Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: Video: Audi e-tron a kamery namísto zrcátek. Řidič si zvykne. Otázkou je, jestli vůbec chce

Do redakční garáže vůbec poprvé dorazilo elektrické SUV Audi e-tron. A rovnou s příplatkovými kamerami namísto konvenčních zrcátek.
Zpět na článek
Avatar - Uživatel_5340709
23. 5. 2019 17:50
Tady už chybí jen hláška z Pelíšků:
"Tolik práce to dalo, a přitom taková blbost!" :-)
Avatar - CICERO
23. 5. 2019 16:16
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - wakantanka
23. 5. 2019 13:22
Odpoveď na otázku z perexu znie :
áno p. Kolman, zvykne. Pretože človek si vie zvyknúť na všetko. Otázka by skôr mala byť prečo si zvykať keď nemusím?
Avatar - CICERO
23. 5. 2019 13:50
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
25. 5. 2019 09:04
Re: Motorismus se p*del obrací
Souhlas, jen si myslím, že objektivy těch kamer můžou mít námrazu také, stejně tak se na objektiv může dostat voda při jízdě v dešti. A také bude nutné objektivy čistit od špíny - nebo snad budou mít své vlastní stěrače s ostřikovačem ?

Podle mne je největší problém v tom, že u zrcátka člověk mírnými pohyby hlavy, změnou úhlů pohledu, získává prostorovou orientaci, což u kamer nelze. Za mne jsou kamery úplná hovadina za spostu nákladů navíc.
Avatar - Stejsn
23. 5. 2019 15:03
Re: Odpoveď na otázku z perexu znie :
Ne, tam je to takhle potřeba. Protože brzo se na to objeví kit, který bude obsahovat zrcátka s přísavkami, co se budou lepit na ty tykadla ;-)
Avatar - CICERO
23. 5. 2019 13:40
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
Avatar - Stejsn
23. 5. 2019 13:14
Celkově mi na to pasuje známé úsloví:
"Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě". Časem se dočkáme auta, které místo čelního okna bude mít displej, kam se bude promítat obraz z přední kamery.
3. 7. 2019 01:14
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 7. 2019 19:21
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
1. 7. 2019 10:38
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
29. 6. 2019 12:07
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
28. 6. 2019 10:12
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
26. 6. 2019 21:33
Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.
26. 5. 2019 09:35
Re: Odpoveď na otázku z perexu znie :
Souhlasím s tím nešťastným designem. Rozumím tomu, že v rámci snižování Cx jsou zrcátka nežádoucí. Ale proč to nevyřešili podobně jako Porsche u Taycanu? Tam schovali kamery přímo do blatníků a auto nehyzdí žádné packy jako u etrona.
26. 5. 2019 09:30
Re: No, ale to je trend doby, ne?
Tak zrovna tohle je věc, kterou máš v autě jen pokud si za ní chceš připlatit.
24. 5. 2019 17:55
Motorismus se p*del obrací
Zvyknout se na to určitě dá a má to spoustu výhod (v zimě nemusíš zbytečně ztrácet čas rozmrazovánim zpětnejch zrcácek, o něco lepší aerodynamický koeficient, směle se můžeš vrhnout do
italských, supertěsných uliček, kapky vody ti nebudou zhoršovat situační povědomí atd.)
ale taky docela podstatné nevýhody - statický výstup z kamery, nemůžeš měnit úhel pohledu.

Osobně se mi (v globálu) tyhle fičury zajídají čímdáltím víc - Všechny ty adaptivní tempomaty, BLIS, hlídání pruhů, automatické brždění, automatická převodovky a ostatní ***čárny. Většina řidičů
se rázen stává znuzenými cestujícími - málokterý nechá obě ruce na volantu a pravou nohu připravenou k okamžité reakci. Těm pak trvá klidně 2 vteřiny navíc, než jim to doteče ze sedinky do hlavy............... a to už je pjůser často na světě :(

Ať žije old school s fofrklackem a 300 koní bez asistentů
Avatar - Ja Prvni 123
23. 5. 2019 21:08
No, ale to je trend doby, ne?
Kupující jsou nuceni si zvykat na věci, které nechtějí, ale museli zaplatit...

Čím dál tím víc věcí je třeba vypnout, než se člověk rozjede...
23. 5. 2019 15:30
Re: Celkově mi na to pasuje známé úsloví:
Chtěl jsem napsat to samé.
Avatar - xxc
23. 5. 2019 14:02
Re: Odpoveď na otázku z perexu znie :
Suhlasim, na vsetko sa da zvyknut. Ja si na Scenicu zvykam v dazdi na jazdu bez vonkajsich spatnych zrkadiel :-) Vidno len diodu na signalizaciu auta v slepom uhle. Otazka skor je ina, ci vobec tie kamery bolo treba takto umiestnovat a nestacili kamery umiestnene dizajnovo citlivejsie.