravdovou příčinou této nehody. Údajně kapitán letadla měl ignorovat varování přístrojů, že jeden z motorů se chystá přejít na zpětný chod s tím, že co-pilotovi, který ho o tomto informoval zdělil, aby si toho nevšímal, že je to chybné hlášení, které už viděl několikrát. Možná to byla pravda, ale tentokrát se přístroje nemýlily.
The evaluation of the undamaged EEC-memory (some type of computer on which errors could be retrieved, like in modern cars) showed that between 27th of April and 26th of May altogether 61 error messages concerning the thrust reverser were generated.
Rozbalit vlákno
0
Avatar - dokopy
22. 5. 2019 06:44
...
V TV seriáli bola informácia, že Lauda tak dlho tlačil na Boeing až museli priznať chybu.
Rozbalit vlákno
0