Alko kalkulačka
Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Video: Audi e-tron a kamery namísto zrcátek. Řidič si zvykne. Otázkou je, jestli vůbec chce

Stanislav Kolman Stanislav Kolman 23. 5. 2019 • 05:57
52
20
Zobrazit náhledy (52)
Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron Audi e-tron

Do redakční garáže vůbec poprvé dorazilo elektrické SUV Audi e-tron. A rovnou s příplatkovými kamerami namísto konvenčních zrcátek.

„Elektromobil, co vlastně vypadá jako docela normální auto,“ shodujeme se s naším fotografem Ondrou, když společně poprvé obšlapujeme kolem elektrického SUV Audi e-tron. Ve srovnání s konvenčními vozy se liší jen jedním, respektive dvěma zásadními prvky: kamerkami namísto klasických zpětných zrcátek.

Jde o příplatkovou položku s hodnotou 44.700 Kč (respektive 36.942 Kč bez DPH). Za tuto částku nahradí konvenční zrcátka kamery s rozlišením 1280 x 1080 pixelů promítající obraz na OLED displeje v předních dveřích. Ten u řidiče je dotykový, díky čemuž nastavíte, kam přesně má kamera „koukat“. Jedním dotykem navíc snadno přepnete a nastavujete obraz na druhé straně.

O výhodách a nevýhodách jsem se více rozpovídal v níže přiloženém videu, podrobněji se prvku budeme věnovat v testu, který jsme pro vás připravili na zítra. Po týdenním soužití ale musím říct, že na kamery namísto zrcátek se dá zvyknout, jen to holt po x letech s klasickými zrcátky vyžaduje nějaký čas.

A taky se nabízí otázka, zdali potenciální kupující vůbec budou mít zájem si na něco nového zvykat. Spíše se ale přikláním k variantě, že ano. Je to něco nového, neotřelého, vypadá to futuristicky a k celkové filosofii trendy elektrického crossoveru to zkrátka sedí! A zvídavých pohledů kolemjdoucích a ostatních účastníků provozu bylo tolik, že jsme je po pár dnech přestali počítat. A jak se tato vymoženost čtyř kruhů líbí vám?

video

Související články

Témata
26. 5. 2019 09:35
Re: Odpoveď na otázku z perexu znie :
Souhlasím s tím nešťastným designem. Rozumím tomu, že v rámci snižování Cx jsou zrcátka nežádoucí. Ale proč to nevyřešili podobně jako Porsche u Taycanu? Tam schovali kamery přímo do blatníků a auto nehyzdí žádné packy jako u etrona.
26. 5. 2019 09:30
Re: No, ale to je trend doby, ne?
Tak zrovna tohle je věc, kterou máš v autě jen pokud si za ní chceš připlatit.
25. 5. 2019 09:04
Re: Motorismus se p*del obrací
Souhlas, jen si myslím, že objektivy těch kamer můžou mít námrazu také, stejně tak se na objektiv může dostat voda při jízdě v dešti. A také bude nutné objektivy čistit od špíny - nebo snad budou mít své vlastní stěrače s ostřikovačem ?

Podle mne je největší problém v tom, že u zrcátka člověk mírnými pohyby hlavy, změnou úhlů pohledu, získává prostorovou orientaci, což u kamer nelze. Za mne jsou kamery úplná hovadina za spostu nákladů navíc.
24. 5. 2019 17:55
Motorismus se p*del obrací
Zvyknout se na to určitě dá a má to spoustu výhod (v zimě nemusíš zbytečně ztrácet čas rozmrazovánim zpětnejch zrcácek, o něco lepší aerodynamický koeficient, směle se můžeš vrhnout do
italských, supertěsných uliček, kapky vody ti nebudou zhoršovat situační povědomí atd.)
ale taky docela podstatné nevýhody - statický výstup z kamery, nemůžeš měnit úhel pohledu.

Osobně se mi (v globálu) tyhle fičury zajídají čímdáltím víc - Všechny ty adaptivní tempomaty, BLIS, hlídání pruhů, automatické brždění, automatická převodovky a ostatní pičičárny. Většina řidičů
se rázen stává znuzenými cestujícími - málokterý nechá obě ruce na volantu a pravou nohu připravenou k okamžité reakci. Těm pak trvá klidně 2 vteřiny navíc, než jim to doteče ze sedinky do hlavy­....­....­....­... a to už je pjůser často na světě :(

Ať žije old school s fofrklackem a 300 koní bez asistentů
Avatar - Ja Prvni 123
23. 5. 2019 21:08
No, ale to je trend doby, ne?
Kupující jsou nuceni si zvykat na věci, které nechtějí, ale museli zaplatit...

Čím dál tím víc věcí je třeba vypnout, než se člověk rozjede...

Bazar

Kupte nebo prodejte auto za nejlepší ceny
Vložit inzerátZobrazit nabídku