Jaké.auto Informace o autech podle značky a modelu

Diskuse: V Nošovicích už nejsou s importérem na kordy. Hyundai navíc slaví jubileum

Letošní plán výroby, který činí 318.000 vozů, o několik procent překročí. Celkem už ve slezské továrně vyrobila tři miliony automobilů a na příští rok chystá významné novinky.
Zpět na článek
Avatar - Emel
2. 6. 2019 22:38
Re: Good job Hyundai
Já viděl kdysi v AutoBildu 6,5% u GTI myslím.
Avatar - fOE
1. 6. 2019 19:41
Re: Good job Hyundai
Diky, I kdyz je to "svedectvi z druhe ruky" dodals tomu alespon nejakou validitu. ;-)
Avatar - woody-alien
1. 6. 2019 13:47
Re: Good job Hyundai
Ta informace pochází z ciziny, konkrétně z Anglie. Psali to při testu GTI-P (ovšem bez dalších podrobností a čísel, proto píšu údajně) na jednom jejich webu. Je to už déle, takže konkrétní zdroj si nevzpomenu. Každopádně mělo jít o součet GTI a R Golfů včetně R-Variant. GTD v tom být nemělo.

Z jiného zdroje (tentokrát holandského) zase při testu GTI-P zaznělo, že DSG volí 70% majitelů GTI.
Avatar - LuCZiano
1. 6. 2019 09:26
Autosalony
Dobrý, tak už se udobřili a teď by to chtělo otevřít zavřené autosalony. Je docela hanba, ze napr na Vysočině je jen jeden. To si pak člověk rozmysli koupit si i30, když ji nemá kde servisovat.
Avatar - fOE
1. 6. 2019 09:21
Re: Good job Hyundai
Tech "10% z produkce golfa" co si tu zije svym diskusnim zivotem, je to skutecne jen GTI a R, nebo je to I s GTD? A o jakem trhu se bavime, kde tohle plati?
Ptam se bo to zde zlidovelo, pritom jsem k tomu ale nikde nevidel zadny odkaz.
Avatar - woody-alien
31. 5. 2019 21:47
Re: Good job Hyundai
Jo takhle. Ve své době vzbudil světový rozruch, především na Litoměřicku. >:D >:D
Ale OK, já jsem narychlo našel jen okrajové poznámky typu:
V Evropě bylo v prvním pololetí roku 2018 prodáno skoro 3.000 exemplářů i30 N,“ prohlašuje Thomas Schemera, vedoucí sportovní řady Hyundaie.
Jen na německém trhu bylo prodáno již více než 6000 vozidel N. (11.12.2018)

Takže jo, nejprodávanější jistě nebude (prodeje GTI a R se v součtu údajně pohybují kolem 10% produkce Golfa) ale úspěch to jistě je. :yes:
31. 5. 2019 21:25
Re: Good job Hyundai
Myslel som samozrejme na SK, v Europe alebo vo svete neviem ako sa mu dari.

https://www.startitup.sk/…sim-hot-hatchom/

Cisla mozno niesu najlepsie ale taku siroku ponuku roznych druhov pohonu ma malokto.
Avatar - Emel
31. 5. 2019 15:36
Re: Good job Hyundai
Nejprodávanější HotHatch kde? Máš nějaká čísla?

Korejci v Evropě mohutně rostli někdy cca. do roku 2012, pak už spíše stagnují:
http://carsalesbase.com/…es-data/hyundai/
http://carsalesbase.com/…-sales-data/kia/
31. 5. 2019 13:58
Good job Hyundai
Korejci do toho slapu naplno. Maju schopne elektoauta, najpredavanejsi HH, fastback N tiez vyzera paradne, Tucson sa tiez dobre predava(na SK bolo tusim napredavanejsie SUV roku) a SantaFe sa moze smelo rovnat s konkurenciou. Uz len s tou i40tkou nieco urobit. Dobry progres v pripade tejto automobilky ked si predstavime co vyrabala par rokov dazadu. Kiez by takto napredovali aj ine automobilky.